Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

Szép teljesítmény.
Ez még belefér egy CF kártyába?

(#2) L3zl13 válasza kiskegyed (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hááát, hacsak nem b@szott nagy az a dobókocka. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Dassler válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Dassler
őstag

:DDD az egy plüss dbókocka, látni rajta....

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#4) L3zl13 válasza Dassler (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jaaa, ez olyan mint ami a visszapillantókon szokott lógni? :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[kép]
:DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Az SMD kondikat nézzétek a sarkában, mond valamit az arányokról... :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) Den válasza kiskegyed (#1) üzenetére


Den
veterán

ez még tán egy sd-be is. a cf méretűek az 1 colosok

www.simson4t.hu

(#8) L3zl13 válasza kraftxld (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

LOL! :C

Aki hülye, haljon meg!

(#9) kiskegyed válasza L3zl13 (#2) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Annyira szabályos a kocka, mintha renderelve lenne :D

(#10) Dassler válasza kiskegyed (#9) üzenetére


Dassler
őstag

:DDD

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#11) _Gudella


_Gudella
senior tag

Ennek szerintem olyan 20 gb-től lenne értelme... nem lenne jobb inkább a 2-4 gigás cf kártyákat elérhetővé tenni? Kisebb fogyasztás, jobb elérési idő. és gondolom nagyobb ütéseket is bír ki műköés közben, és még kissebb is, könnyebben cserélhető stb...

(#12) polika


polika
senior tag

oda van írva a mérete 0.8 inch = 0.8x2.54 ami kb 2cm most vedd elő a vonalzót ha már 2 centit se tucc elképzelni és közben nézd a képet meg a vonalzót aztán a vonalzót meg a képet aztán meg kiabáld hogy vau hűűű vazger, meg hogy kafa, meg hogy ilyen kell nekem stb...szal cselekedj a ''normális'' PH-s fórumozós szinvonalán...

Amúgy mi a szarért nem akarják már elfelejteni a mozgó alkatrészes adattárolást? Hagyni kéne ezt a hangos helikoptert és kéne csinálni vmi hologrammos vagy puszta szilikon alapú nem felejtős ram-ot olyat ami nem berreg, nem kopik és iszonyúan nem érdekli hogy hány G-vel ejti le a figyelmetlen juzer

(#13) _Gudella válasza _Gudella (#11) üzenetére


_Gudella
senior tag

najó, lehet hogy nem is kissebb, de szerintem akkor is jobb...könnyebbnek biztos könnyebb

(#14) _Gudella válasza polika (#12) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ezzel lehet dicsekedni a suliban hogy milyen pici vinyód van :D

Technikai újdonságként, nem rossz, lehet hogy valahol nagy szükség lesz az ennek tervezése során gyűjtött tapasztalatokra, de a mindennapi életben sokkal praktikusabb egy jó nagy memóriakártya

[Szerkesztve]

(#15) L3zl13 válasza polika (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azért bakker mert szeretik nézni ahogy forog... :U

Ugyanazér nem hagyják ezt a mozgó alkatrészes szart, és nem csinálnak hologrammos meg ''szilikon'' alapú memóriát, amiért antigravitációs hatóművet sem... Mert nem tudnak... Legalábbis nem gazdaságosan.

Mellesleg szilikonból nem műmellet meg hűtőpasztát szoknak csinálni inkább?

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Dale válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Dale
aktív tag

Manapság már műmellett se nagyon csinálnak szilikonból, ilyen világ ez... :) Úgy rémlik valami sós oldatot használnak mert az nem mérgező ha kiszakad az implantátum, de hogy ON legyek, sós oldatból sem csinálnak adattárolót. :)

https://enginedesigns.net

(#17) erdoke válasza L3zl13 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nehéz lenne úgy megcsinálni, hogy pár éven belül tönkremenjen normál használat mellett, így pedig nem venne rendszeresen újat a tulajdonos. Nem gazdaságos. :D

A legjobb aláírás a héten

(#18) Den válasza polika (#12) üzenetére


Den
veterán

csinálj, szabad a pálya.

miért kéne elfelejteni ezeket. hangos helikopter? miről beszélsz könyörgöm? hallottál már ilyet működés közben?
ez a technológia kiforrott megbízható, olcsón gyártható. Nem azért gyártják ezeket még mert ez a hobbijuk. a cégeket a profit érdekli elsősorban. ha létezne olyan techhnológia ami ezt a kapacitást olcsóbban megbízhatóbban nyújtja akkor azt gyártanák. de mivel még nincs, és az emberek meg nem fizetnének 2-3 milliót egy mobilért, mp3 lejátszóért, ezért aztán olyan technológiát alkalmaznak, ami eladható árat eredményez. ez ma a vinyó. olcsó, nagy kapacitású, megbízható,keveset fogyaszt (igen bármilen hihetetlen ezek pár tized wattal beérik, és nem üzemelnek folyamatosan csak mikor a puffer emót teleírják vagy ürítik)

de senki nem kényszerít hogy ilyet vegyél. várj még pár évtizedet nyugodtan a holografiks tárolódra.

www.simson4t.hu

(#19) Den válasza Dale (#16) üzenetére


Den
veterán

ma is aszálnak zilikon mellinplantátumot, mivel nem mérgező, és tartósabb mint a sóoldatos

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza _Gudella (#11) üzenetére


Den
veterán

minek egy mobila, vagy digitfényképezőbe, vay más mobil eszközbe 20 giga? és azért ez, nem flash, mert ocsóbb (meg bizonyos szempotból tartósabb)

www.simson4t.hu

(#21) L3zl13 válasza erdoke (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez hülyeség szvsz...

Úgy jöttök ezzel a flash memóriával, mintha az lenne a messiás, az adattárolás jövője...
A Flash memória gyártás ugyanúgy a technológia határán van, mint a merevlemezeké. Annak sincs túl sok jövője.
A vinyóknak meg háttértárként nincs alternatívája jelenleg, tehát úgyis fejleszteni kell. -> Akkor már miért ne alkalmazzák ezeket a technológiákat más felhasználási területen is?

Aki hülye, haljon meg!

(#22) L3zl13 válasza Den (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha az implantátum megsérül, és a szilikon kifolyik akkor tudtommal rákot okozhat... Ezért nem olyan népszerű manapság, bár még bizonyára sok helyen alkalmazzák.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#23) erdoke válasza L3zl13 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Én semmit nem írtam a flash memóriáról, és igazából a kis HDD-ről se. Tettem is egy :D-t a végére. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#24) L3zl13 válasza erdoke (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Aham, akkor elnézést de nem igazán egyértelmű mire vonatkozott a megjegyzés...

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Den válasza L3zl13 (#22) üzenetére


Den
veterán

nem okoz rákot, sőtt semmilyen kárt nem okoz, eddig akárhogy vizsgálták, és reneszánszát éli. a sósnak is megvannak a veszélyei.

www.simson4t.hu

(#26) erdoke válasza Den (#25) üzenetére


erdoke
titán

Inkább a tapintásáról diskuráljunk, se a sós, se a szilikonos nem jó, ha az arcodba folyik. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#27) _Gudella


_Gudella
senior tag

nem mondtam, hogy 20 giga kell egy mobilba/fényépezőbe, csak arra gondoltam, hogy nekem sokkal szimpatikusabb ha nincs az adattárolóban mozgó alkatrész, és 4 gigásból még létezik ilyen... ha ennél lényegesen nagyobb lenne, akkor már nem lenne rá alternatíva. Amúgy saját véleményem szerint (lehet hogy baromság, nincs róla valódi információm), de a több gigás flash kártyák valószínüleg nem az előállítási költségük miatt megfizethetetlenek, hanem azért mert ritkák, így el lehet adni a kicsiket is jó áron, mintegy kuriózumként magasan tartják az árát. Vagy ezeknél olyan nagy a selejtarány, hogy tényleg csak ilyen magas áron tudják őket termelni?

(#28) dabadab válasza _Gudella (#27) üzenetére


dabadab
titán

''Vagy ezeknél olyan nagy a selejtarány, hogy tényleg csak ilyen magas áron tudják őket termelni?''

A memoriaknal nagyon kis arresek vannak, szoval szerintem teljesen elkepzelheto, hogy legyartanak ezer 2 GB-os modult, amibol a teszteles utan lesz kb 100 db 2 GB-os, 300 db 1 GB-os meg 600 512 MB-os.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.