Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Az egyre gyorsabb Celeron processzorok relatív alacsony árukkal egyre vonzóbb ajánlatot jelentenek, hiszen az irodai és egyéb, alapszintű alkalmazásokhoz bőven elegendő teljesítményt nyújtanak.

Khmm... Olcsó ECS KT400-as lap + 1700+ TBred B gyári (nagyon halk!!!) hűtővel? Szerintem egy kicsivel(?) jobb alternatíva...

Sorry, nem flame-nek szánom a fentieket, csak elegem van abból, hogy a sz*rt pofozza az Intel, ahelyett, hogy a P4-et adná elfogadható áron!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Kígyó válasza anulu (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Sajnos csak egyet tudok veled érteni. Pofátlanság, hogy milyen gyenge procikat adnak 20-30E-ért. De a legszomorú, hogy van aki megveszi. És amíg megveszik, adják ki az újabb gyenge procikat még drágábban. Ez van.

(#3) sebela


sebela
aktív tag

Azért én még olcsón se vennék cerkát!
Sőt az 1.2-es T-bird-ömet többre tartom az összes cerkánál , bár ez annak köszönhető, hogy nagy AMD fun vagyok:DD.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#4) Hardzsi


Hardzsi
tag

Még mindig tartom magam ahhoz, hogy az 1.7GHz-es, vagyis leglassabb Celeron az egyetlen jó ár/érték arányú a P4 Celeronok egyre népesedő táborában (amennyiben még lehet egyáltalán kapni), ugyanis 10e-nél többet ilyen tudású procira kiadni vétek. Most harmadszor írom le, hogy a Tom's Hardware egy régi tesztje szerint egy 3G-ra pörgetett Celeront lazán lenyomott egy P4 2.4G. Szóval a kicsi cache és egyéb kasztrációk miatt Celeronnál a tuningolás (vagy magasabb órajelek) nem hoznak jelentős teljesítménytöbbletet, ergo: nem érdemes foglalkozni velük.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#5) karyo válasza Hardzsi (#4) üzenetére


karyo
senior tag

egy kis adalék: a legtöbb usernek bőven elég egy cel 1.7 teljesítménye. ez is tény.

Enjoy the silence.

(#6) karib


karib
addikt

Ilyet, illetve jobbat már a 2.0 Celeron óta tudunk csinálni. Celeron 2.0 + 133-as FSB = 2.66-os Celeron. Persze így se sokat ér, de a Word még elfut rajta :D

Department of Redundancy Department

(#7) HiperG


HiperG
addikt

A P4 sajna pazarolja a cache-t.
Az Athlonnak 3000+ ig elég volt a 256k

(#8) access_denied válasza karib (#6) üzenetére


access_denied
senior tag

Pláne, hogy így adva van egy 133-as fsb is.

Azért nagyan nem kell nyavajogni, mert pl. most egész jó celeronokat lehet kapni, 17k-t szerintem megér egy 3ghz-re húzható cel 2k.

(#9) anulu válasza access_denied (#8) üzenetére


anulu
félisten

...ami 3GHz-en hozza az 1,5GHz-es Willamette-es P4 teljesítményét, ami az 1,2-es Tua P3 alatt volt... remélem, hogy érthető voltam :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) karib válasza anulu (#9) üzenetére


karib
addikt

Valahogy úgy :) Olcsón AMD-t, drágán pedig jól kiépített P4-et kell venni. Celeronnak nincs túl sok értelme, max szövegszerkesztőnek.

Department of Redundancy Department

(#11) anulu válasza karib (#10) üzenetére


anulu
félisten

A ''jól''-on számomra nagyon nagy a hangsúly. HA tehetném, a mostani gépem mellé beizzítanék egy Abit IC7-G rev 2.0 + 1024MB Corsain TwinX + 3.0C P4, megasatöbbi, de mivel nincs pénzem (annyi, amennyiből egy tényleg jó konfigot össze tudnék rakni P4 platformon), ezért (is) maradok az AMD-nél. Trutymóval meg nem foglalkozom. Inkább nem ''díszeleg'' a gépházon az intel inside celeron logó, ellenberger virít egy AMD Athlon XP a chieftec ház elején.

Nem mondom, 1-2 intel chipsetnél megérdeklődtem volna tőlük, hogy Socket 462-es procik miért nem mennek bele? :) Melyek is ezek? Granite Bay, Canterwood, tehát a ''dual-osok''.

Azt a pénzt meg, amit gépre akarok mostmár költeni gyűjtögetem, és majd egy Athlon64... majd...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) joysefke válasza anulu (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

azt eliszom és elbulizom, meg megeszem, és ruhára költöm...

(#13) janati válasza karib (#6) üzenetére


janati
őstag

Nagyon tévedtek!

NINCS OLYAN PROGRAM JELENLEG, AMI NE FUTNA EL CELERONNAL TÖKÉLETESEN!!

Kár a gőzért itt szapulni. Irodába egy P2 Cerka is tökéletes, ami 400Mhz-es...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#14) janati válasza anulu (#9) üzenetére


janati
őstag

Na ez NEM IGAZ!

Te is tudod, úgyhogy nem megyek bele egy vitába...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#15) bazs válasza janati (#13) üzenetére


bazs
aktív tag

Azért egy PII-n nem valami tökéletes az XP, ezt tapasztalatból mondom, az általad említett 400-ra 2000-et is csak akkor raknék, ha sok mem van benn.

Ami a kihasználtságot illeti egy átlag user tényleg ritkán ér el 100%-os procihasználatot, de amikor igen, akkor egyből kevésnek érzi a gépet.

Pont most fogyott el...

(#16) karib válasza janati (#13) üzenetére


karib
addikt

A Celeron legnagyobb baja, hogy kiegyensúlyozatlan a teljesítménye. Azonos árban akkor már inkább AMD. Esetleg irodai gépnek jó, mert elpusztíthatatlan, akár hűtés sem kell rá :D Játékra viszont inkább AMD.

Department of Redundancy Department

(#17) arty


arty
veterán

ahogy olvastam, ezek a cerkák nem mennek el hűtés nélkül...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18) Tompo válasza arty (#17) üzenetére


Tompo
aktív tag

Valamilyen azért kell, de pl egy nagy borda önmagában elég rá. A cerka olcsó megoldás és amint karib írta tényleg elpusztíthatatlan, az egyik cégnek vittünk egy 1,8 cerkát ami március óta megy kikapcsolás nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.