Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atuci


atuci
senior tag

jol neznek ki, de ismertve a Tt-t nem lesz olcso. De ezek legalabb minosegi cucczok.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#2) kBagyula


kBagyula
senior tag

Nagyon szépek!

(#3) kisho


kisho
senior tag

[Gonosz mód on]A Muse sorozat engem élére állított fürdőszobamérlegre emlékeztet. ;][Gonosz mód off]

(#4) Doviziozo válasza atuci (#1) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

2.5 colos rack-ek esetén valóban nem érdemes drága cuccot venni.
Egyszerűen nincs ami megérné a + pénz. Max, a dizájn.

Forza Rossoneri!

(#5) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Firewire miért nincs? Mondjuk a 2,5''-ból?
Amúgy szép is, jó is, de semmi extra. Teli van már a piac ilyenekkel...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) Gregorius


Gregorius
őstag

Apropó rack. Sata cuccokhoz nincsenek ilyen külső házak?

(#7) Trak válasza Gregorius (#6) üzenetére


Trak
addikt

De vannak.
Bővebben: link

Nem reklám miatt választottam pont ezt, nem találtam hirtelen 1 perc alatt másikat.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#8) Doviziozo válasza parandroid (#5) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Miért a firewire, mikor az usb 2.0 is van olyan gyors?

Forza Rossoneri!

(#9) Tapsi


Tapsi
addikt

És mivan a hűtéssel?Kétlem, hogy egy aluminiumlap letudna adni annyi hőt, amennyit egy winyo termel..

(#10) Trak válasza Doviziozo (#8) üzenetére


Trak
addikt

Gyakorlatban a fireware gyorsabb.

Tapsi: egy átlagos melegedésű (nem tűzforró) winyónak elég az aluminium ház.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) parandroid válasza Doviziozo (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Állítólag kisebb a processzorterhelése, nem foglal usb-portot (nekem csak 2 van, az az extra tápcsatis usb-rack-kel el is fogyott, hálózati adaptert meg nem szeretnék, mert nem mobil), és nem kell neki kiegészítő tápcsati, ha minden igaz (2,5''-es kivitelben).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) Doviziozo válasza parandroid (#11) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Nekem, a samsung 2.5-es hdd-mhez nem kell extra tápcsati, megy simán usb-ről.
A cpu terhelést nem figyeltem, lehet, hogy ebben jobb a firewire.
A firewire sebességét meg kipróbáltam 3.5-es racknél, - nos nem győzött meg annyira.
Amúgy 2.5 colnál nem kell a melegedéstől félni. :DDD

[Szerkesztve]

Forza Rossoneri!

(#13) parandroid válasza Doviziozo (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A firewire-s egységekkel az a legnagyobb baj, hogy nem lehet őket kapni, ha meg esetleg mégis van valahol (általában csak árlistában, aztán vagy hajlandóak hozni, vagy nem), akkor drága - 10k alatt még nem is láttam. Úgyhogy lehet, hogy USB-s egység lesz a vége, a 40GB-s Hitachi Travelstar amúgy sem fogyaszt sokat még 2,5''-es egységhez képest sem, és nem is melegszik annyira, mint a most a notimban lévő Toshiba cucc - mondjuk lassabb is...

Úgyhogy lehet, hogy nézek valami szép USB-s racket 4-5k-ért max. A lényeg, hogy alu legyen. És szép. :U Ez pl tetszik...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) atuci


atuci
senior tag

az en 2,5''colos hdd keretem sem melegszik, en a Guganal vettem 3400 ft koruli aron, talan STlab a markaja, de vegul is tokmindegy, mert nem surun huzom ki a bortokbol.

Nekem egy 5,25''-os Tt hazam van, meg az elozo szeriabol , full alu, 8k+afa volt, szerencsere eleg halk, de igazabol nem is kellene hozza a venti, mert egy dvd irot hasznalok benne max 4x sebessegen. Nem melegszik annyira, hogy venti kene hozza, de meg nem volt ingerenciam kikotni a ventit belole.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#15) Doviziozo válasza parandroid (#13) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Na ,ja amit én próbáltam firewire-os 3.5-es házat, az is 12 ropi körül volt. Az is baj volt vele, hogy volt benne egy kis venti, ami hangos volt, passzivan meg pár óra után meleg volt nagyon a vinyó.
Ezért döntöttem a 2.5 colos hdd és rack mellett.

Forza Rossoneri!

(#16) erdoke válasza Doviziozo (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van mindkét változat: egy 60 GB-os 5400 rpm-es Hitachi 2,5'' keretben USB-n, és egy 120 GB-os IBM 180GXP 3,5'' Welland kombó keretben. Utóbbiban nincs venti, de elég jól bordázott a full alu ház, és nagy felületen fekszik fel benne a vinyó. Nem sokkal lesz melegebb átlagos használat mellett, de több DVD-image átmásolása után sem mint a 2,5''.
A firewire 2-3 MB/s-mal magasabb peaket tud, de még ennél is nagyobb a különbség a stabilitásban, az USB-hez képes szinte egyáltalán nem ingadozik a sebesség. A CPU terhelése valóban kisebb (szinte semmi).

A legjobb aláírás a héten

(#17) parandroid válasza erdoke (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Erősíts meg légy szíves, hogy a 2,5'' FW HDD-nek nincs szüksége kiegészítő tápellátásra (azaz egy fw kábel és kész). Még konkrétan sehol sem láttam ilyet, mindenhol csak mutatóban (izé, virtuálisan) van, és nehéz konkrétumot találni róla.

Köszi,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) erdoke válasza parandroid (#17) üzenetére


erdoke
titán

Nincs ilyennel személyes tapasztalatom, de ha jól tudom, akkor a firewire csatolón nagyobb a megengedett áramerősség, tehát kevésbé van kiegészítő tápellátásra szüksége mint az USB portnak.

A legjobb aláírás a héten

(#19) parandroid válasza erdoke (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, látom a 3,5''-est próbáltad fw-n (is), bocsi, félreolvastam...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) Doviziozo válasza erdoke (#16) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Nekem egy 160gb-os 8mb cache-es samsung volt benne, és melegedett. Ezek szerint nem volt megfelelő a rack hőleadása.

A firewire-t meg kipróbálom akkor ilyen másolás közbeni, stabilitás téren. :)

Forza Rossoneri!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.