Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Hazánkban van ilyen egyáltalán, mármint a márka jelen van?

Soirée...

(#2) PPeter válasza Loretto (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Nincs. A technológiát tudtommal meg alig vették meg gyártók. Tehát az is kérdéses, hogy mikor bukkan fel - ha felbukkan egyáltalán - más, nagy gyártók termékeiben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Renwick válasza PPeter (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Kár lenne érte, mert jópofa dolog. Mondjuk a nyersanyagárakat (illetve a hardver árát) nem tudom mennyire növeli meg...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#4) PPeter válasza Renwick (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem meg kutyát nem fogja érdekelni, ha igény lenne ilyesmire, akkor jobban mennének a nyomtatható lemezek és a nyomtatók. De nincs rá igény - legalábbis a comsumer réteg részéről.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) L3zl13 válasza PPeter (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz ár kérdése. (Hogy az alapanyag ill az ár mennyivel drágább.)

CD/DVD matricából azért van fogyás szerintem. Ennek egy része áthárulna ide.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Zoz


Zoz
őstag

Hogyan működik ez a technika? Van valami plusz réteg?

(#7) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Hm, ez tényleg tudná azt a minőséget ami ott van a képen?

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#8) PPeter válasza L3zl13 (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Nyilván az ár is számít. De a HP agyalta ki és ő adja el a licence-et, márpedog ők nem arról híresek, hogy ésszerű árakon dolgoznának bármiről is legyen szó. Az igényekkel kapcsolatban: idestova 8 éve vagyok az ODD fronton, ebből három évet kersekedőként és disztribútorként is, hidd el nekem, hogy az átlagembert ez annyire nem érdekli majd, hogy ihaj. Félreértés ne essék: nekem tetszik, és biztosan veszek majd a gyűjteményembe olyan írót, amit tudja ezt :D, de sok embernek ez semmi nem jelent.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) PPeter válasza Zoz (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, speciális bevonat a címkerétegen, ami lézer hatására elszíneződik. A lemezt megfordítva helyezed be, átadod a képet a programnak, ami kezeli az író ilyetén funkcióját, és mehet a ''nyomtatás'', kész :).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Zeck


Zeck
aktív tag

Ez csak azért érdekes mert a topic Bővebben: link tanúsága szerint már réges-rég megcsinálták cd-re. Gondolom ha az nem terjedt el, ez sem fog. Bár a marketingen sok múlik. Lehet h 1-2év múlva nem fognak tudni élni az emberek lézerrel gravirozott felületű cd-k nélkül. Azt nem értem, hogy akkor mért úgy harangozzák be mint új eljárást?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#11) PPeter válasza Zeck (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Ott az írható rétegbe lehetett képet ''gravírozni'', itt a címkerétegről van szó, ne keverd a szezont a fazonnal - meg a lemez két oldalát egymással.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) L3zl13 válasza Zeck (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Óriási különbség. Amiről a topic szól, az a Yamaha találmánya volt, és egyszerűbb ábrákat/szöveget tudott kirajzolni az írható felületre (tehát az adatkapacitás rovására). Ami poén, és még a mai napig is sokan keresik, de ez egy más kategória szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) micro


micro
addikt

Ugye ez csak egy színű nyomot éget a lemezbe?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14) PPeter válasza micro (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Minden bizonnyal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Zeck válasza PPeter (#11) üzenetére


Zeck
aktív tag

Áhhá mosmár eztis tudom. :C

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#16) ciao


ciao
senior tag

ezt a márkát laci-nak kell ejteni? ;)

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#17) Renwick válasza ciao (#16) üzenetére


Renwick
őstag

Nem tudom, hogy laci-e... :DD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18) L3zl13 válasza ciao (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vagy lacié! :DDD

Hallottam már lészi-nek meg lacsé-nek is...

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Don Vittorio válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Lészinek szokták mondani a ''zusában''...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#20) plömplöm válasza PPeter (#8) üzenetére


plömplöm
őstag

''disztribútorként''... Erről eszembe jutott, hogy egy hónapja írogatok itt mindenkinek, hogy vennék 6-10db DL lemezt, mondjuk verbatim-ot, de nekem számlásan kell. Tőled nem lehetne-e? :) Ha Tőled nem lehetne, akkor tudsz-e adni-e egy helyet nekem? köszi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#21) Troll


Troll
tag

A márka amúgy olyan szinten jelen van, hogy Macintosh perifériákkal foglalkozó cégek forgalmazzák. A héten jött hozzánk 3 db 200GB külső USB/FW Lacié drive, meg van egy külső DVD-írónk is tőlük.
Főnököm valami l'szíé féleképpen ejti, ahol az aposztróf egy igencsak elharapott a/e/ö (a fene tudja).

(#22) velizare


velizare
nagyúr

annyit megér, amennyi az ára. kéne egy ilyen. jól mutatna a már emltett külső yamahám mellett... (IGEN! MEGNYERTEM AZ AUKCIÓT! MINDEN NAP ÉESEM A POSTÁST! :DD) :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) PPeter válasza plömplöm (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Corwell a Verbatim képviselet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) Xero


Xero
nagyúr

Nem azért de az nem egy pio 108 ott belül?

Üdv

(#25) PPeter válasza Xero (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Nem. Még csak nem is hasonlít.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) VladimirR válasza PPeter (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a hp lightscribe technologiajarol is volt mar hir, es a forumban is tobbszo elokerult a problema, a lemez mindket oldalara valo irassal kapcsolatban
Bővebben: link
Bővebben: link

(#27) PPeter válasza VladimirR (#26) üzenetére


PPeter
addikt

OK, köszi. De nem én vagyok, akinek el kell elmagyarázni, hogy mi ez :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) VladimirR válasza PPeter (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt sejtettem (:P), csak gondoltam megemlitem, s a te hozzaszolasodhoz kapcsolodott leginkabb

(#29) PPeter válasza VladimirR (#28) üzenetére


PPeter
addikt

:)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) biga


biga
senior tag

''egyedül a DVD-R DL lemezekkel nem tud mit kezdeni''
Na meg a DVD-RAM-mal. Nem értem, miért kezelik a gyártók ilyen mostohán ezt az egyébként nagyon jó szabványt :(

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#31) zax


zax
tag

Szerintem sem fog elterjedni, mert már ma is megoldható a dvd-re nyomtatás (színesben, fotó minőségben). Ráadásul olcsóbb is, mivel csak egy nyomtató kell hozzá (pl.Canon i865), egy tök sima dvd író és nyomtatható lemez, amit azért lényegesen könnyebben be lehet szerezni nálunk, mint egy ilyen Laice/HP féle írót és lemezt.

R.I.P. Pentium 4

(#32) PPeter válasza biga (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Nem a gyártók kezelik mostohán a DVD-RAM formátumot, hanem a DVD Forum és a RWPPI, a DVD-R(W) és a DVD-RAM formátumok felett bábáskodó cégcsoportok hülyesége, rossz üzletpolitikája miatt rekedt meg a consumer és a profi piac között félúton, igazából két szék között jól seggre huppanva. Először is a DVD-RAM - adatbiztonság terén felmutatott előnyei ellenére - nem vonzó a kommersz piacnak, mert a sebességét nem lehetett olyan gyorsan feltornászni, mint a DVD-R formátum esetében (a szépen elhúzó DVD+R-ről nem is beszélve). Másrészt a nagyobb biztonságot adó fizikai adatszervezés miatt a kapacitása jelentősen kisebb, mint a DVD-5 (egy oldalas, egy rétegű) gyári, vagy DVD+/-R lemeznek, valamint a hülye licence feltételek nem vonzók a gyártóknak. Ha a DVD+RW nem született volna meg, a DVD Forum a DVD-R(W)-t is ugyanígy visszafogta volna, hadd legyen drága, sok pénzt fialó elit dolog az otthoni DVD-írás. Szerencsére nem így lett, és noha a Philips DVD+RW kezdeményezése sem egy jótékony kiscserkész vállalkozás, hiszen valamit el akarnak adni és ezért - milyen meglepő - pénzt kérnek, de legalább nem aránytalanul sok pénzt, és így egészséges versenyt teremtettek a piacon, ezáltal a DVD-R(W) is fejlődésre kényszerült és az árak is jótékonyan zuhantak lefelé. A DVD-RAM árát nincs ami lenyomja, mert a felette bábáskodó cégek úgy gondolják (vagy inkább nem tudják, hogy mit gondoljanak), hogy ez egy professzionális adattároló, de közben a maga 4.3 GB-os kapacitásával egy ilyen lemezt lazán kiröhögnek a profi adattároló piacon, viszont az ára ahhoz meg magas, hogy a kommersz piacon szeresse a nép, ahol a DVD+/-R(W) tökéletesen elég lehet.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) zax válasza PPeter (#32) üzenetére


zax
tag

A DVD-RAM 4.26 GB, a DVD+/-RW 4.38 GB. Szerintem ez a 100 MB körüli különbség nem olyan egetrengetően sok.
Bár a PC területen visszaszorult a DVD-RAM, azért a ''profi'' cuccokban megtalálható (asztali dvd írók, videokamerák) és éppen emiatt nem fog soha kihalni a DVD-RAM.

R.I.P. Pentium 4

(#34) PPeter válasza zax (#33) üzenetére


PPeter
addikt

Nem mondtam, hogy kihal. De jelenleg csak a félprofi adattárolásban van jelen, illetve Japánban a home eszközökben. Európában és az USA nagy részén a kommersz piacon esélytelen. A kisebb méret miatt pedig pont nem használható a DVD-5 formátumot teljesen kihasználó anyagok tárolására. Amúgy én is használom, szeretem, asztali felvevőm is van ami ilyenre rögzít - de a piaci helyzete felemás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) neduddki válasza PPeter (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat itthon annyira nincs jelen hogy boldog boldogtalan vasarolta karacsonyra a pana asztali dvd iroit /foleg az e55-t marcsak az ara miatt is: - ))))/, de hogy nem tanatam sehol normalis aron tokos /cartridge/ Ram-ot mert mindenhonna felvasaroltak az mar szep ugy laccik megids cak :- ))))) /de tok nelkulit se annyira: - (((/

udv

neduddki

mod: mongyuk ahogy a crt-rol kidrult hogy necmitsubishi ugy kivancsi lennek a gyarto valodi kiletere is????:- ))) Ppeter otlet?????

mod: Nked mejjik leledzik????

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) PPeter válasza neduddki (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Na, erről beszélek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) zax


zax
tag

Mindenkinek E55 van? Én is azt vettem :)

R.I.P. Pentium 4

(#38) PPeter válasza zax (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem Panasonicból E60 van :D.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) neduddki válasza PPeter (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na akok rmar tudok kettot:- ))))
/a msi nalam:- ))))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) Pentax válasza PPeter (#4) üzenetére


Pentax
tag

''De nincs rá igény - legalábbis a comsumer réteg részéről''...lenne,ha emberi léptékkel számolnák meg az árát....:O

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#41) nap válasza Pentax (#40) üzenetére


nap
addikt

Szerintem a nyomtathato lemez nagyobb poen. Kar, hogy felenk nem nagyon lehet kapni...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.