Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Kettő WLAN adapter? Annak meg mi értelme? :F

(#2) ody42 válasza LordX (#1) üzenetére


ody42
senior tag

>különböző vezeték nélküli adatátviteli eszközökkel (Intel PRO/Wireless 2200GB >802.11b/g, Intel PRO/Wireless 2915ABG 802.11a/b/g, Bluetooth 1.2 interfész) >bővíthető a számítógép.

ebben hol van az, hogy egyszerre 2? nem csak kétféle wlan+bluetooth-al bővíthető? (az én olvasatomban)

(#3) zfarkas


zfarkas
senior tag

Kár hogy az akksiidőről semmit sem írnak :(

Raw Dark Pure

(#4) Devid_81 válasza zfarkas (#3) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Remélem az ára valóban olcsóbb lessz a többi márka hasonló kíépítésű notijaihoz képest.

Elsőre tetszik ! De várjuk ki a végét !

...

(#5) Lest4t


Lest4t
aktív tag

nekem az a x700 as vga kari tetszik benne :D de nagyon sztem érthető hogy miért.

(#6) marcee válasza zfarkas (#3) üzenetére


marcee
addikt

Mivel nem konkrét gépről, hanem egy családról van szó, így nyilván elég tág határok között lehetne megadni. Gondolom nincs nagy változás egy hasonlóan kiépített centrino-hoz képest.

Nekem nagyon tetszik ez a letisztult, ipari, semmi csicsa megjelenés. Teljesítménye is rendben lehet.
Ha lenne wide sxga és bejöttek volna a lottószámaim, akkor nem sokat gonolkoznék rajta.

Ebbe most tényleg x700 van, vagy ez is ati mobil számozás szerint működik? (és akkor kábé x600se)

[Szerkesztve]

\m/

(#7) Den válasza marcee (#6) üzenetére


Den
veterán

azt nem értem a dizájnerek miért hozzák vissza időről időre ezt a csúnya funkció nélküli seszínü müanyag keretet a kijelző és a billentyű köré. hihetetlenül lerontja az összképet, gagyi olcsó hatást kelt. sony pár új modeljén is van, nem értem miért kellett...

www.simson4t.hu

(#8) randomly


randomly
csendes tag

Hello :)

... a gyári 6 cellás Li-ion akkumulátorral ...

hmm...
Nekem meg a négyhengeres autóm ...
Miért nem lehet megadni a teljesítményét annak az akkumlátornak?

rand

1$ egy kalapácsütés, 5 cent az ütés 95 cent hogy hova ...

(#9) dystopia válasza Den (#7) üzenetére


dystopia
tag

Mert a silver az trendi.
De a harmadik negyedévtől a műmahagóni lesz a nyerő... ;)

Lüke, én vagyok az APUd!

(#10) Renwick válasza randomly (#8) üzenetére


Renwick
őstag

4400 mAh...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) randomly válasza Renwick (#10) üzenetére


randomly
csendes tag

Hello :)

Köszi, köszi, köszi.
Figyelmetlen voltam, vagy megnézted valahol?


rand

ps: SI rulez.

1$ egy kalapácsütés, 5 cent az ütés 95 cent hogy hova ...

(#12) Renwick válasza randomly (#11) üzenetére


Renwick
őstag

Rajta volt a forrás által küldött adatlapon, de beleteszem a hírbe; másokat is érdekelhet.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#13) nap


nap
addikt

Ez kompromisszummentes megoldas?
Majd ha 12''-on es 1 kg alatt tudja mindezt brutto ketszazert. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Renwick válasza nap (#13) üzenetére


Renwick
őstag

Meglehet jó lenne, de azért maradjunk a realitások talaján... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#15) Finrod válasza nap (#13) üzenetére


Finrod
tag

Es persze a 12''-es notebook-nak legyen 18''-es kepernyoje, hogy latni is lehessen belole valamit...

Finrod

(#16) bassfan


bassfan
csendes tag

Kicsit off, de a többi CLEVO-s topic nem igazán mozog... Segítség! 3 Kb. azonos kiépítésű CLEVO notebooktól, melyekben csak a proci más, mi várható. 3.2 P4, 3.2 Mobil P4, 1.6 Centrino. Valaki segítsen, mert az üzletekben nem kapok egyértelmű választ.

Live music rulez!

(#17) d900t válasza bassfan (#16) üzenetére


d900t
senior tag

Lehet hogy a kérdésben van a hiba! Mit értesz az alatt, hogy ''mi várható''?

[Szerkesztve]

(#18) bassfan válasza d900t (#17) üzenetére


bassfan
csendes tag

Lehet hogy a kérdésben van a hiba, megpróbálok pontosítani. Úgy értem számok alapján nem összevethető, a teljesítményük. Pl. az asztali gépekbe szánt P4-hez viszonyítva, milyen a Mobil P4 és az 1.6-os Centrino teljesítménye?
Az világos, hogy áramfogyasztásban, ezáltal melegedésben, hűtésigényben és zajban van különbség közöttük. Csak azt szeretném tisztán látni, hogy mik az összefüggések. Vagyis a kisebb áramfelvétel, hosszabb üzemidő mellé milyen mértékű teljesítménycsökkenésre kell számítani a Mobil P4, vagy az 1.6 Centrino esetében egy asztali P4-hez képest.

Live music rulez!

(#19) d900t válasza bassfan (#18) üzenetére


d900t
senior tag

Nos,

A sebességgel kapcsolatban több teszt is olvasható a neten. A válasz nem egyértelmű, mert az Pentium M és a Pentium 4 architekturája rendkívül eltérő. Az Intel szerint az 1.6 Pentium 2.6 körüli P4-nek felel meg, de hangsúlyozom egyes funkciókban rettentő nagy eltérés van.

A Pentium M 6-21W között fogyasztással bír, ebből általában az alsó érték a valóság; mig a P4 minimum 65W-ot. Az egyéb eszközök (HDD, monitor, stb.) további 8-10W fogyasztást jelentenek, ebből is látszik, mennyivel takarékosabb a Pentium M -es gép. Az asztali P4 800-as, mig a mobil 533-as FSB-vel bír, ennek következtében az L2 cache gyorsabb.

(#20) Raymond válasza bassfan (#18) üzenetére


Raymond
félisten

Tesztek:
Bővebben: link
Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) bassfan válasza Raymond (#20) üzenetére


bassfan
csendes tag

Átolvastam... Kicsit nehezemre esett, mert nem vagyok ennyire pro, de megtettem. Köszi a tippet, így már egy kicsit jobban átlátom az ügyet, de továbbra is kétségeim vannak a döntést illetően.
Notebook P4 3.2-vel vagy Dothan 1.6 procival, ez itt a kérdés. Te melyiket választanád? :F

[Szerkesztve]

Live music rulez!

(#22) pampika válasza nap (#13) üzenetére


pampika
őstag

Nekem is olyan kell :C

[Szerkesztve]

(#23) Raymond válasza bassfan (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Ez attol fugg mire kel a notebook, de en soha nem vennek egy P4 3.2Ghz notit, mert:
1) mind tul nagy es nehez
2) nem birja az akku sokaig
3) meleg

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Lest4t


Lest4t
aktív tag

Szerintem egy nagyon jó designos gép 375 e ért áfával.
Ami tartalamaz : 1.730 mhz dothan 533, x700 128 mb , 8* +/- dvd rw , 512 mb ram , 60gb 5400 hdd és 1400*1050 es 15 '' os kijelzőt .
mi a véleményetek?

(#25) Raymond válasza Lest4t (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Hol ? Linket legyszi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Lest4t


Lest4t
aktív tag

Bővebben: link

Jah és 2 év gari van rá még az is elmegy.

(#27) Raymond válasza Lest4t (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Ah - erre tegnap mar raleltem a masik topic alapjan. Azert koszi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) pilóta


pilóta
nagyúr

Mennyire jók ezek a clevo notik? Elég baráti az áruk, és nagyon jó ez a hírben szereplő is. Csak kérdés a minőség. Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) pilóta


pilóta
nagyúr

A centrino(sonoma)-nak nem kellene alapból tudnia a WLAN-t? Mert ennét csak opció...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) pilóta


pilóta
nagyúr

:F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) micro válasza pilóta (#29) üzenetére


micro
addikt

Biztos benne van a WLAN, csak válsztható, hogy b/g vagy a/b/g modul kerüljön bele.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#32) pilóta válasza micro (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát a notebook.hu-n külön lehet bele tetetni +pénzért...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) karib válasza pilóta (#29) üzenetére


karib
addikt

Nem muszáj. Lehet Dothan procis, Intel (vagy más) chipsetes notebookot csinálni WLAN nélkül (vagy más gyártó WLAN-jával). Viszont akkor nem mondhatod rá, hogy Centrino. Ahhoz kell a Pentium M proci, Intel chipset, Intel WLAN.

Department of Redundancy Department

(#34) pilóta válasza karib (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

De elvileg ebben a clevoban PentiumM és Intel chipset van, de Wlan csak +pénzért. Most néztem meg a clevo nonlapján, és ott is option-ként van felsorolva...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#35) karib válasza pilóta (#34) üzenetére


karib
addikt

WLAN nélküli verzió = Celeron M vagy Pentium M notebook.

WLAN-os verzió = Centrino notebook.

Műszaki szempontból nincs differencia a WLAN-on túl, csak az elnevezésben. A Centrinót veszettül nyomja az Intel, ehhez viszont az egész csomatot meg kell vegyed. Különben csak a nagyon elhallgatott Pentium M nevet írhatod a gépre, amit a tájékozatlan ember nem fog tudni hova tenni, ergo nehezebben akarja megvenni. Hozzáértőnek nem jelent sokat a Centrino plecsni önmagában, úgyis a procit és az egyéb paramétereket nézed.

Ilyen egyszerű. Az IBM is csinált olyan noteszeket a T és X szériában is, amik nem voltak Centrino logósak, mert nem Intel WLAN modult használtak.

Department of Redundancy Department

(#36) pilóta válasza karib (#35) üzenetére


pilóta
nagyúr

Aha. Köszi. Bár ez sonoma, és a clevo ezt fennen hirdeti erről a notiról.

Lehet beruházok egyre. Nagyon szimpatikus cuccos és árban sem rosz. Csak jó lenne tudni valamit a clevo-k minőségéről. Mittomén fél év múlva kiesik belőle a fele billentyűzet vagy valami... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) karib válasza pilóta (#36) üzenetére


karib
addikt

A Sonoma egy kódnév, azt hivatalosan ne hirdesse senki :) Továbbra is Pentium M van meg Centrino, meg Celeron M, i855, Mobile i915 meg PRO/Wireless Network Connection stb., ezek hivatalos elnevezések.

Hogy ki mit mivel reklámoz (jogosan vagy kevésbé), az más tészta. Természetesen az IBM is Centrino logóval tolja mindenhol a gépeit, de ez nem gátolja meg abban, hogy kínáljon nem centrinós verziót is. Ott a katalógusban, weboldalon csak a Pentium M logó van - reklámozni meg a megszólalásig hasonló Centrino modellt reklámozzák. Belekötni nem lehet. A tajvani cégek meg ennél sokkal kevéséb szívbajosak, nyugodtan dobálóznak Sonomával meg Centrinóval ott is, ahol nem illene/lenne szabad.

Department of Redundancy Department

(#38) pilóta


pilóta
nagyúr

Valami info a clevo minőségről?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#39) pilóta


pilóta
nagyúr

Senkinek nincs clevo notija?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) Lest4t


Lest4t
aktív tag

én nem nagyon hallottam még hogy oly nagyon rossz minőség semmilyen seria hibát nem hallottam még.Meg azért van rá 2 év gari ami nagyon fontos és 2 év alatt kiderül ha van valami baja.

sztem csak sokan azért félnek mert uj márka , de ettől még lehet jó. ( ár érték arány ennek a legjobb és külsöre is jó , 3.1 kilo még belefér)

én is ilyenre gyüjtök!

(#42) NewcomeR


NewcomeR
csendes tag

Hali,

Nemsokára akarok venni egy Clevo notebookot, konkrétan egy D900T-t. Totál desktop replacement gépnek kellene, a súlya igazából nem számít. A következő dolog érdekelne: a notebookban i915P chipset van, ami elvileg támogatja a Pentium 4 6xx-as szériát. Ugyanolyan LGA775 tokozása van ennek a prociknak, mint a 'régi' 5xx-as szériának. Szerintetek bele lehet pakolni egy ilyen procit?

Bye,

N.

(#43) karib válasza NewcomeR (#42) üzenetére


karib
addikt

Dobj egy emailt d900t-nek (lásd lejjebb), ő biztos megmondja :D

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.