Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

25. születésnapjuk alkalmából dugják föl maguknak a hosszú DEL gombot... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#2) WN31RD válasza L3zl13 (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Pont erről akartam írni én is, de kevésbé érzékletes megfogalmazással. Maximálisan egyetértek egyébként.
:W

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Abszolút nem értem mi a gond a hosszú DEL gombbal:U Én nagyon szeretem/megszoktam, pl. BIOS-ba való belépéshez nem kell keresgélnem a billentyűket, meg gyorsírásnál is nagyon jól tudom használni.

(#4) Yutani válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

:)) :C

#tarcsad

(#5) #54715584


#54715584
törölt tag

nincsen numerikus oldal

(#6) opr


opr
veterán

a del még el is menne, de a vékony entertől a falra tudnék mászni :W

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) L3zl13 válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a bajom vele, hogy használom az Insert és a Scroll Lock gombot is, ezért nem örülök, hogy egy számomra tök fölösleges feature miatt az egyikről le kell mondanom, ha ilyen (vagy bármely más fullosabb logitech) billát használok.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) L3zl13 válasza opr (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A vékony enter az angol kiosztás miatt van. Ha létezne belőle magyar, akkor valszeg L alakú lenne rajta az enter.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Gaben01


Gaben01
őstag

Valaki elmeséli nekem mitől ér ez a billentyűzet 200jurót?Billentyűzetek terén kicsit le vagyok maradva :B

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#10) Krix


Krix
őstag

Gondolom ebből sem lesz magyar. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#11) Foglalt név válasza Gaben01 (#9) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szép. Attól.

(#12) Gaben01 válasza Foglalt név (#11) üzenetére


Gaben01
őstag

:DDD Hát ez nagyon sovány indok egy ilyen árra.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#13) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

állati jól néz ki - na de ennyiért..... :O

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14) shteer válasza Krix (#10) üzenetére


shteer
titán

szétmortálozni jó az angol is 200ért :D

minden elfért volna rajta ha ott hagyják a numerikus részt is, design a funkcionalitás előtt :W :O

..szerintem jónak tűnik

(#15) Ősember


Ősember
őstag

nekem még mindig egy nagyon standard kis tulzással fehér acer magyar billentyüm van és az az igazság hogy nem váltanám le egy ilyenre :( az egyetlen egy dolog amit a rendes billentyükön kivül el tudok képzelni egy billentyüzeten az egy multimédiás rész, amivel kezelni tudom pl a winampot akár játék közben is, de semmi más nem hiányzik. már nekem ez is a böven luxus kategoria lenne, mert azt a fél másodpercet amig leteszem a tálcára meg vissza kibirom ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) Exakt


Exakt
aktív tag

jol nez ki, tenyleg, de nekem hianyzik jobb oldali numerikus, es nem szeretem a vekony entert, az ára is borzalom, de kulalakra ötös

(#17) Translator


Translator
tag

Ha lenyomok egy shiftet vagy egy altot, akkor jelenik meg a módosított kép?
Jó lehet így keresgélni... :(

Inkább az az OLED-es ruszki csoda, tényleg az mikor jöhet ki? :F

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#18) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Pofás darab, brutál ár. = Logitech ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#19) Kalwa


Kalwa
tag

Nekem egy Logitech S510-es billentyűzetem van és bizton állíthatom, hogy sokan meglepődnének, hogy milyen hamar meglehet szokni a hosszú DEL gombbal együtt járó kényelmet :) Pusztán megszokás kérdése az egész ugyan úgy, ahogy a régi billentyűzetet is meg kellett szokni, amikor először kezdett neki az ember a gépeléshez. Ami pedig tovább lett gondolva és fejlesztve praktikusabbá még könnyebb megszokni. Ja igen... és mivel magyar a billentyűzet az Enter gomb is L alakú rajta, tehát a miatt sem kell a világvégére szaladni. Egyszer érdemes lenne kipróbálni pár napra egy bármilyen ilyen felépítésű Logitech billentyűzetet és aztán mondani véleményt :U

(#20) L3zl13 válasza Kalwa (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó, megmondod hogyan váltom vele kényelmesen a KVM switchet? Vagy hogyan váltok beszúró és felülíró mód között?

Aki hülye, haljon meg!

(#21) joco1114 válasza L3zl13 (#1) üzenetére


joco1114
csendes tag

Egyetértek az előttem szólóval, ez a módosítás nem tudom kinek jó. Én pl. használom az Insert gombot...
Megragadom az alkalmat, hogy ha valaki tud olyan billt, amelyiknek még hagyományos kiosztása van, magyar, igényes minőségű, stb., akkor írja már be ide. Az ára nem érdekel. Ha wireless, az nem hátrány, de a kábeles is megteszi.

Joc

(#22) Male


Male
nagyúr

Sikerült összeszedniük a legtöbb számomra negatív tulajdonságot ezen a billentyűzeten... hosszú DEL, kicsi enter, Insert elhagyása, Home-End a Del fölött vizszintesen (videóvágásnál asszem dühöngenék miatta nem keveset), az Alt is elég picinek néz ki, bár ez lehet csak a kép miatt van így. Ja, és persze a numerikus blokk elhagyása... ezt meg miért? Mert a notin nincs? Helyette van a képnézegetséhez zoom gomb... áááá, minden normális képnézőben ahhoz gyorsbillentyű van.


Mindez iszonyatos áron... asszem a célközönség az, akinek dísznek van gépe otthon...

(#23) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

csak 50e Huf, kell nekem kettő is
igaz hogy szép, de ez az ár sztem kicsit magas

Resistencia eterna

(#24) REDeath


REDeath
őstag

jó ez, de iszonyat drága.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#25) Face8814


Face8814
őstag

Piszok jól néz ki, viszont a numerikus billentyűzet nekem nagyon hiányozna. Nem értem miért kellett elhagyni. :F
No mindegy, valszeg nem én vagyok a célközönség. :U
Mindezektől függetlenül a designe csillagos ötös, az ár meg egyes alá!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#26) Den


Den
veterán

minimalista = fantáziátlan unalmas

viszon nagyon eccerü a fröccsöntése

www.simson4t.hu

(#27) Akheron válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Akheron
senior tag

Az a probléma, hogy nem szabványos. Szövegekkel dolgozom, és hosszú éveken keresztül használtam szabványos elrendezésű billentyűzetet - így a Dinovóm beszerzése után hetekig kaptam hárompercenként idegbajt, mikor munka közben teljes szakaszokat töröltem ki véletlenül :U

Arról nem is beszélve, hogy ASCII-kódokat sem lehet beírni a számbillentyűzetén...

Ha valakit érdekel, tudok még írni vagy egy tucat egyéb problémát is a korábbi Dinovóval kapcsolatban :)


[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#28) Loretto válasza WN31RD (#2) üzenetére


Loretto
veterán

Perverzitásod pedig határtalan. ;]

Engem is zavar amúgy az ilyen. Kis apróság, mégis....

Soirée...

(#29) Akheron válasza Akheron (#27) üzenetére


Akheron
senior tag

Másrészt én most így, hozzászokva semmi előnyét nem látom a hosszú Del-nek. Ha lenne valami kézzelfogható előnye ezeknek az elrendezésbeli módosításoknak, nagyobb lelkesedéssel fogadnám őket (és szerintem más is), de eddig mintha csak találomra pakolgattak volna ezt-azt másfelé, hogy aztán fícsőrként adják el.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#30) LSL1337


LSL1337
őstag

aki böngészni esetleg gémelni akar (nem fps :) ) HTPC-n annak szeritnem remek alternatíva lehet, ha megfizeti az árat hát tessék... a g15-ön a rövid entert megszokni nekem kb 1 hét volt utána abszolőt nem zavaró az a del gomb meg sztem is jó lenne az ins engem inkább idegesít hogy váeltlenül rányomok és akkor átír nem beszúr... de hát akinek az kell a melójához azt megértem, de ő is megérthetné hogy nem mindenkinek vannak olyan igéynei mint a kedves #1 hozzászólónak :)

(#31) Akheron válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Akheron
senior tag

Ha magyar nem is fog létezni, lesz ebből is orosz kiosztású, az meg a billentyűfeliratokat leszámítva teljesen ''magyar'' :) Aki nem szokta folyton a feliratokat lesni, annak nem jelent egyáltalán problémát ez.

Az Enter viszont hiába L alakú, vékonyabb mint a szabványos billentyűzeteken, így megeshet, hogy a Del-en landol a felhasználó ujja az enter helyett.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#32) parandroid válasza Kalwa (#19) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Volt a cégnél pár ilyen hosszú del-es csoda. Kiszórtuk őket. Lotus Notes-t használunk, és elég bosszantó, ha olvasottá tevés helyett törölsz egy-egy levelet - főleg, ha nem használsz kukát.

Nem is beszélve arról, ha Total Commanderben (vagy bármilyen más kétablakos fájlkezelőben) szeretnél fájlokat kijelölni és azokat is sikerül törölni. És nem, eszemben sincs lomtárat használni, az agyamra megy, magamtól soha nem törlök véletlenül, csak ha valaki a kijelölés gombom helyére teszi a delt.

Összefoglalva: maximálisan egyetértek az első hozzászólással, javaslom dobjuk össze a pénzt egy szép nagy, lópikula formájú del gombra és küldjük el a Logitechnek egy happy anniversary masnival, hogy használják egészséggel.

A lapos enteres billentyűzetet egyébként US English kiosztásnak hívják, és ha mindegyikkel lenne hosszútávú tapasztalatod, akkor tudnád, hogy a leghasználhatóbb mind közül - most is ilyenen gépelek, ilyeneket szereztünk a hosszúdeles csodák helyett.

A másik hasonlóan nagyszerű találmány egyébként a balra kurzor betolása a shift alá. Ezt minek??? Nem is beszélve az ins-del-stb... hatos (logitechnél ötös) blokk átalakításáról 2x3-ról 3x2-re. Miért???

p

[Szerkesztve - Két vulgáris jelző törölve.]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) Akheron válasza parandroid (#32) üzenetére


Akheron
senior tag

Miért???

Azért, mert F*szveri Janiknak gyártják, akiknek sok a pénze, így kiszórják rá ha jól mutat az asztalon, dolgozni meg nem szoktak, így tök mindegy nekik. ;)

Egy munkavégzésre szánt eszköznél például az is elfogadhatatlan lenne, hogy egyetlen billentyűlenyomás hatására kétszer küldje el a jelet - a Dinovo mégis ezt teszi néha, ha úgy nyúlok hozzá, hogy készenléti állapotban volt. (Gyakorlatilag kétszer írja be ugyanazt a karaktert.)

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#34) menpee válasza Ősember (#15) üzenetére


menpee
aktív tag

én bizony egy 930 FT-os (!!) fekete-ezüst Viking billentyűzetet koptatok, aminek ezzel az izével szemben rengeteg előnye van: pici backspace, pici delete, naaagy enter, numerikus billentyűzet... Extraként még van rajta 8 internet hotkey, 8 zenelejátszó hotkey, sajátgép, és számológép (ezt mondjuk nem éretem :D ). Ennek az árából veszek 60-at, és ha nem tetszik valami , akkor szétverem, és előrántok a szekrényből egy másikat...

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#35) MLaca válasza parandroid (#32) üzenetére


MLaca
őstag

(moderátori mivoltodhoz képest elég mocskos a szád - err - akarom írni 'billentyűd'..)

http://mlzphoto.hu/

(#36) Den válasza MLaca (#35) üzenetére


Den
veterán

pedig neki k.vára nem kéne trágárkodnia, dehát b.szik példátmutatni...

www.simson4t.hu

(#37) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak 55 k HUF? :D
Hol lehet ilyet venni? Veszek egyet-egyet a két gépünkhöz! :))

Samsung Galaxy A54

(#38) MLaca válasza Den (#36) üzenetére


MLaca
őstag

:)

http://mlzphoto.hu/

(#39) parandroid válasza MLaca (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Visszaolvasva jogos a meglátás, volt két vulgáris jelző, javítok, és sorry.

Remélem azért a mondanivaló egyértelmű.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) emvy válasza parandroid (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem a leghasznalhatobb billkiosztas az UK extended.

while (!sleep) sheep++;

(#41) LordX válasza parandroid (#32) üzenetére


LordX
veterán

Én kb. fél óra alatt megtanultam, hogy az ins gomb egy cm-el feljebb, az általam egyébként büdös életben nem használt PrintScrn / SysRq gombon van (és a printscreen meg ctrl + ezagomb)

Ha nem úgy állsz hozzá, hogy ez szar, minek ilyen, akkor pillanatok alatt meg lehet szokni, tanulni.

(#42) #72042496


#72042496
törölt tag

Kíváncsi vagyok, vajon ezt is azzal a használhatatlan Widcomm software-el látják-e el, amelyet a régebbi diNovokhoz mellékeltek?
A diNovo Laser esetében egy csomót szívtam vele, mígnem rájöttem a megoldásra: Nem szabad feltelepíteni!

Lesz ez vajon numerikus paddal és/vagy egérrel is?
Nekem nem jön be az új diNovo formája, a régebbit szebbnek találom.

szerk.: A hosszú Delete gombbal nekem sincs semmi problémám. A szettem kiosztása U.S. Interational, számomra tökéletes. Igaz, programozni nem programozok vele, de a programozáshoz miért is venne valaki 50K-ért multimédiás billentyűzetet.
Ez kb. (nagyon kb.) olyan, mintha panaszkodnék, hogy egy Porsche milyen gáz, mert leér az alja a fekvőrendőrnél, meg különben is kicsi a csomagtartója és nem fér bele a hűtőszekrény.:D

[Szerkesztve]

(#43) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Lehet valami szép és használható is egyszerre. Fujitsu például teljesen használható slim billentyűket gyárt, kellemes rajtuk gépelni, normális enter és del gomb is akad rajtuk. A hangerőt lehet szabályozni, több plussz gomb nagyon nincs. pl.:[link] :U

[Szerkesztve]

(#44) parandroid válasza LordX (#41) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az általunk kapott MS keyboardokon nem ott volt. MInden más gomb a helyén volt, csak a del volt dupla, meg a nyilak csúsztak el balra (mint itt is). Ins egyedül a numpad nulláján volt, ha kikapcsoltad a numpadot - de táblázatkezelővel és vállalatirányítási szoftverrel numpadot kikapcsolni öngyilkosság.

Nem így álltunk hozzá, csak volt néhány hirtelenjében törölt fájlunk, mire észbekaptunk. Bosszantó egy-egy eltévedt kattintás után a lomtárban kutakodni, főleg ha előtte évekig nem volt szükség rá. Még szerencse, hogy volt lomtár, mert itthon pl soha nem használom.

A megszokásról: engedtessék meg nem újratanulni valamit, ami már régen tudatalatt működik, ha valami süket barma úgy dönt, hogy ez a gomb dizájnosabb amott, az meg emitt.

Emvy: A UK extended az ugyanaz, mint a magyar, csak nem azok vannak a gombokra írva/rajzolva, nem?

Balika911: Sajnos a Logitech szinte minden új billentyűzetét ezzel az új nagy del-lel csinálja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#45) lapa válasza Foglalt név (#43) üzenetére


lapa
veterán

nekem kábé ez van usb-s meg kicsit szögletesebb. azt nemtom játékot mennyire bírná.

(#46) Integra


Integra
titán

pofás darab, mi tatagadás, a szokásos idióta delete gombbal...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Miért kell elcseszni minden billentyűzetet ezzel az elb*szott kiosztással? :O Sz*rért kell újítani a designon, ha gyakorlati haszna semmi, sőt egyenesen hátrányos.

Nevetséges, hogy nem lehet értelmes kiosztású és használható billentyűzetet kapni elfogadható kompromisszumok nélkül.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#48) Egon


Egon
nagyúr

Logitech Cordless Desktop Mx-em van, számomra az rendelkezik a leghasználhatóbb kiosztással (nagy Enter és Backspace, hagyományos elrendezés stb.). Már előre félek, hogy mi lesz, ha tönkremegy...:(
A módosítások közül egyébként szubjektíve a nagy Del fáj(na) a legkevésbé: egyrészt az Insert-et elég ritkán használom, másrészt a Del-t viszonylag gyakran (így is sokszor van, hogy melléütök, és elég idegesítő, ha a Home helyett/mellett az Insert-re is sikerül rátapicskolnom fórumozás közben (volt már, hogy pár mondatot felülírtam így)). A kis Enter-t biztos nehezen tudnám megszokni (a cégnél volt olyan bill-em, és mindig a fölötte levő gombot is sikerült lenyomnom az Enter leütésekor...), elég nagy hülyeségnek tartom. Ami viszont viszi a pálmát, az az átrendezett Ins-Del-Home-End-Page Up-Page Down gombcsoport. Csak tudnám, ki volt az az idióta, aki ezt kitalálta (talán Chieftech billentyűzeteken láttam ilyet először), és mi benne a jó?!? :F :( :(((

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) KrAt


KrAt
veterán

Ez vmi nagyonjó :) Meg nagyondrága :O

(#50) X Factor


X Factor
addikt

55ezerért, legalább egy numerikus billentyűzetet elvárnék,
mellesleg én egy ilyen logitech billt használok --->[kép]
egyszerű, alap, csak pár apró multimédia gomb, halk és normális kiosztás, na meg persze logitechhez mérten olcsó. 2800huf

az enter L alakú, csak angol billt szúrtam be.


[Szerkesztve]

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.