Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bumper


bumper
senior tag

.

[Szerkesztve]

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Támogatom a kisméretű, és olcsó adattárolási médiát. De mi a f@szért nem lehet egyfajta szabványt összedobni?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) zfarkas válasza L3zl13 (#2) üzenetére


zfarkas
senior tag

Na igen, a média olcsó, de a hozzá való olvasó és író... :(

Raw Dark Pure

(#4) Obi-1


Obi-1
őstag

Igéretesebbnek tünik a Blueray-HD-DVD korongoknál. A pörgő korongok visítása sem a legkellemesebb tulajdonsága a mai gépeknek, ez kisebb, kevésbé sérülékeny, olcsó.

Az író-olvasó készülékek ára megy még lejjebb is.

Kb milyen sebességűek ezek az eszközök?

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Most akkor mi lesz ebben az az ujitas ami olyan kiemelkedove teszi ezt az egeszet???? A blue -ray es a hd-dvd mar itt vannak es meretben mar most majdhogynem megvertek ezt a kartyat, hogy az arakrol mar ne is beszeljunk. Vagy az hogy mas formaja van az adattarolonak es ket centivel kisebb helyen elfer ekkora dolognak szamitana?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#6) PaladiN válasza Obi-1 (#4) üzenetére


PaladiN
aktív tag

LEhet hogy akkor baj van a hallasommal. En nem hallom pl hogy a pio dvd-iro visitana. A kevesbe serulekenyt mibol sikerult leszurni?

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#7) Loha válasza PaladiN (#5) üzenetére


Loha
veterán

Pl, nincs bent mozgó alkatrész...
Másrészt ezzel a technológiával, az 1,6 terabájt is elérhető, míg a többivel nem...

(#8) Loha válasza PaladiN (#6) üzenetére


Loha
veterán

Nekem soha semmi bajom nem volt a süketekkel... :U

(#9) erdoke válasza L3zl13 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Mert sok pénzt lehet a későbbi licenszdíjakból beszedni, és az egyféle szabványból kijövő léből túl sokan maradnának ki. Ugyanez van Blu-Ray/HD-DVD fronton.
Philips, Sony, Toshiba és Pioneer halálra kereste magát a CD/DVD díjaiból, most tolong más is.

A legjobb aláírás a héten

(#10) janpotocki válasza Obi-1 (#4) üzenetére


janpotocki
senior tag

Kb milyen sebességűek ezek az eszközök?

Ha jól tudom, kezdetben az Optware-nél 20 MB/s-ra lehet számítani. Később a lemezek kapacitását 1 terabájt fölé, a sebességet pedig 1 Gbit/s fölé akarják tornászni

(#12) polika


polika
senior tag

30 gb-os kártya 1x írható, író ára 2milla..bakker addigra lesz 50gigás blue ray dvd eseleg több rétegű é mégnagyobb, és hót ziher hogy nem 2milla lesz egy blueray dvd író 2 év mulva...ez 2 év mulva szerintem lópikula, ha 10x annyi férne rá akkor érteném.

2 millából ha 20 rugóért veszem darabját akkor is 100db 200 gigás vinyót tudnék venni ami 20 terabyte adat tárolására alkalmas és nem 1x irható csak, raidben meg egész jó sebességűek lennének. Jobban megérné mint egy nem elterjedt, nem kompatibilis hologram író meg az olcsó kártyák bele amit nem nagyon tud senki más leolvasni kivéve ha 300 rugót költ az olvasóra...

Ebben az egész holografikus cuccban pont az lett volna a nagy durranás ha kiküszöbölik a mechanikát és vmi optikai módon fókuszálják a lézert ide oda úgy hogy kiolvassák az adatokat...

(#13) L3zl13 válasza PaladiN (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hol van az újítás? Sokkal kissebb területen képes közel ugyanolyan méretet produkálni. Ráadásul egy rétegen.
Nem sok részletet írnak, de akár jó is lehet...

Aki hülye, haljon meg!

(#14) Sanya válasza polika (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

és a fókuszálást hogy végzed mozgó alkatrész nélkül?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) PaladiN válasza Loha (#7) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akkor azt is csak en lattam hogy a kartya is es a fej is mozog az olvasas iras alatt? Bar ez vegulis mindegy mert valszleg halkabb lesz. Akkor viszont csak annyi az ujdonsag hogy majd ugy par ev mulva lesz masik alternativaja aki szeretne lecserelni a korongjait. A meretre szvsz ne vegyel merget mert anno hallottam en olyat hogy a dvd-t elo tudnak ugy allitani hogy 200 reteg ferjen el rajta ami ugyebar 1 terra.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#16) Integra


Integra
titán

te jó ég, hogy mennyit kereshetnek a meghajtón........

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) Rover623 válasza Sanya (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Megfelelően elhelyezett feketelyukakkal görbíti a teret...:U

primus inter pares

(#18) Integra válasza Obi-1 (#4) üzenetére


Integra
titán

fizikailag még mindig a minidisc a legjobb szvsz.
pici, absz megbízható, nem megy tönkre.
csak végre kikéne találni megfelelő adathordozónak

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) bit_vector válasza polika (#12) üzenetére


bit_vector
tag

szvsz cipelj 100db 200Gigásvinyót, és jó erős ember leszel ezek után::DD

30G kártya szvsz semmit nem ér. lesz ez még jobb is. Ráadásul, minél nagyobb az adatsűrűség, annál nagyobb az adatvesztés veszélye. Ezt vajon hogy oldották meg? Jham, és a cikk szerint itt is van mozgó alkatrász, persze eléggé elbaltázott maga a technika is szerintem. Az igazi értékét talán a holografikus írásmód jelentheti... talán...

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#20) Sanya válasza Rover623 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

és hogy hozod létre a fekete lyukat mozgó alkatrész nélkül? :D:D:D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) PaladiN válasza Loha (#8) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nekem sem volt meg bajom veluk, de nekem pl egesz turheto a hallasom (mondhatni rendelkezem nemi zenei hallassal) es meg igy sem zavar....:U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#22) dekoninck válasza Integra (#16) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ááá, mikor megjelentek a DVD-írók, csak néztem, hogy egy DVD-RAM meghajtó 2 millióba (!!!) került... (OK, a DVD-R csak 200 ezerbe) akkor azt hittem, hogy max. 100 ezerig megy majd le az ára, és átlagember számára úgyis megfizethetetlen marad. Erre meg mi van? Már a másodikat nyúzom... ;]
Szóval 4-5 év múlva tuti hogy olyan elterjedt és olcsó lesz, mint ma a CD-RW vagy a pendrive :) Legalábbis remélem.

[Szerkesztve]

(#23) corlagon


corlagon
senior tag

Haha, nekem mindjárt az jutott az eszembe, hogy az Artisjus vajon mennyi jogdíjat tenne erre a kártyára. Ha egy Compact Flash kártyára tesznek párezer Ft-t, akkor egy ilyen 30 gigás holografikus biszb*szra mennyit, félmilliót? :Y

(#24) erdoke válasza Sanya (#20) üzenetére


erdoke
titán

Mozdulatlan miniatűr fekete lyuk generátorral. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#25) PaladiN válasza dekoninck (#22) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Legyen igazad. Remelem lesz is. Ugyanakkor a mostani hirrel nemnagyon hiszem hogy lehetne barmit is kezdeni, mivel tenyleg egy kicsit le vannak maradva a trendhez kepest. Majd ha gyorsabban tudnak fejleszteni mint a tobbiek es sokkal olcsobba tudjak tenni az iro-olvasok arait akkor esetleg erdemes figyelni rajuk.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#26) L3zl13 válasza bit_vector (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

'' Ráadásul, minél nagyobb az adatsűrűség, annál nagyobb az adatvesztés veszélye.''
Ezt miből gondolod? Az adatvesztés veszélye szvsz kizárólag a tárolási technológiától, és annak korlátaitól függ.

''Jham, és a cikk szerint itt is van mozgó alkatrász, persze eléggé elbaltázott maga a technika is szerintem.''
Igen van mozgó alkatrész. Én sem értem, hogyan lehetne megoldani mozgó alkatrész nélkül a fézer fókuszálását. De hogy ennyi infóból hogyan vontad le a következtetést, hogy az egész technólógia szar? :F

''Az igazi értékét talán a holografikus írásmód jelentheti... talán...''
Az alkalmazott technológia szvsz önmagában nem jelent értéket, csak akkor, ha valamilyen paraméterében többet tud, mint az alternatívák.


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#27) PaladiN válasza corlagon (#23) üzenetére


PaladiN
aktív tag

:DDD:DDD:DDD:DDD
A kartya jelenlegi ara: 200+afa+art=100000.-

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#28) PaladiN válasza L3zl13 (#26) üzenetére


PaladiN
aktív tag

''Az alkalmazott technológia szvsz önmagában nem jelent értéket, csak akkor, ha valamilyen paraméterében többet tud, mint az alternatívák.''
Pontosan erre gondoltam en is csak bena vagyok a megfogalmazasahoz.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#29) Kriza válasza PaladiN (#27) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, ha így lesz, akkor ezt is Szlovákiából kell majd hozni, és óriási nagy FEKETEpiaca lesz :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#30) Sanya válasza Kriza (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem kell oda szlovákia, eu-n belül sehol nincs ekkora jogdíj, mint szerény hazánkban..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) PaladiN válasza Kriza (#29) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Csak eleg nehezen terjedne el ha csak a sotet-piac hozna be.:O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#32) polika válasza Sanya (#14) üzenetére


polika
senior tag

Hát mondjuk ilyen sziliciumlapkára felvitt minitükröt mozgat (modern projektorokban vanak ilyenek csak persze ott iszonyú sok és emiatt az ára is megvan) mondjuk ez nem mechanika nélküli de mégis nagyon kis fika energia lenne egy lézer olvasófej+adathordozó együttes mozgatása helyett.
Esetleg vmi elektromos térerőtől fénytörését változtató közegből gyártott tükörrel.

(#33) moonman


moonman
titán

jó a cím.
mér kell bulvárkodni?

(#34) Rover623 válasza Sanya (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Azt nem tudom, bocsi...nem vagyok egy kő...:DDD

primus inter pares

(#35) Jim Tonic válasza Obi-1 (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ugyanerre gondoltam. Hogy jó lenne megszüntetni a mozgó alkatrészek egy részét, hiszen mindenben erre törekednek.. És a korongok zaja elég zavaró tud lenni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) twollah


twollah
nagyúr

190 local credit + rakerul a ''mit tudom en milyen'' matrica, es mindjart 1000 local credit felett jarunk.
Es mindjart megette a fene az egeszet.

(#37) Husky


Husky
aktív tag

'79 - megálmodták a CD-t.
'82 - elkezdték tömeggyártani.
'95 - vért izzadtam hogy a 850 megás HDD-men összehozzak egy CD-nyi helyet. Miután felírtam, nem tudtam mit kezdeni a felszabaduló hellyel.
'05 - van ~350G szemetem amit jó lenne MOST kiírni valamire.
'06 - elkezdik tömeggyártani ezt a 30 Gb-os kártyát.

Szóval....

[Szerkesztve]

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#38) erdoke válasza Husky (#37) üzenetére


erdoke
titán

Még egy évet vársz, és nem tudsz mit kezdeni a hirtelen felszabadult 400 GB hellyel. :))

A legjobb aláírás a héten

(#39) liksoft válasza Integra (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a SONY minidisc-re gondolsz, háááátttt ...... Már többről próbáltak nálam adatot mentetni, és érdemes lenne egy szervízbe is beszaladnod. Lehet, hogy neked még nem volt gondod vele, de a SONY szereti csűrni a dolgokat, és progiban valamint eszközben is nehéz (sokszor lehetetlen) kezelni a sérült lemezt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40) Kriza válasza Sanya (#30) üzenetére


Kriza
őstag

Ja-ja, kinek mi van közel. Csak ne hazai bolt legyen...

Az Artisjustnak meg: :P

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#41) bit_vector válasza L3zl13 (#26) üzenetére


bit_vector
tag

Ezt miből gondolod? Az adatvesztés veszélye szvsz kizárólag a tárolási technológiától, és annak korlátaitól függ.

Azt hiszem nem ugyanarról beszélünk. Az alkalmazott tárolási technológia minden esetben fizikai. Persze szoftveresen lehet különféle ECC meg minden bigyókat művelni, hogy a vége egyenletes legyen. De ezt már szoftveresen (vagy némi harveres rásegítéssel) oldják meg. Én pl. ezeknél a lemezeknél sem bízom abban, hogy egy karcolás nem okoz fizikai adatvesztést (persze ezt lehet korrigálni az ECC által).

De hogy ennyi infóból hogyan vontad le a következtetést, hogy az egész technólógia szar?

Nekem az a bajom vele, hogy a lemezt magát nem is kellene mozgatni, van arra más (jobb) technika is, hogy pozicionáljunk. Persze, ehhez egy kicsivel több idő és pénzráfordítást kellett volna eszközölni.


Az alkalmazott technológia szvsz önmagában nem jelent értéket, csak akkor, ha valamilyen paraméterében többet tud, mint az alternatívák


nem teljesen értek veled egyet. Ugyanis a technológia - mégha nem is alkalmazzák- forrása lehet egy újabb -még jobb- technológia kialakításának.

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#42) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Én meg most akarok venni 1G-s pendrive-ot. Akkor várjak még 3 évet?

Egy kicsit off: a pen-ek között van olyan hogy márka rangsor? Vagy tök mindegy, hogy noname, vagy valami márkás... A megbízhatóságuk, élettartamuk, stb. mennyiben térnek el? Tudtok valami jót javasolni?

On: egyébként én nagyon jó dolognak tartom ezt a holografikus kártyát. Kicsi, gyors, megbízható, nagy kapacitású. Jó lenne emberbarátibb áron piacoltatni. Bár, ha azt nézem, hogy egy plazma, vagy projektoros TV 4 éve még 2,5-4 millába kerül, ma meg már 300-1000 ezer pénzek ''csak'', akkor a végén még egész kellemes áron hozzájuthatunk. Minél többen átállnak ezek gyártására, annál lejjebb fog menni az ára. Remélhetőleg...

(#43) erdoke válasza JanoXP (#42) üzenetére


erdoke
titán

Gyorsat vegyél. A-Data és SanDisk márkájút láttam jó árban. Előbbi High Speed 120X 18 MB/s jelöléssel volt árlistában.

A legjobb aláírás a héten

(#44) velizare válasza bit_vector (#41) üzenetére


velizare
nagyúr

mi a baj azzal, hogy a lemezt is mozgatja a cucc? :F mert szerintem jó az ötlet. felesleges luxus lenne az olvasandó felületet illetve térfogatot békésen pihiztetni, amikor munkára fogva jelentős időmegtakarítás érhető el.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ha kisebb gyártási költséggel rendelkezik a cucc, akkor mitől 1.9milla? Ha elterjed, akkor megy lejjebb az ára, tehát akkor soha?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#46) velizare válasza PEPE85 (#45) üzenetére


velizare
nagyúr

1, mert új.
2, a fejlesztési költségeit ki kell termelni.
a soha is benne van a pakliban. lásd zip-drive, és ''klónjai''.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47) somodisoma válasza velizare (#46) üzenetére


somodisoma
senior tag

Mondjuk a ZIP drivval az volt a baj, hogy a CD nagyobb kapacitasu, es sokkal olcsobb volt. Igy az terjedt el.

Ez a kütyü viszont nagyon tetszik!!!! kicsi meret, nagy kapacitas, olcso ''lemez'', mar csak azt kell majd megvarni, hogy az iro is olcso legyen hozza... :DD

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#48) velizare válasza somodisoma (#47) üzenetére


velizare
nagyúr

egy cégnél, ahol dolgoztam, az összes 1.44es helyén ls120ak, avgy a:driveok vannak. lehet nagy tételben olcsóbb? :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49) Integra válasza liksoft (#39) üzenetére


Integra
titán

soha a büdös életben nem volt bajom vele, pedig nem pár éve van md-m.
most nem is arra gondoltam amúgy hogy milyen a lemez, hanema fizikai paramétereire és a kivitelezésre, védelemre.
mostam már ki több md-t is mosógépben 60 fokon, hibátlanok. nem szándékosan, csak épp nem vettem észre:)
új optikai tároló megoldás kéne az md fizikai méreteire. vagyis a lényeg megváltozna belül, de a méretek maradnának.
szvsz itt van az egyedüli buktatója az md-nek, hogy ezzel nem igazán foglalkoztak. meg természetesen magasabb is az ára.
mindegy, nekem már megérte, nem lopják az md-t, feltörték már az én meg haverjaim autóját is, mindenkinek ott hagyták az összes md-t meg fejegységet is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) Integra válasza somodisoma (#47) üzenetére


Integra
titán

na a ZIP drive mekkora zsákutca lett...
nekem is itt figyel egy becsomagolva 4 lemezzel a szekrényben, el se tudom adni... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.