Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joco


Joco
aktív tag

Elég hangzatos beszámoló, ha ennek tényleg ilyen lehengerlő a képe, mint ahogy azt mondják jó vétel lehet, bár én még picit drágának érzem, tekintve, hogy lassan az lcd tv-k is hasonló árszintre süllyednek :U

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#2) OddMan


OddMan
őstag

A 2000:1 dinamikus kontraszt, vagy a panel ténylegesen képes 2000:1 kontraszt megjelenítésére? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3) Mackósajt válasza OddMan (#2) üzenetére


Mackósajt
senior tag

[link]

A gyártó oldalán találhaó specifikáció a 19''-os változatra 1600:1-et ad meg. Hogy aztán ez mennyire valóságos, az más kérdés. Ha ezek a specifikációk igazak, ez egy meglehetősen jó monitor.

(#4) Hani


Hani
aktív tag

Csak lassan megint kezdünk elmenni a hangzatosabb kifejezések és nagyobb számok felé ( mint ahogy volt az a g2g időre való áttérésnél, a 10:1 helyett 5:1 kontrasztnál levő betekintési szög megadásánál, stb.. )
Kissé idegesítő azért, hogy hiába nagyon szépek egy monitor számai, mégis meg kell néznem élőben, mielőtt megveszem.

(#5) Jim Tonic válasza Hani (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Minden hardvernál ez van. Marketing szöveg. Ha kipróbálod, akkor tudod, mit vettél. Vagy megvárod a teszteket.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Trak


Trak
addikt

Egy változat már kapható MO-n:

LG L1970H
300-as fényerő
1600:1 kontraszt (nem dinamikus)
8 ms

Ennél a modellnél még nincs is szó dinamikus kontrasztról, a Samsung hülyítése miatt (Ők kezdték mindenhol a dinamikus kontrasztjukat nyomatni) vezették be ők is a hírben szereplő újabb modelleknél.

A 17-es változatot volt szerencsém használni 1 hétig, jó kis monitor.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) nap


nap
addikt

A 19'' monitorok ideje lejart. Ma mar a 20'' a meno.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) deter válasza nap (#7) üzenetére


deter
aktív tag

''A 19'' monitorok ideje lejart. Ma mar a 20'' a meno'' :F
Flame_ON/ Ja meg a susogós melegítő és hét muzsikás skvaccs óra AH menő. Meg a lenkerekes napóra is nagyon menő, me' az fontos, hogy menő legyen, azaz uncsi 19es mácsak a lúzereknek van és mi azokat kiröhögkük itten a grundon, érted tesó.
De most tényleg felcsatolod a hátadra a monitorod és mész AH zutcán és az kúúl?! Azért érdekes mivel index.hu-s az e-mail-ed azt gondlná az ember, hogy ''értetebb'' egyént rejt a nick. Nem veled van bajom csak ezzel a kifejezéssel, hogy menő illetve ''meno'' ez annyira tipikusan napjaink (manipulált) fogyasztói társdalmára jellemző. És ha meghallom... :o Flame_OFF/


Egyébként, hogy valami érdemleges is legyen. Azért lassan a TFT monitorok hátrányai minimalizálódnak a CRT-khez képest. Most állok én is új monitor vásárlás előtt és ez már elbizonytalanít. Már csak arra lennék kiváncsi, hogy az LG kitől veszi a paneleket és, hogy mennyi lehet az élettartamuk ezeknek a 2ms-es monitoroknak.

üdv:
Deter




(#9) Racecam válasza deter (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A Flame-re nem reagálok, ha nem veszed rossz néven, még, ha igazad is lenne, akkor is teljesen felesleges volt. (Szerintem Ő sem így gondolta, de tényleg kicsit ''hülyén'' hangzott az inkriminált mondat.

Az érdemlegesre pedig annyit tudok mondani, hogy leginkább saját magától. Az LG-Philips, a legnagyobb panelgyártó a piacon.
(Én már CRT-t nem vennék, még akkor sem, ha bottal kergetnének. ;) )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) nap válasza deter (#8) üzenetére


nap
addikt

Tudod, az irónia, az egy ceruzaféleség.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#11) Trak válasza deter (#8) üzenetére


Trak
addikt

Racecam már válaszolt az egyik kérdésre, én a másikra reagálnék:

''mennyi lehet az élettartamuk ezeknek a 2ms-es monitoroknak.''

Mire gondolsz konkrétan? Arra, hogy meddig fog működni a monitor?
Ugyanaddig, mint egy 4ms-es, vagy 8 ms-es ;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12) deter válasza Trak (#11) üzenetére


deter
aktív tag

Helló!

Konkrétan arra gondolok, hogy a pixel meghíbásodásra nagyobb a lehetőség. Mivel én csak nagyon felületesen ismerem a LCD működési elvét. Így arra következtettem, hogy a gyorsabban reagáló (mozgó) kristályok miatt, nagyobb a rizikó faktor... Meg egyábként is a 2ms válasz idejű monitorokkal kapcsolatban még elég kevés felhasználói tapasztalat...


üdv:
Deter



[Szerkesztve]

(#13) Trak válasza deter (#12) üzenetére


Trak
addikt

''Konkrétan arra gondolok, hogy a pixel meghíbásodásra nagyobb a lehetőség.''
Elvileg nem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#14) efi99 válasza deter (#12) üzenetére


efi99
senior tag

Ha valakit érdekel, nálam még hiba nélkül működik, legalább 10 éves. :D
Egyedül a tápot kellett cserélni (2x is), de az úgyis külső.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.