Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsiba


Zsiba
senior tag

Hát nagyon le fognak így maradni... :(

''One Ring to rule them all...''

(#2) petyaman válasza Zsiba (#1) üzenetére


petyaman
tag

Azért nem pesszimpistáskodok így, mert AMD egy egy architekturális fejlesztéssel q*rva nagyokat ugrik. míg intel bácsi majdnem csak órajelet pöckölget...
Biztos jó lenne előbb, de számtalanszor leírták az okosok: AMD nem hal meg sose sose :)

...mert megérdemlem

(#3) Zsiba válasza petyaman (#2) üzenetére


Zsiba
senior tag

Csakhogy mire ezt az új architektúrát elővezetik, amit már jó fél éve ígérgetnek, addigra az Intel is új architektúrával fog rendelkezni, órajelben pedig igencsak messze járnak majd...

Én sem szertnék pesszimistáskodni, de ez a helyzet...
Hajrá AMD!

''One Ring to rule them all...''

(#4) KuroiMaho


KuroiMaho
csendes tag

:((( Hat ez nagyon nem hianyzott, nem mintha a mostani procim nem lenne eleg gyors de ha emiatt 3Dfx sorsara jutnak... Mit vegyek Cyrixot vagy transmetat ? :O

Who said Fantasies had to be 'Final?

(#5) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Tom's hardware-en azt írják, hogy a 2600+ XP-nek új magja van, és ez annyira jól sikerült, hogy ezzel el fognak tudni menni 3400-3600+ verziókig. Állítólag 4 mm2-rel nagyobb lett a mag, és behoztak még egy réteget - ha jól emléxem. Lényeg az, hogy így ennek a második procinak a fölfele húzogatásával ki tudják húzni azt a néhány hónapot, amit az új cuccokkal csúsznak.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) Dalai Láma válasza Don Vittorio (#5) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ja, nagyon korrekt az új mag, ami ugyan annyira nem is új. De azért jól meg lett csinálva végre! Nekem csak az a fontos, hogy olcsón jó procit tudjak venni.

Egyébként meg indult már egy ilyen topic a ''késnek a hammerok és a bartonok'' (nem pont ez volt a címe) hír után, ahol szerintem ki lett tárgyalva a dolog.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7) wassermann


wassermann
addikt

Késik- nem késik, én a magam részéről mindenképp kivárom.
Támogatom az AMD-t és remélem nem vagyok egyedül - mert nem lenne jó nektek sem, ha pár év múlva már csak INTEL és INTEL közül válogathatnánk!

(#8) CsendPenge válasza wassermann (#7) üzenetére


CsendPenge
őstag

De nem ám! :) AMD FoREveR!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) emvy


emvy
nagyúr

Azt azért vegyétek figyelembe, hogy az átlagfelhasználó nem úgy vesz gépet, hogy ''melyik processzor az, amelyiknek a gyártója jövőre jobb procit hoz ki'' hanem hogy ''melyik az olcsó és jó proci'''. Szóval ha az amd gyárt jó TB-t, akkor kihúzza addig.

while (!sleep) sheep++;

(#10) emvy


emvy
nagyúr

Opppá, azért a Tomshardware-n a 2880 Mhz-re húzott Athlon azért nagyon nem gyenge!!!!

while (!sleep) sheep++;

(#11) emvy


emvy
nagyúr

Mondjuk nem egy jó érzés tudni, hogy léteznek a fél éves gépemnél 2x gyorsabb cuccok...:o

while (!sleep) sheep++;

(#12) Don Vittorio válasza emvy (#10) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem gyenge, de a memória kezelése azért elszomorító...
Mi lenne, ha a SiS csinálna egy RD-s AMD-alaplapot? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#13) Szasza válasza Don Vittorio (#12) üzenetére


Szasza
tag

A memória kezelés mindig nagy probléma, sosem tudsz megfelelő gyorsaságot elérni :)))

(#14) Don Vittorio válasza Szasza (#13) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Sajnos nincs igazad - és sajnos igazad van. Tudniillik egészen más érzés az, hogy van egy jó gépem, de majd 1-2 hónap múlva már lesz a piacon jobb, gyorsabb, és egész más az, hogy évek óta van a piacon gyorsabb memória-kezelésű chipset, csak oda kellene egy kicsit figyelni végre... Nagyon elszomorító, amikor az látszik a teszteken, hogy a proci még bírná, a videokártya még bírná, de a memória sávszélessége kevés. Egy rendszer teljesítményét pedig mindig a leggyengébb pont határozza meg, tehát hova a bánatba fejlesztjük a videokártyákat meg a procikat, amikor már a mai csúcskategóriásokat sem tudjuk megfelelően memóriailag kiszolgálni? (Egyébként én alig-alig játszom, szóval a szomorúság elvi síkon értendő.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#15) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Úgy néz ki a gyártástechnológiai áttérés eddig csak az Intel -nek ment úgy ahogy jól...
Ez nagyobb probléme lett mint a Y2K a cégeknek... :)))

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.