Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Kártyák GeForce FX 5900 XT alapokon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simbazz


simbazz
aktív tag

Hm?
Az Inno3D gondozásában már 1-2 hete elérhető kis hazánkban is az 5900XT. Nettó 50e alatt...

Elektromos abakusz

(#3) inkab


inkab
aktív tag

Vicceltek? Két hete vettem itt vidéken kiskerben!!!!! Ráadásul kevesebbért! :DDD

(#4) engusz válasza Kalandor (#2) üzenetére


engusz
veterán

Igen. Csak annyiban különböznek a sima FX 5900-től, hogy vissza van húzva a mag és a memória órajel is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) inkab válasza Kalandor (#2) üzenetére


inkab
aktív tag

460/410 a vége az én INNO3D-mnek. 2.8ns hynix ramok, hűtés nélkül, GPU gyári hűtő...

(#7) engusz válasza inkab (#5) üzenetére


engusz
veterán

Ha lenne rajta legolább bordsa, menne az tovább!!!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) faster válasza Kalandor (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Nagykerben netto 44500 !

(#9) Erasmus válasza inkab (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

Érdekes... pedig az NVIDIA még mindig nem jelentette be a GPU-t.

üdv,

(#10) Peat;) válasza Erasmus (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

pl. 3t.hu-nál is van inno fajta. Ezzel kiváncsi vagyok mit kezd az ati, na meg az nv minek adta ki az 5700ultrat?! (a sima még elmegy-9600 ok ellenfele,de az ultránál ugyanannyiért ez az inno nagyon jó)

(#11) Peat;) válasza inkab (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

Sikerült már directx9-es játékokkal kipróbálni? Pl. Tomb Raider:AoD mit csinál a legújabb nv driverrel? Ha javult akkor elég ideg leszek,hogy 9800-at vettem 15ezerrel többért...

(#12) faster válasza Peat;) (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Az 5700 ultra és az 5900 XT között 1100 Ft csak a különbség. Ha ez így marad, az 5700 ultra eladhatatlan lesz. Jó, elismerem, az 5900 XT ebben a nagykerben még nincs raktáron.

(#13) Peat;) válasza faster (#12) üzenetére


Peat;)
veterán

Legkésőbb ünnepek után biztos ott is lesz. Nekem a leadtek hűtője eléggé tetszik, én azt választanám. (és elég olcsó is az utóbbi időkben pl. asus-hoz és msi-hez nézve)

(#14) inkab válasza Peat;) (#11) üzenetére


inkab
aktív tag

NFSU-val játszottam, az sirályul megy, LOCK-ON MODERN AIR COMBAT, ott vissza kellett vennem a ködből (de a haver P4 3.5GHz + 9800pro(440/380)-jánál is vissza kellett venni a ködöt!), az is jól ment. Ez mindkettő full új játék, kérik a DX9-et is, és nem volt velük probléma. Én megvagyok vele elégedve. A ''5900LE vagy 9700pro'' topicba berektam egy tesztet is, amit a cimbivel csináltunk. A tesztekből itélve a 9700pro és 9800 közé pozicionálnám.

(#15) eper-fa válasza Peat;) (#11) üzenetére


eper-fa
aktív tag

komolyan mondom, sajnállak. nem 200fpsel fog meni a játék, csak 195el, és még a képe is jobb lesz? ;]
gef2ti rulez (szigorúan inno3d kiadásban, h szar is legyen)...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#16) Grentsó


Grentsó
tag

Szeretném kérni a vélemyényeteket; vajon lecseréljem-e 9500Pro radíromat egy ilyenre?
Előre is köszi.

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#17) inkab válasza Grentsó (#16) üzenetére


inkab
aktív tag

Ha meg a softmod 9700, akor semmiféleképp, ha nem akkor meg attól függ mennyiből úsznád meg a cserét. Azért az sem olyan rosz kari. Annak idején olyat vadásztam én is, de már csak olyan volt mindenhol, amivel nem ment a softmod9700, ezért nem vettem...

(#18) faster válasza Grentsó (#16) üzenetére


faster
nagyúr

9500 Pro-t semmiképpen. De ha mégis, add el nekem! :)

(#19) Johnny


Johnny
senior tag

Ezen az áron best buy. Egy árban van a 9600XT-kel, azoknál minden teszt szerint jobb. Egy fanatikusnak nyilván ez mindegy, mindenesetre én inkább ezt venném.
Core órajel elég magas, a mem órajele meg nem számottevő, így is elég nagy a sávszélesség.

(#20) Johnny válasza Grentsó (#16) üzenetére


Johnny
senior tag

Nem, minek ? Az azért jobb egy 9600Pro-nál.

(#21) Jim Tonic válasza engusz (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

El kellene még1x olvasni a híreket...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) Grentsó válasza Johnny (#20) üzenetére


Grentsó
tag

Igaz, hogy annál jobb, de a 128 bites busz nagyon visszafogja.
Itt meg adott a 256 , és kis szerencsével kifoghatnék egy olyan példányt,ami
vinné a sima 5900,netalántán az ultra órajeleit , az pedig sztem már jóval komolyabb teljesítményt nyújt, mint mostani zsugám. Vagy mégsem?

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#23) faster válasza Grentsó (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Azért vedd figyelembe magát a GPU-t is. A tied 8 pipe-os, ez 4x2-es. A shader intenzív játékoknál azért inkább ez számít. De ki tudja. Majd lesznek biztosan összehasonlító tesztek is.

(#24) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Jól sikerült ez a kártya, a fene vigye el...

Igencsak megéri, meg aztán tuningbajnok is...

I am having fun staying poor.

(#25) engusz válasza eper-fa (#15) üzenetére


engusz
veterán

Miért szar az az Inno3D? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) engusz válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


engusz
veterán

Olvasd.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Alvin_ti4200 válasza engusz (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azt én se tudom, nekem semmi bajom nem volt (a hűtőt leszámítva) az Inno3D-mel.

(#28) nap


nap
addikt

A vegen meg sikertermek lesz az fx-bol... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29) Keitaro


Keitaro
addikt

Azért engem érdekelne a DX9 teljesítményük. Én még mindig a 9800-at venném inkább, még ha árban felette is van kicsit.
De nagyon dolognak lehettünk ám tanui. Tán megszületett az első FX aminek értelme van :DDD

(#30) Alvin_ti4200 válasza nap (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

LOL:DDD

(#31) csudri válasza eper-fa (#15) üzenetére


csudri
őstag

Igen! Gef2Ti rulz! (szigorúan MSI kiadásban, hogy azért jó is legyen! :D)

(#32) Yutani válasza Keitaro (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ebben reménykedem én is... :)

#tarcsad

(#33) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Erre talán már érdemes lecserélni a Ti4200-amat :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#34) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Hol találtatok tesztet??? :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) The Thing


The Thing
tag

Na igen ez a fejlődés titka kiadnak egy videokártyát, aztán kicsivel később kiadják ugyanazt lennebb huzott teljesitménnyel. Egy két hónap és mx lesz az FX-ből Ezek után meg nem tudom, hogy ki fogja megvenni azokat a középkategóriás FX-eket amit ez kiszorit a piacrol.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#36) nap válasza The Thing (#35) üzenetére


nap
addikt

Szerintem inkabb a 9600-akat szeretnek kiszoritani vele, es most ez volt a leheto legjobb dobasa az nVidianak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#37) t-shirt


t-shirt
veterán

Az NV lépett, nem tudom feltünt-e valakinek megkapod a csúcskártyát olcsoér
szerintem ez nem rosz, lehet hogy cserélem a Ti 4200

(#38) Tanith


Tanith
csendes tag

Hat nemtom, kisebb orajel mint 5900nak
Es meg nem felejtettem el az nvidia optimalizacioit :))
optimalizacio ide vagy oda egy 9600xt szintjet hozza

(#39) etilapu


etilapu
csendes tag

Sziasztok!Nekem Inno3d FX5900XT-m van és simán megy 450/850-en tehát az ultra órajelén(a max475/875)!Nagyon király ez a kártya főleg ennyi pénzért (bruttó55-ért vettem).Szerintem simán jobb vétel mint az FX5700Ultra, vagy a Radeon 9600XT. Remékem itt nem fognak kiutálni az ATI-sok, hogy ezt írtam.

(#40) etilapu válasza Tanith (#38) üzenetére


etilapu
csendes tag

Inkább alapon hozza azt amit egy R9600XT húzva.(legalábbis a jelenlegi játékoknál)Tuningban meg egyértelműen jobb(lásd feljebb)

(#41) PNEUM válasza etilapu (#40) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Miért utálnának ki?
A véleményedet mondtad el!
Aki ezért kiutál............!
Hol vásároltad a karit???

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#42) Alvin_ti4200 válasza PNEUM (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Európa Computernél 44,5+tréfa.

(#43) faster válasza PNEUM (#41) üzenetére


faster
nagyúr

Asszem ő a h*s*-ra gondol.

(#44) faster válasza Tanith (#38) üzenetére


faster
nagyúr

Ezt a használt 9700-9800-at meg el lehet felejteni. Mindenki ezt szajkózza, de ez nem alternatíva. Az 5900XT vadiújan 45-46+ÁFA garival. A használt 9700Pro-k meg 60-65 vannak, ha vannak, persze no gari.

(#45) anulu válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


anulu
félisten

Link please!!! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) Tanith válasza faster (#44) üzenetére


Tanith
csendes tag

Hat ha megbizhatosagrol van szo akkor elmondanam hogyha elozo hozzaszolasombol nem derult volna ki, hogy rohadtul eljatszotta magat nalam az nvidia ezekkel az optimalizacio csalasokkal, a 45+fa pedig nincs messze a 60 bruttotol....
Garanciara annyit hogy meg egy videokartyam nem sult el, es abban se vagyok biztos hogyha garival sulne el, a bolt nem kenne e ram szoval NC

(#47) faster válasza Tanith (#46) üzenetére


faster
nagyúr

Azért, mert neked még nem ment tönkre, nem jelenti azt, hogy még senkinek nem ment tönkre a videokártyája. Én is tartok a használt cuccokról pont a gari miatt, és egy 50000 feletti cuccnál hatványozottan számít a garancia.

(#48) Tanith válasza faster (#47) üzenetére


Tanith
csendes tag

Miert 50 folott konyebben tonkremennek az alkatreszek???:))
Az en velemenyem jobban megbizok egy 9700 tiszta teljesitmenyeben megha nincsis gari ra, mint barmilyen nvidiaban :((

(#49) faster válasza Tanith (#48) üzenetére


faster
nagyúr

Könnyebben kapnék szívroharmot, ha egy 50000-es cucc menne tönkre, mint egy 20-as.

(#50) Johnny válasza Tanith (#48) üzenetére


Johnny
senior tag

Bízz: nekem eddig kettő 9700-t kellett cserélnem garba. Harmadikat el is adtam mindjárt. Spectrum óta vannak számítógépeim, eddig soha nem volt hibás vga-m. Csak ezek a Sapphire-ok nem szeretnek úgy látszik :(

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Kártyák GeForce FX 5900 XT alapokon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.