Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Mondjuk van benne valami. Sok huszonéves se tudja felfogni, hogy mi a bit meg a bájt között a különbség. A fórumokon megy az anyázás, hogy a Matáv (T-Com) miért csak az az új belépőknek kedvez, meg hogy ez diszkrimináció a hűséges ügyfelekkel szemben. Meg ha a letöltés sávszélességét emelik, akkor a feltöltését miért nem, mekkora szemétség már ez.
A saját szüleimnek nem tudom elmagyarázni, hogy ha átviszem a routert a házukba, attól még nem kell falat bontani.
De majd megkérdezem a nagymamámat, hogy ha egyszer vesz magának ADSL-t, milyen tűzfalat meg spyware-irtót fog használni. Hátha mégis képben van.

Mindazonáltal tényleg bunkóság, amit a cég művelt. A hülyeség nem életkorfüggő. Aki hülye, attól meg el kell zárni a gépet, bár erre tényleg nincs sok esély.

(#2) sbazsi válasza lesaux (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

végülis sokkal jobb az a hozzáállás, hogyha már egyszer megvetted, ugysem fogod kikapcsoltatni, szóval fizess többet.
na meg ha szolgáltatót váltasz, akkor a T-com még jól meg is fingat, nehogy egyszerű legyen a váltás, és persze az új előfizetői kedvezményt nem veheted igénybe...

Miért van az, hogy más területeken ez másképp működik? Az üzletek megbecsülik a jó vásárlókat, kedvezményeket adnak... Az éttermek adott esetben szintén.
:(

(#3) Allien válasza sbazsi (#2) üzenetére


Allien
veterán

Már miért szapulod a T-com-ot? A hírben sincsen, akkor mi a francért kell ilyet leírni. :F Főleg, hogy ez NEM csak, és kizárólag a T-com-ra igaz, hanem az ÖSSZES internet szolgáltatóra!:DDD
Az új előfizetői kedvezményt is igénybe lehet venni. Lemondod a mostanit, és rendeled az újabbat, ennyi. Csak az a kérdés, megéri-e várni, hogy körbe fusson a dolog.
Más területen meg más események vannak.
''Az üzletek megbecsülik a jó vásárlókat, kedvezményeket adnak...''
No, ezt sem kellene feszegetni, vagy ha igen, csak ennyit mondok, Bluefish, Mistral. Ezeknek a cégeknek is vannak totyikjaik, olvasgassál szépen, nyugottan!;)
Az éttermek pedig ugye külön téma. Konkrétan, a fiatalok jelentős része Mekibe jár, ott hol kapnak kedvezményt? Max akciók vannak, és megvetetki velük a sok egészségtelen kaját.

Ami pedig a hírt illeti, hogy ne csak off legyek, van benne valami. Én az ennél fiatalabb apósommal sem tudok megértettni sok mindent, pedig még messze van a 70-től, relative, mert 60 éves. :B Képes a politikán felhúzni magát.
Szerintem, a megoldás az lenne, ha rétegeknek külön készítenének szerződéseket, mint pl a nyugdíjasoknak, tanulóknak. Hiszen, a fiatalok átlagosabban sokkal többet vannak fent hálón, mint az idősebb korosztály. A hírben lévő eladó részben helyessen járt el, ha ez a szabályzata a cégének, de mivel rá van bízva a döntés, ezért másképpen is el lehetett volna intézni. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) VladimirR


VladimirR
nagyúr

aruljatok mar el nekem: hogy a fenebe kapcsoltatok ossze ezt a bulvarhirt a matavval?

(#5) sbazsi válasza Allien (#3) üzenetére


sbazsi
veterán

a T-com-ot nem én hoztam szóba.
igen, a többinél sem lehet rögtön váltani, mert a T nem engedi...
bluefishben és mistralban nem vásárolok, mert vásárolhatok máshol is. de a T-t nem tudom megkerülni, mert hiába van a Tvnetworknél az előfizum, ők is a T-től veszik... és sokkal olcsóbb, mint a T, pedig korlátlan, fix ip stb...


on: ez egy kettős dolog. egyrészt nem akarják, hogy a ''hozzá nem értő'' embereket lehúzni, másrészt mi alapján diszkriminálják az öregeket?

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Ilyen esetekben miért nem lehet a kérelmezőt egyedileg elbírálni hmm? Nem minden 70 éves van leépülve.

Soirée...

(#7) rzoli


rzoli
senior tag

Az senkinek nem jut eszébe, hogy talán a szerződéseket kellene normálisan megfogalmazni? S nem arra hivatkozni, hogy az APRÓBETŰS részt (amikor az asztal másik oldaláról közölték vele: erre csak akkor van esélye, ha egy fiatalabb rokonát is magával hozzá, aki elmagyarázhatja neki a szerződés kisbetűs részét.) úgysem fogja megérteni a kedves ügyfél?

Egyébként mivel ott gondolom a brit/amerikai precedens jog érvényes, az adott cégek emiatt már fizethettek kártérítést, az egyik idős ügyfelük volt olyan dörzsölt, hogy egy szintén dörzsölt ügyvéddel leakasszon egy nagyobb összeget, mert nem értette, hogy mit ír alá.... :)

Z

[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#8) L3zl13 válasza rzoli (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én nem hiszem, hogy a ''nem értettem meg, hogy mit írtam alá'' alapján lehet perelni, még amerikában sem. Kivéve persze ha valami félreérthetően volt megfogalmazva...

Ez alapján kb az összes létező szerződés érvénytelenné válna.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) #54715584 válasza L3zl13 (#8) üzenetére


#54715584
törölt tag

pedig lehet... es nem felreertheto fogalmazas miatt, hanem ki hogyan ertelmezi az adott dolgokat...foleg ugyveddel az oldalan...
egy durva eset, ami nem kapcsolodik ehhez, de hogy mi mindent meg lehet tenni amerikaban: egy no beperelte egy nagy butorlanc egyik boltjat, mert elesett egy szaladgalo gyerekben, amikor o vasarolni akart, es eltort/megserult vmilye... a csavar a sztoriban az, hogy a sajat gyerekeben esett el, es meg igy is megnyerte a pert...szoval :Y

(#10) sbazsi válasza #54715584 (#9) üzenetére


sbazsi
veterán

UL: pasi vett egy lakóautot. a pályán hátrament kávézni -> baleset -> per-> nyert.
miért? mert a használatiban nem volt benne, hogy vezetés közben/úton nem lehet elhagyni a soförülést...

(#11) L3zl13 válasza #54715584 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Erről már hallottam, de nem sok köze van a témához. Mint mondtam, ha ez alapján lehetne perelni, akkor minden létező szerződést semmissé lehetne nyilválnítani. -> Vége lenne a gazdaságnak.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) dabadab válasza #54715584 (#9) üzenetére


dabadab
titán

''hogy mi mindent meg lehet tenni amerikaban:''

Ez inkabb arra pelda (a lakoautos esettel egyutt) hogy mi mindent el nem hisznek emberek (akik aztan megjegyzik, hogy milyen hulyek ezek az amerikaiak ;] ).

DRM is theft

(#13) lesaux


lesaux
veterán

Ezek eléggé UL-szagúak.
Na de majd mindjárt jön a nagymama meg a macska-mikró kombó. Az legalább félig ontopic. :D

(#14) faster válasza #54715584 (#9) üzenetére


faster
nagyúr

egy no beperelte egy nagy butorlanc egyik boltjat, mert elesett egy szaladgalo gyerekben, amikor o vasarolni akart, es eltort/megserult vmilye... a csavar a sztoriban az, hogy a sajat gyerekeben esett el, es meg igy is megnyerte a pert...szoval

Ez egy ócska hoax

[link]

(#15) #54715584 válasza faster (#14) üzenetére


#54715584
törölt tag

szvsz nem kamu :)
de asszem azt a sztorit a darwin dijasoknal olvastam vhol :)
es egyebkent mi van azzal, ha vki 70 evesen szeretne hitelt felvenni? megtagadjak tole, mert 20 evig mar ugysem el? ;] :Y :B

(#16) Tyberius válasza #54715584 (#9) üzenetére


Tyberius
aktív tag

...szóval ez egy akkora urban legend, mint ide Washington (az autó alá bemászó tolvajjal meg a garázsban rekedt betörővel együtt, akik szintén pert nyertek valamelyik hoax szerint).

Én inkább úgy gondolom, hogy az adott szolgáltató cég inkább az ügyfélszolgálatát/jogi osztályát akarta megkímélni a valóban leépült ügyfelekkel való együttműködéstől. Ugyanis bárki ügyfélszolgálatos megmondja Neked, hogy idős ügyfelekkel általában nehezebb kommunikálni: sokan nem hallanak jól, ez a telefonos kommunikációban már akadály, nem értik az egész rendszer működését (nem fogják fel pl., hogy egy ügyfél beazonosításához nem lesz elég az, hogy Kovács Józsefné, Debrecen), nem tudnak írott szöveget értelmezni, az apróbb betűket esetleg el se tudják olvasni, satöbbi. Ezért lehetett a szabályzat szerint az ügyfélszolis munkatárs belátására bízva, hogy szerződést köt-e az adott ügyféllel, vagy sem.

Az már más kérdés, hogy az ügyfélszolis munkatárs miért is nem volt hajlandó szerződést kötni az ügyféllel.
El tudom képzelni azt, hogy esetleg a panasztevő nem volt egészen őszinte, például ugye nem kötelező megemlítenie, hogy azt a bizonyos vízumkérelmet esetleg csak ötödjére sikerült kitöltenie, arról nem is beszélve, hogy egy ''tényleg egyszerű'' űrlapot valamivel könnyebb helyesen kitölteni, mint egy szerződést értelmezni, majd később annak betűje szerint kezelni az esetleg felmerülő komplikációkat.
Ezenkívül még elképzelhető az is, hogy a cégszabályzatban tényleg az volt, hogy ''nem szabad'', és csak a botrány kitörése után módosították ''egyéni elbírálás''-ra, hogy így hárítsák a cég felelősségét az ügyintézőre.

Illetve még az is lehet (és volt ügyfélszolisként ha fogadnom kéne, erre fogadnék), hogy a szabályzat tényleg az egyéni elbírálást írta elő, és az ügyfélszolgálati munkatárs egyénileg elbírálta, hogy ha megköti a szerződést az ügyféllel, aki élete végéig hűséges és korrekt előfizető lesz, azért ő semmit nem kap, még egy szóbeli vállonveregetést sem, míg ha az ügyféllel a továbbiakban csak problémák lesznek, azt esetleg leverhetik azon, aki a szerződés elbírálta, azaz őrajta. Ti hogyan döntenétek ilyen helyzetben?

(#17) L3zl13 válasza #54715584 (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De kamu. És miért lenne a darwin díjasoknál, ha nem halt meg, és a darwin díj azokkal foglalkozik?

Hitel: Az jogos szerintem.
Tekintve, hogy jelentősen növeli a befektetési kockázatot, miért kellene a banknak bevállalnia. Illetve adjanak neki is hitelt, csak más (kedvezőtlenebb) feltételekkel.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) faster válasza #54715584 (#15) üzenetére


faster
nagyúr

szvsz nem kamu

Pedig az. olvasd el a linkelt cikket.

(#19) Vmax


Vmax
csendes tag

Az a 75 éves, aki bemegy a szolgáltatóhoz hogy adsl-t akar, nincs elhülyülve.

You better run all day and run all night, keep your dirty feelings deep inside.

(#20) #54715584


#54715584
törölt tag

okes, hiszek nektek ;)
mindenesetre csak arra akartam celozni, hogy ez mekkora hulyeseg, es pl a szolgaltatok szabalyzatai sincsenek jol megszervezve / fogalmazva, es persze tobbszempontusag is jelen van, de hat tortennek ilyen dolgok, es lehet, hogy mi 70 evesen meg az urhajora jogosito jogsit nem kapjuk majd :DDD meg

(#21) L3zl13 válasza Tyberius (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bazz, ez egy ADSL szerződés, nem millás hitel, hogy leverjék a szerződés megkötőjén...

''azért ő semmit nem kap, még egy szóbeli vállonveregetést sem'' - Jaaa, bocs nem ezért kapja a fizetését? :U

Ezek után hogyan döntenék? Megpróbálnám neki elmagyarázni a szerződés feltételeit. Ha úgy látom, nem fogja fel, akkor nem kötnék vele szerződést, de nem ránézésre elutasítom mindenféle alap nélkül!

Aki hülye, haljon meg!

(#22) finest válasza #54715584 (#15) üzenetére


finest
őstag

Abban igazad van, h hitelt, életbiztosítást sem nagyon köthet az ember 70 év felett, de nem azért, mert nem fogja fel, h mit ír alá a szerződésben.
Szerintem telefonos szolgáltatás igénybevételéhez, ADSL-hez, igazán semmi köze az életkornak. Engem is felháborítana egy ilyen diszkriminatív és indokolatlan feltétel ilyen esetben.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23) L3zl13 válasza #54715584 (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha 70 évesen nem kapod meg az űrjogsit, akkor az feltehetőleg egésségügyi okok miatt lesz, és nem azért mert 70 évesen már mindenki hülye.

Aki hülye, haljon meg!

(#24) #54715584 válasza finest (#22) üzenetére


#54715584
törölt tag

eppen errol beszelek en is, hogy diszkriminacio... :(((
vagy ha mar megkulonboztetes van, akkor legyen egy esszeru eljaras vagy folyamat, ami alapjan meg lehet itelni, hogy a kedves ugyfel mindennel tisztaban van-e, es a leveleit nem a postaladaban kell majd neznie ezekutan...
de hogy magam ellen is beszeljek kicsit: az eppen 70 eves nagyszuleimnek en sem adnek internetet ;] nekik az eger az a kis szurke szaladgalo allatka, amitol a nagymami fel, a nagypapi valoszinu az egeralatetet tanyeralatetnek nezne, es mindketto utne a monitort, hogy mert nem jon be azon a teve...
azt mar meg sem emlitem, hogy nem is tudjak mi az az internet, vagy ha halvany fogalmuk lenne rola, akkor is darabra kernek a sarki boltostol... :)

(#25) L3zl13 válasza #54715584 (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen vannak ilyenek, de ők nem is mennek be a szolgáltatóhoz ADSL szerződést kötni, vagy ha valami reklámot nagyon benéztek az meg hamar kiderül.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) ANT válasza #54715584 (#15) üzenetére


ANT
őstag

Igen, nagyjából ez a helyzet: megtagadják tőlük a hitelt! Én két és fél éve vettem hitelre hűtőgépet az akkor még létező Keravillnál. Vártam a hiteligénylésem elbírálására, ezen idő alatt két nyugdíjast szórtak ki a mezőnyből! És abban sem vagyok biztos, hogy 70 felett voltak!
Uppsz, fanatic lettem! :DD



[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#27) Ganger


Ganger
aktív tag

Nem rossz ötlet.
Aki nem találja meg a start menüt 5 perc alatt a képernyőn úgy, hogy nincs elrejtve a tálca az meg is érdemli.
Az ilyen szerintem hozzá ne nyúljon a géphez.


[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#28) Ariadne válasza Ganger (#27) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát ez nagyon bunkó hozzáállás, kívánom, hogy a te gyerekeid és unokáid is így álljanak hozzád, ha idős leszel... :(

Érdekes, az én 69 éves édesapám lehet, hogy lassan gépel, és nem klikkel olyan gyorsan, mint én, de két hónapja váltott át modemesről ADSL-re, mert úgyis annyit netezik... Simán utánanéz témáknak, levelezünk, használja a guglit, és megtalálja, hol van a környéken pipaüzlet vagy melyik fajta kondenzációs kazán a jó... Én munkámból adódóan rengeteget netezek, keresek információkat, de attól, hogy lassabban klikkel, még ő is rengeteg dolgot megtalál. Anyum meg is jegyezte, hogy apu leszokott a tévézésről, mióta ADSL a net, és folyton a neten lóg. :D Na ja, ''a világ megismerhető''. :DDD Lassan szerzek neki webcamet, és izzítjuk a Skype-ot, nagyon várja!

Szóval igazán felháborítónak tartom, hogy így diszkriminálják az időseket - már ha igaz egyáltalán a hír. Elvileg ugyanis ha cselekvőképes személyként (nincs gondnokság alatt) írja alá a szerződést egy akár 99 éves ember is, ugyanúgy nem hivatkozhat arra, hogy nem olvasta el az apróbetűs részt, ahogy egy 20 éves sem. Ja, és az alapos elolvasás nélküli szerződés aláírás korosztálytól függetlenül igen jellemző dolog, kis hazánkban legalábbis...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29) Vmax válasza Ganger (#27) üzenetére


Vmax
csendes tag

Ebben igazad van. Azért is tetszik, amit írtál, mert ez a dolog független az életkortól.

You better run all day and run all night, keep your dirty feelings deep inside.

(#30) Vmax válasza Ariadne (#28) üzenetére


Vmax
csendes tag

jaj, ne kapd fel a vizet aranyom, egy szó se esett az életkorról.

You better run all day and run all night, keep your dirty feelings deep inside.

(#31) Ariadne válasza Vmax (#30) üzenetére


Ariadne
őstag

Kicsikém, ne aranyomozz le, ha megkérhetlek... :(((

Mellesleg elfelejtitek, hogy a legtöbben igenis úgy kezdik, hogy 5-10 percbe kerül megtalálni a start menüt, senki nem profin születik... Az interneten található érdekes dolgok pedig nagy lökést adhatnak ahhoz, hogy fejlődjön egy kezdő is. Csak az első időkben kell némi türelem, elmagyarázni a dolgokat, aztán a 10 percig keresgélőből is gyors netező lehet, ezért még nem felesleges a net...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32) VladimirR válasza Ariadne (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

turelem???
az nincs
empatia???
az foleg nincs
akkor mi van?
nagy pofaja, de az mindenkinek

(#33) atuci válasza Loretto (#6) üzenetére


atuci
senior tag

Speciel nagymamám idén lesz 87 éves, szemüveg nélkül fejti a keresztrejtvényt, naponta órákat passziánszózik, szó nélkül lever römiben :DDD , szellemileg teljesen ép , neki nem esik nehezére megérteni a dolgokat, legfeljebb el kell neki magyarázni a szerződés technikai részét, de ezt szerintem a mo-i lakosság 60%-nak elkéne mondani.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#34) atuci válasza Ganger (#27) üzenetére


atuci
senior tag

:C , ez a szép hozzállás, grat :(

Gondolom, te kapásból tudtál word dokumentumot szerkeszteni, és az access adatbázis kezelőt is kisujjból ráztad ki. De valszeg az intéző kezelése is alapvető dolog volt számodra a gép első bekapcsolásakor.

Nem mindenki születik vérbeli profinak, anyósom könyvelő, másfél évig barátkozott a géppel, de most már 55 évesen megtanult cd-t írni/másolni, progikat telepíteni, a könyvelőprogi frissítéseit letölteni, MSN, skype, online játékok használata.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#35) shev7


shev7
veterán

azt nem ertem, hogy milyen aprobetus reszek vannak egy ilyen szerzodesben. Mit kell tudnia egy elfizetonek.

- mennyit fizet
- mit kap erte
- ha van huseg mi tortenik ha lejar

nem ertem mit kell ezen varialni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#36) Ariadne válasza VladimirR (#32) üzenetére


Ariadne
őstag

Lehet, hogy kicsit agresszívabban reagáltam a kelleténél, de akkor sem gondolom úgy, hogy el kellene viselnem, ha valaki ilyen lekicsinylően és gunyorosan ''aranyoskámoz''. Ha személyesen mondta volna, minimum egy nagy pofont kapott volna tőlem...

A véleményemet pedig egyébként úgy gondolom, kulturált formában írtam le, kifejettem, miért nem értek egyet azzal, hogy ''aki nem ért a számítógéphez az ne is nyúljon hozzá'', és azzal sem, hogy az idősek képtelenek lennének az internet használatára. Ezért nem érzem jogosnak a rendreutasítást.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#37) VladimirR válasza Ariadne (#36) üzenetére


VladimirR
nagyúr

helyes, ne is erezd jogosnak, mert nem kivantalak rendreutasitani, inkabb a hirhez reagaltam a te post-od nyoman, miszerint turelem kellene
csak leirtam, hogy en hogy latom ezt a helyzetet

(#38) Ariadne válasza VladimirR (#37) üzenetére


Ariadne
őstag

Áhh, akkor teljesen félreértettem! Azt hittem hirtelen, ''bentlakó'' technikusi minőséged szigorával kicsit erősnek ítélted a fellépésemet. Fél napig törtem a fejem, hogy olyan reakciót írhassak, amiért nem leszek s***be rúgva végleg. LOL, ez jó. :DDD Azt hiszem, ez a második ilyen jellegű szívásom, előzőleg az IP cím ''mutogatás'' témájában sikerült ok nélkül beparáznom. Khmmm. :B :DD Off vége, huhh.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#39) lorcsi válasza VladimirR (#32) üzenetére


lorcsi
veterán

.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.