Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

64gigás Compact Flash
az igen :R
na erre már lehet fotózni vadul majd :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) Petie


Petie
veterán

256gb ilyen kis mütyürben? durvaaa :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Jóóóóó sok DVD egy ilyen kis kütyün.... :) Naggggyon büntetni fog. Könnyebb lesz így mindent intézni.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Gh0sT válasza Petie (#2) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az ''csak'' 32 GB. ;] Mindenesetre ígéretesnek tűnik.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Jó ez azért, mennek lejjebb az árak szépen.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

Ha felfuttatják a gyártást és nem lasabb mint az eddigi flash technika, akkor ez merevlemez-gyilkos is lehet!
Persze bejön még a max újraírások száma is.

(#7) Petie válasza Gh0sT (#4) üzenetére


Petie
veterán

jaj nemtok számolni asszem :P
ja nem osztottam nyócca :D

[Szerkesztve]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#8) Vikthor válasza kiskegyed (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezt a max újraírást sztem a HDDkre ugyanúgy lehetne alkalmazni...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egyazon pl SD-kártya a fényképezőbe, kamerába, mobilba, hordozható médialejátszóba, PDA-ba, notiba... Azért az mókás lenne... Én lennék tahó: lanparty-s egér: hiper-szuper, csilli-villi, lézeres egér beépített 32GB memóriával, rajta a telepített game-k, beállítások, oszt csá...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) LeC


LeC
addikt

64gb :Y

[Szerkesztve]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#11) Allien


Allien
veterán

Wazze, a fényképezőgépem max 4 gigáig kezeli a kártyákat.:DDD Igaz, elvileg nem helyes egy ilyen nagyot belerakni, inkább kisebbeket, az adatvesztés lehetőssége miatt. De, ez külön téma, hiszen ha EZEK megjelennek, a kisebbek lentebb mennek árban, illetve, sebességben gyorsulnak. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) L3zl13 válasza Vikthor (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Talán lehetne, csak ott nagyságrendekkel nagyobb volna az értéke.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) zsulboy


zsulboy
senior tag

64Gb belátható időn belülakár 256Gb!! :Y
Nagyon durva! :C

(#14) shteer


shteer
titán

már épp itt volt az ideje (és itt lesz az ideje)

nekem egy hypergyors 16Gb-os is elég lesz - oprendszernek :D

..szerintem jónak tűnik

(#15) REDeath


REDeath
őstag

Samsungnak azt nem értem ha ilyen jó cuccokat gyárt, márpedig ez is kiváló termék (lesz) akor mér nem képes egy normális weboldalt összerakatni? szánalmas a mostani weboldala, csomó termékük fent sincs!!!!!!

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#16) TomiFiu


TomiFiu
tag

Én amikor évekkel ezelőtt vettem az első 2Mpixeles Digit masinámba 32Mb-os kártyát, már akkor mondtam, hogy ez a jövő. Bár sokan a mérete és ára miatt csak legyintettek és kinevettek. :)
Az mp3-as lejátszók meg-e nélkűl nem is létezhetnének!
Szóval nagy öröm, hogy a van egy két olyan cég akik nem csak gyártják, hanem gözerővel fejlesztik a gyártás technológiát!!
Így tovább!
Szerintem az adattárolók történetében a Flesh eddig a legjobb!

(#17) lapras


lapras
csendes tag

Már most alakalmaznak olyan technológiát, ami a winyó gyors töltésére szolgál. A merevlemezbe építenek memeket, és ha ez a nem túl távoli jövő, akkor nem tudom, hogy jó lesz-e ez, hisz az op oylan hamar betöltődik, hogy az ember nem tud oylan gyorsan reagálni, így időt és élettartamot csökkentünk. Nem tom meddig lesz stabil egy ilyan kártya 40-en, de hát ez van. Szerintem ez még mindig fikció.

(#18) dchard


dchard
veterán

Nekem nem a csíkszélességgel, hanem magával a NAND technológiával van problémám: egyszerűen nem megbízhatóak olyan szempontból, hogy ha ''beragad'' 1 bit, akkor fújhatod. Ilyenkor jön elő az a jól ismert probléma, hogy pedugod a karit a gépbe, aztán I/O error, cannot be read, read i/o error stb.

Samsungnak már most van 64gigabájtos flash (nem NAND!) alapú SSD meghajtója, amely méretben a 2,5''-os laptop HDD_ket, interfacben pedig SATA-2-t jelent. A piaci ára ugyan 300 körül van áfa nélkül, egyelőre a hadászatban és ipari célokra használják. Állítólag olvasásban a SATA-1-et teljesen kihasználja (1,5Gbit/s burst).

A jövő egyértelműen ez, vagy a MRAM (szintén cikk róla itt a ph-n).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#19) dchard


dchard
veterán

Ráadásul 2006 4. hó, PH: a Samsung megkezdte a 70nm-es csíkszélességű flash chipek gyártását. Ahhoz képest elég, gyorsan itt a következő generáció.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#20) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Hogy szól az aranyszabály? Már nem emlékszem pontosan mennyi időnként duplázodik a teljesítmény, gyorsaság, tárolható adatmennyiség. Ezek közül a sebesség talán betartja a fejlődési tempót, de a tárolható adatok mennyisége lényegesen gyorsabban duplázódik.ű
Én 3,5 éve vettem egy 64MB-os CF kárit a fényképezőmbe 6400-ért. A csúcs asszem a 256-os volt. Ez 7 duplázódási ciklus 3,5 év alatt!!!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Hogy szól az aranyszabály? Már nem emlékszem pontosan mennyi időnként duplázodik a teljesítmény, gyorsaság, tárolható adatmennyiség. Ezek közül a sebesség talán betartja a fejlődési tempót, de a tárolható adatok mennyisége lényegesen gyorsabban duplázódik.ű
Én 3,5 éve vettem egy 64MB-os CF kárit a fényképezőmbe 6400-ért. A csúcs asszem a 256-os volt. Ez 7 duplázódási ciklus 3,5 év alatt!!!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) szab.tam válasza szab.tam (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Hogy nem mondjam kétszer, hogy ne mondjam kétszer...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23) erdoke válasza szab.tam (#21) üzenetére


erdoke
titán

Az inteles Moore törvénye 2 évenkénti traanzisztorszám duplázódást mond ki. Az adattárolásra valami Hwang-törvény van (Samsung CEO :D), ez évenkénti duplázódást jósol.

A legjobb aláírás a héten

(#24) atuci


atuci
senior tag

ez az, gyerünk, csak csinálják, mire kijön a Vista, addigra szeretnék a piacon látni egy pár SDD-t :)

tudom, álmodik a nyomor :(

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#25) Tyberius válasza atuci (#24) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Kérdés: a Solid State Disk mióta SDD? Persze nem Tőled kérdem, mert a cikkben is így van... Reeeenwiiiiiick!!!

(#26) ALI_G


ALI_G
veterán

árak zutty le 2008-tól, yeee, csak még mesze van egy kicsit.

erdoke: jól mondod.

[Szerkesztve]

(#27) ALI_G válasza szab.tam (#22) üzenetére


ALI_G
veterán

anyi volt, hogy kétszer klikkeltél az OK gombra. Nekem is volt már ilyen.

(#28) ngabor2 válasza Tyberius (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Solid-state Disk Drive :D
mint a Hard Disk Drive

persze értem a problémádat, lehet, hogy SSD a helyes név.

(#29) Tyberius válasza ngabor2 (#28) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hm. Hát a googlefight egyértelműen a ssd-t hozza ki győztesnek, sőt, rövidítésgyűjteményekben a Solid State Disk Drive SSDD-vel van rövidítve (angolul a solid state külön írandó). Amúgy érdekes, hogy az egészből csak a solid state az igaz, mert se disk, se drive (legalábbis nem a hagyományos értelemben) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.