Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Gondolom ez inkább csak újabb nyomásgyakorlás lenne a stúdiókra, a sorozatgyártáshoz szükséges vizsgálatok és fejlesztések túl sokat emésztenének fel a részvényesek pénzéből...

A legjobb aláírás a héten

(#2) Lars


Lars
őstag

Lassan mostmár léphetnének valamelyik irányba, mert a DVD kapacitása már nagyon kicsi, és a DL-egyenlőre még mindig megfizethetetlen. :U

(#3) Jim Tonic válasza Lars (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mire nagyon kicsi? Ha annyira nagyon kics, a DL miért megoldás neked?
Amúgy ha valamelyik technológia piaca kerül, biztosan megfizethető lesz.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Lars válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Lars
őstag

Mondjuk a ma kapható winyók tárkapacitásához képest nagyon kicsi a DVD.
Nem a DL-lenne a megoldás, hanem egy 30-40 GB-os lemez. Ha az ember ki akar menteni mindent egy 160-as winyórol akkor az rengeteg dvd lemez. Bár ez is biztos azért van bennem, mert anno a 210 MB-os winyóm tartalmát 3-szor is rá tudtam volna írni egy CD-re :D
DL-re csak azért utaltam, mert az már régen van és még mindig nem korrekt áron. Egyszóval fejlődés van, de a sok herce hurca miatt mire kihozzák már kicsi lesz a kapacitása.

[Szerkesztve]

(#5) PPeter


PPeter
addikt

A felhasználók többségénél csak puszta lustaság, hogy nem archiválnak, mert körülményesnek tekintik, hogy ''sokat'' kell foglalkozni vele. Ez az ''archiválási'' fegyelem nem nő majd az újabb adathordozók bevezetésével sem, mert akkor meg az lesz a baj, hogy ''egy órába kerül, mire egy lemez kész lesz, és egy vinyó akkor 6 óra, amíg lementhető'' stb. Ez egészen addig így szokott menni, amíg egyszer elszáll valami vaskosabb anyag a merevlemezről, aztán érdekes módon mindenki megtanulja (egy ideig, aztán megint lanyhul a fegyelem), hogy érdemes rendszeresen kiírni a cuccokat, nem muszáj megvárni, míg az XP már megmozdulnisem tud a 99%-os telítettségű, ezerfelé fragmentálódott meghajtókon. Persze ha pótolható, újra letölthető anyagokról van szó, akkor nincs nagy kár. A mai DVD-k 4.38 GB-os kapacitása, amely normálisabb lemezenként ~100 Ft ba kerül, szerintem ideális az otthoni célokra. Két darab, különböző, márkás lemez használata esetén - hogy két példányban írhassuk ki, ami elég valószínűtlenné teszi, hogy egyszerre menjen tönkre a két lemez - 4GB-ra tehát ~ 200 Ft költségünk lesz. 8x-osan 20 perc alatt kész a két lemez mentése. Egy óra alatt 12GB írható így ki, az említett meglehetősen biztonságos megoldással (mindenből két példány). Ha sikerül kitakarítani a vinyót, és utána folyamatosan karbantartod az adataidat (nem hagyod, hogy újra rogyásig teljen a merevlemez), akkor a DVD igenis ideális, mert a mérete alapján a legális, ottoni felhasználásra több mint elegendő (mennyi digitális fotó vagy zene írható ki egy lemezre ugye), a filmek meg pont egy-egy lemezt tesznek ki. Szóval én nem értem, hogy hol itt a kényelmetlenség, miért túl kicsi a DVD? Ha valaki azért nem használ DVD-t, mert kényelmetlenül ''kicsi'' számára, az nem fogja az adatait Blu-Ray/HD DVD lemezre sem kiírni, tudom, mert a CD/DVD generációváltáskor sem változott meg az általános, vinyóra harácsoló felhasználói magartartás. Pedig akkor egy átlagos merevlemez tartalma még 10-15 DVD-re kiírható lett volna. Mire a Blu-Ray/HD DVD megfizethető lesz, addigra a merevlemezek is 500-600 GB körüliek lesznek, és megint lehet mondani, hogy áhh, nem írok ki semmit, hiszen egy csomó ídőbe kerül, meg egy rakás lemezre fér csak ki a vinyók tartalma. És kezdődik minden elölről... :DDD

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.