Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbazsy


bbazsy
őstag

Hmm, cuki kis darab, és tényleg lehet haszna..

Csak pl Windows telepitesnel leformázott gépre megszívhatom :DDD

..

(#2) Balinov


Balinov
félisten

Király,cd-tár pc-hez. Mekkora 5let!
kíváncsi lennék,itthon mennyibe fog fájni,márha lesz...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) fendre válasza Kalandor (#3) üzenetére


fendre
tag

Az a 2.0-ás verzióban lesz :C

(#5) fendre


fendre
tag

Amúgy király a cucc, engem nagyon érdekelne, de csak emberi árban :D

(#6) Balinov válasza fendre (#5) üzenetére


Balinov
félisten

hát a 198ójróból mire ideér legalább 50+sarc lesz...ismerme jó magyar árképzést..

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Jol jönne otthoni cdk tárolására...Na megyek is körbenézni nálunk :)

(#8) fendre válasza Balinov (#6) üzenetére


fendre
tag

Vazz. Lehet hogy mégse lesz ilyen cuccom :((

(#9) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez baromi jó, ha cd olvasó is lenne benne(nem dobná sokkal az árat) akkor még ezzel se kéne szórakozni, h te tedd be a lemezt, jukebox, meg lustaság rulez :)

Ja ez #3-ban már le van lőve :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Waikiki


Waikiki
tag

Valszeg nem vagyok célközönség és az a baj, de ez mennyivel jobb a CD-tartó + katalógus-szoftver kombónál? :F

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#11) G@ben válasza Waikiki (#10) üzenetére


G@ben
addikt

Ez ki is adja neked. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12) Balinov válasza Waikiki (#10) üzenetére


Balinov
félisten

nagyságrendekkel...valaki írta elébb,hogy lehet,lesz olyan rev,amibe már cd-rom/dvd-rom is lesz.na az lenne tényleg a nagy durranás

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Jó cucc, de ilyen, 20e feletti árat soha nem adnék érte. Max 6-8e ft-t érne nekem egy ilyen, de ez az ár meg elég messze van még a valóságtól. Marad a sorbarendezett számozott cd-k, és a katalogizáló porgi.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#15) LordX válasza Balinov (#12) üzenetére


LordX
veterán

Namost ezt készpénznek veszitek? :F Én úgy olvastam ki, hogy heccből lett írva, hogy a rev 2-ben lesz olvasó..

(#16) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Csak tehetnének bele egy cd dvd lemez megsemisítőt is, sose lehet tudni:D:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17) Atic


Atic
tag

Sajnos nem csak a termék, hanem az ár is ütős... Amíg el nem olvastam az árat, tök jónak tűnt...

[Szerkesztve]

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Kb 700 forintert veszek egy ''lapozgatos'' CD-DVD tarolot, es kikeresem egy programmal az adatbazisbol, hogy melyik CDn-DVDn van a keresett allomany.

(#19) karib válasza twollah (#18) üzenetére


karib
addikt

Én meg inkább HDD-n tartom a dolgokat, franc fog lemezekkel vacakolni.

Department of Redundancy Department

(#20) twollah válasza karib (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat eleg mokas arcokat tud vagni az ember ha a HDD romjai felett mereng...

(#21) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Nincs hozzá Linuxos Driver :(

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#22) nap


nap
addikt

Ha jol szamolom, mar az otvenes evekben voltak zenegepek. Bedobtad az aprot, kivalasztottad, hogy mit akarsz, es mar nyomta is a gep.
Azota eltelt 50 ev...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) #25954560 válasza Esmein (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

sztem sokat dobna az egyebkent is kisse magas arat. gondolj bele: eloszor is kell maga az olvaso. azutan kene vmi mechanika, ami a lemezeket bele/ra/akarhova helyezi. ha megnezed, ebben a mostani verzioban semmi sincs. egy (lepteto?)motor meg valami nagyon egyszeru mechanika, ami beszippantja a lemezt meg kiadja. a merete is lenyegesen none, ha ugyanezt a megoldast szeretnek olvasossa tenni. nezz meg egy mostani autos cd-tarat. ezek mar nem (annyira) karcoljak a lemezeket csere kozben, de a 12 lemez ellenere nem picik, holott a lemezek egymas folott vannak.
esetleg most gyorsan talaljunk ki egy minden eddiginel jobb, otletesebb elrendezest a tarolas-olvasas problemajanak megoldasara es JukePh!ox 301 neven hozzuk is forgalomba :)

[Szerkesztve]

(#24) karib válasza twollah (#20) üzenetére


karib
addikt

Vagy az elveszett, eltört, összekarcolt DVD felett :) RAID-ről hallottál már? :)

A másik probléma, hogy hozzászoktam, hogy a hálózatról bárhonnan, bármit el tudok érni. Sokkal kényelmesebb, mint átmenni a másik szobába, előtúrni egy lemezt, berakni... pár kattintás és már ott is vagyok.

Department of Redundancy Department

(#25) Mosqu!to válasza karib (#24) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A lustaság rabja vagy! :D

twollah: Cd-k ellen szól, hogy idővel tönkremennek. Bátyámnak, és ismerőseimnek a 8-10 évnél idősebb írott cd-i mind olvashatatlanná, vagy hibássá váltak, pedig mind tokban volt, és nem karcosak. Egy vinyónak pedig 90%-ban csak a mechanikája romlik el, ami cserélhető, és az adatok nem vesznek el. Pláne ha az ember utánaszámol, jobban jár egy vinyóval, mint cd-dvd írogatással:
Egy DVD író nettó 12e ft. Mondjuk 160Gb-nyi lemez (36db) 10500 nettó ft. Egy egyszerű matematikai számítással rájövünk, hogy ez összesen 22500 nettó ft. Most egy ugyan ekkora winchester 19800 nettó ft. Egyértelműen a vinyó éri meg, még keresgetni sem kell a cd-k közt, nem kell ki-be dugdosni, etc. Oké, lehet azzal vagdalózni, hogy egy vinyó nem 160 gb, hanem kevesebb, de még úgy is kb egálra jön ki az ár, ami egyértelműen azt tanusítja, hogy nem éri még meg a hajlékony lemezre való írogatás.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Pár éve láttam már ilyet a depón hirdetve... (Az nem Imation volt...)

Aki hülye, haljon meg!

(#27) zsiga667


zsiga667
addikt

Páran panaszkodtak hogy mért nincs benne CD/DVD-olvasó. Kéremszépen, csak fantázia és egy kis modding kérdése az egész, nameg kell venni mellé egy ilyet: Bővebben: link...

(#28) L3zl13 válasza Mosqu!to (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hehe. Jó vicc ez a számítás.

Az írót csak egyszer kell megvenni, tehát ne lefelé menjünk kapacitásban hanem felfelé, és máris jobban megoszlik az ára. -> Csökken a GB-onkénti ár. Ahhoz meg hagy ne szóljak hozzá, hogy 290Ft-s DVD lemezzel számolsz, de a nép gyakran nem ennyiért veszi.

Nem mondom, hogy a DVD jobb megoldás. De inkább csak kényelmi szempontból előnyös a HDD.

A winyós tárolás tényleg jó. Főleg valamilyen hálozatos rendszerben, de ha már több vinyó kell vagy csak a legnagyobb vinyók elégségesek, akkor kezd az is kényelmetlenné és költségessé válni. Míg a DVD-nél nem nagy különbség, hogy 50 vagy 100 DVD lemezed van.


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#29) L3zl13 válasza zsiga667 (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát elég érdekes lenne összemoddolni egy DVD váltóval... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Mosqu!to válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A nép nagyrészt a vinyót is olcsóbban veszi, tehát ebbe ne menjünk bele, az összes árat az Aqua honlapjáról néztem.
Természetesen nagy mennyiségben gazdaságosabb a dvd, de egy átlag felhasználónak nincs 160-200 Gb-nál több adata.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31) L3zl13 válasza L3zl13 (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Asszem ez volt a depón is:
Bővebben: link

Aki hülye, haljon meg!

(#32) L3zl13 válasza Mosqu!to (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De nem harmadáron... Szóval teljesen más nagyságrend...

A többivel egyet értek.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#33) zsiga667 válasza L3zl13 (#29) üzenetére


zsiga667
addikt

Ja, de megoldható. A tároló egyenesen az olvasóba tolná a lemezt, az olvasót meg bedobod egy firewire-s külső házikóba, és kész a komplett rendszer. De ha elég nagy a házad (egy stackerbe talán be lehetne már építeni, de ebbe Bővebben: link biztosan) akár mehet az egész a gépbe, és akkor még a firewire-t is megspórolod. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.