Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

szép! :) bár ezt már tegnap is megmondtam róla, amikor a chipsetről folyt a kitárgyalás :)

azt mondjuk nem értem, hogy miért nem 8/8 PCI-E csatornát adnak alapból a két vidkártyának?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) lenox válasza anulu (#1) üzenetére


lenox
veterán

Azt en se... Nem lehet, hogy ez tevedes?

Ha tud valaki 4 prockos sli alaplaprol (szal ahova a masik chipet is berakjak), szoljon.

Koszi.

(#3) Rolly


Rolly
veterán

tetszik, csak el se merem képzelni, hogy mennyibe kerülhet egy ilyen gép :(

(#4) anulu válasza lenox (#2) üzenetére


anulu
félisten

nem hiszem, h tévedés lenne. ha nincs az a kis kártya, amit pl az ASUS A8N-SLI-hez adnak, akkor gyárilag kell az alaplapba beledrótozni, hogy melyik sín mennyit kap, míg a +kártyásnál az határozza meg, illetve osztja ketté.

''Ha tud valaki 4 prockos sli alaplaprol (szal ahova a masik chipet is berakjak), szoljon.''

erre még szerintem várhatsz... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) anulu válasza Rolly (#3) üzenetére


anulu
félisten

br 70-75-nél kétlem, hogy drágább lenne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Dilikutya válasza Rolly (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos nem kevés lóvé, de nekem is tetszik :) El tudnám viselni, hogy két Opteron csücsül itt a gépemben két 6800ultra és 16Gb memó társaságában :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) anulu válasza Dilikutya (#6) üzenetére


anulu
félisten

4GB RAM is elég lenne meg GT, hidd el! főleg ha ott csücsülne! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Dilikutya válasza anulu (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elég lenne... nade kérem szépen, nem idegesítő, amikor memóriaslot árválkodik üresen?:D:D Engem baromira irritál :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) anulu válasza Dilikutya (#8) üzenetére


anulu
félisten

egy szóval sem mondtam, h 4x1GB-ot pakolj bele! :D mehet 8x512 vagy akár 8x256 is! :DDD

engem nem zavar. most úgy néz ki a cuccom, hogy az 1-es és 3-as slotban van a 2 RAM modul. ;)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Dilikutya válasza anulu (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az akkor sem ugyanaz :D 2x4 memóriafoglalat van rajta, ezt így hirtelenjében fel se tudnám tölteni 16Gb-tal... van már 2Gb-os modul forgalomban?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) atus33 válasza anulu (#5) üzenetére


atus33
tag

2procis szerver lapot PCI-X-szel, PCI-E-szel és 8 memóriafoglalattal nemigen kapsz 90+Áfánál olcsóbban.

Itt egy másik PCI-E képes szerver lap: Bővebben: link.

[Szerkesztve]

. o O o .

(#12) atus33 válasza Dilikutya (#10) üzenetére


atus33
tag

Már 4GByte-os is van. Az előző hozzászólásomban belinkelt Asus lap tudja is kezelni -- máshogy nem jönne ki a max. 24G RAM :)

. o O o .

(#13) Dilikutya válasza atus33 (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Rosszul fogalmaztam. Nekem elérhető van-e :) Azt gondoltam, hogy szerverplatformon nem 1Gb már a legnagyobb modul. Még az 1Gb-os is ritka itthon kiskerekben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) anulu válasza atus33 (#11) üzenetére


anulu
félisten

akkor tévedtem :( de mondjuk érdekelne, hogy 2x248 Opteron + 4x512MB RAM + 2x6800GT SLI-ben mire lenne képes...

asszem megvan az úl Alienware gépek alapja! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Pofás kis cucc. Egyszer majdnem vettem Iwill alaplapot csak nem lehetett kapni sehol! ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#16) anaqer


anaqer
veterán

Jóóó öreg RageXL, hová is lennénk nélküled. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) polika válasza Dilikutya (#8) üzenetére


polika
senior tag

ha nem rakod teli az összes bankot de amúgy elég a memória amit 2 bankba raksz akkor az jobb...mert jobb időzítéseket lehet csinálni ha csak 2 ram van benne mintha 4, szal ha csak azért akarod telirakni a slotokat hogy teli legyen és nem mert több memória kell (ie egy szervernél) akkor butaság amit csinálsz (szerintem)

(#18) Dilikutya válasza polika (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolod két csúcs Opteron meg két 6800ultra SLI mellett érdekelnének az időzítések? ;] Hidd el, lenne abban kakaó bőségesen :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Male válasza anaqer (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Csak szerintem ironikus egy integrált ATI VGA egy nVidia chipset mellett?
(szerver lapoknál tudom, hogy szinte mindig ezt rakják rá, de akor is hogy néz ki)

(#20) erdoke válasza anulu (#5) üzenetére


erdoke
titán

Csak a lap nettó 100 fölött van.

A legjobb aláírás a héten

(#21) erdoke válasza anulu (#14) üzenetére


erdoke
titán

Ne kicsinyeskedj, rövidesen lesz 90 nm-es 252-es Opteron. :D

A legjobb aláírás a héten

(#22) Integra


Integra
titán

és ha kijön a kétmagos athlon64, máris lehet gizdázni a szupergazdagoknak hogy 4 procis gépük van:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem az tetszik, hogy az Nvidia már ilyen szintű chipeket gyárt. Az iwill igen nagy név, az opteron szervereek egyre nagyobb teret nyernek, és most ezen még nyomhat ez a nem gyenge chip.

Az is nagyon meglepű, hogy a hidak passzív hűtéssel vannak... Az Nforce4-re meg propeller kell. :) Hmmmm, honnan lehetne ilyen lapos passzív bordát szerezni?

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) Jim Tonic válasza anulu (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sokkal többre szerintem nem. Ugyanis a játékok túlságosan nem fogják kihasználni a két proci nyújtotta előnyöket, azok az alkalmazások, amelyek rendesen kihajtanak két prockót, nem igénylik az PCI-e-t sem, nemhogy az SLI-t...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Male válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


Male
nagyúr

A borda beszerzése: mondjuk bemész egy PC bontóba, és 100Ft-ért megveszed egy régi VGA-rol.

(#26) Dilikutya válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

No, azért ezt nem mondanám :) 3D-s ügyködésnél bizony jól jön azaz SLI-be kötött két bika kártya ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) Dassler válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Dassler
őstag

Vegyél Realizm 800-ast :D abból is kettőt, igaz nem megy együtt a 2 darab aszem, de jól hangzik. :C

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#28) Jim Tonic válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hmmmm. Te most ezt nagyon félreolvastad. Játékoknak kell(het) az sli, de nem a két főprocesszor. A két föprocesszort igénylő alkalmazásoknak meg az sli nem kell.
Ha arra gondoltál, hogy valami 3d studiózáshoz kellene a kari, arra meg már megoldások vannak, nem ezen a szinten.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.