Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Áhh ebből nekem csak a kistestvér van meg (250GB) tényleg halk meg gyors meg meleg majdnem úgy mint a maxtorok!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2) ciao


ciao
senior tag

nekem 250Gb-os maxtorom van már a második és azt sem látja tökéletesen a windows XP SP2-vel, leugrál róla fat nem láttszik másik felhasználóval a könyvtár és ilyen kis kedvességek, de lehet hogy csak a maxtorral csinálja ezt a windows?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#3) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

SATA II-es nem lesz? :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) adamsX


adamsX
aktív tag

Egyébként szerintem nagyon le vagyunk maradva a winchesterek terén. Egyre nagyobb filmek és programok jönnek ki és nem haladnak a winchesteres cégek.
Gondoljunk bele nemsokára jön a hd dvd meg a blu ray. Ezeknek már nagy kapacításu hdd-k kellenek. Ja és még csak maximum 400 gigás wincsók vannak.

Vagy nem így van?

[Szerkesztve]

(#5) Mijo válasza adamsX (#4) üzenetére


Mijo
tag

Hát szerintem nem állunk olyan hüde rosszul! Régen 2*2 IDE hely volt, amiből x elment CD/DVD/rack/anyámtyújára. Most megvannak ezek is, meg ott a SATA 2/4/6/8db. Plusz a vinyók is növekednek. Ha gondolod, számolj utána:)

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#6) adamsX válasza Mijo (#5) üzenetére


adamsX
aktív tag

Nem annyira vagyunk azért lemaradva, de szerintem azért már járhatnánk nagyobb szinteni is.

Lehet hogy az előző hsz.-ba túloztam egy kicsit.

[Szerkesztve]

(#7) strike-force


strike-force
őstag

nemtom, számomra ennek vajmi keves a hírértéke, hisz a Segate-nek és Hitachinak már ''rég'' piacon vannak a 400GB-os modelljei. :F

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) Imy válasza adamsX (#6) üzenetére


Imy
veterán

Gondolj bele, 2000 oktobereben vettem a PII-es gépem, s akkor a 20GB-os winyo nagy szam volt....Ahoz képest nem rossz a 360GB..

(#9) adamsX válasza Imy (#8) üzenetére


adamsX
aktív tag

Én arra értettem ahogy fejlődnek a cd-k mérete és minden más ahhoz megfelelő kapacitás is kell. És ez által kell a nagyobb kapacitás.

Mert csak gondolj bele egy pár perces hd film 100-200 megás.

[Szerkesztve]

(#10) Zoz válasza adamsX (#4) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem pont fordítva!
A vinyók nagyon elhúztak, az optikai tárolók meg nagyon-nagyon lemaradtak (mert azzal voltak elfoglava, hogy minél több különböző szabványt találjanak ki :( ) Ha csak egy közönséges 120 gigás vinyót nézünk azt se lehet lementeni semmi másra, csak egy másik vinyóra...
És megint megismétlődik az ami az írható DVDvel, hogy egymással marakodnak a szabványokon, ezért a készülékek nem igen terjednek, jó sokáig még kurva drágák lesznek... mire értelmes áron a boltokba kerülnek, addigra az akkori vinyók mellett már megint csak nevetséges lesz a lemezek mérete akár HD DVD akár Blue Ray...

Anno 10 évvel ezelött vagy 1 évig gyűjtögettem az anyagot mire megtelt az első írható CDm! És még jó pár évig egy nagyságrendű volt az írható lemez és a vinyók mérete, pár CD-re letudtad menteni az egészet. Aztán a vinyók elhúztak, az írható DVD meg a sok marakodás között éveket késett...

(#11) adamsX válasza Zoz (#10) üzenetére


adamsX
aktív tag

Pont azért kell elhúzni a wichóknak hogy ráférjenek az anyagok. Mert mondjuk van egy 120 gigás lemezed és a winchestered is 120 gigás akkor ennek szerintem nincs nagy értelme. Ha tárolni akarsz valamit a wincsón akkor max 1-2 db-ot tudsz tárolni. És ez pont jó hogy le van maradva a cd/dvd fejlesztések.

Lehet egy kicsit értelmetlen, de nem vagyok valami nagy fogalmazó.

(#12) L3zl13 válasza adamsX (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én akkor vettem az első CD írómat, mikor leesett az áruk elérhető szintre. Akkoriban a 15GB-s vinyó elég jónak számított, ez kb 20x kapacitás béli különbséget jelent.

Mikor a DVD írómat megvettem (olyan fél-egy éve) a 120GB-s vinyóknak volt a legjobb ár/kapacitás arány. (Most már inkább 160-200GB környékén van.)
Ez (120/4,5) 25x-ös arányt jelent. Tehát egyenlőre még állandó az arány.

A gond inkább a közeljövő, mert a vinyók már nagyon a technológia határán mozognak, míg a tervezett optikai meghajtók több mint 10x kapacitásnövekedést igérnek. (Míg 2-3 terás vinyókról egyenlőre nem hallottam.)

Aki hülye, haljon meg!

(#13) adamsX válasza L3zl13 (#12) üzenetére


adamsX
aktív tag

Pedig az lenne igazán a nagy szám a terrás vinyók.

De azok már nagyok és hangosak lesznek.

[Szerkesztve]

(#14) L3zl13 válasza adamsX (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nincs igazad, a vinyó nem arra való, hogy lemez image-eket tárolj rajta, bár a mostani méretbeli különbség ezt lehetővé teszi. Én nagyon jól elvolnék egy 120GB-s vinyóval + egy sokterás lassabb hozzáférésű (de természetesen többmenetesen írható) optikai formátummal archiválásra.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) adamsX válasza L3zl13 (#14) üzenetére


adamsX
aktív tag

Ki válogatja. Én ezelőtt mindig azon voltam hogy amit letöltöttem azt a wincsón tároltam. De mostanság nem nagyon férek és elkeztem kiirogatni. Ezért lenne érdemesebb nagyobb hdd-ket létrehozni.

(#16) Incognito


Incognito
senior tag

Nekem elég ez a 80Gb-os hdd. Volt már 250gb -nyi a gépben, de azzal az volt a gond, hogy lusta voltam írni mert volt hely, és mikor vissza kellet adni volt rendesen munkám.

(#17) Sotho válasza adamsX (#15) üzenetére


Sotho
őstag

''Ezért lenne érdemesebb nagyobb hdd-ket létrehozni.''
Meg gyorsabbakat. Amikor 5000MB/s a memória olvasás sebessége akkor szánalmasan lassúnak tűnik még az 50 -100 MB/s vinyó adatátvitel is.

(#18) adamsX válasza Sotho (#17) üzenetére


adamsX
aktív tag

Egyidejüleg nyilvánvaló hogy érdemsebb. Ha már csinálunk nagy wincsót akkor gyors is legyen.

(#19) Sotho válasza Sotho (#17) üzenetére


Sotho
őstag

El fogunk jutni oda, hogy hatalmas TB -os hdd-ink lesznek amiket fél napig fogunk töredezettségmentesíteni vagy lemezellenőrizni vagy formattálni.

(#20) adamsX válasza Sotho (#19) üzenetére


adamsX
aktív tag

Ugy legyen.:C

(#21) csiga997 válasza adamsX (#15) üzenetére


csiga997
őstag

Szalagos háttértárat most is vehetsz, amiből akár egyetlen darabra ráírhatod a 250G-s HDD-det és még marad is rajta hely..

(#22) Sotho válasza adamsX (#20) üzenetére


Sotho
őstag

Bár ha ncq - s vinyóm lesz akkor töredezettségmentesíteni tuti nem fogok, dolgozzon csak :)

(#23) adamsX válasza csiga997 (#21) üzenetére


adamsX
aktív tag

Egy ötlet.
De inkább maradok a hagyományos dvd-k nél.

(#24) Imy válasza adamsX (#13) üzenetére


Imy
veterán

Ott van a HP-nak a szalagos meghalytoja, 800GB a legujabb!
Meg anyi kazit veszel, amenyit akarsz, egy kazi a 800MB! :)

(#25) adamsX válasza Imy (#24) üzenetére


adamsX
aktív tag

mondjuk az már elég lenne.

(#26) Imy válasza adamsX (#25) üzenetére


Imy
veterán

Böven, nézd meg az arat, el fogsz ajulni!:)

(#27) adamsX válasza Imy (#26) üzenetére


adamsX
aktív tag

azt gondoltam, hogy nem ingyen lesz.

(#28) Imy


Imy
veterán

2 milio, minimum

(#29) adamsX válasza Imy (#28) üzenetére


adamsX
aktív tag

most nézem a hp oldalán elég komolyan néz ki, meg ahogy látom meg is kérik az árát.

(#30) csiga997 válasza Imy (#24) üzenetére


csiga997
őstag

Az a 800GB az 1:2 kompresszió mellett értendő, a nettó kapacitás csak 400GB. Amúgy vannak ennél nagyobbak ma is, pl SAIT meghajtók tudnak 500GB-ot is kompresszálás nélkül, és nem is olyan drágák, kb 50-60 USD egy kazetta (a meghajtót persze itt is meg kell venni...)

(#31) Sanya válasza Imy (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

800 GB és 800Mb hogy jön itt össze?

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) adamsX válasza Sanya (#31) üzenetére


adamsX
aktív tag

véletlenül elírta.

(#33) fanatic válasza ciao (#2) üzenetére


fanatic
aktív tag

A Maxtor annyira gáz, hogy teljesen kivettük a rendelésből. Senkinek nem hiányzott, hogy tomboló ügyfelekkel nézzen farkasszemet! :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#34) anulu


anulu
félisten

örülök, h a WD is kijött 300+GB-os vinyóval! asszem egy SATA változat lesz a kövi vinyóm ebből, feltéve ha tényleg 45k lesz!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) twollah


twollah
nagyúr

Milyen pluszt adnak meg a dobozos valtozatban a HDDn kivul?

(#36) anulu válasza twollah (#35) üzenetére


anulu
félisten

vinyó diagnosztikai progit kifejezetten az adott szériához kialakítva, illetve csavarokat. és a vinyó beton stabilan van a dobozban kipapundeklizve, így nem rázódik. de nekem ''zacsisban'' is jó lenne egy (kettő :DDD) ilyen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Kriza


Kriza
őstag

Nekem meglepően olcsónak tűnik. A széria legnagyobb tagja a 320GB, és dobozban csak 45e (+tréfa)??? Vagy csak régen nézegettem az árlistákat? :F Asszem, inkább ezt venném, mint a DiamondMax+10-et :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#38) Petie válasza Kriza (#37) üzenetére


Petie
veterán

ez nekem is feltünt...és énsem értem miért...

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#39) Imy válasza csiga997 (#30) üzenetére


Imy
veterán

Az valos 800GB, mert a drive sajat maga osszetomoriti, csak tomorites nelkul 400GB, de 800-at rá tudsz másolni!!!!

(#40) csiga997 válasza Imy (#39) üzenetére


csiga997
őstag

óh, és entrópia nincs is a világon..?? Nyilvánvalóan nem lehet mindent 1:2 arányban tömöríteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.