Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez a cucc mindent tud.
Vajon a leszakadt kabátgombomat visszavarrja ?...
Kár hogy sose használnám a kártyaolvasó részleget ha ilyet vennék.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) dabadab


dabadab
titán

Vajon mi lapulhat a belsejen? Pio A08? NEC 3500?...
Mindenesetre ez jopofa dolog, egy kicsit sajnalom, hogy a 3500-amban nincs ilyesmi.

DRM is theft

(#3) Cane


Cane
őstag

jó kis cucc.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4) Renwick válasza dabadab (#2) üzenetére


Renwick
őstag

A BTC nem OEM-ekre épít, ettől függetlenül előfordul, hogy az alaplapot más céggel (leginkább Toshiba) gyártatja le...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) dabadab válasza Renwick (#4) üzenetére


dabadab
titán

Vagyis ez egy echte BTC iro?

DRM is theft

(#6) Renwick válasza dabadab (#5) üzenetére


Renwick
őstag

90%, hogy igen...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) Obi-1


Obi-1
őstag

Tegnapelőtt láttam ilyet a MediaMarktban. Jópofa ötlet, bár én nem szeretném ki-be pakolni a CF kártyát a fényképezőgépből.

A memóriakártya-olvasó most akkor IDE, vagy USB felületen fut? (Ha jól értettem, az USB-t használja.)

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Lars válasza Renwick (#6) üzenetére


Lars
őstag

Az nem egy életbiztosítás, ha a BTC gyártja az író részt is.
Legalábbis ha megmaradt az a jó szokása, hogy elég hamar elhalálozik, akkor kifejezetten kellemetlen. Anno volt nekem még egy 8x-es CD olvasóm kb 2 hétig. Aztán vagy 2 követte még de a végén meguntam és vettem egy lassabb Panát.
Ez annyira elvette a kedvemet a márkátol hogy azóta nem vettem. (Pedig jó régen volt ez a dolog.)
Aztán lehet hogy megemberelték magukat, bár erősen kétlem.
Amúgy az alap ötlet az tetszik.

(#9) Renwick válasza Obi-1 (#7) üzenetére


Renwick
őstag

USB

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#10) Zoz válasza Lars (#8) üzenetére


Zoz
őstag

Tapasztalataim szerint az elmúlt 5-6 évben folyamatos szar minőséget produkál a BTC!
Legutóbb Gigabyte GO-W0404A cimke alatt sikerült összefutnunk velük, a felét már visszahozták garba...

(#11) Pompi válasza Obi-1 (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jópofa ötlet, bár én nem szeretném ki-be pakolni a CF kártyát a fényképezőgépből.

Miért?
Sajnos hiába van jóideje USB 2.0 a fényképezőgépekbe még csak most kezd beszivárogni. Van jópár 6-8 megapixeles gép ami csak USB 1.1-es. Így a gépen keresztül leolvasni a képeket nem kevés idő. Én egyébként 5 éve fotózok digitális géppel és volt már eddig 8 gépem, de mindegyiket külső olvasóval használtam. Igaz az első gép még nem is USB-s volt szóval annál szinte kötelező volt valami alternatív megoldás :) Akkor még a Smart Media kártyát floppy adapterrel használtam mert még az is sokszor gyorsabb volt, mint a gépen keresztül, pedig hát a floppy drive se a gyorsaságáról híres.

Feel Good Inc.

(#12) L3zl13 válasza Zoz (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Uhhh, az a sz@r BTC belül? Pedig azt gondoltam, hogy még nem volt ''szerencsém'' BTC-hez. Ezek szerint mégis. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Jo pofa kis hardware.
De mennyire fog fajni?

(#14) 747


747
senior tag

''Az író mindemellett megírja a jelenleg piacon lévő összes DVD-szabványt''

dual layer-rel mi a palya?

(#15) Obi-1 válasza Pompi (#11) üzenetére


Obi-1
őstag

Meglepő, hogy a fényképezőgépeken tényleg milyen ritka az USB2.

De: az USB 2.0 gyorsaságát ugyan ki tudnám használni, ám a Canon S1 a kép orientációját állítólag csak akkor küldi át, ha a gépről töltöm le. Persze ez kamu is lehet, nekem még nem volt alkalmam kipróbálni. Különben meg ráérek, és nem kell 3MP-nél nagyobb képekkel vacakolnom.

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) L3zl13 válasza 747 (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azzal indul a felsorolás... ''DVD+R DL''

Aki hülye, haljon meg!

(#17) L3zl13 válasza Obi-1 (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mi az hogy orientáció? Hogy álló vagy fekvő kép?

Bármilyen szimpla képszerkesztő progi képes 90° -os elforgatásra.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) 747 válasza L3zl13 (#17) üzenetére


747
senior tag

igen, de a dragabb Canon gepekben van orientation sensor, ami beleirja a kepbe, hogy allo vagy
fekvo helyzetbel volt-e a kamera a kep keszitesekor. EXIF formatumban kerul bele a metadata a
kepbe. szerintem marha jo es ALAP funkcio, faszom alljon neki tobbszaz nyaralasi fotot atnezni
meg forgatgatni.

(#19) 747 válasza Obi-1 (#15) üzenetére


747
senior tag

Mac-en az iPhoto automatikusan kiertekeli az EXIFet, PCn meg hasznalj Photoshop Album-ot,
vagy vmi tisztesseges szoftvert.

(#20) Lars válasza 747 (#19) üzenetére


Lars
őstag

PC-n történetesen egy egyszerű ingyenes képnéző program is tudja ezt, legalábbis én úgy vettem észre. Egy Cannon Powershot gépem van, és a képeket IrfanView nevű programmal nézem. Mindegyiket be szokta forgatni, legalábbis nekem eddig ilyen problémám nem volt. Aztán lehet hogy a kamera soft csinálja, nemtom. Minden esetre eddig nem volt ez nekem probléma.

(#21) Pompi válasza 747 (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó dolog az orientation sensor, én is használom, de ...

faszom alljon neki tobbszaz nyaralasi fotot atnezni meg forgatgatni.

Gondolom azért fotózól többszáz képet egy nyaraláson, hogy utánna visszanézd őket, nem? Mert akkor mondjuk egy billentyűkombináció még csak belefér ha esetleg nem úgy áll a kép ahogy szeretnéd...

Feel Good Inc.

(#22) Gaga válasza Renwick (#4) üzenetére


Gaga
tag

Idézlek:
''megírja a jelenleg piacon lévő összes DVD-szabványt''

A DVD-RAM-ot mennyivel írja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.