Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

És lám a nevető harmadik?

Soirée...

(#2) _cirmos_


_cirmos_
őstag

van benne ráció, minek szívjanak szegénykék egy lapkán, mikor megy ez patexel is:DD

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Jól hangzik, de először jó volna megtanulniuk, hogy egy normális magot hogyan hozzanak össze. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Sanya válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

tűzfalszerverbe teljesen tökéletes lenne, 3.5w fogyasztással, csak passzív hűtéssel

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) L3zl13 válasza Sanya (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

3,5W az egymagos verzió, akár már most is megveheted...

Aki hülye, haljon meg!

(#6) dabadab válasza L3zl13 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem teljesen normalis mag ez, a 3,5 W nagyon meggyozo adat, es ok nyilvan erre hajtanak, nem a minden aron valo teljesitmeny-novelesre. Egy dual 2 GHz-es darab akar realtime videotomoritesre is eleg lehet.

DRM is theft

(#7) L3zl13 válasza dabadab (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, elég lehetne, ha létezne... De még szinglikórosban sem létezik 2GHz-s tudtommal.

Annó a p4-re is azt mondták, hogy 10GHz-ig lesz skálázható az architektúra.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

kiváncsi vok mit tud majd:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9) LordX


LordX
veterán

''További újdonsága, hogy (...) és a tördelő, ún. hash algoritmusokat. ''

Mindet? ;] Gyanítom nem. Mondjuk az MD5-öt, meg két másikat, de ha kell, itt helyben kitalálok hash-algoritmusokat, amit max szoftverből támogathat, de ismerni nem ismerheti :)

(#10) Erasmus válasza LordX (#9) üzenetére


Erasmus
őstag

Jogos, kiegészítve.

(#11) polika


polika
senior tag

az esther amit itt ez a cikk ugy mutat be mint amit már gyaártana z IBM 90nm-en az majd csak 2005-ben fog megjelenni 1 magosként, gondolom 2 in 1 tokozásban is akkor csak ezután..és a gyenge VIA vs AMD/Intel a C3 (csak 133mhz fsb, SSE, de semmi SSE2 vagy SSE3 se 3dnow) re vonatkozik nem pedig a meg meg se jelent estherre.

Eddig mindehol azt irtak le hogy a VIA C3 azér szar mer lassu fsb miatt a memoria read-je kb 3x lasabb mint egy p3 vagy duron, a write az csak kb 70% a másik kettőnek, pluisz a nagyon szar FPU (a nehemiah mag elött az FPU fele órajelen ment). Na most akkor az estherben adnak alá SSE2, SSE3, 800mhz fsb, remélhetőleg az FPU-n is javítanak, ha ezt mind tartani tudják 3.5W/1ghz-en akkor én ilyen EPIA-s rencert akarok majd venni...

adalekkent a mostani VIA eden, vagy C3 is teljesen jó DVD nézéshez sőt az 1ghes C3-on lehet DivX-et is nézni majdnem full ostprocesszinges beállitásokon (high megy állítólag).

(#12) Raymond


Raymond
félisten

Azt elfelejtettek kozolni, hogy ''Exclusive Dual-Slow Technology'' built-in...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) fifi_addict válasza polika (#11) üzenetére


fifi_addict
tag

Tényleg megy, de azért meg kell nézni a lejátszót is, különben akadozik... Nekem ilyen zizeg az asztalon (C3 laptop, ECS), nem rossz, csak szokni kell, no meg a memoriát nem teletömni. Asszem, izmosabb lenne XP helyett W98-al, majd eccer kipróbálom...;]

...........................???

(#14) L3zl13 válasza polika (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Eddig mindehol azt irtak le hogy a VIA C3 azér szar mer lassu fsb miatt a memoria read-je kb 3x lasabb mint egy p3''

Miért a P3-nak mennyi is az FSB-je? :U

FPU lassú mert fele sebességen megy? Nehemiah-ban ezek szerint már nem fele sebeségen megy, de ettől ugyan még nem érte utol a vetélytársakat.

Nincs SSE2-3 ill 3D now.
Ezeket még mindig csak a programok töredéke használja ki.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) polika válasza L3zl13 (#14) üzenetére


polika
senior tag

nem tom a P3-asnak mennyi az fsbje de pl egy 100-as duronnak 200 igazából, és a teszteken az derült ki hogy a C3-nak kb 1/3 sebességű volt a memória olvasási sebessége a duron ill p3-hoz képest.

az FPU az fele órajelen ment a C3-ban kivéve a legutolsó core revizió (nemehiah) ott már egyező órajelen mennek ezér 800mhzes (régi magos C3) 256 MFLOPos a 700mhzes P3 meg 945 MFLOPos.

De mivel egy számítógépen az SSE,2,3-at használják nagy mennyiségű integer, floating point műveletekre ez nincs benne VIA-ban és szop is vele (a cikkben ahol olvastam irtak 800mhzes C3 csinált 953 it/s-et MMX-el, a 700mhzes p3 meg csinált 3811-et SSE-vel) floatingba ez C3-nál 1634 it/s volt 3dnow-al, a p3-nak meg csinált 4665-öt SSE2-vel).

a legtöbb program használja SSE ill SSE2 stb-t akármelyik médialejátszót megnézed van proci specifikus kód bennük, ha van SSE akkro kihasználja ha van SSE2 akkor azt, de ha a program nem is gondolt SSE-re stb a fordítók optimalizálnak, kevesen programoznak assemblyben és a C fordító dógozik helyettük...


(#16) L3zl13 válasza polika (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

P3-nak 100 illetve 133 az FSB-je, tehát ha a C3 memória kezelése 1/3-a a p3-énak, akkor nem az FSB miatt.

SSE-t sok progi használ már de SSE2-t nem. SSE3-t pedig szerintem elvétve sem találsz. Mellesleg P3 szintén nem tud SSE2-t SSE3-t.


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#17) hobizoli válasza polika (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''IA-32 implementation
Intel P3 (incl. Celeron and Xeon)
...
External Bus Speed:
66 MHz (0.18 µm Celeron FC-PGA up to 766E MHz)
100 MHz
133 MHz (aka B)''



hobizoli

több drón kell ;P

(#18) wiziloo


wiziloo
tag

Azért el tudnék képzelni egy passzív hűtésű, jó kis 2ghz-es notit, ami 12órát működik folyamatosan, egy akkuval!

(#19) polika válasza hobizoli (#17) üzenetére


polika
senior tag

ez is quad pumped mint a p4-nél? mer a C+-é az 133-as de az nem quad pumped hanem sima 1 csatis

(#20) Miracle válasza wiziloo (#18) üzenetére


Miracle
senior tag

csak az a baj, hogy egy rendesebb kijelző is megeszik ~30Wot, meg a merevlemez nem magától megy, a GPU sem(ha használod), pusztán a processzorral nem nagyon lehet mgváltani a világot.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#21) polika válasza Miracle (#20) üzenetére


polika
senior tag

igazad van, de egy EPIA mégis egy 50W-os tápról fut (35W a fogyasztás terhelés alatt cakpakk egy 40gigás vinyó volt benne) ehhez még hozzáveszel egy 15-17 colos TFT-t és akkor 100W körül vagy gondolom ami egy izzólámpa teljesítménye, ami nem rossz

(#22) Miracle válasza polika (#21) üzenetére


Miracle
senior tag

+ manapság a 7200as merevlemezek mennek, bár az annyit nem dob. ami még gázos, az az optikai meghajtó, mert az kajolja az áramot, ha írni is tud/akar.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#23) süti5 válasza polika (#21) üzenetére


süti5
őstag

Egy izzólámpa 100W?? Nem vagyok technikai zseni, de itthon a legerősebb villanykörténk 100 W-os.

(#24) polika válasza süti5 (#23) üzenetére


polika
senior tag

én se elemlámpára gondoltam hanem 100W-os lámpára..amúgy van annál nagyobb is de háztartásba 100W-os felesleges max a házon kívülre a bejáróhoz stb

(#25) gerlaip


gerlaip
addikt

''Csökken a kihozatal, kevesebb lesz a működőképesek aránya.''

Lesz itt is celron, csak itt nem cache-ből lesz kevesebb, hanem csak az egyik mag fog működni :DD

lámavakond

(#26) hobizoli válasza polika (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

P3 mikor volt quadpumped FSB-s :U?


hobizoli

több drón kell ;P

(#27) simonzé


simonzé
addikt

Az én szememet ez szúrja: ''nincs érdemleges teljesítménybeli különbség a két megoldás között '' Melyik kettőről van szó? Via egymagvas , és Via kétmagvas között? Vagy Via kétmagvas és AMD/Inte kétmagvas között? Az utóbbin nagyon meglepődnék, az előbbi viszont értelmetlenné teszi a kétmagvasba ölt munkát.
Valamit félreértettem volna? Magyarázatot kérek!

I don't fit in. I fit out.

(#28) Balli


Balli
őstag

Az AMD is ikermagos processzort fog kidobni jövő év második felében.
Tudom nagyon láma kérdés, de valaki leírná, hogy mennyivel jobb/ gyorsabb az ikermagos proci a simánál (pl.: A64-nél majd az új kétmagos AMD)?
S egyáltalán még milyen előnyei lesznek egyszerű felhasználóknak az ikermaggal? Kell majd ez nekünk? Vagy csak szervereknek?
Egyszerűen nem értem még ezt az ikermagos dolgot :(

Athens 2004

(#29) #25954560 válasza Balli (#28) üzenetére


#25954560
törölt tag

a tobbszalon futtathato (futo) progikon sokat gyorsit a ket mag. ami nincs erre felkeszitve/optimalizalva, azon nem. valszeg majd ezekutan jonnek divatba nagy szammal. ha jol sejtem, akkor most a junixerek sokkal jobban allnak, csak nemtom, hogy pl a pc-s solaris megy-e via-n (miert ne menne?) linukc tuti megy.

(#30) Balli válasza #25954560 (#29) üzenetére


Balli
őstag

Még 64bitet kihasználó progik sem kezdenek terjedni (s először azért azok fognak elrejedni, nem?), szerintem az még jócskán odébb (még nem a köv. évben) lesz hogy a kétmagot használó progik kezdjenek terjedni, nem?
S lehet olyan progikat készíteni ami mind a 64bit előnyét mind a két mag előnyét kihasználják?

Athens 2004

(#31) #25954560 válasza Balli (#30) üzenetére


#25954560
törölt tag

nemtom :)
az egyik sztem nem feltetele a masiknak. mas kerdes, hogy 64bites rendszerek a nagyok es ott mar regebb ota lehet igeny a multithread-re. nem latom, hogy a C3-as cucc 64 bit-es lenne. kicsit off lettunk.
persze, hogy lehet olyan progikat 'kesziteni'. majd valami koderguru megmondja. a 64 bites dolog az utasitaskeszletbeli valtozast illetve regiszterkezelesi valtozast hoz, a tobb mag kihasznalasa pedig inkabb programozas-szemleletbeli valtozas (persze uj utasitasok itt is vannak, de nem ez a lenyege)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.