Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Már ráfér a videokártyákra egy kis vérfrissítés. Kíváncsi vagyok, mennyivel fognak ugrani a teljesítmények (unom már hogy mindig én vagyok az első hozzászóló)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Mikádó


Mikádó
senior tag

Kiváncsi vagyok mire leszz képes a gddr4 ;]

[Szerkesztve]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#3) Gregorius


Gregorius
őstag

Mi az a ''kissé koreai ellenfél''? Második bekezdés második sor. Ez a ''multinacionális'' egy új, diszkriminatív formája? :)

(#4) CocooN-z


CocooN-z
őstag

32 biten 12 giga, akkor az 256 biten 96 giga, ami nem lenne rossz teljesitmény tekintve azt hogy a mai legdurvábbak nyomnak 40-46 körül azt hiszem, de nem vok ebben biztos.

Már csak rendszer membe kell ilyeneket és száguldozhatnánk :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5) D.Orion válasza Gregorius (#3) üzenetére


D.Orion
veterán

''A Samsung ezzel az adatsűrűség tekintetében beérte, a sávszélesség terén pedig átmenetileg le is hagyta kissé koreai ellenfelét, a Hynixet.''

Ez volna az a sor, de sztem ráférne egy javítás, vagy egy veszőt kellene belerakni vagy átfogalmazni a mondatot.

''A Samsung ezzel az adatsűrűség tekintetében beérte, a sávszélesség terén pedig átmenetileg le is hagyta kissé, koreai ellenfelét, a Hynixet.''

vagy, ami sztem jobb:
''A Samsung ezzel az adatsűrűség tekintetében beérte, a sávszélesség terén pedig átmenetileg le is hagyta(kicsit vagy kissé), koreai ellenfelét, a Hynixet.''


Egyébként tényleg jól jön ez a GDDR4. Kiváncsi leszek mi lsz a max amitezekből majd kihoznak, de egy 2 évig biztos ezek fogják uralni a hing-end karikat. Azt utána jöhet a gddr5 ;]
Tényleg van valakinek ötlete, hogy mikor akarnak végleg leállni a ddr vga modulokkal? Nincs velük semmi bajom, csak ha már fejlődésről beszélünk akkor ezek bizony már nem mai technikát képviselnek. Lehet ennyire olcsó az előállításuk :F

(#6) Frenky89


Frenky89
őstag

Ez effektívbe már megy 3,33GHz-et :Y ilyen jó lenne rendszermemónak csak kár hogy olyan érzékeny a vezetékezésre :O

Jé 1000. post-om :))

[Szerkesztve]

(#7) cousin333 válasza D.Orion (#5) üzenetére


cousin333
addikt

Ha már nyelvészkedünk, szerintem ez így helyes (vessző oda nem kell) ;]:

''A Samsung ezzel adatsűrűség tekintetében beérte, sávszélesség terén pedig átmenetileg kissé le is hagyta koreai ellenfelét, a Hynixet.''

Ami azt illeti, te is visszaolvashatnád a hozzászólásodat ;] :D


Érdekes kérdés, hogy mekkora teljesítménybeli ugrást jelent(ene) videokártyán, és rendszermemóriaként. A fogyasztás hogyan változik a DDR1-2-3-hoz képest?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#8) shteer


shteer
titán

mindig mindenki kiváncs ha vmi új jön... :) én nem: a high-end kategória nálam éveket késik mire eléri a konfigomat :D

szemlegeltetésnek persze jó móka :P

..szerintem jónak tűnik

(#9) pisti


pisti
őstag

0.6ns? LoL? :D

(#10) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

:Y :Y
Valóban itt az ideje!
Jó lenne végre megfeledkezni a gddr1 és gddr2-es chipekről. Idejétmúltak kissé a karikon.
Egy belépőszintű karin is inkább elkélne kevesebb, de gyorsabb memó.
Számításaim szerint a G80-as Nvidia proci, vagyis a 8-as széri nyári debütálásán ilyen chipek lesznek majd.
Szép álom: 512MB GDDR4 3300MHz, 700 MHz-es proci, Directx10, shadermodel 4. ...
:R :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#11) dats


dats
csendes tag

Ide vele :C

Dats

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.