Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Csak nem egy A08-hoz van szerencsénk? :DDD
Egy az egyben mint a 0804P-m, csak az enyém feka. :DDD

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#2) marcee


marcee
addikt

Olvasásban sem lassú a DRW-1604P: a DVD-ROM-okat 16-szorosan, a CD-ROM-okat 40-szeresen olvassa.

Hát azért ezt nem merném kijelenteni. Kb. 2-3 éve az összes megjelenő dvd olvasásra képes drive-nek ez a speckója, mégis hihetetlen különbségek vannak.

\m/

(#3) ciao


ciao
senior tag

bejelentik, de még semmit sem tundi a forgalmazásról :((

ez tipikus esete annak, hogy nehogy megvedd egy másik gyárto hasonló termékét, mert mindjá jövünk mink is

elég gas, hogy az ASUS is él ezzel a szánalmas dologgal

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#4) twollah válasza ciao (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Valamivel fel kell dobni az uborkaszezont.

(#5) anaqer válasza ciao (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Miért éppen ők ne élnének vele? :F
Bevált piaci gyakorlat, majd bolondok lesznek nem követni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) ATI


ATI
senior tag

Valaki világosítson fel, a 107d-met lehet frissíteni, hogy megírja a dupla rétegű lemezeket? biztoss sláger kérdés, de még nem találtam választ sehol. Azt tom, hogy van olyan firmware amivel képes olvasni a DL lemezeket... Előre is kösz.

(#7) L3zl13 válasza ATI (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem lehet. (Jelenlegi állapot. De nem valószínű, hogy változik a helyzet.)

Aki hülye, haljon meg!

(#8) erdoke válasza L3zl13 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Mivel az A08-at is legkorábban augusztus végére várhatjuk, így az Asus verzió nem lesz elérhető szeptember előtt. Ha mégis, akkor a Pioneer nagyon rossz licensz szerződéseket köt.:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Érdekes,hogy olvasási és írási sebességként is 16x-ost adnak meg.Vajh' a következő dvdíró generáció már 24x-esen fog írni,és még mindig 16x-osan olvasni?:D

(#10) L3zl13 válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz 16x-nál nem lesz gyorsabb.
Ahhoz gyorsabban kéne forognia lemeznek, és akkor meg jönnének robbanó DVD-k.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Juliuska válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Juliuska
senior tag

sztm, ez azért egyáltalán nem biztos!/ Főleg ha a CD-írás sebességének fejlődését veszed alapul. Emléxel még mit mondtak..? 40*-es írás..? Áh olyan nem lesz..! Hol is tartunk már..? Mi van ha TÖBB lézer égeti majd a korongra az infót..? Attól még a lemez forgási sebessége NEM változik, csak a felírt adat mennyisége lesz az eddigiek többszöröse...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#12) L3zl13 válasza Juliuska (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akik azt mondták, hogy nem lesz 40x-es írás igazat beszéltek. Vagy mutass nekem egy CD írót, ami tényleg fele annyi idő alatt írja meg a lemezt 40x-en mint 20x-an...

Volt egy próbálkozás CD olvasóra a Kenwoodtól. A híres ''valódi 72x-es CD-ROM'' ami valóban több helyen olvasott egyszerre, és ezzel képes volt valóban 72x sebességet produkálni, de nem volt gazdaságos, mert túl drága volt a technológia.
Itt sem lessz gazdaságosabb. Előbb jönnek be a nagyobb adatsűrűségű eszközök, amelyekkel adott forgási sebesség mellett is több adatatot lehet felírni időegységenként.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) ATI válasza L3zl13 (#7) üzenetére


ATI
senior tag

Köszönöm a válaszod

(#14) fila


fila
senior tag

Hi!

Sulinetben kapható!

Asus DVD+/-RW DRW-1604 oem, 2 év 10016 OM221-14-RSO-2 23900 Ft

Valakinek tapasztalat?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#15) fila


fila
senior tag

''Das Asus-Modell basiert auf dem Pioneer-Brenner DVR-108''

[Szerkesztve]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#16) fila


fila
senior tag

UP!

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#17) erdoke válasza fila (#14) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem jó vétel, ha a felét visszakapod. ;)
Egy 108-as Pio 18e körül van most egy év garral, míg ez neked 12e 2 év garral.
Azt hiszem, DVRFlash-sel még az eredeti és hackelt Pio firmware-ek is felmennek az Asusra.

A legjobb aláírás a héten

(#18) engusz


engusz
veterán

Pár napja vettem egy ilyen írót. Minden új eszköz vásárlása után megnézem, hogy melyik a legújabb elérhető driver, firmware vagy bios. Az Asus optikai egységekhez létezik egy Auto Update Utility nevű program. Azt írja az írómra, hogy az 1.10-es firmware-rel rendelkezik. Miután frissíteni szeretném, valami miatt nem hajlandó leszedni az újabbat (1.18). ''There is no new firmware for this device!'' Pedig a letöltések között ott az új firmware.

Persze a program megkerülése nélkül letölthető az új firmware, de egy picit tartok attól, hogy nem fog sikerülni a frissítés. Van valakinek konkrét tapasztalata?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) engusz válasza engusz (#18) üzenetére


engusz
veterán

Áppp!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) erdoke válasza engusz (#18) üzenetére


erdoke
titán

Talán az Auto Update Utilt frissítsd először. :D
Vagy tolj fel rá egy Piodata FW-t inkább.

A legjobb aláírás a héten

(#21) engusz válasza erdoke (#20) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem a legfrissebb van meg belőle. Pio firmware-t inkább meghagyom a Pio íróknak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) PPeter válasza engusz (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Figyi, az íród egy Asusnak matricázott Pioneer 108 író és akár tetszik, akár nem, ha ki akarod használni az igazi képessegeit, akkor
1. várhatsz arra, hogy az Asus support többhónapos késéssel portolgassa (kb. 23 és fél bájtnyi adat átírásával) a sorban megjelenő Pioneer firmware-eket
2. beleraksz egy Pioneer vagy - ha fontos a BookType bitsetting a DVD+R lemezekre akkor - Piodata firmware-t.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) engusz válasza PPeter (#22) üzenetére


engusz
veterán

A Piodata firmware csak abban tér el a Pioneer félétől, hogy tudja ezt a BookType bitsetting-et? Pontosan mire jó ez?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) PPeter válasza engusz (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) engusz válasza PPeter (#24) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm! Azt hiszem, hogy ezt holnap is átolvasom, de nagyjából leszűrtem belőle a lényeget.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) PPeter válasza engusz (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Egészségedre :D :C

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

ASUS DRW-1604P megeggyezik a Pio 108-al?
mert ha igen akkor sirály!
FW-je jó?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#28) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#27) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Noh, elhoztam az írót!
a részletes teszteredményekkel majd beszámolok holnap!
addig nyőstölöm egy kicsikét:C
amúgy dobozos.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#29) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

sirály az író! teljes értékében megegyezik a 108-as Pioval:C

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.