Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  [Re:] Húszéves a Mac (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Vajon hol tartunk majd 20 év múlva?

(#3) csudri válasza Kalandor (#2) üzenetére


csudri
őstag

én is észrevettem és nem tudok rá mit mondani. De kicsit úgy vagyok most, mint Mel Gibson az Összesküvés elmélet-ben.

(#4) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Én valahogy a Lisától számítanám az Apple sztorit, az meg 1983 óta létezik. De mindegy, ők tudják...

Még valami: egyik grafikus ismerősöm múlt héten vett egy G4-est, monitor nélkül 400 ezer körüli áron. ATI radeon, 512 vagy még kevesebb ram, stb. Tudom hogy kiválóan optimalizált, de ha arra gondolok, hogy milyen PC-t tudnék összerakni 400-ból :( Néztem, amint dolgozik, aztán elképzeltem, amint ugyanezt egy dual P4-esen teszi 2 giga rammal, 9800XT-vel..... Nem győzött meg.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#5) rog válasza Kalandor (#2) üzenetére


rog
addikt

szerintem ez egy 2004-es reklámfilm. az eredetiben úgy rémlik, hogy a szürke manusok egy számítógépeken dolgoztak, nem pedig csak bambultak a helyükön.

(#6) consono válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, az Apple azért jóval előbbről létezik, lásd pl az Apple II-t, de ez a gép volt az első, amit Macintosh-nak hívtak...

"In God we trust. All others must bring data"

(#8) csudri válasza rog (#5) üzenetére


csudri
őstag

Pedig ez az eredeti.

(#9) kamikaze boci válasza consono (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Sőt, Apple I 1976 óta.

Igaz viszont, hogy a név innentől létezik.

egyéb állatfajták

(#10) Erasmus válasza csudri (#8) üzenetére


Erasmus
őstag

Igazatok van, egy kicsit belenyúltak az eredetibe. Ez az eredeti: [L]http://www.macdailynews.com/1984.php[/L]

A különbség csak annyi, hogy nincs iPod a csaj derekán. Érdekes.

Izé,

(#12) csudri válasza Erasmus (#10) üzenetére


csudri
őstag

mekkora buzeránsok!

(#13) LordX


LordX
veterán

'Most ''..mektekinthető az .'' Az előző jobb volt :)

[Szerkesztve]

(#14) dabadab válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


dabadab
titán

Azert ne felejtsd el, hogy ha arrol van szo, a Compaq is pikk-pakk el tud kerni egy halom penzt a cuccaiert, konkretan kb egy arban van az Apple-lel (legalabbis az USA-ban).

DRM is theft

(#15) kamikaze boci válasza dabadab (#14) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen, jó presztizse van ezeknek a holmiknak.

USA-ban különösen, ott mindenki készen vesz (Dell, Compaq, IBM, stb.)

egyéb állatfajták

(#16) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Egy riportműsorból úgy emlékszem, hogy valami olyan ''tartalma'' volt az eredeti reklámnak, hogy a csúnyagonoszrossz IBM egyhangú, szürke világából szabadítja ki a MAC a felhasználókat.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#17) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Gratulalok PH!

Nem csak a pC-rol emlekeztetek meg, hanem a nagy ''ellenlabasrol'' a Mac-rol is! :)
Azt hiszem most ennek oromere bekapcsolom az Apple][c-met (gyari Apple hattervilagitas nelkuli LCD panel van hozza), meg a Mac SE-met es iszom az egeszsegukre egy seritaltot jol. ;)
(Ja, a tortenethez hozzatartozik, hogy ~2 eve egy MacIISi a tuzfalam itthon :DDD).
Remelem azert egy ev mulva az Amiga 20. evfordulojarol is megemlekeztek majd. :D


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#18) fanatic válasza Warlock_42 (#16) üzenetére


fanatic
aktív tag

Jó ez a reklám! :DD :DD :DD

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#19) Erasmus válasza Warlock_42 (#16) üzenetére


Erasmus
őstag

És akkor az IBM lenne az orwelli Nagy Tesó?

izé,

(#20) freya


freya
aktív tag

Nézzétek mit találtam!
Az Apple 1997-ben ünnepelte a Macintosh 20. születésnapját, furcsa, nem?

[L]http://web.archive.org/web/19970405052215/www.twentiethanniversary.apple.com/usa-w.html[/L]

(#21) Macc válasza freya (#20) üzenetére


Macc
aktív tag

Nekem ez eleg fake-nek tunik... Legalabbis az biztos hogy nem Apple design, es ha nem az, akkor nem is mac.

(#22) freya válasza Macc (#21) üzenetére


freya
aktív tag

Ne haragudj de te jobban emlékszel az apple weboldalaira 1997-ben, vagy higyjünk egy több száz terabyte-os archívumnak inkább?

(#23) freya


freya
aktív tag

Mellesleg itt egy 1997-es apple.com címoldal:
[L]http://web.archive.org/web/19970404064352/http://www.apple.com/[/L]

Ez se apple dizájn? :)

(#24) Macc válasza freya (#23) üzenetére


Macc
aktív tag

En a kepen lathato hw-re gondoltam nem a site-ra. Meg ha nem fake az oldal, akkor nekem is furcsa, hogy az apple keveri az Apple ill a Mac szuletesnapjait...
Mellesleg egyaltalan nem emlekszem a 97-es apple honlap design-ra, koszi a linket :)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  [Re:] Húszéves a Mac (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.