Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

hmm... valahogy mégis kitolnak majd szegény júzerekkel

..szerintem jónak tűnik

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Mostmár határozottan utálom az új generációs szabványokat. Jó lesz nekem a DVD még jópár évig. Kövezzetek meg!
Ez a régiókód a DVD-nél is hamvába holt, mégis újra erőltetik.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez már überLOL... Japán turista elutazik Koreába, ott vesz egy filmet és otthon nem tudja lejátszani, pedig csak 1000 km-t utazozz oda-vissza... Arról nem is beszélve, hogy ez már a DVD-nél sem vált be, miért pont a HD-lemezek esetében működne rendesen?

https://www.coreinfinity.tech

(#4) #54715584


#54715584
törölt tag

majd nagyot neznek mindezek utan, ha meg tovabb csokken majd az eladas... ;]

(#5) shteer válasza sh4d0w (#3) üzenetére


shteer
titán

szegény japán turista :O
:D

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#6) bolondember válasza sh4d0w (#3) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ne feledd: vannak, akik sose tanulnak - még a saját hibájukból sem...:(
most erre mit mondhatnánk? :W

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) Shim


Shim
őstag

Menjenek a halálba a régiókódokkal :((( Legalább százezer forintnyi dollárt költöttem volna itthon nem kapható dvdkre Kanadában, de ha szerintük pont így jutottak bevételhez, akkor egészségükre.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8) sbazsi válasza Shim (#7) üzenetére


sbazsi
veterán

Szerintem ennél többet nem is lehetne elmodani.
Kérem kapcsolja ki...

(#9) atuci válasza Shim (#7) üzenetére


atuci
senior tag

miért nem vettél egy régiókód mentes lejátszót?

Én is hoztam amcsiból pár filmet, nézegetem egy darabig a PC-n, majd meguntam, és vettem egy gatyi tesszkó gazdaságos lejátszót (coby) ami mindent visz :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#10) atuci


atuci
senior tag

egyebként a júzerek nagy többsége nem vesz más régiókódos filmet, mert azokon ált. nincs magyar hang/felirat :))

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#11) Shim válasza atuci (#9) üzenetére


Shim
őstag

Franc se hitte, hogy ilyenre valaha szükségem lesz, amikor megvettem a Yamadat...akkor ez volt a legjobb játékos, de ahogy nézem, nem régiómentes :(

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#12) marcee válasza Shim (#7) üzenetére


marcee
addikt

Ott amúgyis NTSC rendszer van, amiatt nem értél volna itthon sokat azokkal a lemezekkel.

\m/

(#13) atuci válasza marcee (#12) üzenetére


atuci
senior tag

A ma kapható tv-k és dvd játékosok többsége képes NTSC lemezt lejátszani, illetve megjeleníteni. Szerintem a tv-k már legalább 5 éve ilyenek.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#14) szab.tam válasza simonzé (#2) üzenetére


szab.tam
nagyúr

''...Kövezzetek meg!...''

Azonnal!!! :DDD


[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) szab.tam


szab.tam
nagyúr

3 Rétegű HDDVD!!! De hol a fenében van már az újra írható DL DVD?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) macilaci78 válasza atuci (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Több. Én 8 évesen programoztam félre a kis (37cm) Orion TV-met a PAL-NTSC között, hogy ''ez meg mire jó''. Mondom ezt 23 éves fejjel. Szóval régi az effejta kompatibilitás.

A cikkel kapcsolatban meg: öngól, nem fogják tudni globális szintre kiterjeszteni az eladásaikat. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) #51736960


#51736960
törölt tag

sajna nincs időm utánaolvasni, mi is az oka hivatalosan a régiókód létezésének?

(#18) simonzé válasza Shim (#11) üzenetére


simonzé
addikt

A Yamada volt akkoriban a legjobb? :D :D :D


U.i.: bocs.

I don't fit in. I fit out.

(#19) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Valaki adjon már egy böllérkést :DDD

(#20) nap


nap
addikt

Nem tudom, mit vagytok ugy oda. A dvd-nel bevalt a regiokod.
Vagy tudjatok bizonyitani az ellenkezojet? :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21) MaUser válasza #51736960 (#17) üzenetére


MaUser
addikt

A kiadóknak problámát okoz a mozifilmeknek az egész világon egyszerre való bemutatása. (Gyak. félnek, hogy a film tényleg olyan rossz, amilyen és hatalmas bukta lesz.) Ezért találták ki a régiókódokat. Így bemutatják a filmet egy régióban és a siker függvényében a többi régióban vagy látható lesz egy kis idő múlva a mozikban vagy nem. A dvd-ket pedig csak akkor adják ki, ha már egy adott régióban lekerült a film a moziműsorokból. Ha nem lennének régiókódok, már akkor megvehetnél egy filmet itthon dvd-n, mielőtt bemutatnák a mozikban.

Ezt az ökörködést el lehetne kerülni világpremierekkel, de erre a forgalmazók néhány kivélteltől eltekintve nem mernek vállalkozni, ismerve a filmük értékét.;]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) dabadab válasza Shim (#11) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, melyik Yamadad van, de szinte biztos, hogy ki lehet kapcsolni a regiokodot mindenfele trukkos taviranyitonyomogatassal (6700-on konkretan csinaltam is ilyet), a Google minden bizonnyal sokat segit.

DRM is theft

(#23) dabadab válasza MaUser (#21) üzenetére


dabadab
titán

Ize, majdnem. Alapjaba veve ket dologrol van szo:
Az egyik a technikai, vagyis a filmnek egy kopiaja sokba kerul, igy aztan nem lehet raszabaditani egyszerre az egesz vilagra, a DVD meg ugye csak a mozis megjelenes utan johet - ezt globalisan eleg nehez lenne osszehozni, egy region belul mar joval konnyebb.
A masik ok meg az, hogy az egyes regiokban a DVD-k ara is kulonbozik a helyiek fizetokepessegenek aranyaban es ez remek modszer arra, hogy megakadalyozzak a DVD-k olcsobb helyrol dragabb helyre valo importjat.

DRM is theft

(#24) #95561216


#95561216
törölt tag

Asszem HD-DVD-re sem fogok túl sok pénzt költeni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.