Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Jön az új Western Digital Raptor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Ehhe, 1,2m óra! :)) Csak az a baj, hogy viszonylag kicsi, és valszeg nagyon drága lesz :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) ebx


ebx
aktív tag

A merevlemez mar egy ideja a szuk keresztmetszet(ek egyike).
Biztos nem lesz occso, de ha valaki csucs-teljesitmenyt akar...

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#3) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azért ez durva. Ez több, mint 100 év átlagosan, vagy én számolok rosszul?
Mondjuk emellé az adat mellé egy szórás adat is jó lenne, mert ez tipikusan egy olyan átlag szám, ami nem mond semmit.

42

(#4) joghurt


joghurt
addikt

Végre egy cég, ami
- nem azon versenyez a többiekkel, hogy ki tudja rövidebbre leszállítani a garanciát (3, 2, majd 1 év),
- olyan SATA vinyót csinál, ami nem egyszerűen egy sima ATA vinyó SATA konverterrel.

Mondjuk a mérete valóban elég apró, de majdcsak megnő valamikor.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Fawkes


Fawkes
őstag

Jön az új Raptor de még a régit sem lehet kapni MO.-n vagy tévedek?

(#6) ebx válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


ebx
aktív tag

Maskepp minden 100-adik felhasznalonak evente kipurcanhat 1.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Azért kiváncsi vagyok a sebességére. Meg a hangjára is... Mondjuk NAGYON hangos csak nem lesz

(#8) ebx válasza joghurt (#4) üzenetére


ebx
aktív tag

Egyszerre nem lehet minden maxon: kapacitas, sebesseg, megbizhatosag, ar

Ugy tunik, hogy ennel a sebesseg es a megbizhatosag (?) az elso

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#9) HiperG válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


HiperG
addikt

az majdnem 137 év LOL... :)
Egyetlen baja, hogy hangos :(

(#10) Flashcash válasza anulu (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem kell ennek olyan nagynak lennie.
A 10000RPM vinyó nem arra való hogy az archív adataidat tárold rajta.
72/36GB-on az oprendszereidnek, és a felhasználói programoknak kell elférniük.
Persze más felhasználási területei is vannak a nagysebességű hddk-nek.

A vinyók adatsűrűsége egyre nagyobb, emiatt pontosabban kell pozicionálni a fejet -> romlik az elérési idő.
Ezért lehet hogy visszatérnek majd az 5400RPM meghajtók, nagy adatsűrűség és közepes sebesség mellett, nagy kapacitással+alacsony zajszinttel.
A WD Raptornál az adatsűrűség jóval kisebb mint a most elterjedt 80GB/platter, cserébe 10000rpm-es és nagyon jó az elérési idő.

(#11) Vitus válasza HiperG (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Hangos? Ezt honnan tudod? Csak a 10000-ből következtetsz vagy van valami + infód? :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Flashcash válasza joghurt (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez egy sima PATA vinyó SATA átalakítóval. :)

(#13) eper-fa


eper-fa
aktív tag

teljesen mind1, nem home usereknk vannak a 10e rpmes winyók...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Jópofa ez a vinyó,elnézegetném a gépemben..Amúgy nektek a 72 giga kicsi?Akkor goto Raid0.:)Összehúzol kettőt ebből aztán kész :)

(#15) anulu válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


anulu
félisten

Most pakoltam be a gépembe 2x120 Seagate Barracuda V-öst. Az már nem kicsi :) Nincs raidelve.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) _Volkovy_ válasza anulu (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Erre csak egyet tudok mondani:ejjbammeg :D
on

(#17) erdoke válasza Vitus (#11) üzenetére


erdoke
titán

A mostani Raptor eléggé hangos, de ha megnézitek a hivatalos bejelentőjét, ennél azt írja, hogy lényeges előrelépést sikerült elérni ezen a téren (is).
Nekem tuti lesz egy ilyenem, talán ez az a lemez, ahol nincs szükség RAID 0-ra sem. A kérdés csak az, hogy mikor? Január, pls óccsítsátok! :)

A legjobb aláírás a héten

(#18) sebela


sebela
aktív tag

Vajon mennyibe fog kerülni?
Egy ilyen nekem is kell mejd az A64 mellé:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#19) Flashcash válasza erdoke (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A cikk szerint még idén kapható lesz a boltokban.
Azt hogy MO.-ra behozzák-e nem tudom, nálunk nem biztos hogy van igény rá.

(#20) Vitus válasza erdoke (#17) üzenetére


Vitus
őstag

Igen rendszer winyónak tök jó lenne gyors mint állat és nem is kicsi szerintem. Nem tudom miért kevés a 7XGb?

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) erdoke válasza Vitus (#20) üzenetére


erdoke
titán

NTFS-re formázva kb. 34,5 GB a kisebbik.

A legjobb aláírás a héten

(#22) erdoke válasza erdoke (#21) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván ennek kétszerese a nagyobb, mert az két tányér, a kisebb pedig egy.
Nekem elég lenne a kisebb is...

A legjobb aláírás a héten

(#23) Vitus válasza erdoke (#22) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem is nem is értem miért ezek voltak az első megjegyzések, hogy kicsi. Nekem van egy 80Gb-os winyóm és azon van 50Gb hely van egy windóz+2 game egy pár apróbb progi kepnéző, szerkesztő stb. oszt kész.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) -Devil- válasza erdoke (#17) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Háát attól függ, hogy kinek mi a hangos. Nekem egy 10000 RPM-es IBM winyó dübörög a gépben, az ''alapzaja'' semmivel sem nagyobb, mint a régi 5400-as Quantum-omé. Ha mozgatja a fejet, akkor hangosabb a Quantum-nál, de ez nem zavar.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#25) -Devil- válasza eper-fa (#13) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Dehogynem :D ! Aki nem szöveget szerkeszt, hanem olyan dolgokkal foglalkozik, ahova kell a gyors winyó, neki kell(het).

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#26) -Devil- válasza sebela (#18) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Valószínüleg drága lesz. A 36 GB-os modell kb. annyiba kerül mint egy 36GB-os Ultra160-as SCSI 10k RPM-es winyó. Max. 4-5000 Ft különbség volt közöttük, mikor utoljára láttam.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#27) erdoke válasza -Devil- (#24) üzenetére


erdoke
titán

Igaz. Nekem most is a vinyó a leghangosabb a gépemben, talán ezért is vagyok rá háklis. A mostani Raptor jóval hangosabb, mint az enyém.

A legjobb aláírás a héten

(#28) -Devil- válasza erdoke (#27) üzenetére


-Devil-
aktív tag

De jó neked, hogy ilyen csendes a masinád! :) Én lehet, hogy azért nem veszem észre, mert a ventillátorok elnyomják a hangját. Most, hogy kicsit hűvösebb lett, kettőt ki is kapcsoltam, így halkabb, de a winyó hangját így sem találom zavarónak.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#29) Flashcash válasza erdoke (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 10000RPM-es vinyóknál már nem csak a mért dB értékek számítanak.
A fül és az egyes emberek másként reagálnak a különböző frekvenciájú zajokra.
Sok 10000+RPM vinyó zaja nagyon 'irritáló' tartományba esik és vannak olyan darabok amelyeknél nem zavaró az alapzaj. (remélhetőleg a WD Raptor is ilyen lesz)

Ha csak simán ránézel egy Storagereview.com-os zajmérésre, ott leraknak egy érzékelőt x cm-re a vinyótól ami kiír egy zajszint értéket. De ettől még lehet hogy egy 45dB-s vinyó kevésbé zavaró mint pl. egy 42dB-es zajszintet elért darab.
Az a zajmérés ahol figyelembe veszik az emberi fül karakterisztikáját, az Pszofometrikus zajmérés lenne.

(#30) Den


Den
veterán

nem biztos hogy hangos lesz. a mostani wd-k azért hangosak mert golyóscsapágyasak, csak külön rendelésre szállítanak siklócsapágyasat

www.simson4t.hu

(#31) HiperG válasza Vitus (#11) üzenetére


HiperG
addikt

Van infom...
A tesztoldalakon leírták, hogy zavaró sípoló 47dBA-s hangja van...

(#32) Male válasza Vitus (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Hát ha filmekkel vacakolsz, akkor kevés a 72 giga, mert egy film elég jó minőségben 13-15 giga (veszteségmentes codec-kel meg 40-50 giga 90 perc), ha ezt még összevagdosod, meg szerkeszted, akkor a 72 giga elfogy egy pillanat alatt (főleg, ha több programot is használsz, és köztük veszteségmentes codec-et használsz, hogy ne romoljon a minőség), persze ehhez jobb két vinyó (pl 2 120gigás, RAID nélkül). Nekemi is a 120-as vinyóm 2 nap alatt betelik (aztán utána még jön a feldolgozás, majd CD/DVD és utána ismét üres a vinyó).

(#33) Den válasza Male (#32) üzenetére


Den
veterán

jo ez videozasra az altalad leirt ket vinyos megoldasban. ez a gyors vinyo jo digizeshez, framedrop nelkul birja rogziteni a tomoritetlen anyagot, aztan lehet a masik vinyora tomoriteni

www.simson4t.hu

(#34) HiperG válasza Male (#32) üzenetére


HiperG
addikt

Eleve ezt nem asztali rendszerekbe szánják..ezért az alacsony kapacitás, mert RAID-elve lesz...
Ja és ott nem számít az üvöltő hang se :DD

(#35) karib válasza joghurt (#4) üzenetére


karib
addikt

Érdekes módon állítólag a Raptor pedig valójában egy integrált SATA konverteren keresztül fut (lásd Storagereview.com híre), de ez kit érdekel, ha hasít :)

Ha (viszonylag) csendes lesz, én benevezek egyre.

Department of Redundancy Department

(#36) Den válasza HiperG (#34) üzenetére


Den
veterán

Szerintem meg asztali rendszerekbe szánják, és itt is az ideje. A 7200-as vinyók 3 éve kezdtek forgalomba kerulni, azóta nagyot nőtt a rendszerek teljesítménye, sokan már a második alaplapjukat veszik sata vezerlovel, kellenek a gyorsabb mechanikájú vinyók.
Hamarosan jön a többi gyártó 10k-s desktop vinyója is

www.simson4t.hu

(#37) Alan


Alan
aktív tag

Gyere, Raptor II, gyere!

Hmm, egy (két?) jó kis Athlon FX, mellé hasítós doppelgänger Raptor família, ez kellene a népnek :) :)

(Aztán a nép felébred és megy dolgoznyi.)

(#38) Vitus válasza HiperG (#31) üzenetére


Vitus
őstag

Ehh ha ez igaz akkor ilyet sem veszek :(

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#39) Flashcash válasza Den (#36) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Engem is érdekel, hogy mikor terjed el majd mind a 3 fő vinyótipus.
pl. hogy lesznek 80GB-alatt 10000RPM nagyon gyors vinyók
300GB körül 7200RPM átlagos sebességű hdd-k
300GB felett esetleg visszatérnek az 5400RPM archiválásra szánt hdd-k?

(#40) Adrian Mole válasza ebx (#6) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Aszongya a cikk, hogy két meghibásodás közötti érték (MBFT, ha jól írom). Ez pontosan mit takar? Ennek egy kicsit marketing szaga van így. Sőt, azt jelenti, hogy ha már egyszer tönkrement, akkor ennyi idő után megy legközelebb tönkre, aminek semmi értelme :)

42

(#41) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#40) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ehh, mtbf.

42

(#42) Flashcash válasza Adrian Mole (#41) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

MTBF - Mean Time Between Failures - Meghibásodások közötti átlagos időköz
Több javítható egység két meghibásodása között eltelt idő

Ezeket kiszámolni elég bonyolult, tanultam ilyet. :)
meghibásodási valószínűség, minta nagyság, eltelt idő függvényében vannak kül. függvények.

Azt hogy a gyakorlatban ezt milyen kísérlettel határozzák meg nem tudom.

(#43) Adrian Mole válasza Flashcash (#42) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Magyarul ez kb annyit ér, mint az AMD performace rate-je? :D
Bár azt legalább van mihez hasonlítani.
(Nem flame - nekem lenni duron)
A többi wincsire milyen MTBF értékek vannak (kb)?

42

(#44) erdoke válasza Flashcash (#29) üzenetére


erdoke
titán

Az emberi fül működésével, érzékenységével nagyjából tisztában vagyok, vmi ilyesmi az alapvégzettségem.:)
A fül érzékenységét figyelembe vevő tesztek mint a fehér holló, éppen ezért én a szubjektív ''élményeimre'' alapoztam a kijelentéseket.
Pont ez a hátránya egyébként a 10000 rpm-es vinyóknak, hogy sivító, 1,5 kHz körüli hangjuk van, amire nagyon érzékeny a fülünk. Ebben (is) teljesen igazad van.

A legjobb aláírás a héten

(#45) erdoke válasza HiperG (#34) üzenetére


erdoke
titán

Nem ez az első rosszindulatú, ráadásul eléggé láma megszólalásod. Te ezt honnan veszed, hogy a WD hova szán egy terméket? Ráadásul itt már lényegesen kisebb szerepe van a RAID-nek, mint lasabb vinyóknál. Gondolj bele, a 8 MB cache mellett 4,5 ms-os elérési ideje van, és eddig csak prémium SCSI HDD-knél látott átviteli sebessége!

Üvöltő hangról pedig senki nem beszélt, nagyon sokan észre sem vennék, hogy ez hangos, mert elnyomná a 35 dB-es procihűtőjük. Vannak néhányan, akik háklisak a gép zajára, pl. én is. Nekem fontos, hogy ne jöjjön a gépembe egy olyan alkatrész, ami kétszer hangosabb, mint a többi együtt. A régi Raptor pedig majdnem ilyen.

A legjobb aláírás a héten

(#46) Flashcash válasza Adrian Mole (#43) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azért jelent valamit 1,2milló óra MTBF a legjobb ipari felhasználásra szánt SCSI 15000RPM driveok-nál is pont ennyit adnak meg MTBF értéknek.
Az 5 év garancia is megnyugtató lehet.

Átlagos ide drivenál pl.
Samsung 500000 -et ad meg.
Egy WD JB Special Edition lemeznél ez 750000 óra.
Seagate Barracuda 7200.7-nél 600000 óra.

(#47) Flashcash válasza erdoke (#45) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én pont azon gondolkoztam hogy ki lehetne használni a SATA 1m-es kábelhosszát és szegény Raptort kiűzni a gépből valami zajvédő/rezgéselnyelő fém házba az íróasztalom mögé. :)

Ha lesz sok +időm és pénzem akkor lehet hogy majd megpróbálom egyszer.

(#48) erdoke válasza Flashcash (#47) üzenetére


erdoke
titán

Neked van a ''régi'' Raptorból? Vagy csak elméleti a felvetés?
Egyébként az előző Gigabyte alaplapomon volt a hátlapra SATA táp és adat kivezetés, úgyhogy külsőként is megoldható rajta a dolog.

Ha nagyon bebugyolálod, akkor melegedni fog, a 10000 rpm az 10000 rpm.

A legjobb aláírás a héten

(#49) Flashcash válasza erdoke (#48) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem nincs Raptorom.
Aminek az új Raptor-ról szóló hírek elolvasása után még örülök is. :)

(#50) erdoke válasza Flashcash (#49) üzenetére


erdoke
titán

Pont így vagyok vele én is. Már majdnem vettem, árajánlatok besorolva, stb.
Inkább megvárom az újat, szuper rendszerlemez lesz belőle. :(

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Jön az új Western Digital Raptor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.