Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Hmmmm...

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Van ennek valami értelme???
Úgy értem, hogy már most is itt kis hazánkban gyakorlatilag aprópénzért mérik a nagyteljesítményű Athlon XP-ket (úgy 2,4+ ig), akkor ki fog csökkent képességű procit venni? A tuningolhatóság miatt szerintem nem éri meg.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) hungeek válasza Kriza (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

figyu, a mostani XP procikat (Thougbred) eket ki fogják vonni előbb utóbb (szerintem pár hónap kérdése). Ezek után ugye mi marad? A Barton a Thorton és az A64. Utóbbi nagyon sokáig csak nagyon drágán lesz kapható szvsz, és az alaplap se lesz olcsó. Tehát addig amíg az A64 nem fut be lesz egy LOW-END (Thorton) és egy HIGH-END (Barton). Utóbbi szvsz ''értékállóbb lesz'', úgy mint a P4. Szval olyan 25k körül fognak kezdődni.
A Thorton meg ugye a next generation duron lesz ami <20k ért lesz kapható.
A mostani Bartonokat (2500+, 2600+) meg szerintem szintén gyorsan eltűntetik a piacról, mert kell a hely a Thortonnak is...

(#4) hungeek


hungeek
senior tag

és ne feledjük a Thorton relatív jobban ki tudja futni magát saját magához képest egy régebbi lapban mint egy Barton, mivel nem 333-as a hanem 266-os...

(#5) HiperG


HiperG
addikt

Úgylátom a vcore is csökkent...

(#6) hobizoli válasza hungeek (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Oszt mitol lenne 25k kezdeskent egy ilyen Thorton, amikor a Barton XP 2500+ netto 20k alatt van mar most is. Megjelenesekor a Tbred 1700+ sem volt dragabb az azonos jelzesu Palomino tarsanal.
Miert tuntetnek mar el a a kisebb Bartonokat a Thorton miatt, amikor az utobbi gyengebb CPU???

Ez a Thotron nev, egy nevhazassagbol ered, a Thoroughbrted ''tudasu'', Barton-t nevezik igy, amiben az esetlegesen gyartasi hibas 256kB L2 cache fel le van tiltva, azaz -ird es mondd- ez egy javithato selejt, hasonloan a P3-P4 Celronokhoz. Ennek ertelme a gyartasi koltsegek csokkentese.

A cikkiro(k) meg elgondolkodhatna(nak) a valos orajelen, az ugyanis 1800 ill 1833MHz...a jelzes a cache es az FSB nagyobb merete miatt nagyobb, ettol nem lesz jobban nagyobb ertekre huzhato, SZVSZ csak ugyanannyira fog menni, mint egy rendes Barton, azaz orajelet ugyannyit fog birni, csak az ennek megfelelo jelzes vegig kisebb lesz. 2300-2400MHz nagyon fejlebb se Barton, se Thoroughbred nem igen megy (jo, en is tudom, hogy van jopar kivetel is...).



hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Geli válasza hobizoli (#6) üzenetére


Geli
senior tag

álá redaon 9500(sima), v p4p800...:)

(#8) Geli válasza Geli (#7) üzenetére


Geli
senior tag

radeon:DDD
nem lehet módosítani :-/

(#9) gesuz válasza HiperG (#5) üzenetére


gesuz
senior tag

Mármint növelt, ugye így érteted?Tbred1,5V

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#10) gesuz válasza gesuz (#9) üzenetére


gesuz
senior tag

Talán a bartonoknak nagyobb a felülete.semmi extra:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#11) HiperG válasza gesuz (#9) üzenetére


HiperG
addikt

tbred 2200+ 1,65 V

(#12) gesuz válasza HiperG (#11) üzenetére


gesuz
senior tag

Ne hülyégedj nekem az 1,7+ j***b 2000 nonPRMHz-en megy 1,5V-on. nem hiszem el

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#13) gesuz válasza gesuz (#12) üzenetére


gesuz
senior tag

Pontosabban 1,47V-on

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#14) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Na az AMD is celeront akar gyártani? Minek foglalkozni vele amikor a normál Xp sem egy vagyon! Ha pedig sok a s**r darab, akkor a gyártástechnológiát kell fejleszteni! Eddig is utáltam az Intel különösen a P4 celeronért(nekem is az van!) Épp most kezdtem gondolkodni, egy platform cserén, de akkor inkább veszek egy normális P4-et mint egy AMD ''celeront''!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#15) jenicel válasza gesuz (#13) üzenetére


jenicel
tag

Nekem T-bred B-m van, 1700+ alapon megy, vcore: 1,60V

Tisztelem az egyenes embereket.

(#16) jenicel válasza szasza_xp (#14) üzenetére


jenicel
tag

Miért nem veszel egy normális AMD-t?

Tisztelem az egyenes embereket.

(#17) hungeek válasza szasza_xp (#14) üzenetére


hungeek
senior tag

azé Thorton nem egyenlő a Celeronnal :)

(#18) Szeke


Szeke
senior tag

Nekem TbredA van, 1,5v a defaultja neki... Szal valaki egyszer valahol csinálhatna egy megbizható átlátható táblázatot ezekről az adatokról vagy adhatna egy jó linket. Köszi :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#19) Elrood


Elrood
őstag

Szerintem van értelme.
Mivel jelenleg gyárt Tbred-B, Barton, Hammer magot. Thortonnal kiesik a Tbred-B, így csak két magot kell gyártani, a Bartont és a Hammert.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Ez igaz az XP nem celeron, de az intel is így kezdte anno, hogy valamit csinálni kéne a selejtel, s lám lett a celeron, hisz ez is Intel és a nép megveszi, meg elhiszi!(Én is hittem , és hiszek még mindig (celeron H.T-val :) )
Most már az AMD-is nevet szerzett magának lehet a népet szivatni. asszem almás ládát veszek legközelebb, abban nincs celeron :DD

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#21) Elrood válasza szasza_xp (#20) üzenetére


Elrood
őstag

Egy Tbred-B, nem Celeron:).
A64-ből is lesz 'Celeron' verzió, 256K L2-vel:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#22) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Bárki bármit mond, szerintem ez egy felesleges lépés volt az AMD részéről, mert az AthlonXP-k így is qrva olcsók, szóval csak akkor lenne értelme egy ''Duron-II''-nek, ha max. bruttó 10-be kerülne mondjuk a 2200+os változat.

(#23) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Viszont az Athlon XP előbb-utóbb elfogynak, és szeretne az AMD drága procikat. Ha csak Barton van, és azt ontják, lemegy az ára, és a felső piaci szegmensnek lőttek. Ha ennek ellenére drágán adják, az alsónak lőttek.

Így viszont ''as market requies'' tilthatják/engedélyezhetik a cacheeket a legyártott darabokon, mindíg annyit kiadva amennyire szükség lesz.

Higyjétek el, ha nem lesz kelendő, nem tilt le cachet, és akkor csak a yield rate fogja vissza az AMDt, ha meg elegendő lesz a ''Barton-LE'' teljesítménye is a népnek, akkor azt is tud csinálni.

(#24) Alvin_ti4200 válasza JulWCZar (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én ezt értem, de mire megjelenik a Thorton, addigra a Bartonok süllyednek oda, ahol most az AthlonXP-k vannak, ezért nincs értelme, mert akármennyibe is fog kerülni a Thorton, akkor is kifizet majd mindenki +4-5-6 ezreket a Bartonért.

(#25) Cathfaern válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De épp ez az. Az AMD nem fogja a Barton árát lesüllyeszteni! Hisz alapvetően az árakat ő határozza meg (ugyebár mennyiért adja a processzort).

(#26) Alvin_ti4200 válasza Cathfaern (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Oké, de ha maradnak mondjuk ezek az árak, akkor is ki fog megvenni egy 12 ezres 2200+os Thortont, ha 21-ért már kap egy 2500+os Bartont, ami elég rendesen lenyomja szerintem.

(#27) Beca


Beca
csendes tag

KI fogja megvenni? Szvsz nem is kevesen, pl mindenki aki 99e-ért 17'' moncsi+ nyomtató konfigot vesz a tesco, cora, auchan és egyéb helyeken.

(#28) anaqer


anaqer
veterán

Nekem tetszik a dolog, megnövelt hűtőfelület mindíg jól jön :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) gesuz válasza anaqer (#28) üzenetére


gesuz
senior tag

te gondolat olvasó vagy?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#30) benedekco válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


benedekco
addikt

pl.: Én, vagy akinek nincs havi 100-a kp-ba!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31) benedekco


benedekco
addikt

ja és még azis lehet hogy megveszi aki erősen tuning barát és rájött már arra hogy hogyan lehet L2-t duplázni :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#32) LordX válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


LordX
veterán

Ki fog megveni egy Ki fogja megvenni a 2500+-os Barton teljesítményének 88%-át az árának 57%-áért?:C

(#33) anaqer válasza gesuz (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Huh... ööö... nos... nem. Nem hinném. Legalábbis a sajátjaimat még nem sikerült :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Szvsz a cikk igen jól megfogalmazta, hogy miért jön ki a Thorton. Az eddigi TbredB-ket kifuttatva egy ugyanolyan képességű Barton magos - azaz egy helyen gyártható - procival (low-end) lefedik ezt a szegmenst. A Bartonnak meghagyják a high-end pozíciót a A64 pedig a nagyágyú.
Ero: csökkenthető gyártási költség mellett lefedik az egész piacot a kis pénzűektől a középrétegen át a milliomos userekig :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) Tiggr válasza hobizoli (#6) üzenetére


Tiggr
tag

Ha veszel egy 2200+ jelölésű Thortont, akkor az ugye ugyanazzal a maggal van szerelve, amivel a Barton 3200+, csak kisebb a gyorsítótár! Vagyis ha szerencséd van, akár ugyanannyira húzhatod, mint a legdrágább procit. Sőt, a kisebb cache miatt elvileg kicsit tovább is...

(#36) Obi-1


Obi-1
őstag

Ha 266MHz-es FSB-vel megy, akkor támogatni fogja a KT266-os alaplapomat? Bár igazán csak kiváncsiságból kérdem.

Only a Sith deals in absolutes.

(#37) Hun'reeth válasza Obi-1 (#36) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nem a proci támogatja az alaplapot, hanem fordítva :D
Nézd meg az alaplapod legújabb bios-át! (a korábbiakat is érdemes).

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#38) Jaq válasza Obi-1 (#36) üzenetére


Jaq
tag

Szerintem boven belemaszik a deszkadba, de talan meg kell majd nezni a gyarto oldalan...

(#39) eddie303 válasza Obi-1 (#36) üzenetére


eddie303
őstag

SzVSz ha most per pillanat nem is támogatja, ha kijön a proci véglegesen, az alaplapodnak 1-2 héten belül lesz BIOS Update, úgy hogy nem kell félni...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#40) Xmas


Xmas
tag

Ha valaki nem értené, miért kellett az alsó szegmensbe új cucc, akkor az emlékezzen vissza a folyamatos egymás-alá-mászok proci leárazásokra. Az Intel jobb híján kénytelen volt követni az AMD-t, de így még inkább aláüt az AMD az Intelnek. Így lehet javítani az AMD gazdasági mutatóit, még ha nem is a bevételi és haszon oldalt, de a piaci részesedést biztosan.

(#41) -= KRiSZ =-


-= KRiSZ =-
csendes tag

Tippek:
- mekkora lesz a leggyorsabb proci thortonbol?
- es bartonbol?

krisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.