Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Inkább kihagyom ezt a 90 nm-t, nem is beszélve a DDRII és a PCI-Express kezdeti stádiumáról. Úgyse lesz pénzem egy darabig, ha összejön a mostani tervem.:)
Mindenesetre ez a platform az idén nem hiszem, hogy a ''Best Buy'' kategóriába kerülne, talán jövő év elején.

A legjobb aláírás a héten

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Állítólag ez az LGA foglalat nem túl robosztus...

''Auf einigen der Schaustücke waren nämlich Beschädigungen (Verbiegungen) der feinen Federkontakte zu sehen und so mehren sich die Gerüchte, dass auf einem solchen Mainboard der Prozessor im schlimmsten Falle nur etwa 10mal gewechselt werden könnte, bevor es zu irreparablen Schäden am Mainboardsockel und sekundär (Kurzschlüsse) sogar am Prozessor selbst kommen könnte. Mitverantwortlich dafür soll auch der sehr hohe Anpressdruck des Retentionsmechanismus sein, der den Prozessor vor dem Einrasten über die Sockelkontakte zieht.''

// hardtecs4u.com

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) intelfan válasza erdoke (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Jól teszed. :DD
A táprobbantó (Prescott) proci amúgy sem valami nagy durranás még. :)

Ráadásul ezekhez a konfigokhoz már nem árt valamilyen ütős tápegység is.
Az ATX v1.3 kompatibilis 80-82%-os hatásfokú tápok még nem túl elterjedtek.
Mo.-on még csak az enermaxnál láttam ilyen tápot. Egy mai átlag táp 65-70%-os hatásfokú és jobban is melegszik.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#4) erdoke válasza anaqer (#2) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom úgy tervezték, hogy a 8-900 g-os bordák majd a lapba préselik az egész cuccost.:D
(A német szöveget nem nagyon értem, uez angolul, v. tömör magyar kivonat? Még a spanyol is jobb egy fokkal...:DDD Bocs, de ez már így marad.:B)

A legjobb aláírás a héten

(#5) anaqer válasza erdoke (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Nagyjából az a lényege hogy a kis rugós érintkezők akár egy tizes kiteszem-beteszem ciklus után is elfáradhatnak, és a foglalat nyilván nem túl jól szervízelhető ( nem beszélve esetleges zárlatot okozó letört darabkákról, stb. ).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Docci válasza anaqer (#5) üzenetére


Docci
senior tag

Igen én is több helyen láttam/olvastam,hogy elég béne egy tokázás a strapabíroság szemszögéből.Ja meg a hűtés is elég brutál lesz.
A cebit beszámolóban lévő alplapokon annyi cstalofelület(slot) volt ,hogy azt se tudtam ,hogy mi mi.Annyi már leesett a leghosszab jár a vidkarinak,de még volt ott min 2-3 féle meretű is.(tiszta káosz :) )
Meg itt lesznek a hybrid alaplapok.Bírnám ha via kijönne all in wonder alplappal,amin mindenféle csatlakozo van. (isa,pci,agp,pci-e és egyéb fajtái stb.)
Tiszta lego feeling lenne. :)

Erőt s erényt!

(#7) erdoke válasza anaqer (#5) üzenetére


erdoke
titán

Kösz. A Tejasig még lesz idejük barkácsolni rajta, vagy új anyagokat keresni. Prescott úgyis beleolvad, nem lehet sokat csereberélni.

A legjobb aláírás a héten

(#8) anaqer válasza Docci (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Egyik kedvencem egy régi 486-os alaplap, amin volt külön (!) 8bit ISA, 16bit ISA, VLB toldás és PCI. :D De a Socket 370 / Slot 1 kombós alaplapok is büntettek.

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) L3zl13 válasza anaqer (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Volt még egy pár hasonló hibrid.
A SD/DDR kombós lapok, meg at AT/ATX cuccosok se voltak rosszak.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.