Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VargaI


VargaI
senior tag

Ezek után már mindenre ráütik lassan a HD feliratot :). Kicsit érdekes a 960*720 nem éppen 2 MP-re jön ki, vagy az szokás szerint csak állókép rögzítésre vonatkozik?

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép, bár már létezik 1600*1200as videofelbontású webcam is: [link]

Bár az optika döntő lehet, és a kisebb felbontású logi mellett teheti le a voksot, ki tudja :F

Izé, most nézem, a logi is todja az 1600*1200-at, ráadásul olcsóbban jutok hozzá :)) : [link] 2:1:D

#1: 1600*1200-zal számolva már majdnem kijön a 2mp:))

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) LordVader80


LordVader80
senior tag

Én haragszom a logitechre. Először leveszik!!!! :Y a weblapjukról a G7 egérhez mindennemű támogatást (mintha nem is ők gyártották volna), aztán a webkamerámhoz (quickcam messenger) nem jó a driverük ami a hivatlaos!!!! :Y honlapon van fent.
Érdekes üzletpolitika

May The Force Be With You!

(#4) Csyppa


Csyppa
senior tag

És ha már jénai akkor rakott krumplit is lehet főzni benne? :D

Nem rossz kis kamerák csak lenne jó az áruk is...Bár gondolom az optika miatt is drága.

[Szerkesztve]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#5) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

''akár nyolc megapixeles, szoftveresen interpolált állóképeket '' - ez tök jóóóó...
értelme semmi, de elmondhatják, h rajta van a dobozon, h ''up to 8MP''..

olyan ez a CZ-lencse, mint a Nokia ennhetvenakármennyióriástéglán?

de azért guszta... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#6) cyanide

Én azt hittem a háztartásból ismert jénainak van köze hozzá, mondom magamban jó kis hőálló cucc lesz lehet vele a sűtőből videblogolni :DDD

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#7) Notes válasza bolondember (#5) üzenetére


Notes
senior tag

:R Köszi, megkíméltél tőle, hogy ugyanezeket leírjam. :)

Romanes eunt domus!

(#8) bolondember válasza Notes (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

:))

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) Muton válasza bolondember (#5) üzenetére


Muton
addikt

egy optika 2 részből tevődik össze:

1: lencse
2: érzékelő
(+1: feldolgozó)

ahhoz, h az végeredmény jó legyen, mindennek jónak kell lennie. reméljük a CZ nem ad ki sz@rt a keze közül, tehát a lencsével nincs gond, de ettől még lehet a végeredmény hulladék, ha a többi résszel gond van. a nokiánál sem a lencse a gyenge pont ;)


jól néz ki a cucc a piros kört leszámítva. lehet, h majd bevállalok egyet :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10) orbano válasza Muton (#9) üzenetére


orbano
félisten

a 2mp-es optika sem lesz egy hűde király. de mozgófelvételre szerintem jó lesz. persze este sötét szobában magas ISO-n ez sem fog aratni. de majd egyszer biztos lesz olyan, hogy kijön egy tényleg jó optikai tulajdonságokkal rendelkező webcam :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Tangerine válasza LordVader80 (#3) üzenetére


Tangerine
senior tag

1etértek. :R Én a Geniussal vagyok így.
A szkenneremmel szívtam nagyot. Alig fél évig tudtam használni, mikor jött az XP, és nem csináltak hozzá drivert azóta sem. Évekig itt nézegettem a szinte új szkenneremet. Most belőttem egy másik gépre Linux alá, és hálón keresztül tudok vele szkennelni.
Meg is fogadtam akkor, hogy soha többet nem veszek semmilyen Genius cuccot. Dögöljenek meg. Az ezeréves Matrox G450-emhez - ami már akkor is régi volt, mikor használtan megvettem - még mindig vannak újabb és újabb driverek.
Úgy tűnik ez bevett módszer egyes cégeknél. Soha többé Geniust!


[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#12) Male


Male
nagyúr

Szerintem inkább a Leica név forrt össze a jó képminőséggel, nem a Zeiss...

(#13) ngabor2 válasza Male (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a Zeis-szel meg a jó optika.

(#14) Male válasza ngabor2 (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Fényképezőkhöz készült lencsékben a Zeiss szerintem nem olyan rettentően jó, mint amilyennek tartják a neve alapján... a Leica-t jobbnak tartom.


Szerk: kicsit szétesett az elöbb a PH! : [link] :DDD

[Szerkesztve]

(#15) orbano válasza Male (#14) üzenetére


orbano
félisten

mint ha bármelyik mobilos érzékelő lenne olyan jó, hogy egyáltalán al egszarabb műanyag lencse is ''szűk keresztmetszetet'' jelentene :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) Muton válasza orbano (#10) üzenetére


Muton
addikt

hát jah. a sötét tuti, hogy megfogja. szerintem egy vérprofi ( :DDD ) webkamerás 2 db-ot használ, egy normálisat nappalra és egy infrás megvilágítású DIY megoldást estére. volt is egy oldal, ahol részletesen leírták, típus szerint, h h kell átalakítani 'éjjellátóra'.
persze akkor már a saját fizimiskánkon kívül mást is lehet rögzíteni ;] persze csak a másik engedélyével... ha jó napja van :DDD :DD

az igazi egy gyári 2 in 1 lenne

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17) orbano válasza Muton (#16) üzenetére


orbano
félisten

kár hogy a monitoromba épített nem tud ilyet. pedig meg lehetne vele lepni a ''másikat'' :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) Integra


Integra
titán

biztos lesz vagy 45rugó...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) TEK


TEK
csendes tag

Itt az a kerdes, hogy Carl es Zeiss milyen melyre kepes sullyedni.

(#20) HXY válasza Integra (#18) üzenetére


HXY
addikt

Annyi minimum...

(#21) t72killer válasza Male (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért messze jobb, mint az átlag műanyaglencsés vackok...

Fentebb írta valaki, h az ''optika'' része az érzékelő... Az optika = optika, azaz lencse. az érzékelő az chip azaz elektronika. (fényképezőgépnél se számolod bele az optikába a filmet:DDD) De végülis az igaz, hogy a rendszer minden tagjának minőséginek kell lenni:))

Engem az aggaszt, hogy tényleg hozza-e a 30fps-t 1600*1200-on? Nagyon nem tetszik ez a tömény marketinges oldal, hogy up to 1600*1200, meg egy sorral lejjebb up to 30fps, de persze lefogadom, hogy a 30fps-t max 800*600ban nyomja, max felbontáson meg produkál egy képregényt, mindezt 100€-ért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Male válasza orbano (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Igen... és pont ezekkel járatja le a nevét a Zeiss... (mondjuk gondolom jó pénzt kap érte)

#21: Igen, természetesen azoknál sokkal jobb.
Jaja, azt én se értem hogy gondolta...

1600x1200@30fps elég valószínűtlen... már csak az USB miatt is (8 biten is 57MB/s lenne tömörítetlenül).

(#23) t72killer válasza Male (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, hát nekem 1318MBit/s jött ki:

1600*1200*30*8(bit)*3(chanel, R, G, B) = 1382400000 bit/s = 1.287GBit/s (!!!) (=1318MBit/s) ami az USB 2.0 sávszélének majd' 3x-osa... Azaz itt még a 10FPS-el is gondok lennének :U (másik lehetőség, hogy a színskála csak 6 bites, akkor kb 12-13FPS még belefér a 480MBit/s - ba...)

Ha az alap 960 x 720es ''HD'' felbontást nézzük (bár nekem a HD a 1080p-t jelenti...):

itt a sávszéligény 8bites színmélység/30FPS esetén éppen 474MBit/s, azaz elvileg elviszi az USB 2.0... elvileg... kérdés, hogy a csúcsszuper webcamunk elektronikája ki lett-e képezve egy ekkora adatfolyam kezelésére, vagy jó szokás szerint cserélték a műanyag külsőt és a chipeket átemelték egy 640*480as cam belsejéből :U

Ill még 1 probléma: a neten átnyomva mondjuk msn-en, ugyebár tömörítetlenül megy a kép... azaz csak a videochat-hez kell egy fél vagy egész gigabites vonal...

Szóval igazad van, ahhoz, h igazi HD-s webcamjaink legyenek, gyorsulnia kéne az USB szabványnak, el kéne terjednie az optikai kábeles netnek, stb:)) Ill épeszűbb megoldás, hogy tesznek bele egy chipet, ami opcionálisan betömöríti az adatfolyamot 100-200mBit/sec-re.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) kowk


kowk
tag

szntem a 960 x 720 az nem HD, mert nem 16:9nek tunik. nomeg biztos 'p'?

(#25) Male válasza t72killer (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, mert te 24 bites színmélységgel számoltál (3x8), én pedig csak 8-al, és MB/s-be hoztam ki, nem Mbit/s-ben. Amúgy ugyan azt hoztuk ki.

480Mbit/s-be hiába férne bele, ez csak egy elméleti maximuma az USB 2.0-nak. Valóságban jó, ha 30MB/s-ot, tehát kb 240Mbit/s-ot hoz.



Nemtom, hogy az MSN hogy csinálja (szerintem alkalmaz tömörítést), illetve a webcamok mit nyomnak (gyanítom nem RGB, hanem YUV).



Webcamnak 640x480 szerintem bőven elég lenne... inkább a zajosságot kéne csökkenteni, illetve a színek jó lenne ha legalább közelítenék a ''valóságot'' :) .


kowk: Igen, az 1280x720 lenne igazából... bár webcamnál fura lenne a szélesvásznú (hacsak nem a másik háta mögötti felfordulást akarod nézegetni ;] )

[Szerkesztve]

(#26) neduddki válasza Male (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A Sony fanok kiatknak meg a paradicsombol is ha ijjenket mondccc:- )))

udv

neduddki

p.s. akkro most ebben lehet fozni is???:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27) Male válasza neduddki (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Tudom, hogy a Sony is pakolja a fényképezőire... (múltkor megcsodáltam egy 6MPixeles csodájukat, és az annyira hihetetlenül ócska képeket csinált, még a jópár éves Nikon E2100-amhoz képest is, pedig az egy nagyon alap cucc... tudott az a Sony sokat, csak annyira zajos volt a kép :( ). (persze bizonyára én voltam a béna, hogy teljesen automatán mertem hagyni a lakásban)


Az nem a Zepter, amire gondolsz :F

(#28) t72killer válasza Male (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nade a 8bit 3 csatornára :F Kicsit kevés, nem?

Az USB speedben absz igazad van a 30% körüli kihasználással, ha 800MBit-es FW csatija lenne, valahogy jobban +nyugodnék. Csakhát FW webcamra... fwebcam:DDD.

Zaj szempontjából optimista vok, mert ha 1600*1200ról átlagol ki egy 640*480as képet, az csak jó lehet:)) kérdés persze az átlagolás mechanizmusa... remélem nem 1xerűen fogja az egyik pixelt, hanem legalább egy medián beleraktak:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) neduddki válasza Male (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Remem tudo mit jelent a sok zarojel zaras a pony meg kotojel utan:- )
Amugy a jenai talra gondoltam:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) Male válasza t72killer (#28) üzenetére


Male
nagyúr

8bit az 256 szín... nem olyan rossz az ;)
Ha pedig nem RGB hanem YUV, akkor már 12 biten is elég jó!


Mivel ez drágább típus, talán tényleg nem csak egy egyszerű ''nearest neighbour''-t használ.



#29: asszem van némi sejtésem a jelentésükről :P
Tényleg... a jénait a topicban már elfelejtettem, csak a Zeiss maradt meg...

(#31) t72killer válasza Male (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, lecsukatnám azt a fejlesztőt, aki a ''nearest neighbour''-t kitalálta...

Amúgy az oldal azt mondja, hogy rendes 24bit-es a színmélység. Bár webcam fronton nem vok otthon (fotózok csak, onnan jönnek az elvárások:DDD) mondasz vmit azzal a 256 színnel, elég furi színek jönnek át videochatnél, főleg, ha nem optimális a megvilágítás vagy a színhőmérséklet :Y .

Amúgy a 640*480-nal nagy igazságod van: rendes színvilággal (truecolor), 30FPS-en ez foglal körülbelül 210MBit/s-ot, amit azért még átereszt a mezei USB 2.0, Ha efölé akarnánk menni interfészt kell váltani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Male válasza t72killer (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Azért az néha hasznos... (gyors, és bizonyos esetekben jó az eredménye is)


Persze, meg MPEG4-et is tud.... ha felteszed a codecet és elég erős a procid ;]
(nem néztem meg, hogy írnak e hozzá ilyet)


Nagy érzékenység + apró érzékelő... (így lehet a költségeket csökkenteni) persze hogy baromi zajos a kép. (Múltkor volt progverseny a PE-n, ott szenvedtek nagyon a webcamokkal... a kamera túl inteligens volt + a színeknek nem sok köze volt a valósághoz...)


Ezért is, meg hát a webcam arra kell, hogy lássam a másikat... arra ez is bőven elég! (lenne, ha jó minőségű lenne a kép).

(#33) t72killer válasza Male (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

MPEG-4: na igen, csak az a proci a gépben van, az USB után - tehát a nagyfelbontású, 20+FPS átvitelről lemondhatunk:(

Most nézek épp egy cam-os képet az msn-en:DDD ->hát, ez tényleg csak kb 256szín lehet... Nemtudom, én ennél igényesebb vok, ennyi erővel bent lehet egy kép önmagában és passz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Male válasza t72killer (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Azt csak azért írtam, mert 24 bites képet is tud bármelyik (marketinges fejjel)... csak át kell alakítani a 256 színűt ami a kameráról jön ;]


Azért a semminél jobb... fognak ezek még fejlődni! Persze akkor, ha lesz rá igény, és nem mindenki a lehető legolcsóbban akarja megúszni. (Egy MiniDV kamerát már kapni 60 körül... nem HD, de az a felbontás elég lenne + ott azért a színek is egész jók, és a zaj is jelentősen kevesebb, ja és persze tömörít is :) Pár év, és talán beérik a normálisabb webcamok ezt a szintet.)

[Szerkesztve]

(#35) Zood


Zood
csendes tag

Hi!

Szükségem lenne a következő webcam gyárilag csomagolt telepitőlemezére:

Logitech QuickCam Sphere vagy (MP)

Aki tudna segiteni, jelezze az e-mail cimemre.

Előre is köszi!

(#36) jeni válasza LordVader80 (#3) üzenetére


jeni
félisten

Én is abban a cipőben járok
A logi Sphere támogatását is levették meg a MX-700-at is.Tény azért,hogy vegyél újjat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.