Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Elég érdekes hejzet. A köztudatban az a vélemény alakult ki, hogy amenyivel drágább az Intel, annyival nem roszabb az AMD. Ha most az AMD és az intel is egy áron kínálja termékeit, ráadásul a cikk szerint az alaplappal együtt drágább az Inteltől, akkor bizony az AMD forgalma jelentősen csökkenni fog!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Benőke


Benőke
őstag

Az a vicc az egészben, hogy a szerver alaplapok pont a felébe kerülnek az AMD esetén mint Intel Xeon esetén. 60e körül vannak a dula AMD alaplapok.
Hasonló kategóriájú Intel Dual Xeon 120e től :-))
Lehet én vagyok balga és nem értem hol olcsóbb az Intel.

(#3) sel


sel
csendes tag

valóban a 120.000 Ft-os legolcsóbb Xeon Dual alaplap lényegesen olcsóbb, mint a 60.000 Ft-os AMD Dual alaplap:-)) ,

ja és az AMD -s alaplapok nem csak MP-s procival mennek,

1.8 Ghz Xeon 48.000 HUF
1.8 + Athlon MP 34.000 HUF
1.8 + Athlon XP 15.000 HUF

Intel XEON Dual P4 112.000 HUF -tól

az AMD-s szervernek inkább a memória kezelésével vannak gondok
1.5 Gb RAM fölött nem stabil, bár a Xeonba meg párossával kell a RAM-ot pakolni..

egyszóval bár lehet hogy csak forditás , de ugy hülyeség a cikk ahogy van ..:-))

(#4) Juliuska


Juliuska
senior tag

Szerintem, az AMD RÉSZVÉNYESEI szeretnének ezúttal már hasznot is abból, hogy olyan ''áldozatos '' odaadással támogatták korábban a céget, mint az elmúlt években. Gondolom, most jött el a jó tett helyében... kölcsönkenyere, ami + a procik árában mutatkozik...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#5) Tiggr válasza sel (#3) üzenetére


Tiggr
tag

Te most a jelenlegi magyar árakról beszélsz...

(#6) Atuspapa


Atuspapa
csendes tag

Nem ártana ha egy kicsit elgondolkodna az aki berak egy ilyen cikket, hogy igaz-e vagy csak kell valamit írni.

Asus A7M266-D alaplap 48+fa (dual athlon)
Asus PR-DLS alaplap 137+fa (dual xeon)

Mindenkinek egy ilyen középső ujjat mutatnék .I..

(#7) marcee válasza klepto (#1) üzenetére


marcee
addikt

Elég érdekes hejzet.

LyaLLy!

\m/

(#8) Atuspapa válasza Tiggr (#5) üzenetére


Atuspapa
csendes tag

és te miről ?

Mindenkinek egy ilyen középső ujjat mutatnék .I..

(#9) sel válasza Tiggr (#5) üzenetére


sel
csendes tag

valóban, mivel állitólag a következő NForce chipszet támogatja a 2 processzoros működést, vagyis még olcsóbbak lesznek a dual AMD alaplapok:-))

(#10) Atuspapa


Atuspapa
csendes tag

de azért azt hozzátenném, hogy a kezdetektől ennyibe került a lap az mp-hez.
sosem volt drágább egy xeonos lapnál.

Mindenkinek egy ilyen középső ujjat mutatnék .I..

(#11) Benőke válasza sel (#3) üzenetére


Benőke
őstag

Hmm Instabil az MP 1,5 GB memó mennyiség fölött?
Hát nem tudom van egy Ilyen szerver amivel heti kapcsolatban vagyok.
De nincs gondja 2Gb memó van benne.
6 hónapos azóta folyamatosan üzemel ujrainditás nélkül.

(#12) sel válasza Benőke (#11) üzenetére


sel
csendes tag

sajna több MP-s MPX -s alaplappal próbáloztunk , Tyan, MSI, és egyik sem dijazta a 4x 512 ECC REG DDR RAM felállást stabilan , de 3db-bal stabilan megy

(#13) vernyul


vernyul
tag

Az is egy nagy fegyverteny az intel kezeben hogy nem kell azonos orajelueket beletenni tetszes szerint parosithatoak a CPU-k

What kind of Csatahajo?

(#14) Tiggr


Tiggr
tag

Na jó, meggyőztetek! Tényleg csak automatikusan fordítottam, becsúszott a hülyeség! Most néztem a PriceGrabber-en, meg hasonlókon, az AMD lapok 200, a Xeon-osok meg 5-700 dolcsi körül vannak! Sorry! :O

(#15) klumbik válasza vernyul (#13) üzenetére


klumbik
tag

már miért ne kéne? vagy csak lemaradtam?

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#16) Maverick14 válasza vernyul (#13) üzenetére


Maverick14
tag

Ez nem csak az intel procikra igaz.
Pl. az ASUS A7M266-D alaplap leírása szerint lehet különböző sebességű procikat is használni. De az FSB-nek és a fesz.-nek egyezni kell. Valószínűleg intel fronton is ez a helyzet.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#17) vernyul válasza klumbik (#15) üzenetére


vernyul
tag

Az intel lapjainal soha nem volt kotelezo ket egyforma CPU-t hasznalni (PL: meg a regi idobol hasznalhattal P2 Xeon-t Celeronnal parositva es ez most is igy van) de amennyire en tudom az AMD-nel kotelzo mert osszekapcsolodik a ket procinak valamilyen specko memoriaja es azoknak muszaj szinkronba lenniuk.

What kind of Csatahajo?

(#18) Maverick14 válasza vernyul (#17) üzenetére


Maverick14
tag

Mivel a procik egy közös memóriát használnak a cache-ekben lévő adatokat ''szinkronizálni'' kell (cache koherencia probléma) minden többprocis rendszerben.
Az P2 Xeon lényegében megegyezett az akkori celeronnal hasonlóan a mostani Athlon XP/MP-hez. Csak a cerkában elvileg (a gyakorlatban nem) ki volt kapcsolva a koherenciáért felelős rész (ha jól emlékszem).

My other car is an F-14 Tomcat!

(#19) klumbik


klumbik
tag

elvileg, pedig még a steppingeknek is egyeznie kell

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#20) Maverick14 válasza klumbik (#19) üzenetére


Maverick14
tag

Elvileg sem kell.
Ha a fesz. és FSB megegyezik mehetnek duálban.
Az alaplap csak a proci ID-je alapján tudja megállapítani pontosan milyen magról, stepping-röl és belső frekvenciáról van szó. Egyébként kívölről teljesen egyformának látszanak.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#21) vernyul válasza Maverick14 (#18) üzenetére


vernyul
tag

Egy aprosag a P2 100MHz-es fsb-t a celeron meg 66MHz-es fsb-t hasznalt tehat meg az fsb sem volt szinkronban nem hogy az orajel

What kind of Csatahajo?

(#22) Maverick14 válasza vernyul (#21) üzenetére


Maverick14
tag

Az nekem nem tűnik valószínűnek hogy minden procihoz külön lehessen állítani az FSB-t.
Az viszont könnyen előfordulhat hogy egy lassabb celeron vígan elvolt 66 helyett 100MHz-es órajellel. (Mintha akkoriban lett volna egy 300MHz körüli sorozat ami akár 450MHz-en is stabil volt.)

My other car is an F-14 Tomcat!

(#23) klumbik


klumbik
tag

nemnem intelék osztoznak az fsb-n, az athlonok-nál viszont mindkét proci külön buszt kap

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#24) Maverick14 válasza klumbik (#23) üzenetére


Maverick14
tag

Most hogy írtad utánnanéztem és tényleg az Intel Xeon-nál a 2. slotban lévő proci az elsőn keresztül éri el a memóriát.
Ami azt jelenti hogy cache-miss esetén jóval hosszabb az elérési idő, de a cache koherencia protokollt valószínűleg így könnyebb megvalósítani és gyorsabb is lehet.
Az AMD más filozófia, inkább az egyenlően elosztott memória sávszélességre törekszik.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#25) klumbik válasza Maverick14 (#24) üzenetére


klumbik
tag

ha kötözködnék, dec filózófia

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#26) hobizoli válasza klumbik (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Majdnem... az intelek a kozos adatcsatorna savszelssegen osztoznak, az AMD-nal kulon-kulon dedikalt savszelessegu adatcsatorna van mindket CPU-hoz. Azonkivul itt a 2 CPU kozott van meg egy masik adatcsatorna is, a egymas L1, L2 cache-ben turkalando esetek celjara...
A savszelsseg igy 133Mhz FSB-nel 2100Mb/sec per CPU, viszont a RAM csak 2100-t tud max, tehat igy ezt ''sima'' 64-bites DDR-SDRAM eleressel ugy lehet taplalni, mint egy 1 CPU-s Athlon rendszert SDR-SDRAM-l.
Erre lesz kivalo megoldasa dual nForce2, 128bites dual DDR-e :DD.

hobizoli

több drón kell ;P

(#27) bazs


bazs
aktív tag

Vagyis egy ugyanolyan sebességű, kétprocesszoros Athlon MP alapú megoldás relatíve drágult az elmúlt hónapokban.
Relatív drágult ez azt jelenti, hogy arányokban nem annyival olcsóbb mint eddig!! Ez nem jelenti azt, hogy egy árban van egy Intel és AMD rendszer.

Remélem ezt még senki nem írta le, nem volt kedvem végigolvasni a topicot :D

Pont most fogyott el...

(#28) Atuspapa


Atuspapa
csendes tag

Én nem is értek egyeseket, miért akarnak egy xeon proci mellé celeront rakni, meg hasonló agyament ötletek. De ha ez számít egy szerver alaplap kiválasztásánál, akkor használd úgy.

sok sikert.

Mindenkinek egy ilyen középső ujjat mutatnék .I..

(#29) qud-5y


qud-5y
csendes tag

Azért még nem tudom megérteni ilyen árakkal mit akar az AMD, mikor rég megszokott, hogy mindig olcsóbb procikatdob ki mint az Intel...
Bár jó taktika is lehet, mert ha olcsók az alaplapjai, akkor adhatja ugyanolyan áron a procit mint az Intel, és igy legalább jól jár.
Nem t'om mi van, de ÉLJEN AZ AMD !!!!!!

Verés közben jön-megy a székláb.

(#30) qud-5y válasza Tiggr (#14) üzenetére


qud-5y
csendes tag

Nagy voltál!
:)

Verés közben jön-megy a székláb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.