Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Keressünk tűt a szénakazalban! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hungeek


hungeek
senior tag

19TB nem is olyan sok...

(#2) anaqer válasza hungeek (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Azért kellene hozzá pár floppy... :P

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) Efreet


Efreet
senior tag

apró javítás: a Tera mint 10^12 és a Terra mint föld nem ugyanaz a szó...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4) jerry311 válasza Efreet (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Most hogy így mondod :DDD
A 19 teRRabyte az mennyi? Egy teRRabyte akkora mint a föld? :DDD

(#5) LordX


LordX
veterán

Az Internet forgalma nem egyenlő az Internet HTTP forgalmával. A 85%, mint az egész Internet összes forgalmának ekkora részét kitevő kereső-lekérdezések forgalma, egyszerűen ökörség...

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Most akkor a META-kat nem betenni, hanem kiszedni kell már, hogy megtalálja a google az oldalamat? :F

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) baronsz válasza Panther (#6) üzenetére


baronsz
csendes tag

Sajna, a pontos működés üzleti titok, de az biztos, hogy a Google a META tag-eket nem veszi figyelembe, de az okosok (pl. Jono Craig) azt írják, hogy némelyik kereső büntet is, ha túl sok szó van a keywords és a description mezőben. Amúgy az egyetlen jelentősebb kereső, ami még tartja valamire a META tag-eket az az Inktomi... Azt mondják, a TITLE mezőbe max. 5 szó (90 karakter white space-szel együtt), a DESCRIPTION mezőbe max. 170 karakter, a KEYWORDS mezőbe max. 10-20 szó (900 karakter) mehet büntetés nélkül, de igazából a franc se tudja... :) Áron

Nem szeretem az uborkát és örülök, hogy nem szeretem, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom.

(#8) simonzé


simonzé
addikt

Tiszta maffia a keresőbiznisz...
A 85%-os részesedés az internet forgalmából biztosan hülyeség. Ha valaki egy 40-50MB-s állományt tölt le, az sok ezer keresésnek megfelelő adatmennyiség. Kizárt, hogy a file, és honlapletöltések, illetve minden egyéb forgalom (mail) csak 15%-o tegyen ki. De a cikk jó, és figyelemfelkeltő! :)

I don't fit in. I fit out.

(#9) xuldar válasza simonzé (#8) üzenetére


xuldar
őstag

Pontatlan volt a fogalmazás. Nyilvánvalóan a http protokollra gondoltak. Ezt simán el tudom képzelni, nekem is minden 5 megnyitott oldalam a google. Lehet, van, aki nagyban csinálja :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10) PrinczA


PrinczA
őstag

Hát... ha en beirom a nevem a google-ba egybol megtalalja az oldalam.

(#11) L3zl13 válasza simonzé (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Már csak azért is érdekes, mert további 30% a spam, szóval már ezek lazán 115%-t tennének ki. :DDD

Viszont lehet, hogy megnyitott oldalakat számoltak, nem adatmennyiséget.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Keressünk tűt a szénakazalban! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.