Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gregorius


Gregorius
őstag

És ez működik Asus A7V880-nal is? Mert az MBM már nem

(#2) zfarkas válasza Gregorius (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

A google szerint:
Bővebben: link
és innen:
Bővebben: link

Raw Dark Pure

(#3) velizare


velizare
nagyúr

a smart-ot leszámítva nem igazán tudom, miért jobb ez agy ventivezérlő/szabályozó, hőmérőkkel ellátott panelnél. :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) marcee válasza velizare (#3) üzenetére


marcee
addikt

Tippelhetek?
Tipp1: Ingyen van!
Tipp2: Nem csak a saját gépeden használhatod.

\m/

(#5) Obi-1 válasza velizare (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

Mindkettőnek megvannak az előnyei. Ez például ingyen van ;)

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) twollah válasza Obi-1 (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Csak az a baj, hogy softwarees, es benne van az a lehetoseg, hogy akar hatalmasat tud hibazni.

A masik az, hogy mesz aludni.
Mar felalomban vagy, de zavar a gep zaja.
Oda mesz a potmeterhez, es letekered a neked tetszo hangra a ventilatorokat.
Vagy:
- monitor bekapcs.
- program elindit.
- belo ventilator.
- meghallgat, hogy mennyire zug az egesz.
- monitor kikapcs.

Es ki is ment az alom a szemedbol mire vegzel vele.

Ettol fuggetlenul en hosszu ideje hasznalom a programot homerseklet nezesre.

(#7) velizare válasza marcee (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

tipp1: freeware, vagy csak van mondjuk x napig ingyenesen használható verziója?
tipp2: pl. linux? :) biztos vagyok benne, hogy arra is van hasonló képességekkel bíró program, de egy bélyeg/dióda ennél lényegesen platformfüggetlenebb megoldás, mégha több szereléssel is jár.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) velizare


velizare
nagyúr

érdekelne még, hogy korrigálja a program a bios/chipset téves méréseit, milyen közelítést használ, satöbbi. és persze, hogy mindez mennyire pontos. van valakinek erről tapasztalata/infója? a google-t tudom használni, a ti véleményetek az, ami érdekel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Panther válasza velizare (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Úgy korrigálja, hogy te beállíthatsz egy értéket, hogy mennyit adjon hozzá/vonjon ki a mért értékből.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) velizare válasza Panther (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

hát ez így nem túl bíztató. asszem nem lesz nekem ilyen programom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Panther válasza velizare (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Arra teljesen jó, ha tudod hogy mondjuk 10 fokkal felülmér a szenzorod. De próbáld ki a progit, ingyenes, kicsi, könnyű letörölni ha nem tetszik. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Zeck


Zeck
aktív tag

Nekem amióta asus A7N8X lapom van, annyi cuccot ír ki a speedfan, hogy azt sem tudom melyik micsoda:

temp1 Asus ASB100 41C nForce 2SMbus $2D -gondolom proci
temp2 Asus ASB100 32C nForce 2SMbus $2D -talán rencer
temp3 Asus ASB100 -1C nForce 2SMbus $2D
temp4 Asus ASB100 25C nForce 2SMbus $2D
temp1 Winbond W83L7855TS-S 32C nForce 2SMbus $2E
temp LM75 -1C nForce 2SMbus $48
temp LM75 32C nForce 2SMbus $49
HD0 HD0 (120Gb) 40C Smart $0 -egyértelmű

Ez a configure fül alatt található.
Valaki meg tudná mondani nekem mit jelenthetnek az egyes hőmérsékletek?
A gépben egy vinyó van, egy egyventis asszem nemhőérzékelős táp, meg egy rencerhűtő (szintén nem hőérzékelős).
És nem tudom más progival megnézni.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#13) velizare válasza Panther (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

naja. de 10et én is ki tudok vonni egy másik számból ehhez még nem kell program :DDD de ezt korrigálásnak nevezni kevés. az ilyen cuccoknál ált az a gond, hogy nem azt a karakterisztikájú diódát ültették be (elfogyott, nem elég jó, satöbbi, satöbbi), amit a bios feltételez, azért mér félre. ha egy egyszerű offszetje van akkor oké, de ha a görbe karakterisztikája változik, akkor arra ez kevés. marad inkább a panel. amúgy tényleg aranyos kis program :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

kt400-al nem megy-> kilőve.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Male válasza Zeck (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Csak ezeket hagyd meg:
temp1 Asus ASB100 41C nForce 2SMbus $2D -gondolom proci
temp2 Asus ASB100 32C nForce 2SMbus $2D -talán rencer
temp4 Asus ASB100 25C nForce 2SMbus $2D
HD0 HD0 (120Gb) 40C Smart $0 -egyértelmű

A többi csak ezeknek a duplázása. Szerintem egyébként: temp1 proci, temp2 alaplap (chipset), temp3 system, HD0 pedig a vinyó, ahogy írtad is.

(#16) Male válasza twollah (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Azért a szoftvereset se muszály úgy használni, ahogy írtad. Egyszer beállítod benne, hogy minek mennyi lehet a hőmérséklete, meg hogy mennyire lassítsa le a ventiket, ha annál hidegebb, majd berakod az automatikus indításba. Onnantól kezdve hozzá se kell nyúlni, folyamatosan állítgatja a ventiket -> éjjel letöltésnél mindig halk lesz, mert akkor nem melegszik a gép.

(#17) Esmein válasza Male (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

vagy megoldod hardveresen ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Balli


Balli
őstag

Az otthoni sima NF7-ben nem is mehet? (most nem tudom kipróbálni)
Mert az oldlán csak ez van, hogy: ABIT NF7-M, ABIT NF7-S támogatja, tehát a sima NF7 nem?

Athens 2004

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Valóban nagyszerű ez a program,eddig még egy alaplapomon se lehetett vele állítani a ventiket.

(#20) velizare válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

:C

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) Apophis


Apophis
őstag

Tényleg remek, az alaplapomon van 4 venti, ebből a procit pontosan méri, de állítani, na azt már nem lehet. A chipsethűtő meg valami 168.000 RPM-en süvít szerinte (á la RBG...), a másik két ventit egyáltalán nem érzékeli. A hőmérsékleteket szintén rosszul látja. Ha még egy noname alaplapom lenne, de ez egy Platinum edition (respect :D). Részemről a progi leírva.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#22) Esmein válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

ic7, kv7.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) Male válasza Esmein (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen. Mondjuk én SpedFannal belőttem a fordulatszámokat, amik még stabilan tartják a gépet (nyáron több hétig), és utána a megfelelő feszültségekre kötöttem a ventiket és kikapcsoltam a SpeedFant -> kb 0 Ft ráfordítással halk lett a gép...

(#24) Esmein válasza Male (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Van egy jó kis kapcsolás ami hőmérséklet függvényében vezérli a számítógép ventijeit . Mondjuk 36 fokon bekapcsol 50 körül meg maxot forog.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) naksys


naksys
senior tag

nforce2ultra400-al (abit an7)nem megy-csak wincsit mér... :(((

(#26) Rolly válasza Esmein (#24) üzenetére


Rolly
veterán

egy ilyen érdekelne engem is

milyen a ház? :)

(#27) velizare válasza Esmein (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

link? esetleg kimaratnám laborban... :DDD úgyis kell valamit villantanom köv félévben is :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) chop válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


chop
őstag

:DDD
detto..:(

(#29) asturel


asturel
őstag

na ide is beirom, miaz az Found ACPI temperature ? (33,0C)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

huh nemmondod, de acpi az nem a tap homerseklete? vagy hulyevagyok? (amugy nemtom hogy merne a tap homersekletet, smbusra tuti nincs radugva:)

[Szerkesztve]

(#30) LukE válasza asturel (#29) üzenetére


LukE
veterán

talat egy ACPI homersekletet, ami /pillanat 33°C:D

(egyebkent eddig nekem sem sikerult mukodesre birnom...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Remek kis progi, mindent szépen állítgathatok, nézhetem az adatokat, mint a moziban, az egyetlen hátránya, hogy egyetlen ventillátor fordulatszámát se tudtam vele megváltoztatni. Pedig gondolom a többség pont erre szeretné használni.
Nem megy abit NF7 v2.0 2db NF7-S v2.0, kv8-max3, és a rend kedvééret nem megy egy via-s MSI lapon sem. (kipróbálgattam, hátha)
Különben király! :(

(#32) golyani


golyani
addikt

nekem Gigabyte GA-7VT600 1394-el nem lehet ventit szabájozni:)

(#33) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!!

Butaság, hogy nem megy abit Nfs v2.0-án nagyon is szuperül hasít rajta minden opció támogatva nem is mostanitól hanem már legalább 3 verzióval ezelőttről is!
Nyugodtan próbáljátok ki ettől jobb figyelő progi NEM létezik!;)

(#34) Rolly


Rolly
veterán

az nf8-as alaplapot nem támogatja, s mégis működik a ventiszabályzás (procinál biztos), meg a hőmérsékletkijelzés is.

(#35) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Nekem a ventillátor fordulatokat azonnal elméri :(
De ami tetszett meg islehet a progival állítani őket :C

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#36) Esmein válasza Rolly (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Asszem a csavarokat sikeresen elhagytam, amúgy full oké, a táp még jobb mint az új codegenem ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) vtechun válasza Balli (#18) üzenetére


vtechun
veterán

de mehet sima NF7-el is, nálam is ezzel megy, és 2 ventit vezérel is automatikusan.... nagyon király kis program... a procinetit 5%-ra vettem, míg az egyik házventit 2%-ram igy halk a gépem, de ha valami miatt meleg lenne (47 fok) akkor a Speedfan turbo fokozatra kapcslja a ventiket és gyorsan lehűti a procit...

(#38) Esmein válasza Rolly (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha vége a vizsgámnak állok neki(egyébként zLegolas féle kapcsolás) és megcsinálom a prototípust.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) Rolly válasza Esmein (#36) üzenetére


Rolly
veterán

elméletileg a házban volt egy kis zacsesz, s abban voltak a csvarok, meg volt benne egy home made porszűrő :)

(#40) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Felraktam, és érdekes értékeket mér. Mit jelent a local? Itt egy kép: Bővebben: link

(#41) Esmein válasza Rolly (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

Benne volt el is hoztam aztán elkevertem valahova, ebben a szobában még egy 2 literes visszaváltható üveget sem lehet megtalálni, nemhogy egy akkora zacsit :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) Rolly válasza Tele von Zsinór (#40) üzenetére


Rolly
veterán

milyen alaplapod van?

(#43) asturel válasza Tele von Zsinór (#40) üzenetére


asturel
őstag

nekem is van u.i. csak kicsit baratsagos ertekekkel Bővebben: link
meg mindig nem monta el senki miaz az acpi temp :)

(#44) Tele von Zsinór válasza Rolly (#42) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Chaintech 7njl4 nforce2/400 chipset

(#45) Imy


Imy
veterán

én sem tudom allitani a fordulatszámokat ASUS A7V8X-X (KT400)

(#46) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Felraktam motherboard monitort: Bővebben: link

(#47) arty


arty
veterán

nekem nf7-el tökéletesen megy, még a procit is le tudom kapni 2200mhzről 1446-ra :)

ventilatoroknak extrem kis erteket adj (100 helyett mondjuk 3) es akkor altod, h lelassul ...

az egyetlen, ami miatt a 8rdavcore meg mindig jobb: ez nem veszi le a proc feszultseget ... :( igy hiaba 1446mhz, de tovabbra is 1.8V ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) Rolly válasza arty (#47) üzenetére


Rolly
veterán

nekem el se indul a progi. lehet hogy ezért mert nem támogatja a chipsetemet? nforce 3 250GB

(#49) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Asus a7n8x-e deluxe lapom van, és lenne egy kérdésem!

A speedfan talált egy csomó mindent, amik között vagy valami furcsa, egy hőérzékelő LM75 névre hallgat, és a speedfan azt mondja, hogy 127fokos!!!!! IGEN 127 celsius fokos!!!!

Ez hogy lehet, mert most raktam fel a programot, de a gép, már megvan egy fél éve, szal nehiszem hogy azóta olvad benne valami!:D

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#50) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Jah mellékesen van egy másik ami meg minusz 1 fokot mutat!:D

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.