Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

''A Presario 8000Z alapkiépítésben egy AMD Athlon 64 3200+ processzort, 256 Mbyte memóriát, egy 80 Gbyte-os merevlemezt, ATI Radeon 9200 grafikus kártyát és Microsoft Windows XP Home Edition operációs rendszert tartalmaz.''
Gratulálok annak a marketingesnek, aki az alapkiépítést tervezte. SZépen összhangban vannak az elemek.:(
Milyen alkalmazáshoz is ajánlják? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#2) Legolas válasza erdoke (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Teljesen igazad van. Gyakorlatilag semmihez sem jó. Amihez ilyen proci kell és nem játék, doa legalább 1 Gb ram kellene.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#3) Legolas


Legolas
senior tag

doa=oda :)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) L3zl13 válasza erdoke (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A memória kevés. A többi egész jól elmegy egy office gépnek.

A fullextrás változat már egész jó lenne. De remélem abba nem 256 MB ramot raknak. És persze ott is inkább az ATI csúcsmodellt tettem volna be.

Érdekes hozzáállás a nagy gyártóktól, hogy a középszegmensben nyomatják az ATI-t, de a csúcs gépeknél még mindig gyakran az nVidiát részesítik előnyben.

Ez igaz a desktop és a notebook piacra is.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) ebx válasza L3zl13 (#4) üzenetére


ebx
aktív tag

Objektív vásárló rulZ

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#6) marcee


marcee
addikt

Volt a HP-nek egyáltalán AMD-s gépe eddig?

Ezt valami hihetetlan nagy AMD sikernek tartom. Szvsz nagyon kell a usereknek, hogy lássák, nem csak intelre építenek a komoly cégek gépet!
Biztosan én vagyok pesszimista, de ezt nem hittem vóna.

\m/

(#7) _Volkovy_ válasza marcee (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Lehet hogy nem tesz túl jót a Hp-nek pénzügyileg ez a lépés :) A megrögzött Intel userek,illetve azok akik életükben nem hallottak még Celeronon kívül másról,nehezen fognak ilyet venni.Aki meg AMD-zik,az általában a viszonylagos olcsóbbság miatt->annak nem hiányzik a HP árnövelő neve.

(#8) joysefke válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nyugi gyart meg inteles gepet is a HP...
Viszont amd nek igy eselye van arra, hogy az olcso-gagyi berogzulest
kitorolje a high-end cuccokat vasarlok idegeibol is

(#9) erdoke válasza L3zl13 (#4) üzenetére


erdoke
titán

És mi a fenének egy office gépbe A64 3200+?:F
Ha már AMD, akkor office-hoz mennyivel is lenne olcsóbb mondjuk egy 2200+?

A legjobb aláírás a héten

(#10) L3zl13 válasza erdoke (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudom. Mondj egy HP-t AMD 2200+-al és kiderül.

Az hogy valami irodába kell még nem jelenti azt, hogy nem kell rá számítási teljesítmény. Csak 3D grafika nem kell hozzá nagy valószinűséggel.
Hidd el az excel se mindegy mennyi idő alatt számítja újra a táblákat.
Ez már csak azon is meglátszik mikor a kollegáim ide jönnek hozzám, hogy nyissam már meg valamelyik XLS filet, és frissítsem az értékeket, mert az ő gépükön fél óráig tartana, vagy lefagyna. :))
És ez még nem is olyan nagy file. Kb egy MB. És alig 3-4 másik táblára vannak hivatkozások benne.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) marcee válasza joysefke (#8) üzenetére


marcee
addikt

No, pont erre gondoltam!

Mikor jön már Goose-T, hogy megmondja a tuttit?! ;]

\m/

(#12) erdoke válasza L3zl13 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Értem én, hogy mit akarsz mondani, csak azt nem, miért nem mondod.:D

Ha kell a számítási teljesítmény, akkor nem lesz soványka a 256 MB RAM? Az már az XP Pro-nak is kevés egy agyonscriptelt céges gépen.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Hun'reeth válasza erdoke (#9) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Azért, mert az ilyen HP és hasonló számítógépeket mindíg a NEVE adja el! Aki megveszi csak annyit tud (persze csak hallomásból :P), hogy a ez az új AMD proci és hogy milyen szuper meg minden. Ezek a gépek sosem voltak igazán ''kiegyensúlyozottak'' és mindíg a procival reklámozták őket.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#14) Erasmus válasza marcee (#6) üzenetére


Erasmus
őstag

Szerintem is fegyvertény ez az AMD számára, de tény, a HP már jó ideje forgalmaz Athlon XP-s asztali és vállalati konfigokat, sőt notebookokat is.

üdv,

(#15) HiperG


HiperG
addikt

LOL micsoda összeállítás...
Ezért nem veszek én egybe semmit...
Mert mindig van bennük egy olyan alkatrész ami szar vagy legalábbis én nem olyat szeretnék bele...

Amúgy 512MB elég bőven játékhoz...deha már high-end mehet 1 giga is...

Jaés az Intelesek (itt azokra gondolok akiknek ugyan inteljük van de nem kúsznak térden az Intel előtt) is örülhetnének az AMD sikereinek márcsak abból a szempontból, hogy az Intel procik is olcsóbbak lesznek...

Mióta a K8 megjelent a csapból is az AMD folyik és én ennek örülök ;]

(#16) ebx


ebx
aktív tag

kevés a 256MB RAM, de ne feledjük, hogy ez az alapmodell. A kedves vásárló rendelhet olyat, amiben több memória van.

Különben az XP 256tal is elindul, nemde? :DDD

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#17) Vitus válasza HiperG (#15) üzenetére


Vitus
őstag

Tényleg egy igen furcsa összeállítás. A szinte legerősebb processzor, egy szinte minimálisan szükséges memóriával és egy meglehetősen gyende 3d-s kártyával. :) Ez a gép így max. irodai munkára jó de akkor minek a A64? :) De a 512Mb memória ma már kevés. Pl. egy Battlefieldre épülő mod pl: Desert Combat már nagyon döcögve és szinte állandó töltéssel képes csak elfutni rajta :) Nyam nyam :) Csak már én sem bővitek 1Gb-re mert mostmár ECC ramra kell gyűjteni :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Alvin_ti4200 válasza Vitus (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Battlefield röcög 512-vel?:F Akkor ott vmi gond lehet, mert nekem töltés nélkül megy. Pedig csak 64 mega Video RAM-om van.

(#19) marcee válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


marcee
addikt

A másik fele meg, hogy ha _egy_ játék szaggat akkor nem a ram nagyon kevés, hanem a fejlesztő.

\m/

(#20) utax válasza ebx (#16) üzenetére


utax
aktív tag

épp ezt akartam mondani: ez az ALAPmodell, innen indul és szinte a legapróbb alkatrészt is lehet benne konfigolni, ha valami mást szeretnél. Annyira bírom, hogy a fórumokon mindenki totál hülyének nézi a cégek mérnökeit ...

Use the force, Dude !

(#21) HiperG válasza Vitus (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Minek neked ECC Ram?
Az lassítja...

+RAM sosem árt legalább nem zörgeti a vinyót :)
Amig lesz olcsó A64FX-es gépaddig megleszek 512-vel...addigra úgyis DDR2 kell...

(#22) LaBamba


LaBamba
csendes tag

Nem akarok kukacoskodni, de úgy tudom, hogy a HP már hivatalosan is HP és nem Hewlett-Pacard. A fúzió után változtattak nevet, ha jól tudom. HA jól tudom.

(#23) fanatic válasza utax (#20) üzenetére


fanatic
aktív tag

Nem hülyének nézzük a marketingeseket, hanem gusztustalannak!!! :(( :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#24) misimagaki válasza LaBamba (#22) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a HP és Compaq egyesültek, és a Compaq márkanév tünt el...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#25) LaBamba válasza fanatic (#23) üzenetére


LaBamba
csendes tag

Sztem a mérnök és a marketinges egészen különböző kategóriák.

(#26) Goose-T válasza marcee (#11) üzenetére


Goose-T
veterán

OFF
Nocsak, már én lennék a PH! réme? Vagy inkább Intel-nVidia kereszteslovag? Hehe, a népszerüség mindig népszerüség, akár pozitív, akár negatív!
:DDD
ON

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) marcee válasza Goose-T (#26) üzenetére


marcee
addikt

Arról van csak szó, hogy megláttam a hírt, (fentebb olvasható a rám nem túl jellemző örömködés) és az első gondolatom az volt, hogy benne leszel az első öt hsz-ben és az már nem fog annyire tetszeni, aztán persze jön Hiper és elszabadul a pokol.
És mikor nem így lett, akkor valami megmagyarázhatatlan okból hiányzott :D
Biztos csipkelődős hangulatban voltam...

\m/

(#28) nap válasza Goose-T (#26) üzenetére


nap
addikt

''Vagy inkább Intel-nVidia kereszteslovag?''
Nem elég, hogy Intel-nVidia, még kereszteslovag is??? ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29) nap válasza nap (#28) üzenetére


nap
addikt

Na, a lenyeg lemaradt:
Oke, hogy az alapmodelt lehet boviteni, de rafizetessel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.