Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Hamis a baba! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) eddie303


eddie303
őstag

Elég nem szép

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#2) fanatic


fanatic
aktív tag

Mindent hamisítanak! Pont ezzel ne tennék!? :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#3) Shim


Shim
őstag

és ezeket mi alapján lehet megkülönböztetni az eredetitől? ez az egészben a leglényegesebb...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4) beeboy válasza Shim (#3) üzenetére


beeboy
addikt

pukkan egy nagyot és füstöl :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) User64476


User64476
őstag

Képzeld el amint hazaviszed álmaid prociját, mondjuk egy 2500+os bartont, hogy majd milyen jól felhúzod 3200+ig :) Elég nagy lehet a meglepetés, hogy még 2500+on sem stabil :)

(#6) Shim válasza beeboy (#4) üzenetére


Shim
őstag

hja marha vicces tud lenni mikor elszáll egy proci magával rántva esetleg az alaplapot meg 100ezer pénzt

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#7) L3zl13 válasza User64476 (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem nem annyira ez a veszély. Legalábbis engem nem ez fenyeget, hanem inkább egy 2800-3200+-ként eladott 2500+.
Vagy még lentebb egy 2200-2600+-ként eladott 1800+.

Vagy szerintetek annyira nem foglalkoznak a lebukás kockázatával, hogy eladnának egy TBred-et Bartonként?
(Bár ehhez a magyar boltokban még hamisítani sem kell. :)) )

Aki hülye, haljon meg!

(#8) maszat válasza Shim (#3) üzenetére


maszat
senior tag

Természetesen a hamisaknak nagyobb a magfeszültsége. Ha pedig úgy hamis, hogy 1,5-1,6V akkor meg otimális a teljesítmény-kihasználása, mert az nem károsítja:))

(#9) maszat válasza L3zl13 (#7) üzenetére


maszat
senior tag

Aki hülye, arra bármit rá lehet sózni; aki pedig nem, annak hiába mondják, hogy Barton, úgyis látja, hogy T-bred

(#10) maszat válasza User64476 (#5) üzenetére


maszat
senior tag

2500+-os procit elég nehéz hamisítani, mert az a család leglassabb példánya. Szerinted van olyan hülye, aki 2800+-t 2500+-nak ad el?

Bármit is csinálnak vele, 2500+-on biztosan stabil.

(#11) Loretto


Loretto
veterán

ugye milyen hosszu az intel keze!
;)

Soirée...

(#12) engusz


engusz
veterán

Nem is tudom, hogy egy ilyen helyzetben mit csinálnék. Az biztos, hogy a pereskedés a cég ellen több időt és energiát vonna el, mint az új proci megvétele. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Zeratul


Zeratul
addikt

Múlt héten kifogtam egyet, ment is vissza a boltba másnap.

Részletesen az alábbi linken.

http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=007844

Képek:

http://people.inf.elte.hu/pogi/procieleje.jpg

http://people.inf.elte.hu/pogi/procihata.jpg

(#14) engusz válasza Zeratul (#13) üzenetére


engusz
veterán

Az meleg! Nincs kedvem elolvasgatni a másik témát. Melyik üzletben vetted?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Zeratul válasza engusz (#14) üzenetére


Zeratul
addikt

Miskolcon a D*rkcompban, de szerintem nem a boltosok csinálták, mert elég jó minőségű hamisítvány volt. A gyanús az hogy B.A.Z több üzletében nagyon olcsón adják a 2600+ Brutto 26000. Szvsz máshol is megvehettem volna a hamisítványt.

(#16) burgatshow


burgatshow
veterán

Lassan már ott tartunk, h a szakértők nem tudják megmondani melyik a hamisítvány és melyik az eredeti!

Ez van srácok! :O

(#17) PNEUM válasza Zeratul (#15) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Hogyan árulták?

A felirat szerint:

2600+ XP
333FSB
L2 Cache 256KB

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#18) VladimirR válasza Zeratul (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valoszinutlen, hogy a boltosok akarhol is leallnanak hamisitani az amd procikat, mivel annal a mennyisegnel ami egy kiskeren atmegy angyobb gond azzal elszamolni, hogy honnan vannak azok az erosebb procik amirol o szamlat adott, es hova tuntek a gyengek amiket o megvett a nagykertol

masfelol pedig nehez elkepzelni, hogy a boltos a pult alatt egy pakaval (megha csodakeze van is) olyan minoseget produkal, hogy nem szurni ki meg alaposan megnezve sem

(#19) Szuri válasza burgatshow (#16) üzenetére


Szuri
tag

Átolvastam az ezzel foglalkozó hwsw-s topikot. A hamis prociknál 3 helyen szomszédos egy-egy lábat összekötnek, kettő a magfeszültséget változtatja 1,65V-ról 1,75V-re, egy az FSB-t 133-ról 166-ra. Így alacsonyabb órajelű proci jobbnak mutatkozik be, és ezekből aztán tuninggal nem lehet többet kihozni. A forrasztásokat a procin nagyítóval is alig lehet látni, a fent említett topik bazinagy nagyításán viszont igen. Az elején a feliratot is cserélik a hamisítók.

(#20) engusz válasza VladimirR (#18) üzenetére


engusz
veterán

Hogy kerülnek a nagykerekbe? Honnan kerülnek egyáltalán arra a helyre, ahonnan a nagykerek hozzák? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) VladimirR válasza engusz (#20) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valszeg meg koreaban (vagy hol a halalban gyartjak ezeket) hamisitja meg valamelyik ''kisebb'' exportor, es mar a nagykerekhez is igy jut el a cucc

(#22) Sanya


Sanya
nagyúr

Hihetetlen szinte

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) engusz válasza VladimirR (#21) üzenetére


engusz
veterán

Hogy nincs jobb dolguk... :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) Flashback


Flashback
addikt

Egy kicsit kamuszagú a dolog...
Meg egy üzlet hírnevét ilyen hülyeséggel lerontani...

VladimirR 18# egyetértek maximálisan!

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25) User64476


User64476
őstag

Intelt ménem?! :)

(#26) engusz válasza User64476 (#25) üzenetére


engusz
veterán

Mert arra még nem jött rá senki, hogy miként lehet külsőleg állítani a szorzót, feszültséget meg ilyenek. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) User64476 válasza engusz (#26) üzenetére


User64476
őstag

Jóvanna, én is tudom, csak ez vérforraló :) Azd amd tudhatott valamit, hogy az athlon64eken már fémsapi van :)

(#28) engusz válasza User64476 (#27) üzenetére


engusz
veterán

Igen, ott a fémsapi, de a lábak még mindig szabadak. Mondjuk én úgy tudom, hogy nagyon könnyen hajolnak, aztán pedig törnek. ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) L3zl13 válasza Zeratul (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kérdés: Bartonként árulták vagy TBredként?

Aki hülye, haljon meg!

(#30) elmo


elmo
aktív tag

Döbbenten olvastam a hírt, mivel tervezem épp egy 2500+ -os Barton vásárlását. Meg lehet állapítani ránézésre, hogy tényleg az-e, nem pedig egy hamis darab? Vagy vigyek valami jobbfajta nagyítót?
:((

(#31) maszat válasza elmo (#30) üzenetére


maszat
senior tag

#10

(#32) VladimirR válasza maszat (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

thorton?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Hamis a baba! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.