Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Hát igen. Újra láthatjuk, hogy az Inteles OLCSÓSÁG nem egyenlő az AMD-ssel. Ezen a listán a legolcsóbb ''Bénaszar'' kategóriás proci 40'000 Ft-nál is többe kerül. Ezzel az AMD vidáman tud versenyezni.

I don't fit in. I fit out.

(#2) RECSKA


RECSKA
veterán

Bocs, de én INTELES vagyok.........:))
És pont.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) Andix válasza simonzé (#1) üzenetére


Andix
csendes tag

A mostani AMD procik közül egyik se versenyképes pl. A 3.0Cvel. Az meg felszorozva max 63eFt, szvsz nem egy haláli összeg. Márészről az a 2.66B nem egy bénaszar proci, az is simán elfut 3ghz környékén.

(#4) freya


freya
aktív tag

Nemtom mikor er ide a 3200+ XP, de biztos hogy lesz annyi/dragabb lesz a 3.0C-nel, egyik procigyartora sem jellemzo az olcsosag...

(#5) arn válasza simonzé (#1) üzenetére


arn
félisten

2.4c ''benaszar'' procik fesz emeles nelkul mennek 3.2-3.3 kornyeken. feszemelessel ugye megtobbon... ami melle 1000-1200as fsb tarsul htvel. azert ilyenre elcserelnem az 1700+ xpmet. meg ha most 2.2gn megy 220as fsbvel :D

persze penzt nem adnek erte...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) rudi válasza Andix (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondjuk inkább úgy hogy a 3.0c volt az első olyan P4es amivel az AthlonXP-k nem tudták felvenni a versenyt teljesítményben. 63e tényleg nem haláli pénz, kijön belőle egy stabilan 2Gh-et tudó XP meg egy nForce2es alaplap és 2darab 256os PC3200as DDRmodul :D
Másrészt meg a bénaszar idézőjelben volt és úgy kell ezt értelmezni mint leggyengébb beszerezhető (tudod olyan mint AMD-nél az 1700+os XP). ''bénaszar'' de nekünk jó mert húzható :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Andix válasza rudi (#6) üzenetére


Andix
csendes tag

Persze igazad van.

Én csak azt nem szeretem, ha ''szidják'' az Intelt > most ők a legjobbak. Az viszont más kérdés, hogy az ár/érték kategóriában az AMD jobb. Viszont a jobb Bartonok már közel sem ilyen olcsóak!. (Lásd 3000+, 3200+) A különbség lényege szvsz, hogy míg az AMD most ''1 platformos'', addig a P4 mellett ott a Celeron is. Az ilyen költséghatékony csoportokban, mint pl. az 1700+os Xpk, a Celeronnak kéne ellenfélnek lenni (ami minden csak nem ellenfél).

A Prescottok bejövésésvel még inkább kínos lesz a helyzet az AMDnek. Viszont az ő oldalukról sem szabad az Athlon64et elfelejteni, majd meglátjuk mi lesz.

(#8) tomas


tomas
tag

Bocs hogy élek, de én is Intel...
Pozitívan alakulnak az árak, és a CPU nem ''napi megélhetési cikk''.
Ez az AMD-nek is köszönhető, azzal hogy tisztességes piaci részesedéshez akar jutni, csak ne rajtam ''kísérletezzen''...
Egyébként dual ddr-rel az a ''bénaszar'' 2,6C vagy 2,66-os is mindenre bőven sok...

(#9) erdoke


erdoke
titán

Asszem ez itt a véleménynyilvánítás helye. Imhol az enyimé:
Nagyon szép látni a fejlődést a CPU piacon. Pont.
A most elérhető platformokon még mindig a RAM a szűk keresztmetszet, pontosabban a Northbridge és a RAM közötti sávszélesség nem éri el a NB és CPU közöttit, ráadásul előbbit nem csak utóbbi használja. Még mindig azt mondom, hogy a C-s P4-ek szinkron tuningjához min 2,8C-ről kell indulni, hogy megfelelő RAM-ot találj. A 2,8C ára még novembertől sem lesz olcsó. Későbbiekben sem oldódik meg a probléma a 478-as Prescottok megjelenésével, mert a platform marad.
Konklúzió: Új chipset is kellene, mert a 875 még mindig nem elég, effektíve nem duplázza meg a RAM sávszélességét. ezt jövő tavaszra tervezi az Intel, de már új foglalattal, amibe csak a 3,6 GHz-es Prescottól fölfelé passzolnak a procik. Na mennyibe fog az majd kerülni? Ráadásul még semmi garancia nincs arra, hogy a fönti problémát a DDRII meg fogja oldani a gyakorlatban is. (Elméletben már a dual DDR is megoldotta).
Na ez a gondom az Intellel, pedig azt használom. :(

A legjobb aláírás a héten

(#10) arn válasza erdoke (#9) üzenetére


arn
félisten

a dual ddr savszelessege es a p4 busz atviteli szelessege epp egyforma... es a mem sebessege nagyon szepen emelkedik is. az osszteljesitmenyben ez mennyit szamit az egy masik dolog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) erdoke válasza arn (#10) üzenetére


erdoke
titán

Persze, ahogy mondtam is, ez az elmélet. RAM sávszélessége effektíve meg sem közelíti a 6,4 GB/s-ot, és akkor még nem beszéltünk az egyéb eszközökről, amik memóriát használnának. Valsz a QPB és a DDR közötti szinkronizálás viszi el a sávszélt a NB-en.

A legjobb aláírás a héten

(#12) robekri válasza RECSKA (#2) üzenetére


robekri
addikt

Bocs, de én AMDS vagyok.........:))
És pont.

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#13) robekri válasza Andix (#7) üzenetére


robekri
addikt

Hát én bízok a 64-ben! (SZVSZ:Intel mindíg az órajelre utazik!)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#14) erdoke válasza robekri (#13) üzenetére


erdoke
titán

Nem feltétlenül. 90 nm-en indulhattak volna 4 GHz-RŐL is. Olvashattad, hogy lényeges architekturális változtatásokat is terveznek, pl. L1, L2 cache duplázása, trace cache jelentős emelése.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Cefa válasza simonzé (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

nem tudom hogy a béna szar neked mit jelent 2.53 ghz az nem az

Ja és számolni sem tudsz mert

163*214=34800 forint.


Ami nálunk még olcsóbb is lehet mert már most 34 a nettója ennek a procinak hátmég árcsökkentés után.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#16) xuldar válasza erdoke (#14) üzenetére


xuldar
őstag

Nem tudom, neked mit jelent az architektúrális változtatás, főleg, ha jelentős. Mert az, hogy 2x annyi kest tesznek bele, semmiképp nem jelent architektúrális változtatást. Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a pentium pro (pentium 1) óta a p4 az első új architektúrával készült proci. Na az architektúrális változtatás volt. Még a neve is p4 marad...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17) xuldar válasza Cefa (#15) üzenetére


xuldar
őstag

Lehet, hogy itt milliós tételben veszik az intel procikat, azér olcsóbb még ennél is... :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18) erdoke válasza xuldar (#16) üzenetére


erdoke
titán

A ''csak az órajelre hajtanak''-hoz képest gondoltam, de lehet rosszul fogalmaztam. 90 nm + L1*2 + Tr*1,67 + L2*2 = nagyobb változás (nálam). Hogy ez architekturában mit jelent, odabízom annak, aki nálam többször látott proci szerkezeti vázlatot (én 1x, de nem mondanám, hogy teljesen értettem :)).

A legjobb aláírás a héten

(#19) xuldar válasza erdoke (#18) üzenetére


xuldar
őstag

Én sem vagyok procitervező, sőt villamosmérnök sem, de az architektúrális változás felépítési, és az ebből adódó működésbeli változást jelenti. Tudtommal. Ha elmész a piacra, és 2 helyett 4 kg banánt, paprikát, meg krumplit veszel, a szatyrod igaz, hogy 2x olyan tömött lesz, de ugyanúgy banán, paprika meg krumpli lesz benne, mint előtte.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) erdoke válasza xuldar (#19) üzenetére


erdoke
titán

Aha. Értem, mire gondolsz, de a példa nem tűnik a legjobbnak. Architekturális=felépítésbeli. Asszem a fenti változtatások magukkal hozzák az egyes szálak hosszának növekedését is. Ez már felépítésben különbség pl.
Ne másszunk tovább, mert nem értek hozzá, mondanivalóm lényegét már újradefiniáltam kb. kettővel föntebb.

A legjobb aláírás a héten

(#21) xuldar válasza erdoke (#20) üzenetére


xuldar
őstag

Tudod mit? Várjuk meg DCsabaS-t meg Power-t, ők a nagy tudorok ebben a témában. Remélem, ide is benéznek :)
(Azért zárójelben jegyzem meg, hogy 2x akkora cache-hez nyilván jóval több drót kell, de az elvi működés nem változik, ugyanazok az alkatrészek ugyanúgy dolgozzák fel az adatokat, csak többen hamarabb végeznek)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.