Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Senior tag


Senior tag
aktív tag

''Personal Supercomputer'' és 15000 dollár indulóár. Csak én érzek ellentmondást, vagy itt inkább vállalati/kutatási munkaállomást értenek a ''personal'' alatt? :F

Ugorgyunk!

(#2) Thomas1 válasza Senior tag (#1) üzenetére


Thomas1
őstag

Valakinek ez az ár akár Personal is lehet... :U
De az tény, hogy ezt inkább nagyobb számolókapacitásra szoruló cégek fogják megvenni. A Tyan név szerintem elég jó biztosíték arra, hogy nem selejtes gépet vesznek. És viszonylag kompakt is a tudásáoz képest. Mondjuk 7 db 500-as vinyóval már elég jó lehet.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#3) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nyami! :P
Pofásan néz ki, és csendes is... Meggyőző a tudása. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Ste


Ste
addikt

256Gflop :Y

(#5) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Ez a megoldás csak azoknak éri meg, akiknek nincs rack szekrényük (vagy szeretik látni, hogy az íróasztal mellett az irodában dübörög a SETI server :) ) ahova bepakolhatnak 4 v. 5 db 1U-s akár TYAN szervert (pl. GT25) node-onként számolva kedvezőbb áron. Aztán azokat is lehet bátran fürtözni és csillióbillió terraflop számítási teljesítményt elérni. :)

Sem helytakrékosság (akkor inkább vegyen a jóember igazi blade-et), sem költséghatékonyság szempontjából nem egy hűde eltalált dolog.

Ugyanakkor ez az ''ál-blade'' felépítés remekül eladható lehet a nagy cégek döntéshozóinak, aki nem elég okosak a fentiek belátásához és gyenge a tanácsadó apparátusuk, szerintem erre játszik rá a TYAN.


[Szerkesztve]

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#6) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Valaki felvilágosítana, hogy melyik oprendszer tud kezelni egyszerre ennyi procit párhuzamosan? (tehát úgy, hogy egyidőben mindegyik számítási teljesítményét maximálisan kihasználja)
Azt hiszem kicsit hiányosak az ismereteim.

Skynet is real. It's called Google.

(#7) lenox válasza FehérHolló (#6) üzenetére


lenox
veterán

Windows Compute Cluster Server 2003 es linux.

(#8) lenox válasza Satan-Claus (#5) üzenetére


lenox
veterán

Biztos, hogy kedvezobb? Csak mert ugye konkret konfigokat erdemes osszehasonlitani, en meg erre nem latom az arat. Jo, hogy 15k-rol indul, de abban mi van? Amugy legtobb ceg jobban jarna rack optimalizalt gepekkel, es megse csak olyat vesznek. De azert ennek is van elonye, lehet guritani, szallitani kulonosebb szereles nelkul.

(#9) Thomas1 válasza lenox (#8) üzenetére


Thomas1
őstag

Ebben egyetértek veled. Szerintem itt azt (is) kell mefizetni, hogy ez egy viszonylag mobil kis gépezet, nincs bebetonozva sehova, és nem kell 500 rack-et cipelni, ha esetleg valami probléma vagy költözés lenne. 15000 USD-ért elvileg egy teljesen komplett gépet kapsz? Persze gondolom nem 4 magos Xeon-okkal, meg 3-4 TB HDD-vel, de akkor is illene már egy működő, használható gépet átadniuk ennyi pénzért.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A 10 g-s ethernet korában 52db-s zajszintet rakni az irodai asztal alá elég furcsa ötlet. Ahova ennyi lóerő kell, oda a 7 darab diszk kevés. Ha meg infiniband meg rendes ethernet van benne, akkor úgyis rendes tárolórendszer mellett van a helye, a mentőrobotnál. 1400 watt az már fűtőtestnek is jó, direkt jót fog tenni a lecsendesített klímának, hogy ezzel is kinlódhat. 40 maggal 1400w az 35 wattos tdp-t jelent. Valahogy pesszimista vagyok, hogy a 4 magos xeonok ezt tudják, az intel oldalon kisebb procikra is 65W-s tdp-t olvastam.

Agyhalott manager termék.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) lenox válasza bambano (#10) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, a 40 mag az csak 10 proci, procinkent 80 w tdp-vel, nem? Szal osszesen 800. Szal nem magonkent kell nezni. A 5355-re van csak 120 w megadva, ha abbol lenne 10, az is csak 1200. Persze nyilvan nem csak proci van a gepben.
Amugy lattad az oldalukon? 52 db - whisper quiet. Erdekes lehet naluk a suttogas.

(#12) lenox válasza Thomas1 (#9) üzenetére


lenox
veterán

Sajna ahhoz kene jelszo, hogy az arazashoz be lehessen lepni. Amugy azt irjak pl. hogy windows compute cluster server pre-installed, szal az pl. talan benne van a 15000-ben. De az biztos, hogy ez csak a woodcrestes valtozat, a clovertownos az felaras. Meg az infiniband is.

(#13) Geli válasza Senior tag (#1) üzenetére


Geli
senior tag

nem ''magyar personal'' :U egy német átlagfizetésből 4hónap...
ha azt nézed,hogy a magyar átlegkereset 100K,és egy jó konfig 300-400K,akkor ez bizony személyi. :(

(#14) tbs


tbs
addikt

Ezt a poént már elsütötték. Orion Multisystem vagy miaszösz volt a neve, csak ott kismillió transmeta procit dobozoltak pici helyre. A cég abbahagyta/tönkrement. (2004!)
Jóval jobb cucc volt, mint ez. :D

(#15) lenox válasza tbs (#14) üzenetére


lenox
veterán

Miert is volt jobb? Mert tobb proci volt benne, de amugy lassabb volt? Meg infiniband se volt hozza? Meg amugy se vettek volna meg, mert nem intel vagy amd?

(#16) Raymond válasza tbs (#14) üzenetére


Raymond
félisten

Elsutottek, csak rossz platformot valasztottak hozza...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) tbs válasza lenox (#15) üzenetére


tbs
addikt

Szerintem gyorsabb volt... :D És linux ketyegett rajta. Az intel/amd kitétel marhaság teljesítmény-cluster feladatoknál. Azokat ugyanis MINDIG az adott clusteren érdemes FORDÍTANI... ;)

De nincs vita: ez is igencsak réteggép, akárcsak az Orionok.

(#18) lenox válasza tbs (#17) üzenetére


lenox
veterán

Jo, szerintem meg tobb okbol sem volt gyorsabb. De ezt szocsataban nem tudjuk nyilvan eldonteni. Viszont tevedsz, ha azt hiszed, hogy nem szamit, hogy amd/intel vagy transmeta. Komoly cegek azt is figyelembe veszik a dontesnel, hogy az a ceg, akitol vesznek, milyen stabil, ott lesz-e 5 ev mulva, fogja-e oket supportalni, fogja-e fejleszteni az adott termeket, es tovabbra is versenykepes lesz-e. Ebben a transmeta-ra alapulo megoldasok oriasi hatranyban vannak, nyilvan nem csak ez az egyetlen tenyezo, de ez igenis fontos, es nyilvan semmi koze ahhoz, hogy mit hol kell forditani.

Ja, ezen is fut linux, csak ezen windows is fut... Meg egy elony...

[Szerkesztve]

(#19) tbs válasza lenox (#18) üzenetére


tbs
addikt

Ez nem szócsata. Google -> [link] vs. [link]

És ez utóbbi már bizonyított. ;) A memória kérdést nem is feszegetem. :DDD

Komoly cég ügyben roppantul egyetértünk. A windows cluster technológiája pedig inkább HA, nem performancia...

És néminemű különbség van egy 12-96 processzoros VALÓDI cluster, és egy 5 gépes sokmagú processzorokkal operáló minifürt felhasználása között. Előbbi számításigényes, azaz nyers erőt igénylő feladatokhoz, utóbbi pedig kommunikációigényes clusterfeladatok (pl. HA) ellátására való.

A windows tényleg előny egyébként, ez a cluster cuccuk nagyon bejön nekem is. :D

[Szerkesztve]

(#20) lenox válasza tbs (#19) üzenetére


lenox
veterán

Peak performance adat szerintem csak szocsata... Amugy is 1.6 GHz-es procival van mondva a typhoonal, es 2.66-os is van mar, de ha csak a 80w-osokat nezzuk, akkor is 2.33 a leggyorsabb, mindkettonel joval 300 folotti a typhoon is, szal akkor ok, nyeri a szocsatat.

Szal szerinted ha gyenge procikbol epitek clustert, az valodi, ha meg erosekbol, az meg nem valodi? Pont az a lenyeg, hogy a typhoon nyers eroben is jobb, meg kommunikacioban is. Raadasul tobb os-t supportal. Amit mondtal, hogy joval jobb az orion, messze nem igaz. Ha nagyon keresel, esetleg talalsz olyan alkalmazast, amiben jobb lehet, de en csak azt akartam cafolni, hogy a 'joval jobb' nem igaz, szerintem ez sikerult.

(#21) tbs válasza lenox (#20) üzenetére


tbs
addikt

Igazad van, jobb. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.