Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

:B Na ne.. Kettő darab, nem-fele-lassú processzor gyorsabb, mint egy, nem-kétszer-gyorsabb.. :U:C

(#2) Rolly


Rolly
veterán

ezt jól meg aszontad :)

(#3) Ijk válasza LordX (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

remélem te érted amit írtál, egyébként még szerencse, h. 95w alatt marad a hőtermelés, ui. ennyit már nehezen lehet léghűtéssel tartani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) marcee


marcee
addikt

''...egymagos chipek kétmagosra történő cseréjével 25-40 százalékos teljesítménynövekedés érhető el, ha azok 1 GHz-cel alacsonyabb órajelen futnak, és 30-60 százalékos, ha sebességhátrányuk csak 600 MHz...''

De könyörgöm, mihez képest?! Fogalamzásgátlót szedett vagy ködösít?

\m/

(#5) Dave™ válasza LordX (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

a magad egyszerű módján megfogalmaztad a lényeget:D

(#6) Ijk válasza Ijk (#3) üzenetére


Ijk
nagyúr

ja most látom, h. a fogyasztására vonatkozok, h. 95w alatt marad

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) Dilikutya válasza LordX (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

há' dögöljek meg ha értem, nem kellett sokáig győzködnöd hogy a cikket elolvassam :D:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Dassler válasza LordX (#1) üzenetére


Dassler
őstag

Ahogy mondod...:D bár a ''Na ne..'' magasságában kicsit leragadtam.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#9) L3zl13 válasza marcee (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A mai egymagos Opteronok 2GHz környékén futnak max. Ahhoz képest 1GHz-vel gyengébb az majdnem fele órajel...

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Loha


Loha
veterán

De ha az ember vesz egy dual XP-M-es konfigot akkor annak is a foygasztása 95W alatt marad, de nem kell 1Gh-el lasabban járnia... 2*45W

(#11) Zsolt2.2


Zsolt2.2
csendes tag

95w-ot nehéz léghűtéssel legyűrni??? :D Nekem 110w!!!! Azt mivel hűtsem?

(#12) Dilikutya válasza Zsolt2.2 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

így jár aki prescottot vesz :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) L3zl13 válasza Loha (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Viszont kétlem, hogy olyan jól együtt tudna dolgozni a két proci, mint pl két Opetron, és főleg nem annyira, mint két mag egy tokozásban. Szóval az elérhető teljesítmény kérdéses...

Aki hülye, haljon meg!

(#14) erdoke válasza marcee (#4) üzenetére


erdoke
titán

A 130 nm-en gyártott single core Opteronhoz képest.

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke válasza Loha (#10) üzenetére


erdoke
titán

Megnéznék én 2 db 2 GHz-es Athlont egy 2 GHz-es dual core Opteronnal összemérve...

A legjobb aláírás a héten

(#16) erdoke válasza L3zl13 (#9) üzenetére


erdoke
titán

2,4 GHz az Opteron x50, ami /pill a legmagasabb órajelű. Talán az FX-55 mellett még lesz x52-es Opteron is 2,6 GHz-en (130 nm). Ehhez képest -600 MHz az pont 2 GHz lenne.
Talán itt is érdemes lesz megvárni a második steppinget, és akkor beruházni a második leggyorsabba. Meglátom.:D

A legjobb aláírás a héten

(#17) marcee válasza erdoke (#14) üzenetére


marcee
addikt

(Nyilván ezt én is gondoltam, engem az összehasonlításialap _órajele_ érdekelt volna, minthogy rendkívüli mértékben kíváncsi vagyok a teljesítménynövekedésre, hatásfokra. 1-2 éven belül rendergépet akarok építeni ugyanis.)

Szerk: így meg, hogy nem tettél smájlit a hsz-ed végére, egyenesen sértésnek veszem. (itt sincs smájli)

[Szerkesztve]

\m/

(#18) erdoke válasza marcee (#17) üzenetére


erdoke
titán

:P
Ez valóban kimaradt. Viszont így se értem, mit nem értesz.:D

A legjobb aláírás a héten

(#19) marcee válasza erdoke (#18) üzenetére


marcee
addikt

Opteron-ból van 1.4-2.4GHz-es példány is. Nem mindegy, hogy a fent kijelentésben 400 ill. 800MHz-es DC Opteronról mesél a bácsi 1.4GHz-es SC Opteronhoz képest vagy 1.4-1.8GHz-esről a 2.4-eshez képest. De én tudni szeretném, hogy számolhassak hatásfokot.

[Szerkesztve]

\m/

(#20) erdoke válasza marcee (#19) üzenetére


erdoke
titán

Tudni fogod, amikor megjelennek az első tesztek. Utána még úgyis egy hónap, mire ideérnek a közelbe ezek a procik.
Saccra azért jó, hogy 1 GHz ill. 600 MHz differencia a dual core hátrányára még simán behozható (ennyi tanulságot azért a SPEC-ből is le lehet vonni).

A legjobb aláírás a héten

(#21) hobizoli válasza erdoke (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A 2db 2GHz-s Athlon eredmenyeivel be tudok nevezni erre, csak mondd meg miben merjuk... :DDD



hobizoli

több drón kell ;P

(#22) Loha válasza erdoke (#15) üzenetére


Loha
veterán

Na jó nem is az a lényeg, hogy gyorsabb hanem az, hogy szerintem 2 procis MP-s rendszerből 1db opteront sem tudsz venni :)
És lehet, hogy 1db opteronnal szemben versenyképes a dolog... :))

(#23) Loha válasza hobizoli (#21) üzenetére


Loha
veterán

Kár hogy nem csináltak, újabb MP-s chipsetet ami kezelné a 400FSB-t és meg tudná hajtani dualban a 400-as DDR-eket...

Ha lenne ilyen chipset akkor K7 vonalon is ki lehetne használni a dual channelt...

Tényleg milyen memóriasebességeket tud a konfigod Everestben?

(#24) Frosty


Frosty
aktív tag

És még vki azt mondta, hogy a s940 meghalt :C Most kezd csak élni :) Erre be fogok fizetni ;]

(#25) marcee válasza Frosty (#24) üzenetére


marcee
addikt

A 940-et nem temette senki. Az még sokáig a szerver vonal foglalata lesz. Az S754-gyel kevered, ami asztaliban átmeneti, annak a helyére jön a 939 ismét hosszabb távra.

\m/

(#26) hobizoli válasza Loha (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Egyszer olvastam vhol, hogy egy nForce2 MP chipset tervben volt...az tud dual DDR-t es 400MHz-s FSB-t is. Szo mi szo, jo lett volna :U


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#27) Keitaro


Keitaro
addikt

Én is hiányoltam, hogy MINÉL 1Ghz-val alacsonyabb órajelen, mert nagyon nagyon nem mindegy...
Szerintem egy 2.4-eshez képest. Vadul kattintgattam a forrás gombon hátha ott van, csak az itteni hírből tűnt el, de nem link :F

(#28) hobizoli válasza Keitaro (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Lehet hogy az akkori single core A64-hez kepest, amikor kijon a dual core verzio...azaz akkor lehet mar 3GHz-s A64 lesz a csucsmodell, ez ehhez kepst lesz 2GHz illetve 2.4GHz-s, viszont dual core.

Amugy szerintem is a ket kulonallo CPU fogja nagyobb erot kepviselni.


hobizoli

több drón kell ;P

(#29) Frosty válasza hobizoli (#28) üzenetére


Frosty
aktív tag

De nem a két különálló dual-core-al szemben. :C

(#30) Keitaro válasza Frosty (#29) üzenetére


Keitaro
addikt

Jamm, csak egy szimpla maggal jóval nagyobb órajel érhető el, és megvan a teljes memória sávja. Szóval azért ez feladatfüggő is...

(#31) hobizoli válasza Frosty (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerinted egy vagy ket olyan dual Core CPU mennyibe fog fajni?



hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Frosty válasza Keitaro (#30) üzenetére


Frosty
aktív tag

Ha vki kutatási feladatokra használja és van mögötte anyagi háttér, akkor már nem gond megfelelő hűtés biztosítása...a teljesítmény érdekében bármit. Még mindig olcsóbb, mint egy SGI Onyx4-es rendszer :DDD

(#33) hobizoli válasza Keitaro (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pontosan :C




hobizoli

több drón kell ;P

(#34) Frosty válasza hobizoli (#33) üzenetére


Frosty
aktív tag

Na jó, én rátok hagyom az Opteront :) [L]http://www.sgi.com/products/servers/origin/3000/[/L]

(#35) erdoke válasza Frosty (#34) üzenetére


erdoke
titán

Köszi, én inkább maradok az Opteronnál. Kevesebb mint 60e Ft egy 146-os, amit később le lehet majd cserélni egy hasonló órajelű dual-core-ra.:P

A legjobb aláírás a héten

(#36) Erasmus válasza Keitaro (#27) üzenetére


Erasmus
őstag

Több helyről lett összeszedve, és a források nem voltak egyértelműek. Az ExtremeTech ([L]http://www.extremetech.com/article2/0,1558,1666609,00.asp[/L]) szerint a mai leggyorsabb Opteronhoz, tehát 2,4 GHz-hez képest értendő a mínusz.

A hírekből viszont úgy tűnik, hogy még messze nincs eldöntve, hogy pontosan mennyivel futnak majd lassabban a dual-core chipek. Ezt majd nyilván a gyártástech kiforrottsága dönti el.

(#37) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Különálló L2? Ez most 1/2, 1, 2 Mb? Az L2 beteges növelése inkább parasztvakítás, mert közel sem nyom annyit a teljesítményen, mint amennyit a magméreten és a fogyasztáson - és ugye ez a második mára már a fő korlát/meg láss csodát a K8-at sem herélte ki a 1/2M L2 - mert nem bolhaf@xánpattanásnyi L1-e van mint a P4-eknek/. Én már fogadok arra, hogy gyorsan leváltja ezt egy 50M tranyóval kissebb és gyorsabb 2 db önálló L2 helyett 2db önálló memvezérlőkkel szerelt változat.

Utánam a kondenzcsik!

(#38) erdoke válasza Erasmus (#36) üzenetére


erdoke
titán

Még az is elképzelhető, hogy lesz 2,6 GHz-es Opteron is. Valószínűsíthető az 1,2-2,0 GHz-es órajel a dual-core prociknál. Talán a 2, 0 GHz-es csak a második steppinggel jön ki.

A legjobb aláírás a héten

(#40) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Különálló L2? Ez most 1/2, 1, 2 Mb? Az L2 beteges növelése inkább parasztvakítás, mert közel sem nyom annyit a teljesítményen, mint amennyit a magméreten és a fogyasztáson - és ugye ez a második mára már a fő korlát/meg láss csodát a K8-at sem herélte ki a 1/2M L2 - mert nem bolhaf@xánpattanásnyi L1-e van mint a P4-eknek/. Én már fogadok arra, hogy gyorsan leváltja ezt egy 50M tranyóval kissebb és gyorsabb 2 db önálló L2 helyett 2db önálló memvezérlőkkel szerelt változat.

Utánam a kondenzcsik!

(#42) erdoke válasza Nowhereman (#37) üzenetére


erdoke
titán

1-1 MB L2 lesz benne.

Ha bizonytalan vagy, elment-e a hozzászólás, akkor nem szabad még1x elküldeni.:P

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#43) Nowhereman válasza erdoke (#42) üzenetére


Nowhereman
őstag

Bocs az imétlésért de a netscape védelme -agh!

A 200M tranyóból ki lehetet találni, hogy nem a winchestert ''raidelték''...

Utánam a kondenzcsik!

(#44) emvy


emvy
nagyúr

Egyáltalán nem parasztvakítás, processzortól függ a hatása. Ahogy növekszik a core igénye a minél alacsonyabb késleltetésre, úgy lesz egyre fontosabb. Nem véletlenül van az Itanum3nak 6M L3-ja, hiába a sok pipe, ha tele van buborékkal. Ja, és nem véletlenül kezdenek ilyen alacsony órajelen ezek a procik - hiába emelnék, nem lenne min dolgozni a procinak, a memvezérlő így is a csúcson dolgozik. Ja, és a jövő természetesen a 2 mag, 1 cache felállásé, de úgy tűnik, ennek tervezését egyelőre sem az AMDnél, sem az Intelnél nem fejezték be.

while (!sleep) sheep++;

(#45) emvy válasza Erasmus (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, szóval nem csak a gyártástechnológia dönti el - nem a procik gyártástechnológiája mármint. Egy ilyen cuccot egyelőre nincs értelme 2 G felett futtatni, nincs miből dolgoznia.

while (!sleep) sheep++;

(#46) Atlantis


Atlantis
veterán

Ha tényleg ilyen jók és ezt már most tudni, akkor miért nincs többfajta S940-es alaplap? ASUS-on, MSI-n és Tyan-n kívül gyárt még valaki ilyet?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47) erdoke válasza Atlantis (#46) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.amdboard.com/opteron_boards.html[/L]
Jelenleg 34 féle van.

A legjobb aláírás a héten

(#48) Atlantis válasza erdoke (#47) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, megint tévedtem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49) polika válasza Keitaro (#30) üzenetére


polika
senior tag

egy szimpla maggal nem érhető el nagyobb órajel max csak amiatt hogy kevesebb hűtés kell neki azon az órajelen, igazából nem értem hogy mit kavartok itt..eccerűen paradigma váltás van és rájöttek hogy 110w az már ütős, és hogy mosmá nem órajelbe kéne összehasonlítgatni a gépeket hanem fogyasztás/teljesítmény arányban...legalábbis én úgy érzem hogy az elkövetkező 1-2 évben ez a PR duma lesz előtérben, hogy kevesebb fogyasztás és több kakaó...


kukás kocsi beszorult doktornő kis, városi puncis prünytögö kocsija mögé, és az egyik munkás a következőt kántálta:
kis jóindulat, nagy gáz; kis jó indulat, nagy gáz!!

(majnem beszartam a röhögéstől, ilyen dumát, ezzel mehetne akár már a TV-be is :) )


[Szerkesztve]

(#50) Nowhereman válasza emvy (#44) üzenetére


Nowhereman
őstag

Na jé hogy a procitól függ a hatása, de ma gyakran túl sok a Cache, többet nyom a hő mint a számitási teljesítményben. Ellenpélda: P4EE.

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.