Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Yaaay! Hagyuk ki a gagyi DDR2-t, és inkább váltsunk rögtön DDR3-ra! :C

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Ricso


Ricso
tag

Na erre kiváncsi leszek, csak akkor meg megint megkell várni azt , azokat a lapokat, amik kezelik...mindig várni, várni:(

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#3) L3zl13 válasza Ricso (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha van prototipus, akkor lesz chipset is ami támogatja, mire felfut a termelés...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Dilikutya válasza Ricso (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Várni, várni... én jól elvagyok a DDR-el, és majd ha szükségem lesz új gépre úgysem fog érdekelni, hogy 1-2 éven belül lesznek új dolgok. 1 éve vettem a DDR-es lapot, fél évre rá jött a DDR2... na és :) Mivel a finnekkel úgyse tudom a versenyt felvenni, minek idegesitsem magam. Veszem ami van, és használom egészséggel :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Ricso válasza Dilikutya (#4) üzenetére


Ricso
tag

Az a lényeg hogy neked megfelelő legyen, ne pedig másnak, nagyon jó gondolatok és tanulságos is.
Pl: Ha mindig veszel 1-2 éves gépet évente 1x, akkor nem bux sokat és mindig jó géped van;)

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#6) Dilikutya válasza Ricso (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Legzsírabb dolgokra csak egy idióta ruházna be...
majdnem azt mondtam, hogy mint mostanság a DDR2... de úgy látom, azoknak kb ott van az ára, mint 1 éve a DDR-nek... amikor utoljára néztem, még 30k körül volt. Persze ez se olyan durva, ha azt nézzük, hogy 2 éve a DDR 512/333 olyan 40k körül volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Ricso válasza Dilikutya (#6) üzenetére


Ricso
tag

mint mondjuk most van ez a marha sli-s láz, mi értelme, az hogy fogyassz mint az őrült 1KW/h-t. mondjuk már így is közelítek hozzá, hajrá e-on:C

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#8) wfjo


wfjo
csendes tag

ez a 800 mbit nem keves kicsit ? meg a 10xx az a 128 mb/s nem tunik tul erosnek

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

akkor kihagyom a ddr2-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Na ennyit a DDR2-röl.Nem sokáig huza szerencsére.Kiváncsi leszek mit is fog tudni a kicsike valojában,majd jövöre kiderül :)

(#11) L3zl13 válasza wfjo (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem értelek a legnagyobb szabványos DDR-nél kétszer gyorsabb még a lassabbik verzió is. És mivel a késleltetése nem akkora mint a DDR2-nél, ezért ez ténylegesen kétszeres sebességet jelent.
Az 1066 meg duplája a durva tuning DDR-ek sebességének.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Integra


Integra
titán

ez jól hangzik!
picit olyan mint a az alaplapoknál.
atx a ddr
btx a ddr2 -> kutyát sem érdekli
ctx a ddr3 -> ez lesz az igazi
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Nagyon lassú a memóriasebesség növekedése. Szörnyen lassú. Már régóta így van. Gáz.

"Még visszatérek!"

(#14) Neck válasza Integra (#12) üzenetére


Neck
veterán

Jah. Kábé :D

Csak egy dolgot nemtok, hogy mit rövidít majd a ctx, mert a btx az balanced ...

De egyébként így van :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

valamit nem értek

az újabb VGA-kon lévő GDDR3 ramok 32 GB/s-es sebességét miért nem tudják (akarják) a sima ramokban is megalkotni?:F vagy két teljesen különböző ramról van szó? VGA és rendszermemó ennyire különbözik:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#16) Esmein válasza MUŁĐER (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

mert ami a vgakon van baromi drága+ azokra se tesznek 512-t egyelőre nemtom miért.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) Neck


Neck
veterán

Sztem mert a GDDR3 közvetlen van a karin, a GPUhoz a lehető legközelebb, és nem olyan mint a rendes gépi memó, szerintem más felépítése van :D

Másképp kezel. Mondjuk ehhez nem nagyon értek, de lényeg az szerintem h nem hiszem h ha lenne gyorsabb memó akkor előbb utóbb ne jelenne meg. Ezért nem valószínű. Na mind1 ezt jól megaszontam :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18) anulu válasza Integra (#12) üzenetére


anulu
félisten

rövid vélemény: :C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) ftc válasza Integra (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

ctx lool ne emlitsd.De majd kiderül.hogy igaz e lesz és nem DTX és DDR3 lesz

(#20) Ricso


Ricso
tag

Nekem is kelleni fog egy ilyen cucc....reméljük nem lesz nagyon drága :P

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#21) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Annyira ne várjátok még.Onnantól hogy a prototípus kész,még sztem kell minimum másfél év,mire kijön.Meg hát az is idő,amíg a mostani ddr2 készletet eltüntetik valahova :D

(#22) chop


chop
őstag

a-data 566-os ramot akartam venni, 2x 512 megat, de nem volt, igy a srac vett helyette samsung ddr2-t. bele fog ez menni egy a8n-slibe? vagy gb k8nf9-be..? nagyon bizom benne, hogy kompatibilisek egymassal..

(#23) chop


chop
őstag

vazz, most olvasom, hogy nem szeretik egymast..minnya falnak megyek..gyorsan kellett donteni, es nem volt idom utananezni a dolgoknak
milyen deszka eszi meg a ddr2t?

(#24) chop


chop
őstag

naaaa, vki!

(#25) Raymond válasza chop (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Nem fog, mert azok a lapok csak sima DDR kompatibilisak - az Athlon64 csak DDR RAM-ot kezel.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Raymond válasza chop (#23) üzenetére


Raymond
félisten

Intel 9xx chipset-es.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) chop válasza Raymond (#25) üzenetére


chop
őstag

ajokurvaeletbe..

(#28) forceberg válasza _Volkovy_ (#21) üzenetére


forceberg
veterán

Ez uolyan, mint az ADSL. Van jobb is, de a régit is ki kell előbb futtatni...:(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29) Loretto válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Tök olyan érzésem mint, mint amikor sokan azt mondták hogy a 755-öt kihagyják a gépépítésből.
Én azért úgy vélem lesz sok-sok ddr2-es config.

Soirée...

(#30) Panther válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

De ez megaBIT az meg megaBYTE.

A kutya egyébként ott van elásva, hogy egy memóriamodulon (ezt kapsz a boltban) több memóriachip van, amiknek a sebessége összeadódik a párhuzamos használat miatt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) thaler2


thaler2
senior tag

Mi a lószarnak, ennyire sietni a fejlesztésekkel...:F, ahelyett hogy egy fajtát tökéletesítenének, ehelyett kitalálnak mindig valami újjat. Aztán 10év múlva lesz DDR56,prototípus, de minden gépben, sima DDR lesz...

(#32) Esmein


Esmein
nagyúr

Biztos hogy a samsung a 800 és 1066 mbit/s _modulok_ gyártását akarja felfuttatni ? Modulnak az gyesza lenne, és föntebb is chipről beszéltek.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hülye MAD meg jövőre akara hozni az M2-t, hogy támogassa a DDR2-t. Akkora szopi lesz. Nyugodtan ki lehet hagyni. A Hagyományos DDR-rel simán ki lehet bírni, amíg jön a DDR3.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Jim Tonic válasza thaler2 (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hehe, mégis minek fejlődni? :DDD
A DDR2 köztudottan nem egy főnyeremény, nagyon jó ötlet előre szaladni, és inkább jobb megoldást keresni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Jim Tonic válasza Integra (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:) CTX? Messzi van az még. Mostanában nem is beszélnek róla. Még a BTX-ről is alig.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

MAD=AMD. Bazz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) L3zl13 válasza Panther (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt ne nekem mondjad, én tudom... Ezért mondtam, hogy semmi gond nincs a sebességével. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#38) L3zl13 válasza Loretto (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mi az a 755? :F

Gondolom én kihagytam a fejlesztésből, azért nem tudom... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#39) Loretto válasza L3zl13 (#38) üzenetére


Loretto
veterán

775. :B Tessék ráérteni :)

Soirée...

(#40) Integra


Integra
titán

tulajdonképpen érdekes megfigyelni, hogy -igaz szubjektív vélemény- a szaksajtó egyre keményebb véleményt hangoztat, mikor látja hogy valami nagy baromságot szeretnének a gyártók a júzerek arcába tolni. és ezt nagyon helyeslem
csak azt nem értem, hogy a gyártók miért csinálják meg a szart, mikor már a kezdeti szakaszban sokszor tudják, hogy a végeredmény messze nem lesz egyértelmű és inkább már akkor alapjaiban változtatnák meg az alapelgondolásokat...
megértem hogy sokszor a jó ötlet csak akkor jön mikor már rájöttek, hogy amit csináltak az messze nem süti, de kétlem hogy ez mindig így lenne.
mert épeszű tervezők nem készítenek önszántukból btx-et meg nforsz3-at, meg hasonló förmedvényeket.. max ha megfenyegetik őket hogy röpülnek ha nem csinálnak valamit :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) MUŁĐER válasza Integra (#40) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mi a baj az nforce3-al?:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#42) L3zl13 válasza Loretto (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

LGA775? Ja az is kimarad nálam fejlesztésben, szóval még mindig nem értem mire akarsz kilyukadni. :DDD

Tudom, hogy jelenleg rengeteg ilyen tokozással szerelt procit, konfigot adnak el, de ez nem jelenti azt, hogy megéri erre váltani, szóval jelenlegi állás szerint még nyugodtan kihagyható ez a lépcső...

Aki hülye, haljon meg!

(#43) Loretto válasza L3zl13 (#42) üzenetére


Loretto
veterán

Mind1. :)

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.