Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Kapható a 2.00 GHz-es Celeron! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Den


Den
veterán

Nocsak, negyedelték a kest? Eddig csak felezték.

www.simson4t.hu

(#2) #25954560 válasza Den (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Persze. Ahogy azt a cikk iroja zsenialisan felvazolta :DD ...szoval nem akartak magukat megszivatni egy versenykepes procival. Akkor senki nem venne P4-est. Ugyesen csinaljak: igy olcsobb lesz, mint a P4, de igazan szamitasigenyes feladatokhoz csak meg kell vedd a P4-et.

(#3) Den válasza #25954560 (#2) üzenetére


Den
veterán

oké értem én, csak az újdonság ereje...

www.simson4t.hu

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

Meg ''kell'' venned a p4-et? :)
Van más választásod ;)
Persze megteheted, hogy megveszed. De ha nem akarod nem kell :)

(#5) karib


karib
addikt

Ha csak egyféle 2.0 Celeron van, akkor már itthon is rendelhető. Úgy 28e körül lesz először kiskerben... oszt majd esik.

Department of Redundancy Department

(#6) Yutani válasza karib (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt majd meglátjuk... Ha jól húzható, akkor viszik mint a cukrot, oszt' nem lesz az ócsó...:))

#tarcsad

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

gyébként meg ez az a proci, amire vártam. Ha tényleg nagyon jól tuningolható, még a végén jegyet veszek a P4-es PCI buszra...:))

#tarcsad

(#8) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Hozzák már ki a Hammert! Hammert akarok! (azért persze arra is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz valójában ez a proci)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) billgecc


billgecc
csendes tag

Sziasztok!

Volt már vkinek vmi tapasztalata (nem szexuális :) ezzel a procival? Kiváncsi lennék, mennyit bír a egy jobbfajta alaplapban a maximumra húzva..

(#10) KuroiMaho


KuroiMaho
csendes tag

28 egy Xp2000+ ehez kell kb viszonyitani, tesztek vannak már ?

Who said Fantasies had to be 'Final?

(#11) billgecc


billgecc
csendes tag

hmm, most hallottam az info-t, hogy egy ilyem példányt találomra kikapva a sűrűből 2.8-ig húztak... Nekem ez kicsit hihetetlen, jó lenne ha más is meg tudná erősiteni.
Pletyókra nem adunk, igaz? :)

(#12) Superman


Superman
nagyúr

Egyet mondjatok meg nekem. Az szép dolog, hogy követjük a technikát és igyekszünk lépést tartani a fejlődéssel és a trendekkel, na meg a divattal, de már lassan mindenki 3GHz - es procit akar, amit persze ki sem tud használni, mert még az Autocad és egyéb 3D -s tervezőprogramokhoz sem kell ilyen processzor, meg gép. Vajon azért veszünk egyre erősebb gépet, mert tényleg kell, vagy csak a trend miatt? Az egy jól hangzó szlogen, hogy ''azért veszek egyre erősebb gépet, mert félévente elavul'', de eléggé hihetetlen, hogy valaki csak ilyen megfontolásból vegyen egyre erősebb gépet.
Na persze itt vannak a játékok, de van olyan ismerősöm, aki még egy 2MX 200 - al játszik és megvan vele. Persze itt van a pénz kérdése is. Akinek van elég az miért ne költse amire akarja. Ez rendben is van, de ha például most azt mondanák, hogy vegyek egy TI4600 - ast a régi GeForce2 Ultrám helyett, akkor azt mondanám, hogy nem, mert nincs rá szükségem. Ugyanígy, tudom, hogy a Tualatin magos processzor, ami most futkározik a gépemben, zsákutca, de 1,5Ghz - en elfut és 512MB Ram memória társaságában elég sok mindenre elegendő. Tehát a 2Ghz -es Celerontól sem fogok elájulni, vagy rögtön gépet cserélni.
Ez a kis eszmefuttatás nem provokatív volt, csak eszembe jutott annak kapcsán, amikor egy olyan hír hallatán, hogy megjelent ez, vagy az, hirtelen mindenki ráveti magát a témára és igyekszik elemezni a specifikációit, meg főként azt, hogy mennyibe fog kerülni.

(#13) billgecc


billgecc
csendes tag

Én spec akkor cserélem le a gépet, ha már kezd piacképtelenné válni. Nem szeretném, ha rámszáradna...
Éppen ezért el is adnám Duron650(866)-om +KG7-em együtt, ha vkit érdekel...

(#14) robekri válasza karib (#5) üzenetére


robekri
addikt

Nos!

Ez a CELERONCS Wilmatte magos ha jól tudom. Nos a p4-nél elég gyengére sikerült(XP-k lenyomták), most pedig még le is butítják a ''kesst''.

Aki meri az vegye, de többet ér egy XP ami nem ''butított''!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#15) Egon válasza robekri (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Rosszul tudod, egyrészt a 2 gigás CELERON (:t) már Northwood magos, másrészt a Willamette magos P4-et a hasonló órajelű (gy.k. nem sokkal lassabb órajelen futó) XP-k nyomták le...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) robekri válasza Egon (#15) üzenetére


robekri
addikt

Ok rendben, bocsesz a tudatlanságomért!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#17) Gamespy™


Gamespy™
tag

A budapesti piac (2002.IX.25.) 22.o. mikland/notebooks/jumpbook ''intel c2000/256k cache.....ezek vagy hülyék vagy csak felezve van a cache(remélem hogy az utóbbi)

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#18) bazs


bazs
aktív tag

Valaki feljebb megjegyezte, hogy parasztvakítás az egész akinek komoly munkára kell úgyis megvesz a P4-et. Lehet, de ha megnézem az árakat 2Ghz celka=1.5Ghz P4
Vajon milyen különbség van köztük??
Amúgy ha valani már nézte, hogy milyen a procik üresjárata az tudja, hogy 1 órából 45 percet malmozik még egy 500 celka is win2K alatt (peresze ez attól is függ, hogy mit csinálsz:)) )

Pont most fogyott el...

(#19) g@bo


g@bo
nagyúr

hát szerintem a 2ghz celka lenyomja a 1.5-ös p4-et ( 256k willamette ) arról nem is beszélve hogy a celeron ( .013 micron, 128k cache) a kisebb csikszélesség miatt igen jól húzható, az 1.5-ös p4 jó 2 ghz-ig megy, talán az a +500 mhz kompenzálja a -128k cache hiányát. igaz a cel2 ghz bruttó ára valahol 32000 körül volt, hűtő nélkül, ez nem nagy bót ha azt veszem hogy dobozos p4 2.0 northwood-ot kaptam fű alatt 37 ropiért...

(#20) bazs válasza g@bo (#19) üzenetére


bazs
aktív tag

Ami a teherautórol esik le az más, én is tudok olyat, hogy valaki Geforce 2 GTS-t vett 40000-ért, amikor az még 100000 volt. A listaárat kell nézni, itt is ott is, vagy a lopottat

Pont most fogyott el...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Kapható a 2.00 GHz-es Celeron! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.