Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Hivatalos az 1 éves Seagate garancia! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) elmo


elmo
aktív tag

Aha, csak itt megint nem egyértelmű számomra, hogy akkor visszamenőleg most mi is lesz?

(#2) CsendPenge válasza elmo (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

A kérdés jó. Vajon az árak is változni fognak? Érdekes kérdés, hogy miért csökkentik a gar. időt.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Den


Den
veterán

a másik ilyen topicban fantáziálgattam hogy lehet ezek szép csendben összebeszéltek... és tényleg. :((

www.simson4t.hu

(#4) esteban


esteban
senior tag

En 3 dolgot tudok elkepzelni:

1., Mivel az IDE merevlemezek - marmint a desktop lemezek - ara leesett, viszont a megbizhatosaguk es gyorsasaguk kozelit a serverekbe szant cuccokehoz, ezert megallapodtak hogy igy probljak elkuloniteni a ket piacot >>> ergo az akarjak hogy a profik ne is gondolkozzanak olcso megoldason!

2., Tul sok problema volt a HDD-kel es a csokkeno arressel negyzetesen csokkent a profit a garanciak miatt >>> megint csak osszebeszelnek, hogy hogyan lehet novelni a nyereseget az eladasi ar alacsonyan tartasaval. Mert ugye ezt meg lehet beszelni hogy csokkentsuk a garit, de az mar - a kartel ellenes - torvenybe utkozik, ha egysegesen emelik az arat.

3., 1+2 :)

iBook + RedBull :)

(#5) Den válasza esteban (#4) üzenetére


Den
veterán

4., megbeszélték a garancia dolgot és megbeszélték az ár problémát is, csak az áremelést okosan hajtják végre, pl. a az új modellek, esetleg a serial ata bevezetésével álcázva.

Egyébként nem csodálkozom, ezeken az eseményeken. Már már irreálisan alacsonyak az árak. Egy 60 gigás vinyót megkapsz 25k-ért. Ezért a pénzért kapsz egy hightech precíziós eszközt, olyan technológiákkal ami másfél éve még laboratóriumban volt, és ebben az árban benne van az egész kereskedelmi lánc haszna meg a szálítás költsége, meg a fejlesztésé, a reklámé, meg az előállításé, ja meg a gyártó eszközök amortizációja, meg még az állam sarca is. Mindez egy olcsóbb kabát áráért.

www.simson4t.hu

(#6) CsendPenge válasza Den (#5) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez igaz. Durva, de nekem teccik :DD

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Adi


Adi
senior tag

Hm. Az utóbbi egy évben tapasztaltak alapján nekem inkább az az érzésem van sajnos, hogy a vinyók általános műszaki színvonala romlik folyamatosan. Gyorsabbak, nagyobbak, de kevésbé megbízhatóak. Az IDE és a SCSI cuccok is. Szerintem szomorú. :(

ldm start-reconf primary

(#8) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Már megint mi szívunk! :((
Én meg nemsokára akartam vinyót venni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9) emvy


emvy
nagyúr

Szerintem meg nem romlik a vinyók műszaki színvonala, csak már nehezebb teljesíteni azokat az elvárásokat, amiket a gyártók állítottak maguk elé. Ilyen adatsűrűségek mellett ez már elég nehéz, szerintem Dennek és estebannak van igaza;ha összevetsz pl. egy 25k-s vincsit és egy ugyanannyiba kerülő procit, akkor az anyagköltségben nagyon nagy a differencia, és bár a proci sem olcsó technológia, mégis, egy adott gyárral már sokkal egyszerűbb ezt gyártani, mert az alapanyagok minőségére nem kell annyira odafigyelni. (szilícium azt kész, mondjuk diszlokációmentesre polírozni az már nem egyszerű, de az technológia kérdése.)

while (!sleep) sheep++;

(#10) TommyGun


TommyGun
őstag

Nagykerbe melánizok ozt hetente KB 20-25 winyót hoznak vissza....Maxtorból visznek a legtöbbet de ebböl is kerül vissza a legtöbb......IBM és a Seagate mostanság KB egálban van......havonta olyan 100 Winyó ami megfordul garban nálunk ennek 50%-a Maxtor 40%-a IBM 5% WD pedig már fél éve nem árulunk WD-t....5% Seagate.......Seagateből az utóbbi 3 hónapban kb ha 10-et visszahoztak és abból is úgy a 6-7 db a sima 5400-es volt nem a barracuda......Nem értem mért pont a Seagate csökkenti a gariidejét mikor úgyvélem manapság ez a legmegbízhatóbb......mindhárom márkából van otthon és megvagyok minddel elégedve de a Seagate az amit észre se veszek a gépbe mert halk és sosincs vele baj.....az IBM kicsit hangos mikor ki be kapcsolódik a Maxtor meg néha hangosan kerreg.....de jóóók....bár mind 3-4 hónapos....mindd 7200-es....én aszondom SEAGATE RULEZZZ :DDD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#11) Male


Male
nagyúr

A Maxtor garanciacsökkentés után már pont hajlottam arra, hogy Seagate-et vegyek. Ezekután nem fogok.

(#12) jenicel válasza Den (#5) üzenetére


jenicel
tag

Olcsóbb kabát! Hi-hi-hi ha-ha-ha
Nálam ez drágább kabát.

Tisztelem az egyenes embereket.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Hivatalos az 1 éves Seagate garancia! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.