Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qayxc


qayxc
csendes tag

Ez meg minek? Éltessük tovább az Intelt? Intel forevör??? Az AMD a király!

Nem én voltam, ott szalad!

(#2) Szalma


Szalma
őstag

Örömmel használok lassan 2 éve 2 PowerLeap NEO S370-et. Teljesen profik. Valószínüleg ez is jól megy, bár biztosan nem olcsó...

Szeretettel:
Szalma

(#3) Szalma válasza qayxc (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Ha van egy milliós hardvered, ami csak prociban van lemaradva, akkor Te dobnád ki az egészet?

Szeretettel:
Szalma

(#4) qayxc válasza Szalma (#3) üzenetére


qayxc
csendes tag

Nem, de gondold végig! Folyamatosan esik a hardware ár! Ha van egy milliós vasad, az már rég nem ér annyit. Egyébként meg gondolom, csak az alaplapra gondolsz. Ha csak nem szerver, de az meg drágább.

Tehát nem értem, miért feccölnél bele ilyenbe?

:-)

Nem én voltam, ott szalad!

(#5) szucsi válasza Szalma (#2) üzenetére


szucsi
őstag

Üdv,

A háromhetvenes az mit alakít mivé?
És ezáltal min lehet spórolni jót?

(#6) Parci válasza qayxc (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

''Az AMD a király!''

Te meg ki leszel nyesve innét ezerrel, ha nem árnyalod jobban a véleményed. Az Intel-AMD flame nem pálya, légyszi akkor szólj hozzá, ha konkrét mondanivalód van (lásd legutóbbi hozzászólásod)...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Szalma válasza szucsi (#5) üzenetére


Szalma
őstag

PPGA->FCPGA. Sprórolni semmit nem lehet (lévén $40/db), hacsak nem veszem számításba, hogy minimális szerelgetéssel (kikapcs->proci ki->kuka->NEO be->PIII be->bekapcs) szintre hoztam két még ma is igen jó compaq desktop gépet... Akkor a full gépcsere az állásidővel együtt sok 100eFt-ot tett volna ki... De mindig mérlegelni kell, hogy megéri-e... Akkor, ott megérte. Mai napig mennek a gépek... :)

Szeretettel:
Szalma

(#8) Szalma válasza qayxc (#4) üzenetére


Szalma
őstag

Ha folyamatosan esnek a vas árak, akkor köteles vagyok 2 havonta a legújabb vasat is ''szarrá'' tesztelni, felépíteni rajta egy production szervert és elhinni, amit a marketingesek mondanak?

Ez a kütyü NEM feltétlenül AZ OTTHONI piacra készült...

Szeretettel:
Szalma

(#9) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Szvsz nagyon hasznos ''kütyü'' és bár nem vagyok Inteles biztos sokan örülnek, hogy nem kell feltétlenül kidobniuk az esetleg kedvenccé vált alaplapjukat. :P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) Zoz


Zoz
őstag

''Más kérdés, hogy a Powerleap hardverekkel egyelőre Magyarországon még nem találkoztunk.''
Kelly-Technél van PLP4N,PLIP3T,PL370T, gondolom ez is kapható lesz majd...

(#11) Szalma válasza Zoz (#10) üzenetére


Szalma
őstag

Jó hír! Mi még USA-ból rendeltük...

Szeretettel:
Szalma

(#12) Tchoepi válasza Parci (#6) üzenetére


Tchoepi
tag

Hajrá Parci! Köszi, hogy rendet próbálsz tartani.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#13) Dade


Dade
tag

Hello !


Mivel én egy Abit TH7 II tulajdonosa vagyok, nekem jó lenne egy ilyen átalakító. :D


Üdv,

Dade

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#14) Kriza


Kriza
őstag

''A Windows XP egy külön meghajtó segítségével gond nélkül felismeri mind a logikai, mind a fizikai processzort. ''

Melyik a logikai processzor? Ez a ''kütyü''? A fizikai az gondolom, maga a CPU. De egy átalakítót miért kell felismernie az XP-nek? Ezek szerint viszont más op. rendszer alatt nem is megy?
Csek kérdem, hogy értsem :) Úgysem fogok ilyent venni, de nem világos ez a része a cikknek.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) User64476


User64476
őstag

Ez a HyperThreading lényege, a gépben 1 proci va, de kettőt lát. Ugye ebből az egyik logikai lehet, mindaddig, amíg valaki be nem hoz 1 lapkán 2 magos megoldást... Hogy ez a logikai dolog mire jó? Hát amelyik szoftver támogatja az eljárást, annál ha jól tudom 5-7% körüli sebességnövekedés várható. Mondjuk ez az én szívem nem dobogtatta meg, nem is rohanok ezért HT-s procit venni, pláne pert Intel ;] :t

(#16) Zoz válasza Kriza (#14) üzenetére


Zoz
őstag

Gondolom arról lehet szó, hogy eredetileg a BIOS kapcsolná be a HT-t, de a régi alaplap BIOS-a nem tudja, és ezért kell a driver...

(#17) ArchElf


ArchElf
addikt

Én csak azon gondolkozom, hogy ha betesszük a proci alá ezt a cuccost, akkor valami speckó hűtő is kell rá, mivel a normál hűtők biztos nem jók...
Amúgy meg hogy fér el a lapka? Ha a képen levőről van szó, akkor minden irányba (ahogy látom) lelóg egy kis nyák...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) Zoz válasza ArchElf (#17) üzenetére


Zoz
őstag

Én 423-as alaplapba való 478-as átalakítót láttam PL-tól, ott hozzátartozott a megfelelő ventilátor is, gondolom ennél is így lesz...

(#19) Xmas


Xmas
tag

Én személy szerint nagyon boldog vagyok, mikor nem tudják érvényesíteni azon csúnya trükköket a hardver gyártók, hogy megváltoztatnak egy interfészt és akkor emiatt, ha egyik oldalon csere van, akkor a másik oldalon is nőjön a vásárlások száma. Undorító, hogy minden új proci típushoz új alaplap kell.

És az is jó dolog, hogy ez még legalább legális hack-nek minősül. Mi lesz, ha ezt is megtiltják a végén...

(#20) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Az 5dimenzio árlistájában vannak powerleap átalakitok.

(#21) Pyton válasza Parci (#6) üzenetére


Pyton
aktív tag

Nem láttatok PowerLeap cuccokat Mo.-n? LOL! Érdekes módon az Acorp ZX-es alaplapomban egy 1,4-es Tua Celeron lapul a fent említett cég átalakítójának segítségével...

(#22) HookR válasza Pyton (#21) üzenetére


HookR
addikt

Es ez mennyiben cefolja meg azt az allitast, hogy ok meg nem lattak PowerLeap termeket Magyarorszagon? :P

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23) krila


krila
tag

Bár utolsó intelem a 486 dx 66 os volt azért mikor ilyen hírek rebbenek fel . akkor bizony kissé irígykedem a p4 tulajokra!!!


A SZÁMÍTÁSTECHNIKA A KIRÁLY

(#24) erdoke válasza User64476 (#15) üzenetére


erdoke
titán

HT: pont arról van szó, hogy 1 magban 2 logikai processzor, ''2 szál'' van. Az összes többi cuccosból 1-1, amin osztozni kényszerül a 2 logikai. Részben ez az oka a nem drasztikus teljesítmény-növekedésnek, részben az az egyszerű gond, hogy ezt most szinte 0 program használja ki, csak speciális esetekben működik, lásd PH! teszt.
Elvileg minden FCPGA tokozású alaplapba bedugható HT proci, hiszen csak a fent említett különbség van közte, meg egy normál P4 között, sőt, a többi P4B-ben is benne van fizikailak a két szál, csak nincs engedélyezve.
Végeredmény: Ha BIOS támogat 2 procit, és megfelelő drivered van, csicsás jelzések nélkül is működnie kell a HT-nek. (:)))

A legjobb aláírás a héten

(#25) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Ha mükszik ez a link akkor itt pár kép az installról(ja és az eredeti hűtővel is jó)[L]http://www.upgrade123.com/html/modules.php?set_albumName=album01&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_album.php&page=1[/L]

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#26) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

De még mindig nem értem mire jó ez!?
Ha van valakinek egy ilyen lapja(már ami nem támogatja a HT-t,akkor megveszi ezt a kütyüt na meg 1 HT-s procit és már m1 is.(ha talál hozzá biost)Ha megtalál hozzá biost minek a fenének átalakító?(túl sok a ''ha'').
modjuk ez ideáig kb: 150.000 nettó!
egy új lap-proci-ram:kb: 170.000nettó!
Még mindig nem értem!
Nekem P4PE lapom van.Ez támogatja a HT-t.(*sőt*)
Van benne 1 2.4B(533)proci mibe levan tíltva a HT!
Na ide kellene átalakító!
Próbálgatások már voltak de egy két világsikert eltekintve még senki nem tudott használhatót alkotni.
Most jön a *sőt*:
Asus szerint az új P4PE biossal idézem:

Revise code for clock generator fix AGP/PCI=66/33 frequency issue.
Support CPU PSB 800Mhz
Modify clock M/N value for FSB=200Mhz*4

Akkor ide ki ad nekem átalakítót?Vagy ez nam azt jelenti hogy innen kezdve már pörög az 800Mhz P4 proci is a lapon?
bocs ha unalmas voltam!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#27) hobizoli válasza Krisz@1975 (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez arra jo, hogy ha van egy HTT-s P4 CPU-d, de az alaplapod nem olyan ami ezt tamogatja, akkor az atakitoval muxeni fog benne. Neked pont forditott felallasod van, azaz az alaplapod tudja, csak CPU-d nem: erre viszont csak egy HTT-s CPU upgrade a megoldas, mas nem...azaz aCPU-nak muszaj tudnia HTT-t, ez az atalakito ezta problemat magtol nem oldja meg. Ez az atalakito csak az alaplapot ''gyogyitja'' ki...
A HTT egyebkent meg a regebbi P4 Willematte magban is benn van, szinten letiltva.
Akinek van loveja HTT-s CPU-ra, az SZVSZ mar regesreg olyan lapot is hasznal hozza...


hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Egon válasza hobizoli (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

''Akinek van loveja HTT-s CPU-ra, az SZVSZ mar regesreg olyan lapot is hasznal hozza...''

_Most_ igen, na de mondjuk fél-egy év múlva?!? Addigra talán több értelme is lesz a HTT-nek (progik optimalizálása).
Örülök neki, hogy a boldog emlékű BX-es idők (Slot1-FCPGA átalakító) egy kicsit visszaköszönnek...:P Persze ha nagyon húzos lesz az átalakító ára, akkor nem biznic (lásd a Tualatint fogadni tudó átalakítók).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Egyebkent en nem todom itt a P4-nel mikepp megy ez a CPUid azonositas...
Azt tudom, hogy a Morgan Duron a megfelelo BIOS update nelkul Win alatt NEM tudja az SSE-t. Ezt tobb (info/teszt)prg is megmutatta. Az update utan ugyanazok a prg-k szerint is mar tudta...
Szoval BIOS update nelkul ez a Powerleap atalakito lehet-e elegendoen megfelelo megoldas...???


hobizoli

több drón kell ;P

(#30) Pyton válasza hobizoli (#29) üzenetére


Pyton
aktív tag

''Es ez mennyiben cefolja meg azt az allitast, hogy ok meg nem lattak PowerLeap termeket Magyarorszagon? ''

Azért eléggé ismerhetik a hardverpiacot, nem?! Gondoltam tudnak helyet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.