Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bumper


bumper
senior tag

Kurv@jó

(#2) csudri válasza bumper (#1) üzenetére


csudri
őstag

Ugyan ezt akartam írni! Ez nagyon állat! :C

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

nekem nem tetszik

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem gyanús az egész. Ha a kamera mozgásban van, akkor hogy tud jó képet csinálni?
Akkor valami atom képstabilizátornak kell benne lennie, de akkor meg az ára irreálisan alacsony.

(#5) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ez nagyon beteg :). én ilyen burkolattal sem szívesen dobálnám, nem vinne rá a lélek.

(#6) sdrahos


sdrahos
csendes tag

nem rossz dolog szerintem se

én ezek szerint egyébként feltaláltam a mouse tossingot, mert játék közben igencsak gyakran dobálom az egeret;)

Ha nincs gatyád, nincs mit felkötnöd

(#7) Nimrod válasza sdrahos (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Szabadalmaztasd! :C

(#8) tope


tope
addikt

Majd ha a tömeg előtt lévő embereket akarom fotózni veszek egy ilyet, milyen jól jön majd akkor feldobom a gépet és az lekapja amit nem látnék a tömegtől.

(#9) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Már van is egy fénykép ötletem: 1 segéd kel hozzá, meg egy baseball ütő ami a segéd kezében. Én meg eldöbom felé a kamerát ő pedig szép ívesen meg üti. Aztán meg nézzük milyen képet csinált a kamera a saját haláláról. :DDD

Egyébbként hülyeségnek tartom.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#10) dabadab válasza Nimrod (#4) üzenetére


dabadab
titán

Nem erted. A lenyeg eppen az, hogy nem olyan a kep, mintha allvanyrol vagy akar kezbol fotoztal volna, hanem ilyen elmosodott ize.
Azt most ne kerdezd, hogy ez miert jo, de annak idejen a Moncsicsi is nagy divat volt, pedig arrol se tudom, hogy miert jo :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#11) X@b3e


X@b3e
addikt

''erre a problémára keresett és talált megoldást''

Fú, végre éjjel nyugodtan alszom. ;]

Mod: Eszembe jutott róla Stephen King : Hasznos Holmik című örökzöldje :DDD

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#12) Pompi válasza Nimrod (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Épp az a ''jó'' benne, hogy ilyenkor nem ''jó'' képek születnek. Ha érted mire célzok...

Feel Good Inc.

(#13) Nimrod válasza dabadab (#10) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor meg végképp nem értem. Neo-művészet. :o
Egy jojó nem egyszerűbb? :))

(#14) Nimrod válasza Pompi (#12) üzenetére


Nimrod
addikt

És ez a kép mit ábrázol?
Valamit. :o

(#15) ace666


ace666
tag

hat, most sikerult meglepnie annak, aki kitalalta....

ismer bebizonyosodott az emberi hulyeseeg hatartalansaga :D :D :D

*** Alfa 155 ***

(#16) sbazsi


sbazsi
veterán

hmm.
ott az a kép a madarakkal.
nyilván arra utal, hogy a madarakat fotozza.
Namármost.
mennyi az esély, hogy ha feldobom, akkor pont odaér a madár a géphez (attól most tekintsünk el, hogy a madár kikerülné)
továbbá
mennyi az esély, hogy a kamera pont a madarak felé lesz fordulva
továbbá
mennyi az esély, hogy pont akkor exponál?

mert azt még benyelem, hogy van egy csöpp idő, amikor nagyon keveset mozog a kamera, nevezetesen amikor a legmagasabban van, de hogy pont ekkor pont oda nézzen ahova kell...

(#17) dabadab válasza Nimrod (#14) üzenetére


dabadab
titán

Itt lehet latni a jobban sikerult kepek kozul:
[link]
Annyira nem rosszak.

DRM is theft

(#18) Nimrod válasza sbazsi (#16) üzenetére


Nimrod
addikt

Éppen emiatt nem jó az a kép, mert ez arról szólna, hogy ez elmosódott képet csinál, az a kép viszont tűéles, amit ezzel nem lehet elkészíteni. Vagy mégis? :F

(#19) Nimrod válasza dabadab (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez alapján úgy tűnik, hogy nem a témán van a lényeg, ezért nem is annyira éles, hanem a fényhatásokon.

(#20) _Gudella


_Gudella
senior tag

Ha valóban 1/6000 a záridő, nemnagyon fog bemosódni a kép, de kétlem hogy ilyen záridővel normális képminőséget nyújtson :)

(#21) _Gudella


_Gudella
senior tag

Esetleg lehet benne egy gyorsulás szenzor, hogy pont akkor exponáljon, mikor a pályája tetejére ér.

(#22) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Lehet csak nekem nem derül ki a szövegből, de mi az esélye annak, hogy pont oda forog a golyóbis, amerre annak kellene, hogy képet csináljon? :F

(#23) Nimrod válasza Deluxe00 (#22) üzenetére


Nimrod
addikt

Kézügyesség, gyakorlás kérdése. Szerintem.

(#24) BEE


BEE
addikt

Hát ezt elszúrták a házigazdák !
Ezt a hírt nem január elején kellett volna betenni,
hanem április legelején !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#25) _Gudella válasza Deluxe00 (#22) üzenetére


_Gudella
senior tag

vagy csinálsz párszáz képet, aztán mikor elfáradt a karod odamész a géphez, és kiválasztod a pár db jól sikerültet :)

(#26) Nimrod válasza _Gudella (#25) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem tudom, de ma megint makrózgattam a gépemmel. Kb. 10-ből 4 kép lett jó, többi mind bemozdult. Milyen lehet az arány ennél? :F

(#27) Zofren


Zofren
aktív tag

hát én a Szigeten csináltam ilyesmit, de én voltam olyan ügyes, hogy elkaptam a fényképezomet. Hp 315 :) érdekes képek lettek :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#28) delta9


delta9
senior tag

miért nem használnak photoshopot? azzal is meg lehet csinálni ezeket a hatásokat, mint a mi a fentebbi linen látható fotókon van :)

(#29) Nimrod válasza delta9 (#28) üzenetére


Nimrod
addikt

Mert ahhoz képzelőerő kell, ehhez meg szituáció.

(#30) tgabi333


tgabi333
tag

Megnézve a képeket, nekem tetszik. Jó kis képeket lehet vele csinálni, aki meg nem értékeli az ne fikázza

(#31) velizare válasza Nimrod (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

mondjuk úgy, hogy nem 1/30as zárral exponál, hanem legalább 1/500zal. 1/1000 felett meg akárhogy dobálod, nem fog elmosódni. az értékek dimenziója 1/másodperc.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) velizare


velizare
nagyúr

aztán majd valaki elkapja a gépedet, és jól szemberöhög, hogy ha neked nem kell a fényképező, akkor majd ő hazaviszi. :D

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) sbazsi


sbazsi
veterán

Deluxe00 #22
_Gudella #21

Lásd #16

(#34) Agyasima válasza sbazsi (#33) üzenetére


Agyasima
senior tag

Lásd #17...

Ha magasből akarsz fényképezni fogsz egy létrát, felmászol egy fára, bemész egy lépcsőházba, torony tetejére, stb...

Ezeknek a képeknek pont az a lényege, hogy mindenféle elmosódott, idióta, elvont, de mégis szép formákat hozzon ki...

lásd:
[kép]

[Szerkesztve]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#35) PEPE85


PEPE85
senior tag

15.000Ft-ért 1GB-os PenDrive és 3MegaPixeles kamera simán jó árban van és ha akarod még dobálhatod is, én beneveznék egy ilyenre.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#36) sekli


sekli
addikt

''piacra dobni'' :)) :DD

(#37) oceanearth


oceanearth
őstag

ha valóban 60euro lesz, akkor veszek egyet, ez kurva jó

és MINDENKI JOINOLJON, hogy minnél előbb lehessen ilyen kanmerám!!!

[Szerkesztve]

(#38) velizare válasza Agyasima (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

ehhez nem kell fényképező. ilyet photoshoppal, bármikor... ügyesebbek még painttel is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) sekli válasza velizare (#38) üzenetére


sekli
addikt

a paint-re azért kiváncsi lennék...:)

(#40) Kalwa válasza velizare (#38) üzenetére


Kalwa
tag

Egyetértek... ez tipikusan az, hogy egy bolond százat csinál - jelen esetben elég szép számmal vannak követői. Az egész úgy kezdődött, hogy egy barom amerikai - milyen meglepő - feldobta a régi 10 éves fényképezőgépét és az elsült valamilyen oknál fogva a levegőben és ez után tapasztalta ezeket a formákat stb. Felrakta netre és a sok hülye ráizgult. Ennyi... nem értem miért kell ezt ilyen világszenzációnak beharangozni mindenhol :o

(#41) oceanearth válasza Kalwa (#40) üzenetére


oceanearth
őstag

azért én pl. nem tartom magamat hülyének, hogy vennék egy ilyen fényképezőt. SŐT!! nekem egy s7000esem van, ami mindennel együtt, fotós táskákkal, kiegészítőkkel van vagy 1,2 kiló, namost ezt az ember nem cipeli se buliba se mindennap csak amikor utazik/kirándul. namost egy ilyen kis kamerát tudnák vinni magammal mindig és amikor már nagyon részeg vagyok, dobálhatnám semmi baja nem lenne vinnél magammal a sípályára, korizni, hokizni etc. sztem nem csak azt kell nézni, hogy dobálhatod, hanem ez egy majdnem teljesen ütésálló fényképező olyan hülyéknek mint én vagyok néha

(#42) velizare válasza oceanearth (#41) üzenetére


velizare
nagyúr

amikor buliba megyek, nem akarok fényképezni. akkor bulizni akarok. perzse ha látok egy jó témát, akkor bosszant, hogy nincs nálam, de aztán arra gondolok, hogy úgyis elhagynám/ellopnák/eltűnne. ha kétezer forintba kerülne is, akkor sem vinném el, mert nekem diák létemre még az is számít.
a fotóstáska viszont kényelmesen elfér a hátizsákomban, úgyis azt hordom suliba is, edzésre is. korizni/sielni egyébként sem vinném, a szélsőséges időjárás nem tesz jót neki (-3, -5 fok, plusz ott lélegzel mellette, bepárásodika kémlelő, az obira ráfújja a szél a havat, stb.). vagy ha mégis, akkor nem vinnék korcsolyát/sílécet. csináltunk már sítáborró felvételt sielés közben, tökig be voltam szarva, hogy elejtem a kamerát, mert valaki nekemjön és felborít.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#43) DVD_2_U


DVD_2_U
senior tag

köcsög volt aki kitalálta... amugyis ki dobálna egy jobb gépet? senki... mondjuk nekem a jobb gép nem az EW vagy MM aktuális 50eFt-os akciót jelenti. Na mind1, azt se kell dobálni, ilyen elbaszott képeket meg simán lehet csinálni dobálás nélkül... buziság :o

you can CANON

(#44) oceanearth válasza velizare (#42) üzenetére


oceanearth
őstag

én már küldtem úgy, hogy egy kamerát power tappel rácsatlakoztattunk a lábámra és, akkor irány a feket pálya és ami a csövön kifér. kurva nagy felvétel lett belőle.
ebbe a kamerába meg pont ez tetszik, hogy nem kell rá vigyázni. én is diák vagyok, pont ezért nem viszem sehova az s7000em, mert féltem, viszont ezt nem félteném, ezt vinném mindenhová magammal

(#45) simonzé


simonzé
addikt

Ez egy marhaság. KB annyi értelme van, mint a tubusos fogpiszkálónak.
Egyébként hányszor kell egy sirályhoz hozzávágni, hogy legalább egyszer maga a Sirály is látsszon a képen? És hogyan állítasz fókuszt? És honnan tudja a gép, mikor süljön el? Ááááá! :Y

I don't fit in. I fit out.

(#46) oceanearth válasza simonzé (#45) üzenetére


oceanearth
őstag

ennek a dobálásnak tényleg nem sok értelmét látom, de olvass egy picit utána, ennek pont az a lényege, hogy a kép absztrakt legyen, ne legyen éles a kép, összevissaz legyen mindne.

viszont ha azt nézed 15000FT. ezért kapsz egy 3Mp-s ütésálló fényképezőt, egy 1gigás pen driveot és egy webkamerát. sztem marhára megéri. ha megnézed mennyibe kerül egy logitech webkamera, mennyi egy ütésálló fényklpező és egy 1 gigás kártya hozzá.
sztem megéri, mégha nem is feltétlenül arra használod hogy dobáld össze vissza

(#47) DVD_2_U válasza oceanearth (#46) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

ebben igazad van... mármint az ár-érték arány, de a dobálás akkor is faszság

you can CANON

(#48) oceanearth válasza DVD_2_U (#47) üzenetére


oceanearth
őstag

azt én is annak tartom, de amit tud ez az IZé ennyi pénzért az elképesztő. annyiba kerül, mint egy 1gigás pendrive és mellé még ezer dolgot tud. sztem ebben ez az igazi nyerő

(#49) Nimrod válasza oceanearth (#48) üzenetére


Nimrod
addikt

Jelenleg igen, de egy dolgot mindenki elfelejt. Ez a ''valami'' még csak tervezőasztalon van...

(#50) oceanearth válasza Nimrod (#49) üzenetére


oceanearth
őstag

nem felejtem el. tudom és azt is tudja mindenki, hogy nagy valószínűséggel ez jóval több lesz mint 60euro, ha megvalósul. én olyan 200eurora saccolom majd , de azért engedd meg, hogy reménykedjek:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.