Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rolko


rolko
őstag

:C
A SATA-s DVD írók mennyik leszek vajon?

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Most aztán érdemes várni a vásárlással :DD

<< Heimdal >>

(#3) rolko válasza Retekegér (#2) üzenetére


rolko
őstag

jaja, még bevárom a G80-at és megveszem a 7900GTO-mat :C hátha lemegy az ára

(#4) pjani


pjani
tag

Naggyon helyes...
Bár az összes hardveregység piacán ez lenne!

Üdv!
pjani

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#5) anaqer


anaqer
veterán

'félmagas' = mobile ODD ?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) zsiga667 válasza anaqer (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem a félmagas a ''normális'' 5,25''.

[link]

(#7) Translator


Translator
tag

Lassan olcsóbb lesz, mint a floppy :))

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#8) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
És ez idehaza mért nem érzékelhető?

"Csak úgy mondom"

(#9) zsulboy válasza rolko (#1) üzenetére


zsulboy
senior tag

Pesze ha majd megjelennek miden gyártó palettáján?! :F

(#10) #54715584


#54715584
törölt tag

basszus, mernem 3 evvel ezelott jelentettek ezt be? :)
es ha az uj szabvanyok majd elterjednek akkor azok az irok is olcsobbak lesznek? :)

(#11) Tyberius válasza #54715584 (#10) üzenetére


Tyberius
aktív tag

''...ha az uj szabvanyok majd elterjednek...'' – ha elterjednek egyáltalán... a dolgok jelenlegi állása szerint még ez sem garantált.

Mindenesetre nekem is kéne egy új ODD, mert jelenleg nincs egy szál se... lehet, hogy várok vele még egy kicsit. Csak aztán nehogy szegény Hofinak legyen igaza megint, hogy ''...amikor a rohadt kapitalistáknak jól megy, az mért nem gyűrűzik be ide? Legalább egy hétre, próbából?'' :DDD

(#12) Kriza válasza zsiga667 (#6) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, ez elég ideétmúlt meretmegadás akkor manapság, de mindig tanul az ember. :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) dbius válasza #54715584 (#10) üzenetére


dbius
veterán

Minden bizonnyal így lesz.

Most ugyanaz kezdődik el, mint anno a cd íróknál....

(#14) Daweee


Daweee
őstag

majd ha jól lemegy az írók ára majd veszek egy feketét mert igen hülyén néz ki a hófehér író a fekete házban - még jó hogy van ajtaja :C

(#15) #65675776 válasza Tyberius (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

''Elvették a határon...'' :D

Nem mintha most az egekben lenne az ODD-k ára, ma is szinte filléres dolog (Blu-Ray és HD-DVD nem ér!).

(#16) rolko válasza zsulboy (#9) üzenetére


rolko
őstag

ha több gyártó is gyártaná és így remélhetőleg lemenne az ára :U már nem teccik ez a PATA :DDD

(#17) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Látod, ezért kell dobozos Plextort venni... adnak hozzá fekete előlapot is :C

(#18) #65675776 válasza Tyberius (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az árkülönbözetből viszont vehetsz egy zsugor fekete festékspray-t. :U

(#19) Ribi


Ribi
nagyúr

Bezzeg en mi meg 60k-ert vettuk sulinetve a sony DVD irot .

(#20) Tyberius válasza #65675776 (#18) üzenetére


Tyberius
aktív tag

És a márkajelzést meg kézzel pingálod rá...? :D
Meg azért nem mindegy, hogy Gagyitronnal vagy Plextorral archiválja az ember az adatait...

(#21) Senior tag


Senior tag
aktív tag

Én már azt se értem, hogy az idén miért nem DVD-írót vett az ODD vásárlók 40-50 %-a, de hogy jövőre 5-6e Ft-os ár mellett miért vesz mást a 20-30 %-uk, az is rejtély. :F

Ugorgyunk!

(#22) Male


Male
nagyúr

Azért ezeknek a minősége is lehet valami... biztos, hogy nem csak az ár csökken :O

(#23) Tyberius válasza Senior tag (#21) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Gyanítom, a kész konfigok miatt... a forgalmazók többek között ezzel differenciálják a belépőszintű konfigokat, hogy nem raknak beléjük DVD-írót (lásd még: 256 MB RAM, a világon semmi értelme nincs).

(#24) #65675776 válasza Tyberius (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van értelme: jól lelassítja a gépet, és így a szervízek is kaszálhatnak a bővítéssel.

Egyébként nem csak Plextorral lehet ám minőségi archiválást végezni. Először is tisztázni kellene, mit értünk minőség alatt. (NEC íróm van, és még csak a saját hülyeségem miatt baltáztam el lemezt.) Az író önmagában nem ér egyébként sokat: ha kazánlemezre írsz, akkor Plextor-ral is lehet fél éves élettartamú lemezt készíteni.

(#25) REDeath


REDeath
őstag

Bárcsak a blu-rayről szólna a cikk :DDD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#26) rolko válasza REDeath (#25) üzenetére


rolko
őstag

kb 2-3 év múlva talán arról is lesz egy ilyen cikk :DDD

(#27) Daweee válasza #65675776 (#18) üzenetére


Daweee
őstag

Gondoltam is rá hogy fogok egy festéksprét és befújom :DDD

(#28) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ez valszeg minden egységgel így lesz. egyre gyorsul az elavulás... ráadásul a BR vs. HD-DVD vita miatt mindkettő nehezen fog indulni, aztán vagy párhuzamosan mennek, vagy az egyik megbukik, a másik elavul... de igazi nyertese nem lesz a csatának.

a dvd-knél is csak amiatt maradt fenn a + és a -, mert annyira hasonlítanak egymáshoz, hogy lehetett egyszerűen mindkettőt író cuccot csinálni. a 2 új belépőnél ez macerásabb, bár már megcsinálták.

megj.: ha meg tudtak volna egyezni, akkor már lehet, hogy nagyjából leáldozóban lenne a dvd kora, és karácsonyra br/hd-dvd-írós konfigokat venne mindenki.

(#29) dragonfx


dragonfx
veterán

Bingó, ugyis lassan cserélni kellene :B

Egy sata-s fullos tudású labelflash/lightscriebes nec író mennyi mostanság? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30) ftc


ftc
nagyúr

pff...DVD olvasók piacát súrolja ez az ár...

(#31) ati05 válasza Ribi (#19) üzenetére


ati05
aktív tag

Hát én akkor mit szóljak annó 100k+áfáért vettem egy HP 4x/2x/24x-es cd írót ami még a 700-as lemezt sem írja :Y :W

(#32) lorcsi


lorcsi
veterán

Jó hogy az áruk csökken de a minőségük vajon milyen lesz az új íróknak?
nem bánnám ha nem csükkennene

(#33) Male válasza lorcsi (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig fog...


daa-raa: szerintem az archiválás minőségét nem az határozza meg, hogy elrontja e a lemezt. Pl 2-3 év múlva vissza lehet e olvasni? Ez sokkal fontosabb. (OK, ehhez jó lemez is kell)

(#34) Trak válasza Senior tag (#21) üzenetére


Trak
addikt

Ne tudd meg még mennyien vesznek akár cd-romot is...
Dvd-rom és combo is jól fogy, bár az utóbbi már kezd kikopni, pont az írók árának csökkenése miatt.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#35) LeC


LeC
addikt

hm akkor lehet várok még az újabb író vásárlással ;]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#36) Janoska26


Janoska26
addikt

Csak ez az árcsökkenés ne hozza magával a minőségcsökkenést is :)

(#37) gozso


gozso
senior tag

talan megis lesz nyeretese ennek a csatarazosnak: mi a fogyasztoi tarsadalom.
bar a blue-ray agymosas mar megkezdodott....:U

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#38) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Senki sem gondol arra, hogy pl a cégek nem azért nem vesznek CD/DVDírót a dolgozók kezei alá, mert drága, hanem azért, hogy ne ott írjanak lemezeket akár saját személyes adatokkal, akár a cég adatbázisát learchiválni. És az ilyen szférában üzemelő gépek elég nagy százalékban mennek ma is...

Az érdekelne, a noti-ODD-piacot mikor éri el ez a hatás? :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) MLaca


MLaca
őstag

''A gyártók közti konkurenciaharc hatására a számítógépekbe szerelhető írók ára folyamatosan csökken.'' - meg a minőségük is. szinte mindegyik hulladék és random elhaláloznak, mindegy, mi van az előlapra firkantva márka gyanánt..

http://mlzphoto.hu/

(#40) ANT válasza Male (#33) üzenetére


ANT
őstag

szerintem az archiválás minőségét nem az határozza meg, hogy elrontja e a lemezt. Pl 2-3 év múlva vissza lehet e olvasni? Ez sokkal fontosabb. (OK, ehhez jó lemez is kell)
Meg szerintem nem kell sebességmámorban sem tobzódni. Én pl. sokáig csak 4x firkantottam, egy ideje áttértem 6x-ra, és egyetlen lemezemmel sincsenek beolvasási gondok. Pedig a legrégebbiek kb. éppen két éve pörkölődtek! :DD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#41) anaqer válasza macilaci78 (#38) üzenetére


anaqer
veterán

Akinek a cég adatbázisa kell, az úgyis megoldja valami USB-s ketyerével...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) Male válasza anaqer (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Azt le lehet tiltani... bár a CD/DVD írást is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.