Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] Halk doboz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zetecR


zetecR
addikt

A táp csak a Quiet Computing technológia része, vagy a házé is?

Mert 100 euróért igen olcsó lenne kompletten.

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Ezt a házat nekem is ajánlották már:)Nagyon frankó kis ház, kár hogy tartom magam az ''elveimhez''.
Egyébként is az antec házak jó házak.:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) bazalf válasza zetecR (#1) üzenetére


bazalf
csendes tag

A német cikket és az ottani hozzászólásokat is megnézve, úgy tűnik, hogy igen, a ház táppal együtt értendő. Az egyik németnek pont az a baja, hogy neki jobb tápja van kéznél, mint a 350w-os, amit a házhoz adnak, és miért nincs a ház táp nélkül. A másik meg lehűtötte, hogy ez nem egy ''bigtower'' és különben is olcsó.

(#4) Csigapa válasza zetecR (#1) üzenetére


Csigapa
tag

Nekem sajnos nem ilyen van, hanem a bronz(?) színű változat (AMB), abban benne volt a táp, és az aqua-ban kicsit több volt mint 100 euro. <<Majdnem pontosan 100 Euro most >> Ezt is lehetett kapni csak drágának találtam (ha jól emlékszem 35E Ft).
Az újdonság pedig annyira új, hogy december elején vettem :))




[Szerkesztve]

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#5) PWR


PWR
aktív tag

es lehet ilyet kis hazankban kapni? ha valaki tud egy helyet... akkor köszi...

Üdv

(#6) Balint


Balint
tag

Hát azért 99 euro annyira azért nem kevés... Ha mondjuk 15-20 eFt alatt lenne, akkor már jobban meggondolnám a dolgot... de persze ezt sem a mi pénztárcánkhoz árazták be, hanem a nyugatiakéhoz.

(#7) Csigapa válasza PWR (#5) üzenetére


Csigapa
tag

Írtam fent, aquaban van raktáron 27600+fa.

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#8) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Tulajdonképpen nem csúnya és árban sem rossz. Csak épp nekem sincs szükségem a tápra másrészt azért azokat az USB kivezetéseket is elrejthették volna mert így olyan ''lyuk'' jellege van.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#9) marcee válasza Balint (#6) üzenetére


marcee
addikt

Antec 350-es táppal? Kifgejezetten olcsó!
Ahogy ezek az egyre újabb és újabb házak megjellennek, nekem hetente támad kedvem venni egyet. :)

Kicsit Off:
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy álló táppal forgalmaznek-e gyári házat. 12centis ventivel.
Nagyon On.

\m/

(#10) BobMaster


BobMaster
senior tag

A gépet készre szerelve a prociventi, északi híd és VGA aktív hűtése kicsit megtoldja ezt a 22 dB-t... :(((

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#11) Balint válasza BobMaster (#10) üzenetére


Balint
tag

Feltéve ha nem passzív hűtéses az alaplapod + VGAd és nem SilentBreeze II van a procin.. :)

(#12) marcee válasza BobMaster (#10) üzenetére


marcee
addikt

Nodehát éppen szajcsökkentés figyelembevéve tervezték a kasztnit.
Multkorjában szereltem egy gépet irodai munkára, 2db vent van benne össze vissza. Coolink táp + Silent Breeze II. Atom halk lett. Casetek házikó.
Gondolom aki ilyen házat vesz, az egyébként is hallkítja a cuccait. (zalman stb)

Szerk: elkéstem kicsinyt... :)

[Szerkesztve]

\m/

(#13) PaladiN válasza BobMaster (#10) üzenetére


PaladiN
aktív tag

''Az SLK3700-BQE névre hallgató ház akár 80 százalékkal csökkenti az amúgy igen zajos PC működését.''
Ebben minden bizonnyal szerepe van a gumis felfüggesztésnek is, valamint gondolom az oldalfalak is hangszigetelve vannak.
Szvsz szép darab.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#14) almásrétes válasza BobMaster (#10) üzenetére


almásrétes
tag

Nálam a nem BQE, hanem a sima 350W-os dupla 8cm-es ventivel szerelt táppal, gyári 12cm-es Antec venti + 12 cm-es Enermax elöl, házi mod rézhűtővel szerelt R9100 7V-os ventivel, Glacialtech SB452. 4 vinyó, és még így is nagyon kuss van.
Szóval nagggyon kultúrált ez a házikó, megéri az árát.

[Szerkesztve]

(#15) zsolt123


zsolt123
csendes tag

Figyuszka,

azt tudja-e valaki, hogy ebbe a házba belefér-e egy 12x13-as dual xeonos alaplap? Ha igen, akkor a procihűtőket is figyelembe véve hány 5.25-ös hely marad szabadon?
Azért kérdezem, mert mostanában kell megint egy szervert összeraknom, és múltkor megszívtam egy Chieftec házzal, ami jó is, szép is, csak éppen az alsó vinyórekeszeket ki kellett vennem, mert nem fért be a két Xeon hűtője...

Thanx, Danke,
Zsolt

zsolt123

(#16) LukE válasza zsolt123 (#15) üzenetére


LukE
veterán

[L]http://www.antec-inc.com/specs/solu_slk3700BQE_spe.html[/L]
Main Board Size -> 12''(W)x9.6''(L) -> neeeeem
(hacsak ki nem műtöd az összes drive helyet:DDD)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) zsolt123 válasza LukE (#16) üzenetére


zsolt123
csendes tag

Köszi, kár...

Tudtok valami jó dual Xeon szerverházat legalább 6 db 5.25-ös hellyel (CD-RW + 5 db rack) ill. 2 belső HDD hellyel, min. 360W-os táppal, max. nettó 40 ezerig?

zsolt123

(#18) HiperG válasza zsolt123 (#17) üzenetére


HiperG
addikt

[L]http://www.codegengroup.com/proddetail.asp?id=143[/L]

De akaratlanul is meg kell említenem, hogy Dual Xeon helyett inkább Dual Opteront :)

(#19) LukE válasza zsolt123 (#17) üzenetére


LukE
veterán

biztosan nem tudom, de a pixelnél láttam kedves kis xeon lapokat, biztos van hozza dobozuk is:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) Zsiba


Zsiba
senior tag

Többek között a Prohardver ezen hírének köszönhetően :)

Nos, azt kell mondjam szerelni rohadt könnyű! Azonban legnagyobb megdöbbenésemre jóval hangosabb lett a gépem. Persze először a géphez járó Antec táppal indítottam. Következő lépésként ezt ki is szedtem és betettem a klassz kis Aopent. Egy fokkal jobb lett. Azonban a winchester veszett hangos lett. Hiába a gumibakok, és a gumitalp. A ház kézzel érezhetően remeg és az átvezetésnek köszönhetően ennek szép mély búgó hangja van. Ezek után gumikkal fellógattam a winchestert. Ezzel elértem azt, hogy hangerőben kb. ugyanott vagyok, mint a codegen házzal.

Azonban az Antec ház lényegesen jobban szellőzik. Az egyetlen 12 cm-es venti úgy megszívja a ház levegőt, hogy kézzel érezni, ahogy elől beáramlik. Ennek köszönhetően a proci kb 2 fokkal hűvősebb lett, a winchester pedig közel 8 fokkal! :) Persze az is sokat segít, hogy a sok helynek köszönhetően a kábeleket jól el lehet rendezni.

Ha már itt vagyok egy kérdés: A 12 cm-es ventit csak a táphoz tudom kapcsolni. Van valami olyan átalakító, amivel alaplapi csatlakozóra is rá tudom dugni?

''One Ring to rule them all...''

(#21) Den válasza Zsiba (#20) üzenetére


Den
veterán

Valszeg tul nagy az áramfelvétele ahhoz hogy az alapapra dugd, és azért nem olyan csatlakozóval szerelik.

www.simson4t.hu

(#22) Zsiba válasza Den (#21) üzenetére


Zsiba
senior tag

Akkor reményem sincs, hogy szabályozzam a fordulatot? Mondjuk abszolút halk a venti és nagyon jól hűt, csak kiváncsi voltam van-e lehetőség, van-e valami átlakító ''kanóc''...

''One Ring to rule them all...''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] Halk doboz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.