Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Kíváncsian várom mi lesz ebből a ''közösködésből''.

Soirée...

(#2) Kriza


Kriza
őstag

A cikk alapján az az érzésem, hogy a HD-DVD tábor fél inkább a ''háborútól''.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) Mijo


Mijo
tag

''Szintén kompromisszumot sürget a HD DVD táborhoz nemrégiben csatlakozott Intel is, mely – mint az illetékesek nyilatkozataiból később kiderült – a Toshiba rendszerénél által alkalmazott „problémamentesebb” másolásvédelmi eljárás miatt állt a HD DVD mellé.''

??? Változtatást javaslok!

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#4) anulu


anulu
félisten

komolyan szúrkolok az Intelnek, hogy sikerüljön ezt véghezvinnie, és tényleg közös formátum legyen. a DVD + és - formátumokat sem értettem igazán, mármint, hogy miért van szükség mindkettőre.

másolásvédelem? ezt most ugye nem gondolták teljesen komolyan! :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

''...ugyanakkor az Intel már számos esetben bebizonyította, hogy hatékony nyomásgyakorlási módszereivel igenis képes a piac átformálására...''


Aztán a Sony-nál sok esélye van. :)

Blu-Ray-re fejlesztik a PS3-at, nem fogják az egész hóbelevencot kidobni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) atus33


atus33
tag

Igen, sokszor emlegették már a két formátum egyeztetését, csak olyan cikket nem olvastam, amely arról írna, hogy ez technikailag lehetséges-e, és ha igen, hogyan.

Pl.:
- lehet-e olyan lézeroptikát készíteni, amely kék és vörös lézert egyaránt ki tud bocsátani?
- ha igen, ez mennyivel drágább? Ha nem jelentősen drágább, akkor mi a probléma?
- ha nem lehet, akkor mennyivel drágább az a készülék, amelyben vörös és kék lézerfej is van?

Lehet, hogy amikor eddig egyeztetni próbáltak, az nem technikai egyeztetés volt, hanem arról szólt, hogy ki hajlandó engedni, és mindkét fél csökönyösen ragaszkodott az övéhez :)

[Szerkesztve]

. o O o .

(#7) Christoph


Christoph
aktív tag

Én nem szeretnék formátumháborút, és az eddigiek alapján mi, mint felhasználók a HD-DVD-vel jobban járnánk, nincs macerás másolásvédelme, olcsóbb az előállítása, és olcsóbban kivitelezhető a visszafelé kompatibilitás.....és még a DVD - HD-DVD hibrid lemezekről nem is szólva....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#8) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Lehet hogy már rég kész a közös formátum vagy sose létezett két féle csak így jó nagy hírverést lehet az egésznek csinálni ;]

(#9) CYBERIA válasza anulu (#4) üzenetére


CYBERIA
őstag

Részemről mindegy, hogy hány formátum van, DVD +- sem volt gond. Ha egy meghajtóban mindkettőt lehet olvasni-írni, akkor nem tudom miért gond.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#10) PPeter válasza CYBERIA (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Ez más helyzet, mint a DVD+/-R(W) esetében :U, ugyebár DVD-formátumból nem volt többféle, a DVD+R meg a DVD-R is ugyanahhoz az alapszabványhoz kötődik. A kéklézeres formátumok esetét butaság a DVD+R Vs. DVD-R esetéhez hasonlítani, mert míg utóbbi esetében a közös alapformátum, az eredeti DVD volt a kompatibilitásra kényszerítő erő, addig a mostani kéklézeres szabványoknál nincs alapformátum: hamem éppen arról van szó, hogy mind a két oldal az alapformátum szerepére áhítozik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) PPeter válasza Christoph (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Az AACS ugyanúgy benne lesz a következő generációs High Definition DVD-Video lemezek rendszerében, attól függetlenül hogy a Blu-Ray, vagy a HD DVD lesz a flimkiadás alapjául szolgáló fizikai formátum. A High Definiton műsörös kiadáshoz a kiadók által követelményként meghatározott másolásvédelmi rendszer platformfüggetlen, tehát nem azon múlik, hogy végül melyik korongra kerülnek a kiadott filmek. A legutóbbi Chipben van erről egy bővebb cikk(em). :B

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) Cathfaern válasza PPeter (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kb. hányadszor vagy kénytelen leírni ezt a ''más a helyzet mint...'' szöveget? :) Ne értsd félre tényleg csak kiváncsiságból kérdezem, mert ahogy elnézem minden topicban előjön, hogy ''de ez olyan mint a +- volt és most azzal sincs semmi, mindenki happy'' dolog

(#13) CYBERIA válasza PPeter (#10) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ez igaz.
Viszont ugyanúgy multiformatumú meghajtók kellettek, kellenek DVD +- -hoz és kelleni fognak ezekhez is.

Gondolom emlékszel azokra az időkre, amikor a plusszos az egyik fajta egységbe volt jó, a másik meg csak a másikba.:)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#14) PPeter válasza CYBERIA (#13) üzenetére


PPeter
addikt

A kéklézeresek esete ezzel együtt is más. Tudniillik - bármennyire furcsa - nem (csak) az a lényeg, hogy milyen multiformátumú író kell a különböző szabványhoz tartozó adattároló lemezek írásához, hanem hogy ezeket miben, hogyan lehet majd lejátszani. Ezért rossz példa a DVD-R Vs. DVD+R esete, ugyanis a megírt DVD-lemezt jó eséllyel minden DVD-kompatibilis lejátszó, meghajtó hajlandó elfogadni, a DVD+R vagy -R formátumtól lemeztől függetlenül. Ugyanakkor a kéklézeres szabványok csak hasonlók egymáshoz, nincs közös alapjuk, a hasonló hullámhosszon üzemelő lézeren és a 12 cm-es korong alakú kiképzésen kívül. Tehát nem csak külön-külön (vagy egy multimformátumú) író kell hozzájuk, hanem külön-külön lejátszó, meghajtó is. Noha lehetséges olyan eszközt készíteni, amely majd lejáttsza mind a kettőt, de az nem ugyanaz, mint a DVD esetén volt, ott nem kellett külön meghajtókat készíteni a DVD-R és külön lejátszót tervezni a DVD+R lemezekhez, mert mind a két írható DVD-formátum az alap DVD-formátum írható változata, és nem két teljesen külön úton járó szabvány. Másképp megbukott volna a jelentős időbeli hátránnyal induló DVD+R is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) PPeter válasza Cathfaern (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Sokszor leírtam és még sokszor le is fogom írni. Sajnos sokan hajlamosak egy egy látványos közhellyel meg egy béna hasonlattal elrendezni a kéklézeresek ''háborúját''. A legtöbb embernek fogalma nincs arról hogy a Sony vélhetően jót röhögne (de legalábis nem érné nagy csapásként), ha végül nem is a Blu-Ray lenne a kommersz filmkiadás alapja, ugyanis a Blu-Rayt már sikeresen betolta a professzionális, broadcast videopiacra (két változatban ráadásul), tehát nekik körülbelül annyi gondot jelentene, ha a HD DVD lenne a home video kiadás lemeze, mint amikor tudatosan hagyták a Betát elhullani a VHS-sel szemben, mert nagyon jól tudták, hogy kisebb, de kontrollálható profi szegmensben is legalább olyan biznisz van (még ha volumenben nem is ér fel a kommersz filmkiadással járó óriási számokkal).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) nap


nap
addikt

Nekem eddig az jott le az egeszbol, hogy jo regota hegesztettek a blue ray-t, aztan egyszercsak felbukkan egy hd-dvd, es most azon vetelkednek kinek van nagyobb.
Ja, es a vegen ugyis mi fogunk szivni. :D


[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) PPeter válasza nap (#16) üzenetére


PPeter
addikt

??? Honnan veszed, hogy a Blu-Ray fejlesztése korábbra nyúlik vissza?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) Renwick válasza PPeter (#15) üzenetére


Renwick
őstag

A Sony lehet, hogy jót röhögne, de a nagyobb PC-gyártó partnereknek (HP, Dell, Apple) valószínüleg eléggé lefelé görbülne a szája széle. A Betamax mögött nem állt ekkora érdekcsoport, itt már nem csak a Sony döntésén múlnak a dolgok.

Meg aztán itt vannak ugye a konzolok is; a PS3-ba márpedig igen sok lóvét feccölt a Sony. Szerintem nem fogják ezt annyiban hagyni. Legfeljebb megegyeznek egymással... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#19) PPeter válasza Renwick (#18) üzenetére


PPeter
addikt

Majd azért nézz utána, milyen érdekcsoport állt a Beta mögött annak idején. A PS3-ba nem (csak) azért kerül Blu-Ray, mert abban reménykedik a Sony, hogy ezzel a High Definiton DVD-Video formátum kérdésében is nagyobb eséllyel indulhat, hanem mert olyan iszonyatos másolásvédelmi rendszert találtak ki erre a nyamvadt új konzolra, amihez kellett a saját formátum, a teljes házon belüli technológiai kontroll. Ettől függetlenül önmagában a PS3 messze nem elég, hogy eldöntse a home video kiadás kérdését, de nyilvánvalóan adhat egy nagy lökést a Blu-Raynak. Hogy a nagy PC-gyártó partnerek mit szólnának, azt kár firtatni, amikor a legtöbb céghez amúgy is csak a prototípusok érkeztek meg (ha megérkeztek egyűltalán) a kéklézeres drive-okból, és egyelőre még sok olyan alapvető technológiai kérdés tisztázatlan (a High Definition DVD-Video másolásvédelmének részletei), hogy ha a teljes képet nézed, akkor tök egyértelművé válik válik, hogy még mindig csak a színpadon megy a nagy izmozás, de hátul minden csak toporog, mert a kiadók baromira nem döntöttek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) CYBERIA válasza PPeter (#14) üzenetére


CYBERIA
őstag

...nem (csak) az a lényeg, hogy milyen multiformátumú író kell a különböző szabványhoz tartozó adattároló lemezek írásához, hanem hogy ezeket miben, hogyan lehet majd lejátszani...

Megint igazad van, de az egyik lehetséges megoldás (felhasználói szinten) a multiformátumú meghajtók (lejátszókra is gondolva) létezése, a szábványok hasonlósága vagy különbözősége nekem például nem érdekes a felhasználás során.

szvsz a két formátum létezhet egyszerre, mint ahogy a DVD esetében is így van, sőt példaként a SACD és a DVD-A is megvannak, más kérdés, hogy a kettő egy cuccon belül ritkán fordul elő egyszerre(gondolom ilyesmi esetre gondolsz)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#21) nap válasza PPeter (#17) üzenetére


nap
addikt

Onnan veszem, hogy joval korabban hallottam rola. Amikor ment a baszakodas a dvd +, -, es tarsai ugyeben, mar volt rola szo, hogy hegesztik a kek sugarat. Ez a hd meg titkos project lehetett, mert csak az utobbi par honapban kerult elo, kulonben tele lett volna vele a sajto. Azert irtam, hogy nekem ez jott le az egeszbol.
Amugy fenntartom, hogy nem mindig teljesek es napra keszek az ismereteim a temaban. Az informacio a madzagbol jon, nem a korongbol.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22) PPeter válasza nap (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Hát akkor erősen nézz utána újra, a HD DVD nem pár hónapja került elő, abszolút nem volt titkos project, már a három-négy (!) évvel ezelőtti CeBIT-eken lehetett róla hallani róla, ugyanúgy, mint a Blu-Ray-ről, és a nagyközönség felé is ugyanakkora publicitást kapott kezdettől fogva. Szóval csak a Te figyelmed kerülhette el.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.