Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Asszem az AMD elkezdheti felkötni a gatyáját. Vajon ezek az új Intel procik tényleg nagyon ütősek lesznek?

#tarcsad

(#2) Sanya válasza Yutani (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerinted mennyi lesz az ára? szerinted mennyivel viszi le az árait az amd?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Poni válasza Yutani (#1) üzenetére


Poni
csendes tag

Sztem közgazdasági érvek mentén nyugodtan mondhatjuk, hogy nem lesznek sokkal erőssebbek, maximum 10%-al. Nem hinném, hogy jobban megérné 50%-al erőssebb procit kiadni, amikor, már a 10% miatt is ezt veszik meg. A tartalékok meg gyönyörűen skálázhatók. És folyamatos újravásárlást gerjeszt. Most kiad egy 10%-al jobbat, majd kéthavonta folyamatosan növeli a legdrágább 1000dodós procijának a teljesítményét. Így az alsó kategóriás (kisebb teljesítmény,de ugyan az a sorozat) procikat sem kell potom árért adni az elején. Csak folyamatosan tolják lefelé azok árait is a gyorsabb procik megjelenése.

Szóval sztem hatalmas butaság lenne a részéről egy maxon járatot procit kiadno, mert akkor mivel rukkol elő utánna?? :))

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#4) Xantomas válasza Yutani (#1) üzenetére


Xantomas
őstag

#1,#2
Én meg ezt így egyben akartam írni. Hiába lesznek ütőssek, a nem netburst-ös processzorok, edddig baromi drágák, ellenben az AMD ellenlábasaival.

Mindenesetre tökéletesen elvagyok egy 433-as celeronnal mint asztali géppel, és leszek is míg nem döglik be.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#5) LordX


LordX
veterán

Anyám, 3,5GHz. Gratulálok annak az idiótának, aki a Netburstöt erőltette évekig, mert mint ez mutatja, majdnem ugyanolyan órajeleket el lehet érni normális architektúrával.

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Amikor drágát írtok, ugye mindenki erre az extrem procira gondol? :U

Soirée...

(#7) Dare2Live válasza Loretto (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

$180 lesz a 1.8as conroe ami begyalázza a x24400+t

gondolom tisztába vagy vele de a x2-3800+ jelenleg $300 mennyi lesz 3hónap múlva max $150?
Én, mi baromira ösülünk ennek a versenynek csak a régi rendszer nemfog szartse érni.... :(

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Obi-1 válasza Poni (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

Ott a pont.

Az Intel most nagyon szívesen visszaszerezné a technikai vezető szerepet, úgy néz ki, sikerül is neki. De a rossz pénzügyi eredményei szerintem nem fogják arra sarkalni, hogy nagyon olcsó legyen, az AMD-neki is jobban bejött a magasabb árfekvés. A Netburst még egy darabig a piacon lesz, azt sem akarják majd túlságosan alázni az új portfólióval.

Az Intelnek szvsz nem érné meg tönkretenni az AMD-t, mert az csak komplikációkhoz vezetne. Így meg van egy örök esélytelen versenytársuk, aki a legjobb időszakaiban sem jut 20% fölé.

Most a K8 elkezdi a K7 vesszőfutását az új Intel architektúrával szemben...

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) Foglalt név válasza Obi-1 (#8) üzenetére


Foglalt név
addikt

Persze azért az is kérdés, hogy mit lép erre az AMD. Az AM2 érezhetően a DDR2 bevezetésére volt jó és persze kínál egy új platformot, amire jöhetnek a következő generációs processzorok. Lényegében technikai újítást lassan 1,5 éve nem követtek el. A 2magos processzorok is az egyesek duplázottjai. Kétlem, hogy ennyi ideig semmi fejlesztő munkát nem csináltak és ültek a babérjaikon. Lépéselőnyben voltak, nem hinném hogy ezt ilyen könnyen kiengednék a kezükből. De majd az idő eldönti, karácsonyra talán többet tudunk, addig meg úgyis találgatás minden :U

(#10) Scream007


Scream007
őstag

klassz ez az új proci csak lenne már sok hivatalos teszt is róla.
amugy ennek megint az lesz a baja kezdetben 60 körül lesz az ára és az istenért sem fog 40 alá menni.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#11) vedini


vedini
őstag

már az is durva volt számomra, hogy a 2.9-es conroe 3.78Ghz ment léggel, de most a kistestvérből is kihoztak léggel 3.7GHz-et: (természetesen 32m lefutott)

[link]

[kép]

workworkwork...

(#12) Niquis válasza LordX (#5) üzenetére


Niquis
aktív tag

Fú, de mennyire ezt akartam írni én is.:) Annnnyira ironikus, hogy a magas órajelekre tervezett architektúra nem érte el azt, amit ez már az indulásakor!:D És a fogyasztás kérdése erre még csak rátesz egy lapáttal!
[összeescuvees] 2000-ben eldöntötték, hogy kipróbálnak egy más architektúrát, mert a piacon úgyis el tudják adni, majd amikor kifullad, és a marionett-bábuként mozgatott AMD azt hiszi, hogy ő a szemétdomb alfa-kakasa, megrángatja a madzagokat, de csak épp annyira, hogy a rivális húsába hatoljon a fájdalom, de ne rogyjon össze, egy architektúrával, amit gyakorlatilag az eleje óta fejlesztenek, az árnyékban meghúzódva... :D [/összeescuvees]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#13) orbano válasza Niquis (#12) üzenetére


orbano
félisten

várjatok, ti már kicsit rosszul emlékeztek. a netburstöt 5ghz fölé tervezték, ilyen 7-10ghz magasságában. és később derült ki, hogy egyelőre 3-4-5 ghz fölé nemigen lehet menni semmilyen architektúrával sem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) LordX válasza orbano (#13) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem az Intel mérnökei se tervezték 10GHz-re, az egész GHz mánia a vezetés kitalációja volt..

(#15) orbano válasza LordX (#14) üzenetére


orbano
félisten

6 évvel ezelőtt senki nem tudta volna megmondani, főleg az akkori fejlődési ütem alapján, hogy 90-65nm-en nem lehet majd elérni ekkora órajeleket, főleg egy erre kihegyezett architektúrával. nem hiszem, hogy csak a poén kedvéért hozták ki a netburstot. nem kis pénz lehetett kifejleszteniés nem kis pénz lehetett a marketing, hogy ennyit eladtak belőle :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) CocooN-z válasza LordX (#14) üzenetére


CocooN-z
őstag

Vagy eleinte tényleg azt hitték hogy meglesz nekik a 10 es szám...és mikor iszonyat nehézkesen meglett a 3.06, majd csak kisebb gyártástechnológiával nyertek +800 mhz et, akkor lett ebből félre vezetés. Nem pont igy tervezték ezt a netburstöt. csodálom hogy intel ezidáig innen nyerte a manit.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#17) Poni válasza Niquis (#12) üzenetére


Poni
csendes tag

Nono! Azért ne felejtsük el, hogy az AMD problémái között ott volt az alacsony gyártás kapacítás. Ezért nem is tudott igazi ellenfele lenni az Intelnek. (itt ne a tuning őrület és sebesség versenyt érstük, ki látott még amd-s közszféra, vagy oktatási gépet, ha látott is,ki tud olyan országot, várost ahol az AMD ilyen szempontból jelentős lenne) (na jó opteron...)

Nos most mi volt? Az AMD jobb volt, de nem tudott igazán olcsón király procit adni, amivel egy év alatt jelentősen elveszi az Intel piacát. Miért? Mert nem tudott tömegében procit előállítani. Így az egy procira jutó kutatási, gép stb... (un. fix) költség, tehát olyan költség, ami akkor is felmerül, ha nem állít elő egy procit sem, processor egységre vetítve magas maradt. Ebből következően az árak nem csúsztak le, az ellenfél a ''szarabbat'' olcsóbban adta, az AMD nem tudta letarolni a piacot.

Mi lesz 3 év múlva.
Feltéve, hogy a beruházásokba és az Intel kialakulni látszó erőfölényébe nem megy tönkre, és mikor meglesz a gyártókapacítása kijön egy új ütős architektúrával, amiből már mennyiséget is elő tud állítani, olyan piaci erőt képviselhet, ami tényleges veszélyt jelenthet az Intel számára. (már tudna az AMD tarolni...)

Mit is mond ez? Az AMD-nek lehet, hogy van új ötlete, de azzal, amíg nem tud sokat gyártani felesleges előbújni. Az Intelnek értelme lenne most támadni a jövő veszélye miatt, de a részvényeseket meg kell lassan nyugtatni. Ennek eszköze a profit, amit már a korábban kifejetett elgondolásom szerint is szépen növelhet. Persze ez csak egy alternatíva, de emlékeim szerint mindig is ez volt a taktika.

Szóval ki Suck? MI. Mivel mindig vehetjük a jó kis drága procit, ezzel tömhetjük a gyártók ---> részvényesek!!! zsebét.

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#18) as_Rock válasza Dare2Live (#7) üzenetére


as_Rock
őstag

Biza, erősen esni fognak a mostani rendszerek árai:(
Ez persze annak, aki nem a legújabb cuccokat akarja, és 1-2 hónap múlva rak össze gépet jó hír:)

Ami pozitívum végre intel fronton a sebesség mellett az a végre emberi szintű fogyasztás, melegedés, amihez nem kell majd böhömnagy hűtő, hogy csendes gépet építhess.

[Szerkesztve]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#19) marcee válasza LordX (#5) üzenetére


marcee
addikt

Azért azt vegyük figyelembe, hogy minden procimegjelenés elött megdemóztatnak egy nemmindennapi példányt! Emlékeim szerint netbrust is ment bőven 4.5+GHz körül léggel intel bemutatón. Egyelőre ezt a 3.5-öt ahhoz kell hasonlítani. Sőt a ''közkézen'' forgó darabok is leválogatottak valószínűleg, dehát ez természetes.

\m/

(#20) arpi6k


arpi6k
addikt

Úgy látom az AMD nagyon felpiszkálta az alvó oroszlánt.:)

Intel & ATI

(#21) LordX válasza Poni (#17) üzenetére


LordX
veterán

Te, az Intel mikor adta a szarabbat olcsóbban? Elárulom, soha. Még most se. Jó, mostanában kb ugyanannyiba kerül az azonos teljesítmény, de sokáig jóval drágább volt az Inteles.

(#22) Obi-1 válasza Poni (#17) üzenetére


Obi-1
őstag

99% egyetértek. Annyi a megjegyzésem csak, hogy az AMD a jól bejáratott értékesítési csatorna hiánya miatt sem tud pár lépésben sakkot adni. Az Intelt viszi előre a lendület, mégha hibázott is.

Másrészt amíg az AMD annyit tud gyártani, hogy elfogy, neki sem érdeke árdömpingbe kezdeni. Számára, kisebb anyagi tartalékai miatt, egy árverseny veszélyesebb is.

Only a Sith deals in absolutes.

(#23) Poni válasza Obi-1 (#22) üzenetére


Poni
csendes tag

:R :R

Szintén Zenész?? :DDD

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#24) Overlocker


Overlocker
veterán

Azért ez sok mindent elárul.. Még ha az 1000$-os kategóriát is nézzük..
Léggel, és nem ES ;]
[kép]
[link]



[Szerkesztve]

(#25) Scream007 válasza Overlocker (#24) üzenetére


Scream007
őstag

:Y
1M vajon mennyi alatt futna le??? :U
Az az elözőnél elég durva 10xx órajelen cl4ben ddr2 :R
Azt is megnézném superpiben. :B

Vajon ezekkel mennyire akad a 3dmark2006 cpu teszt :C :DD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#26) Overlocker válasza Scream007 (#25) üzenetére


Overlocker
veterán

1M:13,3s

Sztem az én Corsair-em is fognak annyit menni,csak jöjjön hozzá alá a konfig:D

(#27) Detonator válasza arpi6k (#20) üzenetére


Detonator
aktív tag

Én itt max. egy kiscicust látok.... ;]

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#28) hobizoli válasza marcee (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pontosan :C, anno a 2GHz-s NW-t is megdemoztak 3.5GHz-n, mennyi is lett a vege -mar 0.09-n vegul-, 3.8GHz?


hobizoli

több drón kell ;P

(#29) Obi-1 válasza hobizoli (#28) üzenetére


Obi-1
őstag

Lehetne swiss Swatch wrist watch switch is, az is jó nyelvtörő. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#30) Jodaka


Jodaka
csendes tag

Valaki tudna arra válaszolni hogy ezek a Conroe procik mennyire lesznek majd kompatibilisek egy ASUS P5WD2 Premium lappal?

Ideas Are Bulletproof

(#31) Mikádó válasza Jodaka (#30) üzenetére


Mikádó
senior tag

Semennyire :(

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#32) afterburner_ válasza hobizoli (#28) üzenetére


afterburner_
őstag

1,6-os ill 1,8-sok is mentek mint allat:), és tény hogy utana mar nemigazan tudtak mit kitalalni, hatha most ez megint hasonlo tuningpotenciallal bír majd. én megvarom míg tényleg kijön élesbe és mit mutat:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#33) Pipó válasza Overlocker (#24) üzenetére


Pipó
őstag

A Sandrában 2*4 Mb L3 cache látszik, míg a CPU-Z szerint ilyen nincs. Emmeg mitől van?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#34) #65675776 válasza Pipó (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindez 0,080V-on. A CrystalCPUID még az L2 cache-t se jelzi. Ráadásul itt Conroe, ott Merom.

(#35) afterburner_ válasza Pipó (#33) üzenetére


afterburner_
őstag

hivatalosan van benne L3?:) vagy a sandra latja rosszul?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#36) afterburner_ válasza #65675776 (#34) üzenetére


afterburner_
őstag

én kivancsi leszek a valos tesztekre...ezekben meg nem bízok, képszerkesztővel eleg könnyű ilyesmit összehozni:) persze attol meg lehet valodi :D

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#37) Overlocker válasza Pipó (#33) üzenetére


Overlocker
veterán

nincs L3 benne, 2*4MB L2 van. Cpu-z viszont a feszt nem írja ki rendesen..

(#38) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mennyi jóslat... Fura egy hardver fórumon...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Jodaka válasza Mikádó (#31) üzenetére


Jodaka
csendes tag

pff jee :(

tök jó lesz mert gondolom egy olyan alaplap ami már támogatja az meg ott lesz 60k körül.. hát marha jó :(

Ideas Are Bulletproof

(#40) Overlocker válasza Jodaka (#39) üzenetére


Overlocker
veterán

vmit vmiért, ellenben jóval olcsóbb mint az AMD FX széria :C

(#41) #65675776 válasza Overlocker (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az FX árát az EE-hez hasonlítsd. Ott gyakorlatilag nincs különbség.

(#42) #95561216


#95561216
törölt tag

Ha rosszul emlékezem javítsatok ki, pár hónaja 1,8-as conroe volt 1,5-szer gyorsabb Inteles teszten 2,8-as FX-nél, most meg vmi angol oldal szerint 2,67-es divxben 30%-ot, tesztekben 15%-ot, játékokban meg majdnem egál. Most akkor órajel emelésével csökken a teljesítmény? :F

(#43) erdoke válasza Overlocker (#37) üzenetére


erdoke
titán

Megosztott L2 van, ami az olcsóbbaknál 2 MB, fentebb 4 MB (1*2 MB és 1*4MB).

A legjobb aláírás a héten

(#44) Overlocker válasza erdoke (#43) üzenetére


Overlocker
veterán

Pontosan,ezt írtam én is 6800-nál 2*4MB L2.

(#45) erdoke válasza #95561216 (#42) üzenetére


erdoke
titán

Rosszul emlékszel, 2,66 GHz-es Conroe-t néztek FX-60-nal (március 9). És nem inteles tesztek voltak, csak az Intel adta a gépeket. Másnap engedte, hogy BIOS-t frissítsenek az AMD-s gépen, hogy ne vádolják szándékos ferdítéssel.
[link]

A legjobb aláírás a héten

(#46) erdoke válasza Overlocker (#44) üzenetére


erdoke
titán

Én 1*4 MB-ot írtam. :D

A legjobb aláírás a héten

(#47) Overlocker válasza #65675776 (#41) üzenetére


Overlocker
veterán

Én arra gondoltam , hogy egy csúcslap:60k, E6600:70k = 130k.
Kétmagos FX-60-62: 200k+. És még hol a lap?..

És ugyanazt a teljesítményt nyújta a kettő,sőt picivel gyorsabb a conroe..
Szval miért nem éri meg a lap? :)

(#48) Dare2Live válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mire gondolsz?
A nagy lapok tesztjeit nevezed joslatnak ahol a 2.6os agyonveri a húzot FXet, Fiery kijelentését, hogy lebegőpontosban mindent agyonver kivéve az 1misis itanium 2t vagy az xtremsysen kint lévő eredményeket?

esetleg az intel által kiadott hivatalos árlista a jóslás?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) Dare2Live válasza Overlocker (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

15-40% az fx62 höz az pici különbség? ;)

Ha tudok szerezni egy 4mbset ami megy 3300felett akkor gépcsere ha nem nem :) , ha esetleg tudsz majd nekímélj..... (csak nehogy megjárjuk mint anno 144el...) :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) Dare2Live válasza Jodaka (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nesze neked hozzá lap 16.000FT ért.


[link]

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.