Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Remélem lesz majd teszt itt a 2 VGA-s felállásról. (persze hogy lesz)

Az a chipsethűtő nem túl bizalomgerjesztő, arra meg kiváncsi lennék, hogy két 6800 Ultra között hogy izzanának azok a szegény PCIe 1x karik :)

(#2) Gorneck válasza Male (#1) üzenetére


Gorneck
titán

6800 ultrából van pcie-s?! Ha meg lenne se tudnák az emberek megvenni, gondolom a lap sem két forint! Szal ráér ez még!

Ha meg lenne pénzem dögivel, akkor sem kéne, mert nincs még ati!

Gorneck#1239

(#3) t-shirt


t-shirt
veterán

okos megoldásnak tünik, hogy a két vga kártya meszebb került egymástól, amit láttam sematikus rajzot az nv részéről ott még az egymást követő csatlakozókban voltak

(#4) LordX


LordX
veterán

Hát ez izgi.. Ezen a lapon a két VGA nem 2, hanem 3 slot távolsára van egymástól..

Úgy érzem, lesz egyeseknek problémája a különböző hosszú SLI hidakkal..

(#5) t-shirt válasza LordX (#4) üzenetére


t-shirt
veterán

mivel itt távolabb került a két csatlakozás így biztos, hogy az alaplappal adják az SLI hidat

(#6) Vitus válasza LordX (#4) üzenetére


Vitus
őstag

Így gondolom, hogy két zalman is felfér. Szerintem a laphoz adnak ilyen szép asus feliratos sli kábel, vagy pedig trükközen a majd nemsokára mejelenő asus dualpack 6800-ashoz jár olyan ami csak asus laphoz jó :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Wildmage


Wildmage
senior tag

Elgondolkodtam, hogy hogyan férne rá pl. a Zalman két kártyára, ami ekkora távolságra van egymástól. Hát az op1-nek szerintem lennének gondjai...

(#8) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

VAjon jobb venni 2 6600-as NV-t mint egy X800XT-PE-t? CSak mert most ez is képbe jött? Ja és van még egy csatlakózó is hátul ami a két VGA kábelt összehozza?

(#9) Integra


Integra
titán

nekem tetszik:)
de hogy halk legyen, ahhoz már aquacomputer hűtés kéne, az még el is fér ráadásul

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) DopeBob


DopeBob
addikt

Az aktuális GSben azt olvastam, hogy két 6600GT lever egy 6800Ultrát :)

MZ/X

(#11) xuldar válasza Wildmage (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Nem lennének gondjai, mert ha megnézel egy ZM80x-bordát, láthatod, hogy mindkettő tetején van sín az OP1-nek. Nekem sem a PCI-foglalatok felől lóg ki, mint mindenkinek (akitől láttam képet), hanem a northbridge föléhogy arra is járjon a levegő. Az OP1 pedig csak a bordák egyik oldaláról lóg le.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) Scream007


Scream007
őstag

hát nem gyönyörü ez a lap?? :C
mint 1 bumszli.
szerintem ezé a jövő.
csak hát 2db 6800 ultraához miylen táp kell,??
1 dbhoz kell 350, 2dbhoz 700 akkor, ilywen még nincs is:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#13) _az


_az
senior tag

mit nekem sli, a lényeg...

VAN VÉGRE ASUS NFORCE4-ES LAP JESSZOKÉÉÉÉ!!!!!

A következő lapom :) (gondolom én ezt egészen addíg, míg meg ne mtudom az árát :D)

az

(#14) dwiki válasza _az (#13) üzenetére


dwiki
senior tag

Na ez az. Engem is ez fogott meg elsőre....
Végre nforce 4 kereskedelmi forgalomban...
Bár mire itthon kereskedelmi forgalomba kerül...
Bizonyára lesz sima A8N, nem csak SLI-s... Bár az Asus oldalon még nincs :(.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#15) _az válasza dwiki (#14) üzenetére


_az
senior tag

hát részben már fent van, mer a link a cikkben műxik... de ja nekem elég lesz a ''sima'', bele egy 3000+ oszt én vagyok a májköldzsekszon

az

(#16) viharhozo válasza Gorneck (#2) üzenetére


viharhozo
addikt

6880U-bol elvileg letezik PCIE, legalabbis az Alienware hirdet ilyen gepet. A problema az, h 6800GT-nek meg hire-hamva sincs.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Megnézem, milyen arcot vág a többség, mikor bejelentik egy - egyébként hardcore - munkaállomás árát úgy 500e HUF körül. A teljesítménye felől nincs kétségem (CG, RT), de játékra nem találom izgalmasnak. Kb ez is olyan, mint amikor bejöttek a bp6-ok és a quake-erek ráugrottak az smp-re.

(#18) Flashback


Flashback
addikt

Mennyit eszik egy ilyen szörny? Bár azért elférne itthon :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) anulu


anulu
félisten

nem szeretem az ASUS-t, de ez a lap úgy szép, ahogy van! :) remélem, Gigabyte is jönni fog :) (má' mé' ne jönne :D)

megvan a gépem fejlődésének következő lépcsőfoka :) de csak akkor, ha kijöttek a 6800GT-k :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Keitaro


Keitaro
addikt

Szerintem nem biztos, hogy rámenne a Zalman (ha az SLI egy szinten van a nyák tetejével akkor mivel a borda picit magasabb nem menne a dolog.
Mindenesetre vicces lehet két GF között egy x1-es hálókártya pl :DDD

(#21) anulu válasza Flashback (#18) üzenetére


anulu
félisten

ez engem is érdekelne. lehet, hogy ezt már nem vinné el a 420W Chieftec-em. bár én bízok a Ct mérnökeiben :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) t-shirt válasza Keitaro (#20) üzenetére


t-shirt
veterán

amúgy sem lehet rárakni a 6800-akra a ZM bordát (illetve csak egy kis berheléssel) most legalább kiad a ZM egy SLI szériát :)

(#23) anulu válasza t-shirt (#22) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal a sima 6800-ra felmegy, csak a GT-re és az Ultra-ra nem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

hát ez tényleg nem semmi! de azért a 2 videokártya ára is igencsak húzós aztán pár hónap múlva meg igencsak elamortizálódik. mondjuk ezt a megoldást nem igazán a csoroknak találták ki.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#25) t-shirt válasza anulu (#23) üzenetére


t-shirt
veterán

Ha jól tudom eggyikre se megy fel. Az a baj hogy a gpu körül a furatok kb 2.5mm-es átmérővel rendelkeznek, a ZM szettbe pedig 3mm-es csavarok vannak.

(#26) anulu válasza t-shirt (#25) üzenetére


anulu
félisten

én úgytudom, hogy simára felmegy, és nem a mérettel, hanem az elrendezéssel van gond...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) zsoltee10 válasza anulu (#26) üzenetére


zsoltee10
addikt

mérettel tuti, az elrendezést nem tudom, de a zalmanhoz adott csavarok túl szélesek. a sima 6800-n 3mm lyukak vannak, így arra rámegy a hűtő, de nem vágom, hogy a nagyobb 6800-n miért szűkebb a lyuk.

(#28) anulu válasza zsoltee10 (#27) üzenetére


anulu
félisten

erre azért igazán figyelhettek volna szvsz...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Gregorius válasza agrarfiatal (#24) üzenetére


Gregorius
őstag

Kontár megoldás (mármint az SLI vidkaresz). Ha amúgyis mindkét kártya csak félszélességben használja a PCI-E-t, akkor mér' nem lehet egy nyákra integrálni az egész cuccot?

[Szerkesztve]

(#30) LordX válasza Gregorius (#29) üzenetére


LordX
veterán

Úristen, tudod te, mit beszélsz? Az a ''félszélességben'' is úgy 30%-al gyorsabb, mint az AGP 8x, és az AGP 4x és 8x között is max 5 FPS a különbség!

De ha szerinted a 1 másodpercel hoszabb, pályánként egyszeri (betöltéskor..) textúra és geometria feltöltési idő nagyobbat ront a teljesítményen, mint amennyit a 2x számítási teljesítmény dob..

(#31) Gregorius válasza LordX (#30) üzenetére


Gregorius
őstag

Kétszer fél PCI-E szélesség az egy PCI-E szélesség (közelítő becslés, plusz mínusz overhead). Ha mindkét kártyának elég a PCI-E fele, akkor egy ''összepakolt'' kártyának is elég az egész és fordítva. Nemde? Ennek ellenére mégis kilóra kétszer annyi ''megmunkált anyagot'' kell megvennie a teljesítményigényes felhasználónak (ami kétszer akkora radiátorfelületet jelent a házikóban), mert a gyártó nem képes egy nyákra rádolgozni az egészet.
Nem azt mondom, hogy dobjuk ki az egyik kártyát, hanem azt, hogy sokkal jobb az eredmény, ha a két GPU egy nyákon van egymáshoz, mert rövidebbek, stabilabbak a csatlakozások.

[Szerkesztve]

(#32) LordX válasza Gregorius (#31) üzenetére


LordX
veterán

Hm, akkor félreértettelek.

Viszont amit írsz, abban nem lenne nagyon extra, nem lehetne bővíteni, ami az SLI egyik erénye. Másrészt meg az nV kártyák jelenleg is túlontúl hosszúak, (eredetileg másik jelzőt találtam ki :DDD) egy két-GPU-s 6800Ultra kártya leverné a Voodoo6-okat hosszban, lehet kifűrészelni neki a ház elejét :DD

(#33) anulu válasza LordX (#32) üzenetére


anulu
félisten

az nV kártyák jelenleg is túlontúl hosszúak

szívok emiatt mint a torkos... ugyanis a 6800 vége belóg az egyik vinyóhelyre, de csak pont annyira, hogy még a SATA kábelt se tudjam esetleg kivezetni.

az pedig egyelőre rejtély, hogy ha egyszer rajta lesz az nV Silencer 5, akkor hogy fogom a vinyóim közé bepakolni, de ez egy másik történet...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) Gregorius válasza LordX (#32) üzenetére


Gregorius
őstag

Aha, kibővíthetem a méretét, a fogyasztását, a hőleadását és a ráfordított költségeimet több, mint duplájára. Ha egy kártyával már igazán nem megy egy gém, akkor az (a platform) már általában architekturálisan kevés és nem erőhiánnyal küzd

(#35) nap válasza agrarfiatal (#24) üzenetére


nap
addikt

''aztán pár hónap múlva meg igencsak elamortizálódik''
Erre az a megoldas, hogy par honap mulva kell venni... :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36) Loretto válasza Wildmage (#7) üzenetére


Loretto
veterán

majd lesz vmi 30cm-es venti. :DDD

Soirée...

(#37) temp123456


temp123456
tag

héékááás SLI -sen nincs Wifi??

meg muszaly volt azt a zajos ventit ratenni? nem lehetett volna passzivval? :(((

(#38) ciao


ciao
senior tag

Szenerédi Lajos 5-ös lottó nyertes következő alaplapja

kiváncsi leszek 2-3 év múlva hány embernek lesz 2 videokártya a gépében szerintem ezrelékekben sem lesz mérhető
ez az sli egy elb@szott f@szság a vesa sorsára jut

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#39) anaqer válasza ciao (#38) üzenetére


anaqer
veterán

Azért megnyugtató dolog, hogy tisztánlátókból mindig ilyen jó az ellátás. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) dabadab válasza anaqer (#39) üzenetére


dabadab
titán

Hat, azert egy SLI-s kareszokkal nyomulo ceg mar tonkrement ;]

DRM is theft

(#41) anaqer válasza dabadab (#40) üzenetére


anaqer
veterán

... egészen más okok miatt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) dabadab válasza anaqer (#41) üzenetére


dabadab
titán

Persze, de nem birtam megallni :)

DRM is theft

(#43) LordX válasza Gregorius (#34) üzenetére


LordX
veterán

Te próbáltál már Doom3-azni egy R9600-assal? Az architektúrája simán viszi a fulldítélt, de nincs értelmes felbontás, amin ezt játszható FPS-el viszi.

Másik oldalról: TFT miatt 1280x1024-es felbontást szeretném megcélozni, de a R9600Pro néha máshogy gondolja. És mindent tud, amit a nagyok. Vagy nem natív felbontás, vagy alacsony dítél.

(#44) t-shirt válasza zsoltee10 (#27) üzenetére


t-shirt
veterán

Biztos, hogy a 6800-ra felmegy? Nem kötekedni akarok csak arra lennék kiváncsi, hogy az információ honnan származik. Személyessen még nem láttam sima 6800-at de a Bővebben: link cikkben nekem teljessen egyformának tünnek a gpu körüli furatok az összes kártyán.

(#45) zsoltee10 válasza t-shirt (#44) üzenetére


zsoltee10
addikt

:( sajna nem emlékszem, hogy hol olvastam, úgy rémlik, hogy itt a ph-n.

(#46) Gregorius válasza LordX (#43) üzenetére


Gregorius
őstag

Te próbáltál már Doom3-azni egy R9600-assal? Az architektúrája simán viszi a fulldítélt
Architektúra alatt azt értem, hogy az adott struktúra határáig kitolt sebességen, tehát mindig egy adott család csúcskártyáira gondolj. Egy Gef2 például nem nagyon boldogul az élsimítással, de kettő sem fog jobban, még akkor sem, ha SLI-be kötjük őket. Ugyanakkor az új funkciókat leszámítva még mindig ''versenyképes'' a szingli régi kártya, pl. a KoTOR-t egy Gef2MX400-zal vittem először végig: 1024x768, med-hi detail, 20-25 fps paraméterekkel (AA/AF kikapcsolva), pedig az a kártya nem egy mai darab.

(#47) zsoltee10 válasza Gregorius (#46) üzenetére


zsoltee10
addikt

ő viszont arra gondol, hogy ha a 9800pro tudná az sli-t, és lenne lehetőség, akkor a 150e-s X800XT helyett a meglevő 9800pro mellé venne még egyet, és ugyanott lenne teljesítményben, míg a költség a 2/3-a lenne.

(#48) Gregorius


Gregorius
őstag

Megjött az első SLI teszt.
Bővebben: link
Hadd ne kommentáljam.

(#49) joshua7 válasza Gregorius (#48) üzenetére


joshua7
veterán

Esetleg megvan a 2szeres teljesítmény 1600-ban szűrőkkel, esetleg...

Semper Fi

(#50) Gregorius válasza joshua7 (#49) üzenetére


Gregorius
őstag

De a kétszeres zajszintre, a kétszeres fogyasztásra és a kétszeres helyfoglalásra már nem kell gyúrni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.