Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

VIA nagy fába vágott a S3 témával, és eddig az egyik legjobb chipszállító volt. Anno még (S754, SocketA) idejében sokszor az Nvidianál is jobbnak bizonyult. Nem tudom, hogy tudták ennyire elszámolni magukat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Dassler


Dassler
őstag

Végülis egy csont alap gépben még elég lehet az a 37-es déli cumó, bár már nem igen van SATA I-es vinyó, és ennek ha jól tudom, voltak gondjai a II-esekkel

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#3) Male válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Male
nagyúr

AMD-hez igen, de Intelhez soha nem volt igazán jó...

(#4) Kriza válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Jah... elszámolták magukat. Meg az is elszámolja magát, aki ilyent vesz. Szerintem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) benedekco válasza Kriza (#4) üzenetére


benedekco
addikt

ez csak az ára után fog kiderülni...

más:
nem rosszak ezek, de tény hogy AMD vonalon sokkal jobb a VIA mint Intel-en

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#6) Male válasza benedekco (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Nagyon olcsón kellene ahhoz adni...

Jaja, ha pl normálisan kezdik a P4 vonalat, akkor ma sokkal elfogadottabbak lennének talán Intel-es chipsetek terén is... csak hát ők nem akartak fizetni a P4 buszért... (Persze ez pont jól jött a SiSnek -> 645DX, 655FX/TX)

(#7) Cathulhu válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Avass be kérlek, hogy milyen összefüggést látsz a 4 éve megvásárolt S3 és a VIA mostani gyengélkedése között! ;)

[Szerkesztve]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) Male válasza Cathulhu (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Nyilván meglehetősen sok pénzt és fejlesztőmunkát öltek bele az S3-ba (Unichrome, Deltachrome, Gammachrome, stb ''sikerkártyák''), amit ha a chipsetekre fordítanak, akkor talán jobban állnának...

(#9) Cathulhu válasza Male (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

elég rossz következtetés szvsz. Az S3 is pénzgondokkal küzd, gyakorlatilag alig tud gyártani GPU-t. Másrészt a Unichrome óta 3-4 generáció jött ki, miért a Uni-t rakja ebbe is bele? Harmadrészt a VIAnak az S3 az egyetlen esélye az intergrált videóra, és ezáltal 7-ről 15%-ra nőtt a részesedése tavaly, ami gondolom nem feltétlen jelent veszteséget.
Ugyanakkor hangkártya fronton is döglődik, mert hiába az egyik legjobb chip az envy széria, évek óta képtelen épkézláb drivert összerakni hozzá...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) Male válasza Cathulhu (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Miért lenne rossz következtetés?
''Az S3 is pénzgondokkal küzd, gyakorlatilag alig tud gyártani GPU-t.'' Akkor most ez miért is lenne jó a VIA-nak?

''Másrészt a Unichrome óta 3-4 generáció jött ki, miért a Uni-t rakja ebbe is bele?'' Mert mondjuk azok ''nem férnek bele'' egy chipsetbe? Se a fogyasztást, se a fizikai méretet tekintve.

''Harmadrészt a VIAnak az S3 az egyetlen esélye az intergrált videóra'' Ahhoz elég lett volna az Unichrome, nem kellett volna a többit kifejleszteni. Amit kihoztak külön kártyán, az nem hinném, hogy visszahozta a fejlesztésbe ölt pénzt...

''és ezáltal 7-ről 15%-ra nőtt a részesedése tavaly'' [link] Én a VIA-nal nem növekedést, hanem inkáb szép lassú részesedés vesztést látok...

(#11) Cathulhu válasza Male (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

1. Miért lenne rossz következtetés?
''Az S3 is pénzgondokkal küzd, gyakorlatilag alig tud gyártani GPU-t.'' Akkor most ez miért is lenne jó a VIA-nak?

Mert ezexerint nem dúskál az S3 a pénzben amit úgymond a VIA-tól szívott el.


2. ''Másrészt a Unichrome óta 3-4 generáció jött ki, miért a Uni-t rakja ebbe is bele?'' Mert mondjuk azok ''nem férnek bele'' egy chipsetbe? Se a fogyasztást, se a fizikai méretet tekintve.

Nézz utána:
[link]


3. ''és ezáltal 7-ről 15%-ra nőtt a részesedése tavaly'' [link] Én a VIA-nal nem növekedést, hanem inkáb szép lassú részesedés vesztést látok...

nem a chipseteladásokról hanem a GPU piacbeli részesedésről beszélek:
''Időközben nyilvánosságra hozták a grafikus vezérlők piacán tavaly mért eredményeket. Az Intel itt is érdekelt, hiszen az integrált üzletág révén a legerősebb versenyzőként van jelen. A Jon Peddie Research legfrissebb adatai szerint a processzorgyártó 5%-ot vesztett birodalmából, és kénytelen volt megelégedni a piac 32 százalékával, míg a második helyezett ATI (24%) és a harmadik Nvidia (23%) alig változtatott pozícióján. Az év nyertese egyértelműen a VIA, amely 8-ról egészen 15%-ra ugrott, csaknem megduplázva eredményét.''


Bocs hogy kötözködök, csak nem tetszik ha valami baj van akkor egyből az S3 próbálják okolni egyesek...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) Male válasza Cathulhu (#11) üzenetére


Male
nagyúr

''Mert ezexerint nem dúskál az S3 a pénzben amit úgymond a VIA-tól szívott el.'' Ja, de ha veszteséges (gondolom az, különben nem lennének pénzgandjai....) akkor mégiscsak a VIA-tól vonja el a pénzt.

2: OKs, az újabbak butitott verziója is belefér (amit linkeltél abban is egy 2 pipeos GPU van integrálva, nem a ''rendes''), de ez nem a különálló GPU-juk, amire azt írtam, hogy nem fér el, és nem is kellett volna kifejleszteni... én pl a S3 GammaChrome S18 Pro és hasonklókra gondoltam: [link] Ez szerintem éppoly felesleges pénzkidobás volt, mint a SiSnek megcsinálni az XGI Volari-kat...

3: OK, akkor másról beszéltünk.

Nem veszem kötözködésnek.
(Én éppígy nem bírom, ha egy SiS-es alaplapos gépnél bármi gond van, akkor egyből a SiS-t hibáztatják :) )

Na jó, összefoglalva a véleményem az, hogy a VIA elb.szta a P4 buszos dolgot az elején, ez nagy hiba volt, a másik, hogy nem kellett volna belevágnia az S3-mal a különálló VGA-khoz GPU-kat fejleszteni... egyszerűen nincs elég háttere ahhoz, hogy fel tudja venni a versenyt ezen a területen az Atival és az nVidiával.

(#13) Cathulhu válasza Male (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

2. de az a butított verzió is jobb mint a másik, és az Uni már kevés lenne felvenni a versenyt az integrált nV és Ati cuccokkal.
A gamma tényleg melléfogás volt ezért is cserélte le gyorsan a ChromeS20-asokra, de lényegében egy kicsit átalakított DC tehát gondolom a fejlesztés sem került annyiba.
A Volarik meg más téma, nagyon jó marketing (erre lenne szüksége az S3/VIA-nak) és egy nagyon rossz irány. Gyakorlatilag nem is jelent meg középkategóriás kártyájuk a V8 óta.

Én úgy vagyok vele, hogy a 2000-es évek elején a VIA nagy bevásárlókörútja (proc: Cyrix, vid: S3, hang: Vinyl) egyértelműen egy teljesen saját gép kifejlesztésére irányult. Innen kezdve tekinthetjük mind3 üzletet veszteségnek, nem hiszem hogy a Cyrixok visszahozzák a beléjük ölt pénzt. Együttesen okozhatják a VIA visszaesését, de egyenként nem hiszem...

Az hogy az S3 asztali piacon nem igazán sikeres sok okra vezethető vissza, van erről egy jó kis cikk is. Tény hogy Kínában már egész jól megy (aka kapható :) ), és ha netalántán 3-5 év múlva 3 szereplős lesz az asztali GPU piac, akkor nem biztos hogy akkora gond hogy belevágott.
Ezt majd elválik idővel. Reméljük hamarosan már nem veszteséget fog termelni az ágazat, mert az irány amibe elindultak - lehető legnagyobb teljesítmény a lehető legkisebb fogyasztás mellett - nagyon szimpatikus és egyre inkább döntő is lesz.



[Szerkesztve]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) Male válasza Cathulhu (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, de jobb lett volna, ha ''csak'' egy ütős integrált GPU-t fejlesztenek... persze csak szerintem :)
(mondjuk a video része meglehetősen jól sikerült így is)

A Cyrix kellett az EPIA-hoz... szerintem ezt jobban is nyomhatná a VIA, mort jó cuccok.

A kis fogyasztású, nem melegedő, az nekem is tetszik, csak ahhoz hogy sikeresek legyenek, ahhoz csúcskategórás is kell... meg persze nagyon jó driver és kompatibilitás... már nagyon nehéz (szinte lehetetlen) betörni erre a piacra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.