Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Ehhez nehéz konstruktívan hozzászólni; valami olyasmi hogy ''hát ez van'', meg ''kár érte'', meghogy ''nincsenek csodák''.

while (!sleep) sheep++;

(#2) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Csak annyit, hogy sírunk:(

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#3) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Hát, ez valahogy tényleg nem hagzik túl jól... Igaz, azt sem értem, hogy miért van az, hogy az új Intel chipset-ek már dual csatornás (vagy mi a fene) ddr-t támogatnak, meg minden szép és jó bennük van (elméletileg), addig AMD fanoknak meg kell elégednük a 333-as ramokkal (ahogy hallom, nem szakítanak túlzottan) :O Nagyon kíváncsi vagyok az új procira, illetve az új platformra. Remélem nem kell csalódni!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Dalai Láma válasza CsendPenge (#3) üzenetére


Dalai Láma
őstag

hát, ha már ennyit váratnak minket vele, akkor elvárhatjuk, hogy a világ leggyorsabb asztali procija legyen nem túl magas áron! Pedig tuti, hogy drága lesz, mert a rá fordított összegek is nagyok!

Egyébként mennyi az esélye annak, hogy egy Barton működjön a mostani asus a7a lapomban? Bios frissítés?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ez a hír óriási gáz, az AMD-nek. És így nekünk is. Nem tudom, hogy meddig hajlandóak a befektetők veszteségeket finanszírozni. Persze, rengeteg cég és weboldal naponta költi halálhírét az AMD-nek, oszt mégis él és ''virul'' jópár évtizede, de akkor is...

Most először volt esélyük kimászni a gödörből (az Athlonnal megalapozták a piaci elismerést, most lehetett volna aratni), de úgy tűnik, nem tudnak élni vele.

Kár :(((.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Dalai Láma válasza Parci (#5) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát, nagyon elszomorító volt ez a hozzászólásod. :( Bár igazad van sajnos. Azért reemélem, még nincs minden veszve! Bár egy ilyen dinamikusan fejlődő-fejlesztő Intel mellett nagyon nehéz!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nálam ez a hír azt jelenti hogy késnek az elérhető áron kiváló teljesítményt nyújtó processzorok. :)
Én ezzel a procival nyomom és szinte mindent elvisz egyedül a video tömörítés sebessége nem elég gyors, szal ennyi zsét simán megér.
Én biztosan nem fogok méregdrága P4 procit venni inkább megvárok egy elérhető árú 0,13m XP-t vagy veszek később egy Hammert.
Az Intel előretörését nehezítheti hogy egyre kevesbé veszik az új gépeket, sokan elégedettek a jelenlegi sebességgel és nem fizetnek nagy pénzeket +1Ghz-ért.
Szerintem nem valószínű hogy a 2,5-3Ghz-es P4 procikra óriási a kereslet a jelenlegi árak mellett.
Viszont a 3/4év késés nagyon sok. Kérdés hogy ez idő alatt sikerül-e az AMD-nek 2000+/2600+ olcsó procikkal elárasztani a piacot. Az Intel biztosan nem fog tétlenkedni és egy jól húzható Northwood cerkával még a Low szegmensben is veszélyt jelenthet az AMD-nek, a bevételek nagy része pedig innen ered.......

(#8) rudi


rudi
nagyúr

Hát ez van... Lehet hogy Dávid (AMD) és Góliát (Intel) nem olvasta a bibliai storyt. Még szerencse hogy elég sok a kispénzű hardcore user, és ők (vagyis MI) életben tartjuk az AMD-t!!! Ugye?! Kár hogy az Intelnél már a 0.09ről suttognak amikor az AMD még csak a 0.13 elején tart :O

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) CsendPenge válasza Parci (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, te aztán tudsz minket bíztatni! :(( Remélem, azért még nincs minden (semmi??) veszve. Jó az AMD, és remélem az is lesz!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Parci válasza CsendPenge (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem kell temetni az AMD-t, de a tavalyi duhaj ünneplés most épp nem igazán aktuális. Picit lemaradtak. Sajnos anyagi szempontból pont rosszkor, de túléltek több ilyet. Nagy lehetőségük volt. Inkább arról van szó, hogy nem másznak ki a gödörből, de nem rosszabb a helyzet, mint mondjuk 4 éve, az biztos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) emvy válasza Parci (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Láttátok a 2001 Ürodüsszeiát?
Emlékeztek a szuperagy számítógép nevére? HAL.
Toljátok el a betűket.
A Microsoft sem, az Intel sem mérhető ahhoz a népszerűséghez, amit ez a cég birtokolt anno. ''Ez nem konkurencia, ez környezet.'' mondta a többi cég. De. Változnak az idők. A piac törvényei olyanok sajnos, hogy nincs olyan a technológiai cégeknél, hogy 50-50%-os a piac, és teljesen éles verseny van. Ezek mindig csak egy-egy pillanatra vannak meg, aztán valaki 90% környékére kell hogy kerüljön, mert ilyen a gazdaság. De. Egyszer mindegyik megbukik. Még az Intel is. Csakhát az AMD elég szimpatikus cég nekünk.

while (!sleep) sheep++;

(#12) MaTT


MaTT
aktív tag

Legyünk optimisták!! Murphy is az volt :)
De tényleg! Csak kitalálnak majd valamit.
Hajrá AMD!

Keep the rubber side down!!

(#13) napocska


napocska
tag

Igazából talán az a porbléma, hogy az AMD nagyon nagyot akart lépni. A SOI technológia nagyon gyors tranzisztorokat, hideg procit biztositana, de a gyakorlati életben pár ezer tranzisztoros áramköröket épitettek belőle eddig. Amig el tudják érni hogy elfogadható kihozatallal tudjanak gyártani egy több (tiz)millió tranzisztort tartalmazó processzort az egy kis idő. Na ez a kis idő most kezdődött. Ráadásul a piac is gyenge és az is marad amig a kinaiak tömegesen nem vesznek uj PCket...Amikorra befejezik a fejlesztést, addigra lehet hogy lépéselőnyük lesz az Intellel szemben (de még ez sem biztos), de az Intel most erős, és a jelenben terjeszkedik. Ez pedig a befektetők szempontjából nézve, akik nem a jövőben akarnak nyereséget, hanem most, nem tünik túl jó stratégiának...Ha én lennék az AMD vezére:DDD akkor azért arra is figyelnék hogy a jelenben is versenyképes legyek. A másik még mindig nagy kérdés a x86-64 architektura. Lehet ezt sem kellene erőltetni annyira. Más módon is el lehetne érni az átkos x86 kompatibilitást. De ezt is már millióan vesézték.

(#14) pufi


pufi
tag

Hát, igaz ami igaz.. késnek az új AMD procik. De. A magam részéről egyelőre meg vagyok elégedve a jelenlegi XP-k ár-teljesítmény mutatóival és jelenleg ezek a ,,technologiailag elmaradottt,, procik is rendesen odavernek minden tekintetben a P4-nek. Szerintem egy 2200+-os XP-t elég szűk réteg tud maximálisan kihasználni ill. úgymond megfektetni. A magam részéről teljesen türelmes vagyok és ugyanez mondható el a vásárlóimról/ismerőseimről is. Az addig teljesen ok., hogy kell a fejlődés, de szerintem nem mindenáron. Ha az AMD úgy döntött, hogy eltolja a procik megjelenését, annak csak örülnünk kell. Igaz, hogy nem kapjuk kézbe már holnap a Barton-t, de mire megjelenik, tuti hogy egy jól összerakott, minden tekintetben tökéletes terméket lehet kiritzálni, nyúzni, stb... Az elkapkodott proci megjelentetéseknek már azért eccer kéccer megittuk a levét, bár nem az AMD-nél. :)) Ahogy napról napra nézegetem a különböző hír/hardware siteokat, 70-30 arányban találkozom az AMD/INTEL párosítással. Ugyanezt tapasztalom a vásárlóinknál is. Én, a magam részéről egyáltalán nem temetném az AMD-t. Amit csinálnak, ahogy csinálják szerintem az jó. Kicsit késik, de megéri!

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#15) CsendPenge válasza Parci (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

Parci! Remélem tényleg nem annyira rossz a helyzet! Én szívesen vennék 3-4-5 év múlva is AMD-t. Remélem lesz miért :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) CsendPenge válasza pufi (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

Úgy legyen. Remélem tényleg ilyen okok miatt késlekedik az AMD...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) Nowhereman


Nowhereman
őstag

A legfájdalmasabb ebben az, hogy azzal is indokolták, hogy ki tudjon futni a 333-as Tbred-b széria. Marhaság! Ha már az a vásárlóik nagy része azokból kerül ki akikkel nem lehet celeront etetni, akkor legalább ezt ne mondták vele. Igy az Athlont is késlelhetteték volna a K/-III kedvéért.

Utánam a kondenzcsik!

(#18) Den válasza napocska (#13) üzenetére


Den
veterán

Igen, én is ezen gondolkoztam a napokban, hogy talán túl nagy volt az önbizalom, túl sokat akart az amd egyszerre. Mert ugye (nagyjából)új architektúra+x86-64 bevezetése+soi+leszámolás az fsb-vel+integrált memóriavezérlő+hypertransport mindez 1 lépésben, hát ez úgy néz ki a sokat akar a szarka de nem bírja a farka esete.

Most elég lett volna az új architektúra az x86-64-el hagyományos gyártástechnológiával, aztán ha megy már a soi, át lehetett volna állni arra, aztán a következő generációban jöhetett volna az fsb leváltása.

Látszik hogy a nagy intelnek is egy sima architektúra váltás (p3->p4) milyen problémás volt, akkor egy sokkal kisebb amd-nek, picit szerényebbnek kellettt volna lenni.

www.simson4t.hu

(#19) Parci válasza pufi (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pufi, igazad van, a piac nem igényli a gyorsabb procikat. de, itt most arról van szó, hogy melyik cég tud nyereséges lenni hosszabb távon. az amd pedig épp most mondott le egy komolyabb szelet tortáról...

...attól függetlenül persze, hogy egy 2000+ XP, vagy egy 2 gigás P4 is untig elég bármire.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Vertic válasza Parci (#19) üzenetére


Vertic
aktív tag

Várjátok csak meg a következő m$ oprendszert! :((
Mindig fognak arról gondoskodni, hogy megvedd a legújabb, leggyorsabb procit/gépet.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#21) CsendPenge válasza Vertic (#20) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ja, nem tudom, hallottad/olvastad-e a legújabb M$ oprenccer leírásait! Én valahol rábukkantam, és a min konfig kb. a mostani újabb procik, meg vidkártyák voltak (2-2,5G proci pl). A belépő vidkártya kb. a Parhelia picit tunningolt változata :DDD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#22) 9CS válasza Vertic (#20) üzenetére


9CS
senior tag

Nemcsak az új Win miatt kell a gyorsabb proci, hanem, hogy a lassú ''csak'' 1.6-os procokat jó áron meg lehessen venni, aztán utána a 2 Ghz-eset... stb. A pici sebesség+ pedig nem árt, még akkor se, ha egyenlőre úgy érezzük minek gyorsabb proc. és azért valljuk be van ahová még bőven elkel a sebbesség töblet. Ez pedig nekik jó.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#23) Bgs válasza rudi (#8) üzenetére


Bgs
senior tag

Na acsi !!

Az Intel mar a 90nanorol suttog ez igaz. De az AMD is jo ideje dolgozik rajta, en special jopar honappal elobb hallottam AMD felol hireket mint az Inteltol. A kulonbseg az, hogy az AMD-nek nincsen az egesz vilag altal szetkurtolt bemutato/fejlesztoi foruma, hanem szep csendben csinalgatjak. Sajnos eppen az az egyik problemajuk: kicsi a hirveres. Tok izgalmas pl. az AMD szerves alapu technologiaja aminek a beugro frekije 10GHz kornyeken lenne minimalis fogyasztas mellett, de sehol sem lehet rola olvasni. Meg par ev mire lesz belole vmi, de nezd meg Inteleket akik mar arrol hablatyolnak, hogy majd a 2005 kornyeken (+csuszasok :) ) megjeleno technologiaval majd milyen fejleszteseket fognak szambavenni. Evekig ultetik az emberek fulebe a dolgokat es amikor vegre elkeszul (fuggetlenul attol, hogy nagy durranas vagy sem) jonnek a szajtatott sohajok: ''Megcsinalta!!!''.

Bocs a bo lere eresztett reakcioert, valoszinuleg egy kicsit faradt vagyok :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#24) Parci válasza Bgs (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy szép csendben, de a 0.13 mikronos SOI-ról is sokkal hamarabb lehetett hallani, mint az Intel 0.13 mikronjáról. Elvileg vagy fél évvel hamarabb lett volna kész az AMD!!! A folytatást már tudjuk :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Bgs válasza Parci (#24) üzenetére


Bgs
senior tag

Ez igaz. Viszont a fejlesztesek sokkal nehezebben kiszamithatobbak, mint a termelesi kvotak. Tobb penz (Intel) altalaban gyorsabb fejlesztest is jelent, de egyaltalan nincs ez mindig igy. Egy jo garda altalaban tobbet er a titszta penzugyi hatternel. (ld. magyar kutatok akik az 'ehhalal' szelen is a vilag elvonalaban vannak.)

En csak az eredeti beirasra reagaltam (hol van az AMD amikor az Intel mar 90 nanorol rebesget). A lenyeg, hogy rebesgetni konnyu, problemak a gyakorlatban jonnek es azok mindenhol beutnek, az Intelnel is.

Asszem ma sokat dumalok :?)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#26) napocska


napocska
tag

Kicsit gyártástechnológiáról is. A 0.13 és 0.09 (meg a többi) esetén a legnagyobb probléma abból adódik, hogy az elektromos tér tul nagy a gate alatt. Ez nagy szivárgási áramhoz vezet, ami növeli a fogyasztást és az oxidba a nagyenergiáju töltések beragadnak tovább rontva a karakterisztikát. Na emiatt többszörös ionimplantációval az adalékeloszlást ugy kell kialakitani hogy a téerősség minél kisebb legyen a gate alatt. Ez a gyártástechnológia legnagyobb problémája és a CMOS technológia vége. Az AMD tehát nagyon jól teszi hogy SOIba vágta a kalapácsát. Csakhát egy ilyen gyengélkedő piacon ez a hatalmas pénzt és sok időt igénylő technológiai váltás nagyon kockázatos. Attól nem tartok hogy a céget felszámolnák. De egy nagyon jó üzleti stratlgiára is szükségük lenne (a gyengülő távközlési és PC piac mellett más szegmensben támadni) amit nem látok. Persze a jövőt sem :DD

(#27) Nowhereman


Nowhereman
őstag

2GHz mindenre elég? Videókonvertálás, végeselem... -erre is azt lehet mondani: nincs sok HD hely, csak fantáziátlan felhasználó!

Utánam a kondenzcsik!

(#28) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Most olvastam el egy cikket az AMD XP 2600+-ról és ez alapján szerintem jó úton halad az AMD.
Az új proci 9 rétegű eljárással készül (Thoroughbred B), a performance rating-et korrigálták és a valós órajele 2133Mhz.
''Csak'' 68W-ot fogyaszt (a régi 2100+/1733Mhz proci 72W-ot eszik)
Nagyon jól húzható kb 2800Mhz valós órajelig ami nagyon brutál.
Nyers számítási teljesítményben lenyom egy 2.53Ghz P4-et is.

Ezek mind pozitív fejlemények és azt jelzik hogy az AMD kezdi belőni a 0,13m-os gyártósorokat.
A lemaradásuk pedig nem is olyan nagy ahhoz képest hogy sokan temetni kezdték a céget.

(#29) Dalai Láma válasza Flashcash (#28) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na ez nagyon durván hangzik! Főleg a 2800MHz-es VALÓS órajel. Ha ez igaz, akkor nincs gáz. tényleg, mostanában nekem is az volt az érzésem, hogy az AMD iszonyúan lemaradt. Úgy látszik sikerült elhitetnie velem az Intelnek, hogy az MHz olyan sokat számít.

De mégsem, ezexerint. Tbred B ilyen király? Ez nagyon jó hír. Mert ugye az első tbredekről azt lehetett tudni, hogy a Palominótól annyiban különböznek, hogy kisebbek, (0,13mikronosak) és jobban melegednek emiatt. De ha amit írtál, az igaz, akkor talán tényleg sikerült javítani a magon valamennyit.

Kérdés csak az, hogy MO-n mikor lesznek kaphatók? És mikor lesznek nagyon olcsók?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#30) Flashcash válasza Dalai Láma (#29) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ide linkelem a tesztet hátha másokat is érdekel:
http://www17.tomshardware.com/cpu/02q3/020821/index.html
A Tomshardware-ről érdemes megjegyezni hogy erősen Intel párti oldal. :)
Az hogy mikor lesz kapható a gyártósoroktól függ.
Hiába tud legyártani egy cég király procikat ha nem tud tömeggyártást produkálni.
Régen az Inteltől is akkor kezdtek elpártolni a nagyobb cégek amikor először bejelentette hogy 1Ghz procikra nem tudja teljesíteni a rendelést ill. visszahívta az instabil 1.13Ghz P3-at is.
Szal ezen a téren még lehetnek gondok.......

(#31) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www17.tomshardware.com/cpu/02q3/020821/index.html[L]
bocs :)

(#32) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www17.tomshardware.com/cpu/02q3/020821/index.html[L/]
naaaaaaa

(#33) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www17.tomshardware.com/cpu/02q3/020821/index.html[/L]
Maradjunk abban hogy béna vagyok :) :)

(#34) Dalai Láma válasza Flashcash (#32) üzenetére


Dalai Láma
őstag

:)

Egyébként nem nagy gáz, én ismerem a ctrl+C ctrl+V trükköt, így az elsőről is sikerült. :)

Bár rákattintani könnyebb...
Off: a magyar Tomshardweren miért nincs soha semmi új? Magyarul kényelmesebb lenne elolvasni!
ON:

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#35) napocska


napocska
tag

Az igazat megvallva nemcsak az AMD van bajban a gyártástechnológiai átállással. A HWSWn olvastam az Intel 'uj' technologiájáról és a képen jól láthatóan egyetlen tranzisztor árválkodott a nagy semmi közepén. Na mondom ez eddig csodás, de hogy csináltok ebből processzort...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.