Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deicide


deicide
veterán

ez szép és jó, de mi értelme van hogy világítson a hátlapi panel, amikor az maximum a tapétát vagy a csupasz falat világítja meg? Meg az a kb 80k... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2) Pharaoh válasza deicide (#1) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Ha sötétben kell pl usb-t bedugni sokat segíthet.

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Mi ezen a 80K?

(#4) gorlin válasza deicide (#1) üzenetére


gorlin
őstag

Hát például ha este szereled a gépet,és spórolni akarsz a szobád lámpáján akkor nem kell felkapcsolnod a villanyt hogy megtaláld az egyes ki-bemeneteket. :)

Amúgy engem is dühít hogy minek ezek a felesleges dolgok,ahelyett hogy egy szép előlapot adnának,esetleg inkább normális áron lehetne hozzájutni.

(#5) cOxeR válasza gorlin (#4) üzenetére


cOxeR
Ármester

Zsír zsír, de sok a haszontalan dolog rajta, félárból jobb tudásút lehet venni.

(#6) Komplikato


Komplikato
veterán

Ilyen áron nem lett volna jobb egy Realtek ALC882, 883 vagy 888-as, mint egy ADI? :F

Vajon lesz Crossfire-es, ATI chipsetes verzió is, vagy mindenképen csak a grilsütőként is funkcionáló NF5 + heatpipe kombó jön ki?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) sgbo


sgbo
csendes tag

Arra pont jó, hogy villogjanak vele a szánalmasabb fajta emberek. bibí nekem 80ezres deszkám van....
amúgy tényleg nincs értelme.
Meg pl. azt sem tudom hogy lehet erre rátenni egy nagyobb procihűtöt. nincs sok hely körülötte....

(#8) Biaggio válasza Pharaoh (#2) üzenetére


Biaggio
őstag

Akkor már gazdaságosabb lehet egy USB lámpa beszerelése... :U

(#9) Ste


Ste
addikt

Akkor megkezdődik az Asus ''Abit Fatal1ty'' inváziója
Mintha onnan másolnák a dolgokat. Panel, külön hangkari meg egyéb csilivilik.
Viszont a névből lehet még lesz bonyodalom

80k, röhej. Pláne, ha kiderül, hogy a többi lap még többet is tud tuningban (Abit szinten is volt ilyen balámzs. A sima An széria többet nyújtott tuningban mint a Fatal1ty)

(#11) Male válasza Komplikato (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Biztos lesz ATI is, csak azt majd SLI néven adják ki... egy zseni volt aki kitalálta a nevet...

(az nF5 már nem melegszik anynira, mint az NF4... legalábbis állítólag :) )

[Szerkesztve]

(#12) Integra válasza deicide (#1) üzenetére


Integra
titán

ne tudd meg hogy rühellem a sötétben dugdosni a kábeleket hátul, végre valaki aki gondol erre:) mindig elemlápázik az ember a ház hátlapjánál ha valamit csinálni akar, mert alapból is annyira picik a piktogrammok...
bár szerintem sokkal egyszerűbb megoldás lenne és ez (kéne inkább), hogy ha a számítógép gyártok szerelnének fel a házra a csatlakozókhoz valami led dióda csíkot ami fel és lekapcsolható egy mikrokapcsolóval!!

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) deicide válasza gorlin (#4) üzenetére


deicide
veterán

na igen, de ahhoz hogy lássam, el kell fordítani a gépet, ezért inkább keresem vakon, minthogy tekergessem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14) Komplikato válasza Male (#11) üzenetére


Komplikato
veterán

''az nF5 már nem melegszik anynira, mint az NF4... legalábbis állítólag ;) ''
Másik fórumban a 70 fokos heatpipe nem győzött meg erről ... :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15) piqla


piqla
őstag

Eeeeeeeeeeejjjhaaaaaaaaa :Y

Szereted az állatokat?

(#16) Peet válasza Integra (#12) üzenetére


Peet
senior tag

Igazad van, Én mindig a hangkártya csatikkal vagyok bajban, mert abból sose tudom melyik hányadik, a többit már kitapintom félálomban is. :DDD
Mellesleg lehet bekellene ruháznom egy normális előlapi panelbe.... :U

(#17) Male válasza Komplikato (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Nem véletlenül volt ott az ''állítólag'' ;)

Voltak ilyen hírek + némelyik lapgyártó kisebb hűtést is rak rá (pl MSI, még heatpipe sincs mindig), nem a 6000rpm-es visító bigyókat, szóval valami alapja csak van...

(#18) [HUN]Tyson válasza Integra (#12) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

alapból is annyira picik a piktogrammok...

Ne a piktogrammot nézd, ha bedugsz valamit! :D

(#19) Komplikato válasza Male (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

NF2, NF3, NF4-ből is láttam passzív bordás lapokat :DDD

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) Komplikato


Komplikato
veterán

Ez a kép hiányzott a cikkből (mert nem csak a hátlapi csatlakozókból lett Karácsonyfa):
[kép]
Ha a kép nem látszana vagy a többi képet is látni akarod, akkor ... [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#21) Dragon. válasza Komplikato (#20) üzenetére


Dragon.
tag

Csak nem DFI féle megoldás?:D (Power-SW/Reset)

[Szerkesztve]

Nincs igazam, DE SOHA NEM TÉVEDEK!

(#22) Lala6


Lala6
őstag

jajj mamám...nem tudnak már újat kitalálni és mindezt 80k-ért. :Y Tuti 1 hét múlva már olvasom itt a fórumon, hogy neki bibiii olyannnya van.

(#23) #65675776 válasza Ste (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hmmm... AudioMax, SilentOTES, LED-ek minden mennyiségben... Valóban az AN8 széria jutott nekem is először eszembe.

Úgylátszik most ez a szilárd elektrolitos kondi a trendi, ezt kell használni és jó sok pénzt elkérni érte, mert ''különleges'' (kérdés kinek). Erre ugye kell a borda, abba meg belevezetjük az nF5-ről jövő heatpipe-ot. Lehet hogy ez a hűtőborda inkább fűtőbetét lesz. Főleg ha az ember felrak egy U8-at rá, ami még csak át sem szellőzteti.

(#24) Ősember


Ősember
őstag

az eddig megjelent hüdeszuper nf5 chipsetes heatpipe-os lapoknűál a heatpipe-ok legalább elkerülték a cpu környékét amennyire csak lehetett és bár én nem vagyok zalman-b*zi (bocsi :D ) de azokra az nagyon is hatékony megoldás lett volna, mert akkor szinte minden kapott volna levegöt, de erre max ac freezer alaku hütöket lehet tenni, esetleg egy magas thermalright xp120-ast.....
ugy látom drágák lettek manapság a diodák :DDD

amugy ez a fatality beütés... és pont kéken csinálták... remélem tuningban is lesz legalább annyira ganéj, mint a fatality an8 az an8 ultrához képest :C
minél több a dioda, annál több idiota dolgozik a lapon

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#25) Chieftec válasza Integra (#12) üzenetére


Chieftec
őstag

Ne tud meg hogy utalok neonfenybe alduni. 80K ert LCD panel, meg par LED. Ketsegkivul marha jol nez ki bar elegge irritalo, h mindebol feny jon ha kell ha nem. A vegen a proci is korbe lesz rakva aztan ugy fog kinezni mint a kocsi alja ami megvilagitja az utat. Ertelme semmi, mint elottem is irtak olyanok fogjak megvenni akik vagizni akarnak vagy pedig nmetudnak ilyen nelkul letezni mert ezt is ki kell probalni.. :)

(#26) Male válasza Komplikato (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Naés? az NF2 és 3 nem volt olyan melegedős, mint az NF4... az NF4-et meg nem nagyon lehetett egy kicsi bordával passzívan hűteni, az nF5-öt meg lehet.

(#27) #65675776 válasza Male (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a Gigabyte gyárt simán bordával hűtött nF4-es lapokat, amiknél a chip 65-70°C alaphangon. Az MSI nF570-es lapján levő borda felületén fLeSs 82°C-t mért (az AM2 teszt topicjában megtalálod). Szóval a jelek szerint az nF5 sem hűvösebb mint az nF4.

Az Asus meg az ilyen baromságok helyett inkább a botrányosan lassú és megbízhatatlan szerverparkját fejlessze.

(#28) NorDezs válasza ftc (#3) üzenetére


NorDezs
senior tag

Hát a R.O.G felírat a dobozon, meg a kék ledek :DDD

(#29) Majstor


Majstor
senior tag

Szerintem ngyon pofás ez a a kis alaplap...
Akinek van rá pénze, az úgy is megveszi...nem egy ember az bisztos ( én sajnos nem tartozok közéjük ) :O
Szerintem az ASUS-nál bisztos tudják hogy mire harap az vevő akinek az is fontos hogy néz ki a gépe (itt nem Kelet Európaira gondolok, de itt is lesz rá vevő) :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#30) Male válasza #65675776 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Hupsz, na most lebuktam, hogy a Giga oldalát ritkán nézem :)


ASUS-nál mostanában jobb a helyzet azért, legalábbis nem futottam bele a ''túlterheltek vagyunk, próbálja késöbb'' szövegükbe idén még... persze lehet csak szerencsém volt.

(#31) Benoe77


Benoe77
őstag

Please ASUS Pimp My PC!! :D

Amúgy én úgy halottam, hogy a lap neve nem CrossFire, hanem CrossHair lesz ;)

[Szerkesztve]

(#32) #65675776 válasza Male (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

A GB oldalán nincs is mit nézni. :DDD

Egy dolog a túlterhelés. A másik a sebesség. Azért elég tré, hogy egy ~2MB-os pdf-et majdcsak fél óra letölteni. Esetleg próbáld meg lehúzni az M2N32 Deluxe manualját. A négy szerver közül egyről le is jön, az európairól csak egy 39byte-os micsoda kerül a vinyódra. Ez azért szánalmas egy ilyen cégtől. Mondjuk az Asus sosem a támogatás magas színvonaláról volt ismert...

(#33) Sn00k válasza Male (#11) üzenetére


Sn00k
veterán

De ez tényleg mekkora vicc SLI-t kiadják crossfire néven...
Nagy koponya volt aki ezt így kitalálta, ígyis annyi hülyeség van már , ami megkeveri a felhasználót most még ez is hozzá társúl ;]

Amúgy ez a 80k is egy nagy vicc, de az a legviccesebb, hogy szerintem eljön még az idő , mikor 100 000 is elkérnek majd 1 deszkáért, főleg ha ilyen stabil a forint mint manapság...

LOL :O

3njoy the Lif3

(#34) Sn00k válasza Benoe77 (#31) üzenetére


Sn00k
veterán

CrossHair és a sok mellékelt okosság mellett, lapul majd egy olló is ;]

3njoy the Lif3

(#35) AMATŐR


AMATŐR
őstag

100db osmegrendelés esetén gondolom van valami kis árengedmény! Kapjuk össze gyorsan itt a ph-n azt a 100 embert és hajrá! :DDD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#36) Allien


Allien
veterán

EZ a lap egyben bizti megelőzi szinte az összes DFI-t, ez pedig az ára!:DDD Ha jól tudom, csak a Venus (volt) drágább ennél, de az ugye limitált széria, különleges kiadásu. :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#37) DeSanto


DeSanto
őstag

Az ASUS-ról eddig is megvolt a véleményem (amit nem publikálok) de ezután mégjobban süllyedt...
Pff..

(#38) KrAt


KrAt
veterán

Hát kövezzetek meg, de nekem nagyon tetszik ez a deszka :B

(#39) Flashback


Flashback
addikt

Már megint kék, és venni is fogják a ''teltebb'' fittipaldik mert olyan szépen világíííttt!!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#40) rii


rii
nagyúr

az ASUSnak 2000-2002-ben volt egy normális előlapi ionformácioós panele is ... valami
CUS L2... ? :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) Male válasza #65675776 (#32) üzenetére


Male
nagyúr

:)
Azért megtaláltam ott, tényleg sima bordával gyártják a legtöbb NF4-es lapjukat...

Így én is jártam, de 40-50K körül jöttek utoljára a dolgok nekem... ami nem olyan vészesen rossz. Így viszont én is jártam, hogy nem jött le rendesen... sőt, a jelenlegi alaplapom nem is létezett szerintük... legalábbis a keresőjük nem találja...


rii: Igen, volt ilyen előlapi bigyójuk, de sokan panaszkodtak rá, hogy rendszeresen megakad a gép, ha használják... iPanel volt a neve asszem.

(#42) Sn00k válasza KrAt (#38) üzenetére


Sn00k
veterán

Tetszeni nekem is tetszik, de nem adnék ki ennyi pénzt érte, az TuTo bene ! :D

3njoy the Lif3

(#43) Adi


Adi
senior tag

Sokkal jobb lenne, ha R.O.G. helyett R.O.L.W.G.U.T.M-nak hívnák: Republic of Loosers Who Give Us Their Money. :DDD

ldm start-reconf primary

(#44) lorcsi


lorcsi
veterán

a csúcskategóriás alaplapok célközönsége azonnal beazonosítható- persze pénzeszsák szülőkkel rendelkező semmidolgomnincs játékmániások

Erre a hátsó megvilágításra már nagyon rég kitalálták az USBs lámpát pár ezerért....
ez a hátsó világítás meg nem körvonalazza hová kell bedugni az usbt pl. és elég gyengén is világít

(#45) Nanaman


Nanaman
csendes tag

A kék szín nyugtatólag hat az emberre, de ez nekem nem ér meg 80K-t, inkább csinálok paintbe egy kék oldalt azt kiteszem háttérnek :DD
Ez a deszka nem nyújt többet a társainál, minthogy világít, megér ez kb +50K-t?.....Lássuk csak........NEM!!!!! :(

Már a jövő sem a régi.

(#46) Quent1n


Quent1n
senior tag

Hi!

Nem csunya lap de nem fogok ilyet venni a fix.Azok a kék ledek pl. nekem nagyon nem jönnek be mert utálom a kéken világito xirxarokat bár tudom h az a menő. Sztem ha zölden(nem arra a gagyi világoszöldre gondolok!) fehéren vagy sárgán világitana az is jol nézne ki. Ennyi pénzért megtehetnék h mi válasszunk h akarunk 1általán ilágitást és ha igen milyen szinüt. A hátlapján lévő világitos cuccok szvsz feleslegesek.Simán ki lehet tapintani mindent sötétben is.Meg nem kell forgatni a gépet se. A hangkarit meg tökre nem értem.Ilyen áron egy Audigy 2-est simán beleintegrálhatnának a lapba Vagy legalább egy 1est.Itt is inkább csak a nevet kell majd megfizetni. A mikrofon? Felesleges.Aki komoly játékos ugyis van fain fejhallgatos mikrofonja pl. Sennheiser. Meg adnak hozzá tesztprogramot. Húúú!! ...
Ezt a lapot nem nekünk(magyaroknak) szánják ez tény bár biztos lesznek akik megengedhetik maguknak. Nem sajnálom tőlük mert biztos h egy nagyon jo lapot kapnak a pénzükért. A többiek (mint pl. én) meg vesznek egy olcsobb lapot meg bele egy Conroet aszt jovan. AMDre sztem most amugyis kár ilyen csudeszkát kihozni mert ha beleszakad se tudja leverni a Conroet legalábbis az előztes tesztek alapján.Inkább az Intel fele kéne fejleszteni sztem.Legalábbis most. :))

Chao!

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#47) LordX válasza Komplikato (#6) üzenetére


LordX
veterán

Miről beszélsz? Az ''Ilyen áron nem lett volna jobb egy Realtek ALC88x mint egy ADI'' kérdés akkor lenne jogos, ha egy 5000 HUF értékű lapról beszélnénk.. Az az ADI jóval jobb minőségű, mint a Realtek chipjei. (BTW, egy VIA chip még jobb lenne szerintem)

(#48) Balu77


Balu77
őstag

Valamikor még a p3-asok idején tetszett az asus. A mostani kényszerből lett, szívtam is vele, de a jövőben tuti nem veszek asus-t!!
Szóval jobban megnézve az audio panel fatal1 koppintás, a többit meg lazán tudja a dfi, csak jobban. Karácsonyfa meg nem kell. Mi ebben az új?
Ha valakinek gondja lessz vele, előre bátorítom hogy az asus support nem ér semmit. Nekem pl. az angolul megírt levelemre azt válaszlták, hogy csak franciául tudnak, bruhahaha, micsoda gagyi support!

izé

(#49) Sianis


Sianis
addikt

Ez a lap tipikusan a gazdag kölyköknek lett csinálva akik szabadidejükben a szüleik fülét rágják. Elámulnak, hogy világítanak a piktogrammok, a foglalatok, benne van a nevében, hogy Gamer. Ettől persze senki sem lesz lelőhetetlen, de ez benne van a (L)User Manual kisbetűs részében. :) Ettől a 3D Mark-os pontvadászattól meg tényleg kivagyok, nem csodálkoznék, ha a gépben lévő hardverek neve is komolyan számítana egy-egy eredménynél. Nem mintha túlzottan érdekelne, hogy mit tud a gépem, működik és jól van! :)

Amúgy gratula az ASUS-nak, jól csinálja és ez tagadhatatlan!

Sianis

(#50) Dufresne válasza Sianis (#49) üzenetére


Dufresne
addikt

Egyetértek veled.
Viszont tényleg jó kis marketingfogás, és ahogy minden ''csúcs'' termék ezis rendesen fog fogyni sztem.
Azért szeressük asus-t, de ennyiért nemfogok lapot venni tőlük az tuti...

Kicsit brutál az a passzív hűtősánc a proci foglalat körül...hogy rakunk így bele batár nagy hűtőket :F :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.