Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gericooper


gericooper
aktív tag

ha ilyen könnyű lesz az átállás, akkor én is alkalmazom majd :)

[Szerkesztve]

(#2) twollah válasza gericooper (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem nem eszik ennyire forron azt a kasat.

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez jó akkor nem kell 4 procis lapot vennem :DDD

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Impressive!!! ;]
Mikor jön a dual-core Athlon 64? :DDD ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Amellett, hogy leborulok az AMD nagysága előtt, azért elgondolkodtató, hogy vajon milyen hűtés is kell majd egy ilyen rendszernek... Elvileg dupla hőtermelés majdnem ugyanakkora felületen.

42

(#6) Power válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


Power
senior tag

90nm-es procik lesznek, szóval a mostani 130nm-hez képest azonos órajelen nem lesz olyan nagy növekedés, nyílván nem 2,4+ GHz-en kell hajtani.

Power

(#7) Power válasza fLeSs (#4) üzenetére


Power
senior tag

Lesz majd olyanis :)
Mintahogy az inteltől is jön jövőre 2 magos proci.

Power

(#8) Adi válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


Adi
senior tag

Pont ez az, hogy nem lesz a hotermeles is duplaannyi, szerintem - merthogy nem jelent automatikusan dupla akkora sziliciumfeluletet! Plane ha valamilyen szinten osztozkodnak a cache-en, ami az L2 cache eseten igencsak valoszinu.

Es azt se felejtsd el, hogy a ket procimagot egyszerre, 200%-ban nem fogod tudni kihasznalni, ahhoz baromira jol parhuzamosithato feladatot kellene csinalnia a gepnek. Olyan meg nem igazan letezik (vagy nem sok), az SMP rendszereknek pont ez a problemaja, hogy nem linearisan emelkedik a teljesitmeny a processzorok szamaval. Ha mar kozelit hozza kicsit is, akkor a gyarto a segget veri a foldhoz oromeben. :DDD

ldm start-reconf primary

(#9) Adi válasza Power (#7) üzenetére


Adi
senior tag

Az Intelnel viszont lesz egy ''apro'' problema, ami mar most, az egy magos Opteronokkal szembe elojott es szivtak is a szervertesztben a Xeonok, mint a torkos borz! :DDD Sajnos nem tudom most, hogy hol lattam, de valami adatbazisteszt volt, talan Anandeknal.

Roviden:

1-2-4 processzorig kb. egalban volt a teljesitmenyuk, hol ez volt jobb, hol az. A 4 procis rendszernel az Opteron mar kezdett kicsit elhuzni, a 8 procisnal meg korberohogte az Intelt. A titok nyitja pedig az, hogy az Opteronoknal dedikalt HT busz van a procibol kifele, tobb is, pont-pont kapcsolat. A Xeon MP-k meg osztozkodnak a buszon (ami MP Xeonnal meg csak most mozdul(t) effektiv 400 MHz-rol folfele!), ami a procik szamanak novelesevel egyre jobban leterhelodik.

A szerveresdi meg bizony sokszor nem arrol szol, hogy a proci nyers teljesitmenye mennyi, hanem hogy az egesz rendszer ateresztokepessege mekkora! Ebben benne van a memoria/proci/buszok savszelessege, a proci teljesitmenye, es meg a hattertarake es vezerloike is.

Pl. a Sun szerverei regebben hagyomanyosan ebben voltak igen jok, annak ellenere, hogy a procijaik viszonylag lassuak. A PC meg mindig I/O-ban volt iszonyu sz*r. :DDD

ldm start-reconf primary

(#10) Power válasza Adi (#9) üzenetére


Power
senior tag

A buszrendszer nem függ össze azzal, hogy lesz-e több magos intel processzor vagy sem és amúgy sem a xeon-okra céloztam.

Power

(#11) Power válasza Adi (#8) üzenetére


Power
senior tag

''Es azt se felejtsd el, hogy a ket procimagot egyszerre, 200%-ban nem fogod tudni kihasznalni, ahhoz baromira jol parhuzamosithato feladatot kellene csinalnia a gepnek.''

Ez viszont pont probléma, mivel akkor is jelentős a hőtermelés, ha épp mindkettő 1%-os kihasználtságú.
Az L2 pedig vagy dupla nagyságú lesz, vagy 2 db dedikált lesz(én ez utóbbi fajta ábrát láttam).

Power

(#12) Miracle válasza Adi (#9) üzenetére


Miracle
senior tag

OFF
''Pl. a Sun szerverei regebben hagyomanyosan ebben voltak igen jok, annak ellenere,
hogy a procijaik viszonylag lassuak. A PC meg mindig I/O-ban volt iszonyu sz*r.''

Mi az, hogy ebben ***voltak*** jók? szerintem még mindíg nekik skálázódnak legjobban a
rendszereik, de az enterprise cuccokhoz már egy kicsit így is kevés, alatta meg túl
drága, mert nem skálázódnak annyival jobban, mint amennyivel lassabbak. sajnos. de
hogy a sokszor idézett dolgot még egyszer leírjam:
''Wait for the Niagara...''
ON

[Szerkesztve]

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#13) Miracle válasza Power (#11) üzenetére


Miracle
senior tag

2 db. dedikált 1 Mbyte (@HWSW)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#14) Power válasza Miracle (#12) üzenetére


Power
senior tag

Igen skálázódásban elég jó.
Egyébként az új USP-IV már versenyképes.
Mert azért 72x2 mag már kellő teljesítményt nyújt, az alsó régióban meg ott lesz az opteron. :)

Power

(#15) Power válasza Miracle (#13) üzenetére


Power
senior tag

Valami ilyesmit láttam én is :DDD

Power

(#16) marcee


marcee
addikt

Ezért jó, hogy az AMD nem gyárt chipset-et: nem érdeke, hogy évente lapot cseréltessen a néppel. :D
Ha ez a hír a hónap eleje felé jön ki, azt hittem volna, hogy tréfa, de ha igaz lehet, az nagyon komoly. Nem is gondoltam, hogy meg lehetne csinálni. Vajon már a platformot úgy tervezték, hogy kivitelezhető legyen, vagy a mago(ka)t trükközik úgy össze, hogy menjen. De, ha előre betervezték, miért nem reklámozták: ''Vegyen most 1 procis szerver jövőre kettő lesz belőle!''

[Szerkesztve]

\m/

(#17) Power válasza marcee (#16) üzenetére


Power
senior tag

Ez majdnem pontosan 2 éves link:
[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=14943[/L]
Szóval ki van ez találva.

A jövő igéretével nem lehet eladni egy terméket, lásd Itanium.

Power

(#18) erdoke válasza fLeSs (#4) üzenetére


erdoke
titán

Előállt az egyszerű fejlesztési lehetőség SK8V-hez és regiszteres OCZ-hez...:C

Csak ki veszi meg az egymagos 146-ot?:F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#19) fLeSs válasza erdoke (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Megvan az SK8V?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Adi válasza Power (#10) üzenetére


Adi
senior tag

Én sem arra céloztam, hogy lesz-e, mert nagyon valószínű, hogy lesz, mintha az Intel be is jelentette volna már (nem emlékszem pontosan).

Én arra gondoltam, hogyha egy Xeonon belül több mag lesz, akkor az az osztott busz miatt további osztozkodást jelent a sávszélességen.

ldm start-reconf primary

(#21) Adi válasza Power (#11) üzenetére


Adi
senior tag

Gondolom az AMD nem lesz hülye és megcsinálják azt, hogy az éppen nem haszált processzor-részegységeket energiatakarékos üzemmódba kapcsolja automatikusan. Képet én még sajna nem láttam, de írhatnál URL-t! :)

ldm start-reconf primary

(#22) Adi válasza Miracle (#12) üzenetére


Adi
senior tag

Lehet, hogy ebben most is jók. De másban nem.

Itt van egy érdekes cikk: [L]http://abcnews.go.com/sections/Business/SiliconInsider/SiliconInsider-1.html[/L], amiben a szerző egyenesen azt javasolja a Sunnak, hogy szűnjön meg, mert évek óta veszteségesek és lassan semmi igazán komoly, régi önmagukhoz méltó dolgot nem tettek le az asztalra.

ldm start-reconf primary

(#23) Adi válasza Adi (#22) üzenetére


Adi
senior tag

Idézem belőle:

...There, Google CEO Eric Schmidt had shown me the company's endless banks of servers, all filled with in-house processor boards, themselves stuffed with older generation chips and cooling fans.

Google, he told me, was never buying expensive servers again, and its use of budget components not only reduced expenses but increased reliability.

''You know what that means, don't you,'' said Andreesen, taking a bite out of his Hobee's sandwich. ''It's the death of Sun.''


Valahol nagyon igaza van. Ha az ember kiskálázni akarja a gyenge szerverét, akkor IA32/AMD64 alapon sokkal olcsóbban megteheti. Ha meg fölskálázni, akkor ott vigyorog az IBM zSeries. :DDD

Na befejezem, mert nagyon OT vagyok. :)

ldm start-reconf primary

(#24) erdoke válasza fLeSs (#19) üzenetére


erdoke
titán

Hétfőn talán biztosat tudok mondani (a nagyker azt mondta, akkor érdeklődjön a srác), de nem valószínű, hogy aznap meglesz. Ha igen, akkor csak késő délutánra.

A legjobb aláírás a héten

(#25) Power válasza Adi (#20) üzenetére


Power
senior tag

Ebben igazad van, de az intel a minnél nagyobb L3 cache-ekkel plusz chipkészletekkel ezt valahogy tudja orvosolni, amíg le nem cseréli a buszrendszert(2005-2007). Ez kevésbé elegáns és hatékony megoldás, mint az opteronné. Az Itanium-ok is azt hiszem 2007 környékén kapnak normális buszt, akkor jár le a szerződés, ami megakadályozza ezt.

Power

(#26) Power válasza Adi (#21) üzenetére


Power
senior tag

Már nem emlékszem hol láttam, de most már itt is látni:
[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=25243[/L]

Power

(#27) LionTm válasza Adi (#9) üzenetére


LionTm
aktív tag

Khm....

www.hardwareoc.hu

Hihetetlen dual Opteron eredmények!
Írta: Yvorl Időpont: 2003. április 22., kedd 06:36

Fierynek köszönhetően egy igen érdekes tesztet találtam, melyben egy kétprocesszoros Newisys Opteront hasonlítottak össze egy Intel Xeonos rendszerrel, illetve a kapott eredményeket összevetették az Itaniumokéval is. A teszthez természetesen nem 3DMarkot használtak, hanem a professzionális felhasználók körében egységesen elfogadott SPECMarkot. Az eredmény igen érdekes, nem hiába állítja a New York Times, hogy az Intel az elmúlt 10 év legnagyobb csatájának néz elébe az Opteron megjelenésének köszönhetően.

Az egész illetve lebegőpontos számokkal végzett műveletek gyorsaságát a SpecIntRate2000(base) és a SpecFPRate2000(base) mutatja meg, az eredmény pedig rendre 22,4 és 18,4, ami rendkívül jó. A jelenlegi leggyorsabb Xeon munkaállomás két Xeon 2800 processzorral csak 18,9-re képes SpecIntRate2000-ben, sőt, a kétutas Opteron 22,4-e a jelenlegi világrekord. Az Intel jelenlegi leggyorsabb 64-bites Itanium processzora kétutas rendszerben mindössze 15,5-re képes.

Ami a lebegőpontos teljesítményt illeti, a dual Opteron 18,4-e lényegesen magasabb, mint a kétutas Xeon 14,4 pontja, igaz, a rekordot ezúttal az Itanium tartja.

Az egyprocesszoros SPECint 1048 pontja csak 5 százalékkal alacsonyabb, mint az eddigi leggyorsabb, 3,06 GHz-es Pentium 4, mely PC1066 RDRAM-mal érte el ezt az eredményt. Az egyprocesszoros SPECfp 998 pontja viszont csak a 2,53 GHz-es Pentium 4 szintjét éri el, és messze elmarad az Itanium 1000 1431 pontjától.

hm..hm..hm..

(#28) Adi válasza Power (#26) üzenetére


Adi
senior tag

Ahem, köszi. Hát az osztott cache lényegesen hatékonyabb lehet, pláne ha a két mag pl. ''egymás mellett'' tud kommunikálni más-más HT kapcsolaton (már persze ha az adott műveletek éppen ezt megengedik/igénylik).

A hőtermelés viszont így valóban érdekes lehet. :DDD

ldm start-reconf primary

(#29) Adi válasza LionTm (#27) üzenetére


Adi
senior tag

Köszi, de tutira nem ez volt. Egyrészt hardwareoc.hu-t nem olvasok :) , másrészt angol nyelvű cikk volt és egészen biztosan volt benne egy 8 utas páros is.

ldm start-reconf primary

(#30) Power válasza LionTm (#27) üzenetére


Power
senior tag

Ezek egyrészt régi számok, másrészt a SPEC tesztek is néhol elég érdekes eredményt produkálnak. Elég sokat dob egy jó nagy cache rajta, meg a kellően optimalizáció, ami azért egy valódi alkalmazás esetén nem jön ki.
A valós alkalmazás tesztek sokkal többet érnek.
Ami az egykori világcsúcsot illeti az pedig erősen vitatható, hisz mit nevezzünk 2 utas rendszernek? A sima SPECint/fp-nek már amúgy is leáldozott, hisz csak egy szállat mér.

Power

(#31) Power válasza Adi (#29) üzenetére


Power
senior tag

8 utas opteronos rendszer azé ritka, mint a fehér holló legalábbis SPEC-et még nem publikáltak róla.

Power

(#32) tocsa válasza Power (#6) üzenetére


tocsa
senior tag

Az intelnek ebbol a szempontbol nem nagyon jott be a 90nm. A pRescottok azonos orajelen nem fogyasztanak kevesebbet, mint a P4.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#33) tocsa válasza Adi (#9) üzenetére


tocsa
senior tag

Ilyen szempontbol zuz meg a jo oreg sokprocis Alpha is! A sirbol kiserti az uj 64 bites CPU-kat!!!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#34) tocsa válasza Power (#30) üzenetére


tocsa
senior tag

A nagy cache igenye a tesztnek pont az INtelnek kedvezne... de nem kedvez :D. A jo oreg EV6 busz leszarmazottja, es a dedikalt HT linkek dedikalt savszelt biztosithatnak a procinak, es valszeg itt huz el. SZVSZ.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#35) tocsa válasza Adi (#8) üzenetére


tocsa
senior tag

Csakhogy a fogyasztas nem a szilicuimfelulet nagysagaval aranyos. Az a tranzisztorok szamaval, es azok allapotvaltozasanak szamaval aranyos!!! Hutes szempontbol a kisebb feluleten leadott ugyanakkora homennyiseg kedvezotlenebb, mert nehezebb elvezetnia hot (a tuningmesterek ezt tudjak: kisebb core-u procit nehezebb huteni)!

Az mar igaz lehet, hogy lehet, hogy a ket proci nem lehet egyszerre 100% kihasznalva. Remeljuk, hogy lehet, mert akkor fog nagyot utni a kalapacs.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) Power válasza tocsa (#32) üzenetére


Power
senior tag

A 90nm-tel vannak gondok, de azt elfelejted, hogy a prescott 125 millió tranzisztort tartalmaz, míg a Northwood csak 55 milliót. Ez több, mint 2x.
A másik meg az, hogy a kiindulás is más.
2,2-es Opteron max: 89W
3,2-es P4 max: 103W

prescott P4 3,2/3,4 jelenleg: max 127W
Én nem félek, hogy ez utóbbit meghaladna egy 2 magos opteron. Teljesítményben meg azért lesz egy kis különbség.

Power

(#37) Power válasza tocsa (#34) üzenetére


Power
senior tag

Ajánlom, hogy nézd át SPEC eredményeket, szinte az összes SPEC tesztben az intel áll az élen.

Power

(#38) erdoke válasza Power (#30) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.techreport.com/reviews/2003q4/opteron-x48/index.x?pg=1[/L]

Ezek valamivel újabb számok, és dual Opteron 248/240 mellett szingli Opteronokat és dual Xeont/szingli P4-et is tartalmaznak a grafikonok.

A legjobb aláírás a héten

(#39) Power válasza erdoke (#38) üzenetére


Power
senior tag

Azért érdemes megnézni a konfigokat eléggé nem fair, még azonos gyártón belül sem.

Power

(#40) erdoke válasza Power (#39) üzenetére


erdoke
titán

Írják az elején, hogy 512/533-as Xeonokat tesztelnek, mert az Intel nem ad csúcs dual Xeonokat tesztelésre, megvenni pedig nem fogják a két db. csúcsprocit.:)
Sajna ezzel nem lehet mit kezdeni, úgy kell figyelembe venni. Az Opteronok/FX-53 vs. 3,2 P4 vonatkozásában nem rossz a teszt, elég sokrétűen tesztelnek, inkább a professzionális alkalmazásokra fektetve a hangsúlyt, de játékokkal is.

A legjobb aláírás a héten

(#41) Gorneck válasza erdoke (#40) üzenetére


Gorneck
titán

Majd meglátjuk te mennyire leszel vele elégedett! A saját tapasztalat az igazi nem holmi cikkek!

Gorneck#1239

(#42) erdoke válasza Gorneck (#41) üzenetére


erdoke
titán

Ezt most miért mondod, nem kommentáltam az eredményeket. Ha mást nem is, a 64 bitet max. 89 W-on nyerem.:P

A legjobb aláírás a héten

(#43) Gorneck válasza erdoke (#42) üzenetére


Gorneck
titán

Sajnálom, de én nap mint nap látok opteronos rendszereket és előítéleteim vannak! Nekem a cikkekkel van bajom és nem veled! Amúgy jó lenne egy opteronos rendszer itthonra csak hát! Szal félek tőlük! Nem bízok az alaplapokba amit adnak hozzájuk!

Gorneck#1239

(#44) tocsa válasza Power (#36) üzenetére


tocsa
senior tag

Meggyoztel

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#45) tocsa válasza Gorneck (#43) üzenetére


tocsa
senior tag

Ja, a Prescottokhoz meg majd jon a jo kis Socket T foglalat. A legtobb kepen el van cseszodve a foglalat. Lasd legujabb hirben is:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=6342[/L]

Bocs, kicsit OFF

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#46) hobizoli válasza Gorneck (#43) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert is :U...?



hobizoli

több drón kell ;P

(#47) Miracle válasza Gorneck (#43) üzenetére


Miracle
senior tag

biztosan volt egy K6-osod egy acorp lappal... mert más nem nagyon keseríthet el valakit ENNYIRE az AMD-s lapokkal kapcsolatban. a Tyan név már alapjában véve egy igen komoly garancia.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#48) Miracle válasza Power (#14) üzenetére


Miracle
senior tag

''Egyébként az új USP-IV már versenyképes.''
Ha ezek az eladási adatokon is tükröződnének végre, az nagyon nagyon jó lenne... :U

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#49) Power válasza Miracle (#48) üzenetére


Power
senior tag

Ezt teljesítményre értettem.
Az árat illetve a fogyasztási szokásokat tekintve fogalmam sincs, de mint közismert ez utóbbi korántsem mindig racionális.

Power

(#50) Bgs válasza Gorneck (#43) üzenetére


Bgs
senior tag

Mitol vannak eloiteleteid ? En is dolgozom Opteronos gepekkel, de eddig semmi gondom nem volt veluk. Viszont komolyan erdekelne, ha van konkret tapasztalatod!

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.