Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

''Tömegpiac'' :DD

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) xuldar


xuldar
őstag

Tömegpiac? Nem is tudom. Csak egy 32GB-os háttértár kerül annyiba, mint egy használható notebook? Az amúgy sem olcsó szubnoteszek árait még így is megdobja. Mikor lesz ez valóban tömegesen elterjedt?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) Tsunami


Tsunami
senior tag

lol az ára, amíg ezek ténylegesen felváltják a vinyokat, ha felváltják ugyebár, az még legalább 5 év:)

''három a kettő tizen''

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Huh, de jó is lenne ha eltrjednének már ezek a cuucok!

Az 57 MB/sec írási és 32 MB/sec olvasási sebesség nincs felcserélve? Szokatlan, hogy nagyobb az írási sebesség, mint az olvasási.
(Bár DVD írók esetén hallottam már ilyenről.)

(#5) shabbarulez válasza xuldar (#2) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ha azzal számolsz 1 év alatt duplájára növelték a kapacitást fele akkora árszint mellett, akkor ha ezt a tempót tartósan fenn tudják tartani akkor 3 év múlva lehet akár egy 256GB-os eszköz $125-ért ami már összevethető egy mai winyó ár/érték arányával. Az más kérdés hogy ezen 3 év alatt a winyók is fognak fejlődni egy csöppet, és közel sem biztos hogy ez a dinamikus fejlődési ütem hosszútávon tartható.

Szerintem 2012-2015 között már biztos el fog indulni a tömegesebb elterjedése az ilyen jellegű adattárolóknak a nagykapacitást igénylő PC-s vagy STB fronton is. A kisebb kapacitást igénylő memóriakártyás mobil, fotó, video, zenei termékeknél ez már az elmúlt évek során elég szépen elkezdődött.

(#6) VargaI válasza #72042496 (#4) üzenetére


VargaI
senior tag

én is épp ezt akartam kérdezni, mert nekem is furcsának tűnt, hogy lassabban olvas mint ír, megelőztél :R
amúgy tényleg jól jönnének, jelentősen csökkenne a notebookok fogyasztása egy ilyennel, még 2-3 év azt szerintem befut, minden új termék nagyon drága :( (lásd BD ROM 200e vagy akár annó a DVD író - most meg 8-9 ezeért adnak egyet LOL), azért grat a samsungnak ha tényleg meglépi a tömegtermelést, mert anélkül elérhetetlenül drága lenne (nekem sajna még így is :( ), meg talán a fejlesztésén is lendítene egy kicsit,
úgylátszik megvalósul a hangtalan gép? full passzív hűtéssel nagyon király lenne :DDD

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#7) Allien


Allien
veterán

Nekem speciel az asztali gépembe kellene egy ilyen. Rámenne a win, meg a game, és sokkal gyorsabban töltődne be!:DDD Márpedig, ez Nekem nagyon fontos.;) Csak ennyit nem tudnék jelenleg (sem) álldozni rá.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8) velizare válasza Allien (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

nekem még a gatyám is rámenne :D

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Rickenstein válasza velizare (#8) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Nemrossz dolog ez gyerekek. Sose szerettem a mechanikus szerkezeteket a számítógépben. Azok kopnak, törnek, csörögnek-csattognak. Ehhh. Azonkívül legalább lesz egy kis fogyasztás visszaszorítás. Manapság amikor már egy Paksot kell mellékelni egy videókártyához...

PS C:\>_

(#10) Borosz


Borosz
senior tag

És mi van a bad sectorokkal? Ebben is létezik majd ilyen megjelölés a hibás tárterületekre? És mi lesz a fej/sáv/szektor stb. fogalmakkal? Elvesznek a sülyesztőben? :DDD

(#11) Borosz válasza Rickenstein (#9) üzenetére


Borosz
senior tag

Paksot... :C

(#12) L3zl13 válasza Borosz (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amennyire tudom LBA módban a normál vinyóknál sem valós fej/sáv/szektor adatokat használ már a rendszer.
A kompatibilitás miatt szvsz ez megmarad ugyanígy.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Rickenstein válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Jaja, mint a pendrive-oknál...

PS C:\>_

(#14) TeeJay


TeeJay
félisten

ezek a chipek hányszor írhatóak újra?
mert a vinyóknál végtelen ez a szám úgytudom de legalább is nagyon nagy.
amúgy ezek még elég lassúak kicsi a tárkapacitás is meg drága is baromira.
idén már elképzelhető hogy lesz 1TB vinyó és azok igencsak gyorsabb írás/olvasást produkálnak érzésem szerint.
a hagjukkal meg ne legyen már bajotok egy mai Samsung/Seagate/WD vinyó alaphangját hallani se lehet.

szerintem a vinyóknak még nincs vége most fog csak majd az új technikával megugrani a kapacitás :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) Trak válasza TeeJay (#14) üzenetére


Trak
addikt

Lassúnak azért egyáltalán nem mondanám Őket, drágának viszont persze, hogy drága, hiszen egy új dologról van szó, ami még fejlesztgetés alatt van.
Nem megváltani akarják a világot, csak dolgoznak egy alternatíván a mai HDD-k helyére.

Szerinted a mostani nagy 250-300-as winyók sokkal gyorsabb írási, olvasási értékeket produkálnak? Egy mai Samsung/Seagate/WD winyók alaphangját nem is hallani?
Ezen kérdések alapján szerintem nem sok ilyen winyóval volt saját tapasztalatod.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#16) TeeJay válasza Trak (#15) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem már a többéves Seagete 120gigás vinyóm hangja is barátságos.
1x megnéztem a gépemet úgy hogy minden venti ki volt kapcsolva csak a vinyó adott hangot és 1 méterről hangtalan volt :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) liksoft


liksoft
nagyúr

Ha az újraírhatóságukon nem javítanak drasztikusan a mai tárolókhoz képest (nem a katalógusadat érdekel, hanem a valódi, minden környezetben tartható állapot - hisz a mai állapot olyan mint az akkuknál, ergo sokkal többet tud - papíron), akkor már előre dörzsölöm a kezem a leendő ügyfeleket számolgatva. (Ennyit a nagyobb biztonságról.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) Loha válasza Rickenstein (#9) üzenetére


Loha
veterán

Sztem is marha sokat fog csökkenteni a fogyasztáson, ha vinyónként 10W-ot megspórolunk, 150W-os procik meg VGA-k mellett... ;]

(#19) Loha válasza liksoft (#17) üzenetére


Loha
veterán

100GB-os méretekben sztem a vinyók simán verni fogják ezeket megbízhatóság terén is, ha vmit nem javítanak a dolgon...

(#20) Trak válasza TeeJay (#16) üzenetére


Trak
addikt

Tehát egyetlen, több éves Seagate winyó alapján mondasz véleményt a mai WD/Seagate/Samsung winyókra? :P

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) L3zl13 válasza Loha (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem fog csökkenni a fogyasztás, de cserébe erősebb VGA-kat lehet tenni a gépekbe. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Komplikato


Komplikato
veterán

Lhet pesszimistának tűnök, de hányszor is írhatóak ezek a flash alapú memóriák? Mert ha jól tévedek sokkal kevesebbszer, mint bármelyik HDD ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) Obi-1


Obi-1
őstag

Szerintem lesznek SDD-HDD kevert megoldások is a HDD kiszorítása előtt.

Only a Sith deals in absolutes.

(#24) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Lol! Passzív hűtés, passzív táp, stb, a leghangosabb alkatrész a gépben az ODD lesz! Ezeket mikor akarják hangtalanra csinálni, hogy ne vedd észre, mikor kezdi el felpörgetni a lemezt, sávot keresni, kerregni-kattogni? :DDD

Azért jó lenne notikba, PDA-kba, digitális gépekbe belökni ezeket akár Plug&Pray eszköz gyanánt is, használhatóbb lenne. Azért megnéznék olyan előlapi panelt, ami elfoglal ca 3db 5.25-ös helyet, és függőlegesen meg vagy 12 ilyen kártyát lehet rádugni...

Jaja, Obi-1, szerintem is lesz valami hibrid: 16TB-os lemezes vincsi 128GB-os flash-tárral, mint cashe... :D


Mindenféleképpen jó dolognak tartom, valamerre haladni, lépni kell, de még akkor is messze van, hogy fájlszervert alapozzunk ezekre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) VargaI válasza macilaci78 (#24) üzenetére


VargaI
senior tag

a sorból már csak egy holografkus tároló hiányzik az optikai helyére, az meg tudtommal hangtalan lesz :DDD - voala hangtalan gép ( csak kár hogy még 3-4 évet simán kell rá várni mire megfizethető lesz :(

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#26) LittleG válasza VargaI (#25) üzenetére


LittleG
tag

Én úgy tudtam azt is pörgetni kell. Amit láttam az úgy nézett ki mint egy sima dvd.

(#27) nap válasza #72042496 (#4) üzenetére


nap
addikt

Az irasnal csak feltoltod, vagy kisutod a kondit, nem erdekel a tartalma.
Olvasasnal elo kell belole csalogatni a benne lako erteket, majd vissza is kell irni ugyanoda.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28) Fercsa


Fercsa
senior tag

a hozzaferesrol nem volt meg szo azzal ,h allnak? :F
mennyire gyors?

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#29) lúzer


lúzer
veterán

Mindenesetre a pendrive lényegesen lassabb a vinyónál.
Akkor ez mitől gyorsabb?
Usb fogja vissza?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) Scream007


Scream007
őstag

hát ez nem volna rossz ha megvalósulna mert a mai winyok sebezhetők.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#31) velizare válasza Rickenstein (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

fogyasztás-visszaszoritás?! a legdurvább atomscsi vinyó fogyasztása sem haladja meg a 20 wattot, ráadásul amilyen gépekbe ezeket rakják, ott magasról leszarnak mindent, aminek köze van a fogyasztáshoz, a zaj- és hőtermeléshez. szekrénybe bezárni, klima neki, aszt hadd zümmögjön.
a te otthoni vinyód fogyasztása olyan 10 watt környékén leledzik. ehhez képest az átlagosnál kicsivel izmosabb grafikus vezérlőid száz watt felett zabálnak. nem összemérhető a kettő, ha csak vinyót cserélsz egy ilyen rendszerben, az nem fog neked jelentős mennyiségű spórolást eredményezni a rezsiszámlán.
költségcsökkentést meg nem célszerű úgy végrehajtani, hogy egy 30ezer forintos alkatrészt kicserélsz egy háromszázezresre (esetleg egymillió-háromszázezresre, ha csúcstechológiát akarsz).
a zajtermelésről annyit, hogy egy átlagos modern vvinyó által generált zaj nem hallatszik ki a gépházból, vagy ha mégis, akkor elnyomja a procihűtő zaja. én a saját 6éves seagatemből indulok ki, amit nem hallok ki üzem közben a gépből. ja, és nem traktorom van, hanem passziv hűtésű videokártyám, agyonleszabályozott ház és tápventilátorok, meg bazinagy zalman virág a procin.
akinek ennél több kell, az már durván sznob. szerintem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) velizare válasza nap (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

szarva-közt-a-tőgyit technológia... :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) velizare válasza Scream007 (#30) üzenetére


velizare
nagyúr

ha ráparkolok platósifával, ez is sebezhető... :R

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#34) tomcs


tomcs
őstag

szvsz ennek boven van letjogosultsaga, csak epp lapozni nem kene ra meg temp fileokat piszkalni rajta

sajnos az oprendszerek, programok manapsag ugy vannak megirva, hogy tobbnyire igenylik, hogy legyen alattuk sokat piszkalhato hattertar, de ezen le7 segiteni pl ram alapu taroloval, ott kell tartani tempet meg bongeszo cache-t, lapozni mondjuk nem igazan ertelmes dolog ramdrive-ra de fene tudja.
ha erre a tarolora meg mar csak sima .doc file mentesek meg ugy altalaban a winyohasznalat ''tudatos'' resze marad, varhatoan hamarabb kopik lyukacsosra a gephaz, mint ez tullenne az irasciklusan.

egy ilyen ramdrive-os megoldas meg nyilvan boven belefer egy exkluzivabb subnoti araba, sot vhogy meg azt az 1 plusz memoriamodult is belezsufoljak.

(#35) KrAt


KrAt
veterán

Milyen aranyos ára van... :Y

(#36) LordX


LordX
veterán

Mivan? 57MB/s sebességet simán hoz egy vinyó, nem csak olvasásban, írásban is, sőt, többet is. Hol vernek ezek rá köröket? :F

(#37) Integra


Integra
titán

es lebe das forgótányéros zajos 500 gigás vinyók továbbra is:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) VargaI válasza lúzer (#29) üzenetére


VargaI
senior tag

tudtommal az USB-nek sem nagy az átviteli sebessége(kb 20-25MB/s ha jól tévedek :U), hogy miért gyorsabb ez? ööö...talán mert 20x annyiba kerül meg 1-2 évvel újabb? ;)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#39) erdoke válasza LordX (#36) üzenetére


erdoke
titán

1,8-2,5''
Szubnotiba jó esetben az első, egyébként a másodikból egy 4200 rpm-es verzió kerül. Ez utóbbinál mindenképpen jóval gyorsabb az 57 MB/s, de még az 5400 rpm-es 2,5'' vinyókat is simán veri.

A legjobb aláírás a héten

(#40) erdoke válasza lúzer (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem pendrive, másrészt ma már vannak olyan pendrive-ok is aminek az USB szab határt.

A legjobb aláírás a héten

(#41) erdoke válasza VargaI (#38) üzenetére


erdoke
titán

30-32 MB/s a gyakorlatban.

A legjobb aláírás a héten

(#42) Rickenstein válasza velizare (#31) üzenetére


Rickenstein
senior tag

És azt mérted már, hogy mennyi az áramfelvétele az egyes egységeknek rendszerinduláskor? Soha nem találkoztál még olyannal, hogy a gyenge táp miatt nem indult be valamelyik optikai meghajtó?

PS C:\>_

(#43) velizare válasza Rickenstein (#42) üzenetére


velizare
nagyúr

dehogynem. ha a külső usb kütyüim/egyéb herkentyűk mindegyike be vannak kapcsolva, a gépemet már nem tudom bekapcsolni, mert a táp nem tud elég áramot felvenni a hálózatról. csak nem értem, hogy jön ez ide. ugye nem azt akarod mondani, hogy rendszerinduláskor a merevlemez teljesitményfelvétele meghaladja a száz wattot, és az miatt nem indul el az optikai meghajtó? :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#44) VargaI válasza velizare (#43) üzenetére


VargaI
senior tag

egy motor indítóárama többszöröse a működési áramának(mondjuk van 4 ventid meg 2-3 vinyód, akkor már nagyon nem mind1 a dolog), amúgy meg mint már korábban írták ennek egyelőre nem az asztali felhasználásban van jelentősége, hanem a szubnoteszeknél ahol néhány watt igenis, hogy sokat számít, meg ott azért kb 40-60 vagy legyen 60-80 GB az átlag vinyó méret és többnyire 5400 rpm-esek, bár újabban vannak 7200 rpm-es 120 GB-osak, de ezek 60-70e Ft körül vannak, ahhoz képest azért már ''csak'' 2-3X az ár(de ez kezdő ár egy új technológiánál, szerintem majd lecsökken az szépen-remélem:U)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#45) karib


karib
addikt

Az elérési sebességére azért kíváncsi lennék. Ha kellően gyors, akkor pl. egy egyszerű RAID 0 megoldással hatékonyan gyorsítható a rendszer, már akinek nem elég a 30-60 MB/sec. Valszeg belül is mindenféle párhuzamosítással érik el a sebességnövekedés egy részét.

Impozáns mobil eszközöknek nézünk elébe pár év múlva, ha csak a ma látható, fejlődésben levő technológiákat nézzük: OLED kijelző, SSD tároló, alacsony fogyasztású, de erős, többmagos processzorok, virtualizáció... Alig várom :)

Department of Redundancy Department

(#46) karib válasza velizare (#31) üzenetére


karib
addikt

Speciel szervereknél is egyre inkább előtérbe kerül a fogyasztás, ugye

A Google szerverparkja valszeg tisztesen megterhelné Paksot is, vicc nélkül :)

Persze nem fognak ezért pánikolni, de már a szervereknél is fontos szempont lett a fogyasztás és hőtermelés. Pláne, hogy a gyártók is ezt kezdik meglovagolni, lévén nem tudnak gyorsabb vasakat előállítani :) Idén a ''price per watt'' a mágikus fogalom.

Emellett a blade szerverek, 2,5'' SCSI HDD-k (Seagate Savvio és társai) is a kedvezőbb energiafelhasználást szolgálják (többek között).

Department of Redundancy Department

(#47) Loha válasza VargaI (#44) üzenetére


Loha
veterán

De azok az 5400-as 2,5''-os vinyók 5W alatt fogyasztanak irás közben is szóval olyan sokat nem lehet megsprórolni... Akkor már olcsóbb egy 1,8''-os HDD és fogyasztásban is alig több :)

(#48) velizare válasza karib (#46) üzenetére


velizare
nagyúr

kicsit nem is árt, ha elgondolkoznak a témán, de ahogy valamelyik cég kijön egy új technológiával, ez a price per watt rögtön eltemetődik valamelyik legalsó fiókba egy ablaktalan helyiségben... :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49) atosz válasza Loha (#47) üzenetére


atosz
őstag

Azert nem olyan keves az egy notinal...

Mindenesetre en minden notiba belepakolnek egy ilyet, legalabbis a T&L kategoriaig. Egyreszt suly- es meretcsokkento, gyors es keveset fogyaszt, nem is fut csak draga nagyon - egyelore, de majd szep lassan lemegy az ara ha elindul a tomeggyartasa.

En amugy egy flash es hagyomanyos megoldas egyuttes hasznalatanak is a hive lennek. A rendszer es az osszes progi mehet a flashre, es csupan tarhelynek fentarthato a hagyomanyos merevlemez, ehhez csupan egy jo energiagazdalkodas kell, hogy csak akkor porogjon fel, ha tenyleg szukseg van ra, ami altalanos hasznalat mellett nem fordulna elo tul gyakran.

(#50) velizare válasza VargaI (#44) üzenetére


velizare
nagyúr

hömm. oké, van egy olyan gépem, amiben van 4 venti és 4 vinyó. meg mondjuk legyen benne két ilyen 140 wattot zabáló manszta (az eleje igaz is, a végének meg örülnék, ha igaz lenne;) ).
4 vinyó az 4*10 watt, 4 venti az 4*5 watt, szumma 60 watt. ez 60 vs. 280. ez a 60w-ból csak a vinyók és a két venti van egy ágon, azaz 50w. ha én azt akarom, hogy a két érték feltételezhetően majdnem 1:' arányban legyen egymással, akkor az azt jelentené, hogy a 12v-os ágra kötött vinyók és ventik kábelén 3*50/12=cca 10 amperes áramot kergetnék végig, amit finoman szólva sem a tápom, sem a kábel, sem a rászerelt kötyük nem tolerálnának ilyen keresztmetszetű vezeték esetében.
tegyük fel, hogy meguntam a kábeldzsungelt, és lecserélem a vinyóimat egy darabra. ezt simán megtehetném, mivel az összkapacitásuk nem éri el a 380g-t, tehát veszek helyette 1 db. 400 gigás vinyót. mondjuk barrakúdát, mert nekem az tetszik. ez eszik seekelésnél 13 wattot, standbynél 1.3at.
ha ezekkel a 32g-s aranyoskákkal akarnám helyettesiteni, akkor kellene vennem legalább 13 darabot belőle, ami fogyasztással számolva 13/20*13=8.45 wattra jön ki, ami akár kedvező is lenne. viszont ezt a 13 darab kütyüt megvettem darabját mondjuk 60ezerért (mert jófej vagyok, és nem most veszem, amikor forró), a 400g-s barrakúdát meg mondjuk 60ért.
és a kettő közötti különbözetet adó, maradék 12 darab, egyenként 60 rongyos kütyü árából a következő technológiaváltásig lazán kifizetem a merevlemez villanyszámláját.
ez komoly tárolásra addig nem lesz alternativa, amig a másik, merevlemezes módszerrel feleannyi áron tizszeres kapacitást kapok. és akkor még jófej voltam az árnál, mert ez még hosszú évekig nem lesz annyi, amennyivel számoltam.

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.