Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Remington


Remington
őstag

Látom ennek is szép mérete lesz... :Y

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#2) Face8814


Face8814
őstag

Kíváncsi leszek én arra, hogy mennyire lesz elérhető rögtön a bamutató után?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Hát remélem ezzel már sikerül elérniük valamit.. Mert az X1800 nekem csalódás volt.. :(

(#4) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mindig birtam ezek a prototipusokat. Szivem szerint az ilyen széria előtti darabokat gyűjteni kezdeném, de nagyon ritkák és naGYON drágák. :(
Én még mindig buktaszagot érzek a levegőben.

(#5) ftc válasza Remington (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Mivel ugyanarra a nyákra épül még szép hogy méretes lesz....

(#6) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Jó sokat tesztelhették ha még azt se tudják mi mennyivel jelenjen meg...
ÁÁÁ ATI kapkodásnak megint rossz vége lesz!
Jut eszembe Shader 4el mi lesz mert az nvidia már javában fejleszti?!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7) Integra válasza Sárpac (#6) üzenetére


Integra
titán

egyetértek, majd jön szokásához híven két naponta az új catalyst
tuti ez lesz, mindennel gebaszos lesz, ráadásul az nvidia simán lépni fog rá szerintem, ha úgy ítéli meg.
nem mintha holnap szaladnék egy ilyen kütyüért vagy 7800gtx-ért, de legalább a most kifutó sorozat normális árra csökkenhetne.. :)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) ftc válasza Sárpac (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

Shader 4 az nem a 2 shader egység összeolvasztása?

(#9) DeFrAgGeR válasza Integra (#7) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

Valóban ez a kapkodás kétségeket von maga után. Nem hinném hogy az X1800-as széria csak felzárkóztatásra kellett nekik valamilyen szinten, hogy aztán hamar megfejeljék magukat is egy újabb kártyával. De külföldi fórumokon is volt már h egyes emberek ódákat zengtek róla.:F
Hát reméljük azért ez nem fog besülni és tartalmaz majd olyan dolgokat is ami elgondolkodtatja az nVidiát is. Mert valóban elég régóta ők uralják a piacot. Jó lenne egy kis változatosság. Hát várjunk türelmesen hátha megéri.:D

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#10) Face8814 válasza DeFrAgGeR (#9) üzenetére


Face8814
őstag

''Mert valóban elég régóta ők uralják a piacot.''
Van egy olyan sanda gyanum, hogy az R580-al csak pünkösdi királyságban lesz része az ATI-nak. Ne feledjétek, hogy hamarosan megjelenik a G71. Valószínűnek tartom, hogy azzal ismét az Nvidia kerül a trónra. Aztán meg jön a nyár és érkezik a G80! ;]
Izgalmas jövő év elé nézünk!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#11) rocket válasza Integra (#7) üzenetére


rocket
nagyúr

Catalyst nem szokott 2 naponta jonni mert gebaszos, az a forceware ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12) HERR Z válasza DeFrAgGeR (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

emlékezz vissza hogy már augusztusba mondták hogy Q1-kor jön a R580...szóval egyértelmű volt hogy egy generáció első alapköve lesz az r520 amire aztán építik az új karikat sorra...
jah és pont a már szemptemberben bejelentett ''haladunk az ütemterv szerint'' miatt nem érzek semmi kapkodást....és lesz driver is rá remélhetőleg

(#13) várnarancs


várnarancs
addikt

de tegyük fel, hogy megjelenik időben, meg vmivel gyorsabb is lesz (remélem nem egy x850xt pe fog kisülni belőle) akkor az x1800xt-k áránal lejjebb kell, mennie, mivel most 150k-ba kerülnek, akkor az r580-ért senki sem fog kiadni 200k-t.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#14) rocket válasza DeFrAgGeR (#9) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nem kapkodas, az r520 es az r580 fejlesztese kulon zajlott az r520 kesese nem befolyasolja az r580 megjeleneset, tehat attol mert az r520 kesett, az r580 fejlesztese/tesztelese zajlott a maga utemeben, igy a megjlenese is az elore tervezettek szerint alakul.
Mar az r520 is tartalmaz olyan dolgokat amiken elgondokodhatott a konkurencia (ringbus,hdr+aa).

Vga piacot az intel uralja az integralt chipjeivel ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15) HERR Z válasza várnarancs (#13) üzenetére


HERR Z
veterán

azért nem valamivel gyorsabb lesz...kb minden shradert használó játék elég sokkal gyorsabb lesz...árba meg logikus lépés lenne a mostani árán adni, és így az r520-at csökkenteni...
meg érdekesebb lenne hogy akkor most jön az x1700 is vagy csak az 1900?mert akkor 1600 ára is mérséklődne:)

(#16) várnarancs válasza HERR Z (#15) üzenetére


várnarancs
addikt

Ez a beszéd. fejlesszék csak az újakat, és vegyék lejjebb a régiek árát. Úgysem tom kihasználni egy 7800gtx-et 1024*768 alatt:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#17) (Kolombusz) válasza várnarancs (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

TFT rulez. :)

(#18) BITBOYS


BITBOYS
addikt

48 pixel shader! Trendi :DD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) Integra válasza DeFrAgGeR (#9) üzenetére


Integra
titán

szerintem az nvidia két lépéssel az ati előtt van, ha erősebb lesz a mostani csúcs nvidia karinál, biztosan lépnek egyet minden erőlködés nélkül.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

És ez az XTX végződés:D! Legközelebb már XTXT lesz mint anno a 8500-asná a LELE:))

(#21) VargaI


VargaI
senior tag

''A weboldalon megjelent spekulációk szerint a három kezdeti modell az X1900 XTX, XT és a CrossFire változat lesz, melyek közül a legelső, X1900 XTX típusjelzésű családtag lesz várhatóan a leggyorsabb 650 MHz-es GPU és 1,55 GHz-es órajelekkel.''

az órajelekkel elől nem hiányzik a memória/RAM vagy vmi? mert így szerintem kicsit értelmetlen a mondat :DDD , amúgy ha ez akar a leggyorsabb modell lenni, akkor miért nem a 800 MHz-es samsung memokkal szerelik :F, ez az XTX már egy kicsit túlzás :(

u.i.: érdekes nem tudok beírni ''ő''meg ''ű'' -betűt, megnyomom és ezt kapom: Q és q :F
egy sor ő meg ű: QqQqQqqQqQqqQqQqQqQqQ ,de csak itt PH ablakban :DDD
/amit írtam azt is copy paste-el tudtam ''beírni'' LOL :DD/



[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#22) VargaI válasza FlasH-BacK (#20) üzenetére


VargaI
senior tag

megelőztél :R , rohadt Q(ő) meg q(ű) betűk, vmi nem jó nagyon :( és ha nálam van vmi gond akkor mi a túró lehet? :O
SP2 prof HUN, IE6

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#23) Thomas1 válasza várnarancs (#16) üzenetére


Thomas1
őstag

Én is nagyon remélem, hogy lejjebb nyomja az árakat elég gyorsban.
Bár még elvagyok a jelenlegi kártyámmal, de 1280-hoz már kevés, és ugye TFT-m van.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#24) kokobe válasza KrAt (#3) üzenetére


kokobe
senior tag

miért lenne nagy csalódás nagyon jó kari csak sajna nem kapni!

<---AMD___ATi--->

(#25) D.Orion


D.Orion
veterán

''Gyártóhoz közel álló források ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy a végleges műszaki specifikációk még nem alakultak ki teljesen''
Ezt most hogyan értelmezzük? Kb úgy jön le, mintha ők se tudnák/nem akarják elárulni, hogy mennyit bír a kártya. :F Én várom ezt a kártyát, bár venni ilyet nem fogok, de a 6800GT árát legalább egy kicsitvel lejjebb nyomja majd ;] Jap és ATI fan vagyok, de most a 6800GT egy jó vétel, sztem.

(#26) HERR Z válasza D.Orion (#25) üzenetére


HERR Z
veterán

ezt úgy értelmezd, hogy megnézik mit bírnak a magok referencia hűtéssel egészséges hőmérséklet mellett....vagyis elkezdik válogatni őket

(#27) FlasH-BacK válasza VargaI (#21) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

A marketingesek már nem tudnak micsinálni...

Szerintem valami betelepülő progi ronthatja el az ő-t/ű-t, régen nekem is volt iexplore-ben, aztán asszem egy spy-mentesítés megoldotta. Firefoxban nem volt rossz. (ugye Firefoxon használjanak csak a gyávák:DDD)

(#28) cousin333 válasza D.Orion (#25) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem egy 6800GS-el jobban járnál.

"We spared no expense"

(#29) _cirmos_ válasza Remington (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

nekem nagyon furának tűnik a gpu-s kép, nem mondom hogy nem eredeti, de mindenesetre fura.

(#30) DeSanto


DeSanto
őstag

Ha hülyeséget írok lőjetek le, de eddig minden maghoz külön nyák volt szerintem!
Most nem az R350 R360-ra és hasonlóra gondolok!
Mivel ott megegyezett az architektúra! Itt szerintem messze elkerülik egymást! :DDD
Szóval azért kérdem miért ven ez is egy x1800 nyákon? :F

(#31) HERR Z válasza DeSanto (#30) üzenetére


HERR Z
veterán

a két gpu lábkompatibilis..
..ez volt a cél, emlékezz anno felröppent hírként a cserélhető gpu is, mint alaplapra téve-nVidia és mint kártya -Ati... i

(#32) mirrmur válasza DeSanto (#30) üzenetére


mirrmur
aktív tag

ezt nem tudom, de az biztos hogy a másik nagynál is van ilyenre eset pl jelenleg a 6800GS 7800GT nyákon van. (nem véletlenül a tuningpotenciál...)

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#33) #65675776 válasza Sárpac (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SM4, vagy USM csak az nVidia-nál lesz újdonság! Az ATi már kész van egy ilyen chippel. Ez felel a megjelenítésért az XBox 360-ban.

(#34) Sárpac válasza #65675776 (#33) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Meglátjuk!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#35) Boyfish


Boyfish
senior tag

ez a kártya tiszta 3dfx 6500, vagy mi, asszem

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#36) Ősember


Ősember
őstag

gyerünk nvidia pártiak! :DDD jo nézni ahogy sok ember mondja a maga igazát a jövöben megjelenö csucskártyákért... kretének :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#37) ^Bundi^ válasza Ősember (#36) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ez aztán értelmes építő megszólalás volt...

amúgy az 1 nyákkal semmi baj..és az ATI nagyon jol csinálta a dolgot..lehet, hogy az r520al késett, de msot megvolt az architektúra váltás és a rahedli efjlesztés...most már csak tuningolnia kell a kártyáit..jobb több memo..stb váltogatható GPU..idővel az nvidiának is váltania kell és megszívja..:)
hosszú távon az ati fog kijönni ebből jobban szvsz
az árakról meg tényleg úgy lenne érdemes dönteni, hogy ezt kidobják 549 en mint amennyiért anno az x1800xt -t azt meg lenyomni 1 100assal...azzal igen nagy konkurencia lenne a sima 7800gtx felett :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#38) BenJoe válasza ^Bundi^ (#37) üzenetére


BenJoe
senior tag

Pontosan. :R

Nyomják csak le az X1800XT árát 100 k-val... :DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#39) Speed válasza ^Bundi^ (#37) üzenetére


Speed
őstag

Mikorra tudod hozni? :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#40) Speed


Speed
őstag

Szerintem az én melátásom szerint ez a kari a fő oka az ATI késlekedésének mert ez úgy néz ki mit egy felturbózott X1800XT kari sza szerintem az X1800 széria csak egy mentés volt a késlekedés miatt ami nem is sikerült rosszul na de minden esetre sokat várnék-várok az ATI-tól :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#41) KrAt válasza kokobe (#24) üzenetére


KrAt
veterán

Mert én azt vártam, hogy majd végre ''simán'' legyőzi a 7800 GTX-et, de szvsz nem sikerült.. :( De majd talán ez. :)

(#42) pschio


pschio
őstag

mekkora dog mar :D a vegen meg nem fer be a hazba. nagyon kivancsi leszek mit hoz ki az ati ebbol az r580bol....

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#43) VargaI


VargaI
senior tag

amúgy azt a jó kis megoldást amit az asus csinált egy nv 6600-on -hogy a GPU a hátlapra került így az teljesen passzív lehetett, mert egy teljes kártya nagyságú bordát lehettet rátenni a GPU-ra, meg ugye a hő felfelé száll, és még a 2 ventis tápok is rásegítenek a hűtésre- elvetették/senki nem követi? na nem azt mondom, hogy egy ilyen brutál 1-2 száz wattot zabáló karira, de milyen gány hűtés van már a legtöbb x1300-on meg x1600-on? tisztelet pl a gigabyte silent pipe hűtésű megoldásainak, így legalább nem foglalak el további bővítőhelyet, felfelé megszerintem a legtöbb lapon van hely bőven, de 1-2 slot-nyi biztosan, ha csak nem ütközik vmi TT-be vagy Bat-be :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#44) myrra válasza BenJoe (#38) üzenetére


myrra
senior tag

a csávó szerintem dollárról beszélt
nem száz ropiról

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#45) ^Bundi^ válasza pschio (#42) üzenetére


^Bundi^
senior tag

mert a 7800gtx és egyebek kisebb? ;)
nekem most 1 6800le -m van, de csak miliméterek választják el attól, hogy ne férjen be..a vinyót átkelett helyezni ha ramot akarok cserélni ahoz ki kell venni a vidkarit...stb..:(

Nos Omnes Una Manet

(#46) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Háát én erre azt mondom h. válasznak majd jön a 7900ultra és ha nem lesz elég akkor ott a g80 szal nem tartok attól h. az ATI ''szerencseszériája'' nvidialeváltó dög lesz...

de ha igen akkor fejet hajtok az ATI előtt

(#47) Exakt válasza Tommmmka (#46) üzenetére


Exakt
aktív tag

r580 mindenkeppen gyorsabb lesz mint a 512MB GTX, a kérdés az hogy mennyivel?
HA sikerul az ATI-nak egy 10-15% (ami már nagyon tekintélyes lenne ebben a kategoriában) gyorsulást alkotni, akkor fel tudná adni leckét a konkurenciának...
de a realitás talaján maradva csekély ennek az esélye


[Szerkesztve]

(#48) attika80 válasza Exakt (#47) üzenetére


attika80
aktív tag

Hy

Olvastam en ilyen hozzaszolast az r520 megjelenese elott is:) :) Sokan irtak hogy az tuti, hogy gyorsabb lesz de ugyan mennyivel? Hat a jelek szerint tenyleg sokkal gyorsabb is:D :D :D

Ne erts felre nem akarok kotoszkodni de ezt nem birtam kihagyni!
Bye

[Szerkesztve]

(#49) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Én meg úgy gondolom (remélem), hogy ez a kari fog egy kis meglepetést okozni, amit majd csak a G80 fog tudni überelni! 2006 vége felé! De vajon az R580 fogja támogatni a DirectX10-et?

(#50) Loretto válasza ^Bundi^ (#37) üzenetére


Loretto
veterán

''hosszú távon az ati fog kijönni ebből jobban szvsz''

Videokártyánál én nem használnám ezt a szókapcsolatot.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.